Rozważania transferowe (dyskusja)

Przed kontuzją też grał podobnie. Oczywiście, że dalej to jest bardzo dobry zawodnik, ale nie tak dobry jak te 2 sezony temu. Zaliczył spory zjazd w defensywie, a także szybkości. Najlepiej byłoby kupić kogoś młodego, zostawić Robbo jako opcję nr 2 i sprzedać Tsimikasa.

1 polubienie

Mi tu nie chodziło konkretnie o to, że trzeba ściągać Grimaldo, ale o to, że 28-letni zawodnik nie musi być od razu skreślany z uwagi na wiek. Jeśli zawodnik w takim wieku przyjdzie i będzie robił robotę, a co za tym idzie pomagał w osiąganiu celów przez nawet 2 sezony, to i tak będzie wartością in plus.

1 polubienie

Chodziło mi o Tah’a.

#znakiznaki

A my wtedy Grimaldo? Czy Kerkeza czy kogo?

Nikogo, bo Robbo zostaje. Nie ma opcji oddać im takiego zawodnika. Mogą dostać co najwyżej Thiago z powrotem

3 polubienia

Jeśli na wahadło to Maatsen/Kerkez. Na lewą obronę w 4 Ait Nouri.

Ale to nie jest gracz jak Salah , ciezko do zastapienia. . Andy duzo daje w ofensywie, duzo biega, ale czasem tez nie potrzebnie sie zapedza ( bramka z realem ,bo za daleko wyszedl) i czesto łamie linie spalonego. Andiego spokojnke bysmy zastapili, jak bedzie dobra cena to mozna to rozwazyc i kupic kogos mlodszego

A to już zadecyduje nowy trener i sam zawodnik. W sumie Kane chyba w tym samym wieku tam trafił co Robbo

1 polubienie

Ciekawe kim byśmy go zastąpili? Kluby chcą kwoty rzędu 100 mln euro za graczy, którym do Robbo wiele brakuje. Poza tym mam wrażenie, że Robertson nie chciałby opuszczać Liverpoolu, a do tego żaden trener o zdrowych zmysłach się go nie pozbęcie.

Już lepiej by było sprzedać Tsimikasa i w to miejsce wprowadzić kogoś perspektywicznego, kto za 1-2 lata będzie na poziomie, żeby móc walczyć z Robbo o pierwszy skład

Tylko Kane poleciał za trofeami, a w Liverpoolu w sumie tego nie brakuje

No to jak zapłacą tyle, co za Kane’a to możemy się zastanowić - Robbo jest zawodnikiem, który potrafi wygrywać trofea, więc mogą dorzucić nawet z 5 mln więcej :smile:

@Kolumbjajo O FSG można wiele powiedzieć, ale nigdy nas nie osłabiali, sprzedając nam zawodników, tylko po to, żeby zarobić.

Jeśli nowy trener nie będzie chciał go sprzedać to się nie wydarzy + sam zawodnik może woleć zostać w zespole niż zmieniać otoczenie.

2 polubienia

Obawiam się że jakby cena była koło 30 baniek to FSG by go jeszcze w kokardkę zawinęli i zawieźli na lotnisko, chyba że wyraźne veto postawiłby nowy trener który też może mieć inny pomysł na tą pozycję i nie pogardziłby taką kwotą na jego następcę

A w czym problem, ze znalezc kolejnego Roberstona za 10 baniek?

przychodzi mi na myśl Michael Kayode z Florentiny. Świętnie broni i dobry w ofensywie, ale to przecież jednak prawy obrońca.

Nie wiem w czym problem może w tym, że np takie Brendford chce za Aarona Hickeya 70 mln funtów xD

Albo taki Ajax jak się dowie, że nie mamy lewego obrońcy to za takiego Jorrela Hato będzie chciał z 40mln euro

1 polubienie

To dodam od siebie dwa nazwiska które zrobiły na mnie pozytywne wrażenie w tym sezonie. To Gutierrez oraz Hartman.

1 polubienie

Myślę, że Ajax za Hato tak czy inaczej będzie chciał tyle lub więcej, gdy pojawią się pierwsze oferty. Chłopak jest podstawowym zawodnikiem w wieku niespełna 18 lat, ma za sobą debiut w reprezentacji narodowej, jest wielkim talentem i przy obecnych realiach rynku transferowego jego cena może znacznie przebić to 40 mln.

Media: Mohamed Salah podpisał kontrakt w Arabii Saudyjskiej (weszlo.com)

Podobno nasz asystent chce rozpocząć pracę na własny rachunek i wybiera się do Ajaxu Amsterdam.

Jako pierwszy trener Ajaxu ?

Thiago, Keita, Milner, Henderson i Fabinho. Z dzisiejszej perspektywy widać jak słabo mieliśmy obsadzony środek pomocy w poprzednim sezonie. Keita i Thiago to w zasadzie piłkarze widmo na których nigdy nie można było liczyć. Pozostałą trójkę dopadła wcześniejsza lub późniejsza starość.

W związku z rychłym odejściem Hiszpana można czuć olbrzymią ulgę ale i rozczarowanie oraz zwyczajnie smutek. To nie tak miało być. Jednakże, w moim odczuciu pomimo niesamowicie zdolnej młodzieży, zdeterminuje to potrzebę sprowadzenia nowego klasowego ŚP w miejsce Hiszpana.

Generalnie biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, sądzę, że nowy trener jeśli jego wizja nie będzie bardzo odbiegać od tego co już ma, powinien dostać 3 transfery. Nowy ŚO, ktoś w miejsce Thiago oraz zawodnika ofensywnego.

Bardzo chciałbym Wirtza jako jeden z nabytków ale może to być kwestia niesamowicie ciężka.