Rozważania transferowe (dyskusja)

No dobrze ale w tamtym okresie przeprowadzono też 3 duże inne transfery. Dembele, Coutinho a przede wszystkim Neymar. Każdy z nich okazał się mniejszym (Ney) lub większym (Cou) rozczarowaniem.

Ale w tym porównaniu chodziło o to, że nie trzeba mieć wielu sezonów doświadczenia, żeby pokazać, że ma się potencjał na bycie najlepszym, a nie o sensowność wydawania fortuny na grajków :stuck_out_tongue:

Równie dobrze możesz sobie wykreślić te 180 mln z posta, a sens wypowiedzi zostanie taki sam.

To może Ranieriego zatrudnimy? Zdobył mistrzostwo Premier League z zespołem, który miał walczyć o przetrwanie. To znaczy, że jest świetny, prawda? :wink:

To żaden argument, zatrudnienie Alonso to dokładnie takie samo ryzyko, a nawet trochę większe niż kogoś innego bardziej doświadczonego.
Wszystko wyjdzie w praniu.

Być może to będzie nasze zbawienie, być może znowu będą czekały nas lata posuchy, nie ma co się nakręcać - na pewno nasz zarząd stanie na głowie, żeby się to wszystko nie rozsypało.

To że wielu z was nie widzi tego że Diaz należy do pewnie 1% graczy jeśli chodzi o pressing, wydolność czy wybieganie to już nie moja wina. U diaza leży tylko decyzyjność pod bramką. Reszta ta top. Przez 3 ostatnie miesiące ciągnął nasza grę (nie mówię tu tylko o golach, zobaczcie jak często przy dużym tłoku to jemu powierzano piłkę) z przodu. Rodrygo mimo już kilku lat nigdy nie był wiodaca postacią w realu nawet momentami. Fakt nie jest to ogórek strzelił kilka ważnych goli, głównie z ławki. Zobaczcie również z kim przegrywa rywalizujące w repie. Uważasz również że z racji tego że ma 23 lata to będzie tylko lepszy, masz do tego jak najbardziej prawo, natomiast ja myślę że on się już nie rozwinie. Nie bd się rozwijał na tmt tego dlaczego uważam że już się nie poprawi, ale pomyslcie wtedy o takim ananasie jak asensio.
Ps. Piszac wirtz, musiala nie chodziło mi aby ściągnąć obu. Myślę że jestesmy wstanie kupić wirtza lub Musiale gdyby ten chciał wrócić do Anglii, oczywiście wiem że nie byłyby to łatwe transakcje

Decyzyjność na takim poziomie sportowym może nazwać Cię topowym lub przeciętnym. Pressing, wydolność i wybieganie nie wygrywają meczów tylko skuteczność i chłodna głowa, a Diaz po prostu w tym jest fatalny i zamiast ugrać nam 3 punkty z City to wszystko zepsuł co się dało.

Nie ciągnął naszej gry przez ostatnie 3 miesiące, nie kłam. Ciągnął ofensywę Jota z Nunezem.

Nie jestem fanem Rodrigo, ale on wygrał już kilka ważnych meczów dla Realu, w tym z City w LM oraz z Chelsea. Niestety Diaz nie wygrał nam żadnego meczu w pojedynkę, dlatego tego ananasa nie chcę w tym klubie, zaprzepaszcza to co wypracowuje cała drużyna.

Zdajesz sobie sprawę że z 3 ostatnich miesięcy jota który ciągnął według ciebie gre, ponad miesiąc się leczy? Jesteś kibicem Liverpoolu i uważasz że pressing i skrajnie ponadprzeciętną wydolność mają przeciętniacy?? Hahah no ok. Dobrze że nasi trenerzy widza to inaczej, dzięki czemu mamy szansę na mistrzostwo. Diaz w tym sezonie g/a co 248 min
Rodrygo 226 min. Wnioski niech wyciągnie każdy dla siebie

W piłce nie ma pewniaków. Możesz jedynie zwiększać swoją szansę po przez dobrą selekcję. Xabi Alonso dlatego jest tak ceniony bo jego wyniki są historyczne w skali Europy. Nie przegrała od 30 paru meczy, w półtora roku bez wielkiego nakładu pieniędzy przejmując zespół w strefie spadkowej mknie po mistrzostwo Niemiec rozbijając Bayern 3:0 !!! Mało tego dalej gra w lidze europejskiej co często było pocałunkiem śmierci dla takich ekip( Roma, Brighton). Sprzedano mu jednego z najlepszych zawodników
(Diaby), a wielu jego kluczowych zawodników było na PNA ( Kosonu, Boniface). Do tego był genialnym piłkarzem co nie jest kluczowe, ale bardzo pomaga.
Jest również jeśli nie nasza legenda to napewno uwielbianym graczem. Na dobrą sprawę to jego druga praca i druga w której osiąga momentalnie i świetne wyniki. Każdy może mieć swojego faworyta po odejściu kloppa, ale na Boga jeśli to nie jest dobra rekomendacja to ja już nie wiem jaka nią jest

1 polubienie

Masz rację, Jota ciągnął grę w styczniu i w lutym. W marcu miał uraz. W marcu grę ciągnęła pomoc akurat no i lepsza dyspozycja Nuneza była.

