Rozważania transferowe (dyskusja)

Czy przypadkiem nie był on już w obszarze zainteresowań Liverpoolu jak miał 21-22 lata??

1 polubienie

Oglądając ich kilka razy w tym sezonie to największe wrażenie zrobił na mnie Grimaldo, sęk w tym że 28 lat, Frimpong tak jak piszesz bez sensu kupować nowego PO, Wirtz 100 baniek więc można zapomnieć, Hincapie większość sezonu ławka więc nie widzę go w PL. Więc wątpię w teansfery z Leverkusen nawet w przypadku przyjścia Xabiego

1 polubienie

Czemu można zapomnieć o Wirtzie? Skoro byliśmy wstanie dać ponad 100 baniek za Caicedo to jak trenerem załóżmy zostanie Alonso i bardzo mocno będzie go chciał i oczywiście jak sam Wirtz będzie chciał opuścić Leverkusen to wyobrażam sobie że lfc daje te sto baniek za niego

Demarai to ktos inny Archie ma 17 lat kolego

Uważam, że Bayer żądałby znacznie więcej za swojego najbardziej utalentowanego zawodnika.
Granice 140-150 milionów euro.
To jest naprawdę zamożny klub.

2 polubienia

Wirtz ma kontrakt do 2027, więc cena będzie z kosmosu po takim sezonie.

1 polubienie

Ty dalej wierzysz, że oferta za Caceido była na serio? Ona była tylko na podbicie ceny. Było wiadomo, że Kolumbijczyk jest dogadany z Chelsea

2 polubienia

Oczywiście że wierzę , gdyby Caicedo się zgodził na transfer do nas ponad sto baniek poszło by do Brighton
Liverpool ma kasę na transfery i jak uzna że Wirtz jest tyle warty to rzucą te sto parę baniek :blush: ale za parę miesięcy będę mądrzejszy bo na tą chwilę delektuje się ostatnimi meczami pod wodzą jurgena

1 polubienie

Wątpię, że Bayer będzie chciał “tylko 100 baniek” za Niego. Gość jest po bardzo dobrym sezonie, ma 20 lat (!) i jeszcze 3letni kontrakt. Myślę, że przy obecnym rynku jak krzykną ze “130” to nikogo to nawet dziwić nie będzie.

2 polubienia

28 lat to nie znów taki emeryt. Jeśli gość zapewniłby jakość przez te 3-4 lata to nie warto go skreślać moim zdaniem. Wiadomo, że fajnie brać perspektywicznych zawodników, którzy będą grać latami, ale nie zawsze tak to wygląda. Taki Watkins czy Toney to nie są młodzieniaszki, a w ofensywie robią robotę i zwłaszcza ten drugi ma prawdopodobnie przed sobą duży klub.

2 polubienia

Grimaldo nam raczej niepotrzebny. Mamy Trenta. Jeśli przyszedłby Alonso mógłby obrócić role wahadliwych.

Wirtz może tu przyjść tylko po sprzedaży sprzedaży Salaha.

Dla mnie osobiście również 28 lat to nie tak dużo, ale to nie ja decyduję tylko nasi włodarze a oni raczej takich zawodników nie kupują, wyjątkiem Thiago i może od biedy Endo chociaż on nie przychodził tu jako gwiazda w odróżnieniu od Grimaldo. Oczywiście może się to zmienić z nowym trenerem i nowym dyrektorem sportowym
AleksanderFa Grimaldo i Trent to zupełnie inne pozycje

A Robertsona wyślemy w paczce do Argentyny czy jak?

My na LO potrzebujemy kogoś młodego nie dlatego, że takie jest widzimisie a dlatego, że mamy klasowego piłkarza będącego prawie w tym samym wieku co Grimaldo. Gdyby tam biegał etatowo Tsimikas to taki transfer miałby sens. No chyba, że wam się marzy wytransferowanie szkota.

@Hmmmmmm jest też jednym z naszych liderów i bardzo ważną postacią w szatni. Natomiast dotyczyło to już chyba wszystkich naszych graczy w przeszłości. Ulubiona moja odklejka to sprzedaż TAA i zakup w jego miejsce uwaga… Van-Bissaka xDDDDDD

3 polubienia

W punkt Bartku. Ja od pewnego czasu widzę na forum i w komentarzach jakieś deprecjonowanie Robbo. Nagle nasz waleczny Szkot jest do bani i nagle trzeba go sprzedać. Przeraża mnie to, bo Andy ma jeszcze przed sobą 3-4 sezony na wysokim poziomie.