Gdyby się opierać na formie Diaza to klub walczyłby z Chelsea o 10 miejsce.

uważasz że pressing i skrajnie ponadprzeciętną wydolność mają przeciętniacy??

Grosicki miał te same cechy które ma teraz Diaz. Gówno z takimi zawodnikami możesz wygrać. Antony też jest chwalony w United za zaangażowanie, ciężką pracę i że czasem coś szarpnie.

Tylko co z tego wynika?

Zdajesz sobie sprawę że mecze się wygrywa bramkami, a Diaz tego nie robi? Zdajesz sobie sprawę, że najlepsi zawodnicy na pozycjach ofensywnych są przede wszystkim skuteczni i mają perfekcyjnie opanowaną decyzyjność? Wiedzą kiedy uderzyć, podać, zasymulować. Czyli coś czego Diaz nie ma i mieć nie będzie.

Biegać i presować każdy głupi potrafi, ale nie każdemu się chce.

Dobrze że nasi trenerzy widza to inaczej, dzięki czemu mamy szansę na mistrzostwo

Dobrze, że obrońcy i pomocnicy ostro zapie#dalają na wynik zespołu w tym sezonie. Zasługa Diaza jest tutaj najmniejsza spośród najczęściej grających zawodników.

To że Klopp gra Diazem to z konieczności, a nie z komfortu.

Jak uje%iemy walkę o mistrzostwo to głównie dzięki temu że mieliśmy tak fatalnego zawodnika na lewej stronie. Arsenal i City są perfekcyjnie zbalansowane, mają kim strzelać z obu flanek i środka. My mamy jedynie środek i prawą stronę bo lewa część jest bezużyteczna. Dziwię się, że jest tyle słów pochwalnych dla kolumbijskiego Grosickiego, z kimś lepszym byśmy mieli znacznie lepszą sytuację.

Diaz fajnie wygląda tylko na “hajlajtsach”. Gdy przechodzimy do normalnego meczu to zderzamy się z rzeczywistością.

Dziś z Mane, nawet jeśli grałby jeden z gorszych sezonów w LFC bylibyśmy w znacznie lepszej sytuacji. Gość miał topowy timing i wiedział co zrobić z piłką.

1 polubienie

Różnica w tej rozmowie jest taka że ja daję dane i fakty ty swoją opinię. Diaz grał w pierwszym składzie kiedy jota grzal ławę, ale klopp gra nim z konieczności. Matko kochana. Nie wiem czy wiesz, ale przez lata jednym z najważniejszych zarzutów do Grosickiego było właśnie to że ma słaba kondycję i nie biega :saluting_face::wink: Diaz potrzebuje tyle samo minut na gola i asystę co Rodrygo a chyba obaj się zgodzimy ze liga angielska jest cięższa i w realu trochę łatwiej o gole.
Według ocen w premier league by sofa score Luis Diaz jest 4 lewym skrzydłowym. Wszystkie dostępne nam fakty i narzędzia jakimi mozna się posłużyć przeczą twoim teoria o graniu diazem na siłę przez kloppa xd.

1 polubienie

Gdzie są te dane i statystyki? Źródła? Przypisy? Odnośniki?

No właśnie. Nie pisz mi o “danych” jeśli ich nie ma.

A jedyny fakt jest taki, że Diaz miał piłki meczowe w meczu z City i mógł nam zapewnić istotne 3 punkty z głównym rywalem do walki o mistrza. Teraz musimy zagrać perfekcyjnie mecz po meczu dzięki Kolumbijczykowi.

Diaz grał w pierwszym składzie kiedy jota grzal ławę

Jota miał urazy na jesieni, gdy Salah wyjechał to Jotę można było przesunąć na prawą stronę i tam grał.

klopp gra nim z konieczności

Gdyby wszyscy byli zdrowi to dałbym sobie rękę uciąć że wystawiałby teraz Jotę zamiast Diaza. W meczu z City na 100% by zagrał Portugalczyk.

Diaz potrzebuje tyle samo minut na gola i asystę co Rodrygo a chyba obaj się zgodzimy ze liga angielska jest cięższa i w realu trochę łatwiej o gole

Z tym że ja nie uznaję Rodrigo za ścisły top. Nie chciałbym go tutaj, nie wart jest swoich pieniędzy. Ale Rodrigo ma margines rozwoju jeszcze, poprawy. Diaz przechodzi teraz swój “prime”.

Według ocen w premier league by sofa score Luis Diaz jest 4 prawo skrzydłowym

Ale Ty wiesz, że Diaz gra na lewej stronie, prawda?

przeczą twoim teoria o graniu diazem na siłę przez kloppa xd.

A kim ma grać, jak zostaje tylko Gakpo?

1 polubienie

Można sprawdzić na sofa score. Nie jestem przy komputerze nie mogę wrzucić. Racja z meczem z city, ale każdemu zawodnikowi Naszej ofensywy chyba po za jota możesz wymieniać zepsute setki. Nie ma pewności że grałby jota. Jest to gdybanie. Fakt jest taki że gdy luis jest zdrowy to gra. Nie twierdzę LD to geniusz, ale wymienianie go na przereklamowanego Rodrygo to moim zdaniem przesada. Z młodego pokolenia z możliwych opcji wirt, musiała imo.

Ps. Wiem że Luis gra na lewym :slight_smile: poprawiłem

Polecam zobaczyć jak nasz jeździec bez głowy wczoraj skręcił obronę Hiszpanii :slight_smile:

Ona ma kręcić w meczach Liverpoolu a nie tam towarzyskim z Hiszpania. Nie można zaprzeczyć bo Lusi pare meczy swoim wykończeniem nam wtopił. Musi poprawić ten element tak samo jak Darwin. Oni mają być kilerami. Zarówno Darwin jak i Luis spokojnie powinni mieć więcej bramek. A już na pewno z tych sytuacji, które marnowali. Bo jednak takie sam na sam jak miał Luis z city to powinno wpaść. Muszą, jeszcze raz musza poprawić skuteczność chcąc grać dla Lfc. A jeżeli nie, to z taka grą faktycznie niech barca ich kupuje…

Ale wiesz że nie ma zawodników idealnych? Czy Diaz mógłby mieć lepsze wykończenia? Tak? Natomiast robienie z niego łamagi i wymiana na pierwszego lepszego ogórka to śmiech na sali.
Twój argument że ma kręcić w meczach Liverpoolu też zabawny bo choćby Walkera chyba nikt nie kręcił tak jak Diaz. A przypomnę że był to chyba jedyny obrońca który wiecznie wygrywał pojedynki z mane. Smutne że facet jest ceniony wszedzie tylko nie przez własnych kibiców.
Dobrze że zarząd to widzi o nie pozbędzie się faceta za frytki

Od zawsze powtarzam, że Diaz jest idealny do gry z kontry. On super wygląda, kiedy ma miejsce i może się rozpędzić. Wczoraj to po raz kolejny to potwierdził. Problem sie pojawia, gdy tego miejsca nie ma. Wtedy jak na dłoni widać braki w jego grze. Tak czy inaczej cieszy jego forma ostatnio, bo zaczyna grać dobrze.

I taki wyważony komentarz szanuje. Myślę że w grze z kontry napewno jeszcze lepiej jego atuty byłyby wypuklone

A to jest wątek Luisa Diaza czy spekulacje transferowe? Wszedłem tutaj żeby poczytać jakieś informacje na temat ewentualnych transferów a jedyne co tutaj zobaczyłem to dyskusja na temat Diaza…

1 polubienie

taa kolejny z takim postem, Wy to sobie kopiujecie? w marcu chcesz czytac o transferach ? Tu zazwyczaj nie ma co czytac w czerwcu, lipcu a chciałbyś w marcu? A jak sobie ludzie piszą to czasem jakas ciekawa informacja też sie trafi

1 polubienie

To niech sobie piszą w dziale od tego przeznaczonym, po coś są one przeznaczone, nie ma jednego zbiorowego wątku tylko oddzielne aby każdy mógł szybko znaleźć temat który go interesuje.

Zrozum że nasza rozmowa dotyczy spekulacji których w tym okresie nie ma dużo więc i rozmowa się rozwinęła. Jedyne spekulacje jakie są teraz dotyczą właśnie diaza i jego potencjalnego odejścia do PSG.
Również Rodrygo który jest do nas mniej lub bardziej przymierzany był tmt tych rozmów więc gdzie mamy swoje spostrzeżenia wymienić jak nie tu?
Florian wirtz i Jamal Musiała wczoraj koncertowe występy na tle Francji. Moim zdaniem powinniśmy zrobić wszystko aby jeden z nich do nas dołączył.
I proszę nie mówić że nie jest to koncert życzeń bo już ściągaliśmy zawodników z Bayernu. I jeśli musiala uzna że nie chce być już w Bayernie to nic nie stoi na przeszkodzie.

Cena misiu, cena. Wątpię w któregokolwiek, ale jak mam być szczery to pewnie prędzej wyjmiemy Wirtza aniżeli Musialę, zwłaszcza jeśli koniec końców udałoby nam się “wyrwać” Xabiego - cena podobna, ale Florian zarabia dużo mniej i kontrakt u Nas nie byłby tak wysoki, jak Musiala by sobie zażyczył (mimo, że z ich dwojga to Jamala bym wolał, bo ma obycie z angielskim futbolem i jego sufit wg mnie jest wyższy, no i nie ma za sobą rocznej przerwy ze względu na kontuzję).

1 polubienie