@CzerwonyBartek taki klimat na forum. Jak ktoś zagra dobrze to od razu robi się z niego Boga. Jak ktoś zagra gorzej to od razu sprzedaż. Łaska kibiców na pstrym koniu jeździ.

2 polubienia

Trent w roli Grimaldo byłby świetny, tylko że na prawej stronie. Ale można byłoby po prostu zamienić role wahadlowych.

Ale ma faktycznie- czy uważamy tak, bo jest jedną z twarzy projektu Kloppa w Liverpoolu.

Nie chcę go deprecjonować, bo to jedna z najjaśniejszych postaci Liverpoolu ostatnich lat, aczkolwiek należy patrzeć na to ile ma lat Andy. On ma 3 dychy. Jednocześnie wcale nie tak dużo, ale z drugiej strony- jest piłkarzem opierającym się w sporej części na szybkości i wydolność- która zaczęła spadać.

Od jakichś 2 sezonów zaczynają wychodzić takie rzeczy- na razie stopniowo, epizodycznie- ale mieliśmy tego przedsmak w finale z Realem i mamy ostatnio, chociażby przy straconym golu z Brentfordem.

Dla mnie Robbo może tutaj zostać i te 3-4 lata jak pisałeś, ale wątpię czy na wysokim poziomie. Widziałbym go szczerze jako opcja powoli nr 2.

Grimaldo jest rok młodszy…

Imo, a zaznacyzć trzeba, że jestem jedynie kibicem a nie analitykiem, 3 nazwiska pasujące do naszych potrzeb to →

Wirtz - absolutny kozak środka pola i ofensywy. Młodziutki, intensywnie pressujący z wizją i strzałem. Marzenie absolutne. Biorąc pod uwagę kończącą się “kadencje” Salaha, mógłby to być ten zastrzyk jakości jakiego będziemy potrzebować po odejściu Egipcjanina (do pozycji nie przywiązuję zbytniej uwagi gdyż i tak nie wiadomo jak będziemy grali pod nowym trenerjo)

Hincapie - ostatnio gra mniej ale to młody chłopak z bardzo dużym potencjałem. Te mecze które widziałem, grał całkiem szeroko. To jest materiał na następce Robbo za 3/4 lata. Pewnie zaakceptowałby też rolę rezerwowego skoro w Bayerze też nie jest numerem 1.

Tah - wręcz książkowy następca Matipa. 4 ŚO obok VVD, Konate i Quansaha. Ale pytanie czy zaakceptowałby rolę rezerwowego? To nie ta klasa co Grimaldo, dlatego też bardziej dopuściłbym do możliwości sprowadzenie go do rotacji w drużynie. Jakie ma statystyki wygranych główek? Bardzo ważna zmienna w naszej obecnej taktyce.

2 polubienia

Ale wiesz, że Robbo wraca po kontuzji? Jak zagrał świetnie z Burnley to nikt nic nie pisał. Zresztą z Brentford też nie zagrał źle i nie wiem czemu obarczasz go winą o stracona bramkę. Tam bardziej nawalili nasi środkowi obrońcy.

Szkot to jest ostatni piłkarz w tej drużynie zasługujący na krytykę.

A co ma mecz z Burnley do tego i co ma fakt powrotu po kontuzji do oceny Robbo jako piłkarza na przestrzeni ostatnich 2 lat.

Obarczam go winą, bo tak jak wielokrotnie mu się już zdarzało- agresywnie wychodzi do przodu, często na raz- i przeciwnikom zdarza się go ogrywać. Zostawia hektary wolnej przestrzeni. Nie wiem jak można obarczać winą SO- w sytuacji, w której boczny obrońca się gubi, a potem nie wraca- bo już nie ma takiej wydolności i szybkości- i o tym mówię.

Co znaczy ostatni piłkarz zasługujący na krytykę i gdzie tu widzisz tę przywoływaną krytykę. Mówię o 30 letnim piłkarzu i oceniam to czy należy na nim budować przyszłość lewej obrony jako pełnoetatową pierwszą opcję.

Nie twierdzę, że to Grimaldo ma być następcą Robbo- kontestuje sam fakt twierdzenia, że Robbo ma przed sobą 3-4 lata wybitnej gry - bo nie ma.

Chyba @everlast wielokrotnie i słusznie wskazywał, że Robertson zaczął źle bronić- łamie notorycznie linię spalonego i zostawia przez to opcję do gry drużynom przeciwnym.

Aczkolwiek to wciąż nie jest clue mojej wypowiedzi.