Rozważania transferowe (dyskusja)

Wszystko tak na prawdę zależy od tego jaką nowy menadżer będzie miał koncepcję.

  1. Na pewno potrzebujemy zakupy conajmniej jednego (a optymalnie dwóch) stopera. Jeżeli myślimy o grze trójką stoperów to najlepiej, żeby był lewonożny (idealny, ale nierealny - Bastoni).

  2. Kolejna kwestia to jaka będzie rola TAA. Jeżeli dalej będzie ustawiony na boku (PO, wahadło) to zakup tam zawodnika będzie zbędny. Jężeli Trent zostanie przeniesiony do środka to trzeba zakupić nowego wahadłowego bo sam Bradley może nie starczyć.

  3. Defensywny pomocnik to konieczność chyba w każdym scenariuszu. Nie musi to być raczej gotowy produkt za 100m, bo Endo wyjątkowo dobrze się prezentuje, ale ktoś kto w kontekście 2-3 lat ma szansę na zostanie topowym zawodnikiem.

  4. Zmiennik dla Salaha, który w dalszej perspektywie zostanie jego następcą na prawej flance. Mo młodszy nie będzie i przyda się go odciążyć w części spotkań. Elliott to raczej gracz do środka bo brakuje mu dynamitu i pojedynkowania się 1vs1.

Pozostałe transfery będą prawdopodobnie 1:1. Jakby odszedł Diaz to przyjdzie ktoś na jego pozycje, jakby odszedł Gakpo to ktoś przyjdzie itp. itd.

Osobiście marzy mi się zestaw: Bastoni, Yoro, Frimpong, Andre, Bakayoko i Leao za kogoś z dwójki Gakpo/Diaz. Wymagałoby to jednak inwestycji rzędu 300m netto, więc ograniczę się do takich transferów w FIFIE :wink:

Diaz i Jota out
Mbappe (:rofl::rofl:) i Wirtz in

Thiago out
Ugarte in

Matip out
Diomande i Yoro in

To jest prawdziwe fifowe szaleństwo :saluting_face::muscle::muscle::muscle:

Dużo zależy od tego czy jeśli przyjdzie Amorim to przechodzimy na piątkę obrońców czy zostajemy przy czwórce. Wydaje mi się że tylko inacio wydaje się wręcz pewniakiem do wzmocnienia naszego zespołu bez względu na ustawienie. Ulubieniec amorima i przyda nam się i przy 4 i przy 5. Ciekawie zaczyna się dziać wyżej. Jeśli będziemy grać 2 środku pomocy kupno dmf mija się z celem. Na tą pozycję będziemy mieć pewniaka macca i szobo Jones Endo Graven bajcetic(wypożyczenie?) elliot a może czasem żeby dać pograć bradleyowi trent. Do tego obiecujący Clark. Szobo i elliot będą mogli wtedy czasami występować wyżej to i tak wydaje się że jest to aż za duża głębia. Jeśli gralibyśmy 3 myślę że kupno topowego dmf mogło by być świetnym pomysłem. Endo grał ostatnio bardzo dobrze, ale wieku nie oszukasza a i tak teraz nie ma zmiennika. Kupna gracza typu zubizamendi lub BG a wysłanie bajcetica aby się ograł 1 sezon i wrócił do nas za rok jak Bradley wydaje się super opcja. Jeśli chodzi o atak postawiłbym salaha, nuneza, jote i gakpo. Jeśli chodzi o diaza ja go cenie za wiele rzeczy, jednak wypowiedzi z jego obozu pozwalają mi sądzić że najlepiej będzie go sprzedać teraz. Na zastępstwo widze tylko 2 opcje Jamal Musiala, Florian wirtz. Za obu będzie trzeba dać koło 100 milionów ale jestem pewny że warto, natomiast na lewe skrzydło za mniejsze pieniądze kupiłbym Nico Williams albo Bakayoko. Każdy z tych zawodników byłby do kupienia za rozsądne pieniądze.

Tak by to wyglądało
Cb vvd konate Gomez JQ inacio (50m)
LB robbo tsimikas
RB taa Connor
Dmf nowy Endo (SB wypożyczenie)
CMF macca szobo Jones Graven eliott … Clark
LMF salah Nico(50) lub Bakayoko(40)
RMF wirtz lub musiala (100) gakpo
ST nunez jota

Jeśli którykolwiek z dwójki Musiala/Wirtz przyjdzie to wyślę Ci kartkę i flaszkę pocztą :smiley:

Zobaczymy.

Jeśli przyjdzie Amorim to przejdziemy na piątkę obrońców na pewno. Tylko to czy przyjdzie nie jest jeszcze w 100% pewne. Może coś nas zaskoczy.

Endo na takie ustawienie chyba jest za słaby w uszach z piłką przy nodze. Idealne rozwiązanie to Bruno G. :wink: ew. Merino?

Wiadomo że kupna niemieckich skrzydłowych będzie ciężkie, ale nie niemożliwe sprzedając diaza będzie hajs. A ja wcale ni jestem pewny że będzie grał 5 obroncow. Wiem że tak gra teraz, ale myślę że najlepsi na świecie grają tym co mają, a u nas ewidentnie mamy lepiej zbilansowana kadrę na 4.
Zobaczymy

Myślę, że w lato czeka nas porządne wietrzenie szatni. Nie tylko z powodu zmiany trenera, ale też kilku zawodników nie dowozi. Klopp jest sentymentalny i sama jego obecność podnosi umiejętności kilku graczom. Nowy pion transferowy w transferach się nie będzie chedożył i jeśli z analiz/statystyk nie będzie odpowiedniego wyniku, to zawodnik poleci.

Najważniejsze, żeby utrzymać rdzeń zespołu. Ali, Konate, van Dijk, Robbo, Q, Bradley, TAA, Gomez, Endo, Bajcetic, Mac, Szobo, Elliott, Jota, Gakpo, Salah.

To są piłkarze, którzy powinni zostać. Reszta sprzedaż albo wypożyczenie. Do tego dokupić kilku nowych, którzy będą pasować do taktyki i pomysłu nowego trenera. Jest w czym rzeźbic i Liverpool 3.0 może być naprawdę mocny.

3 polubienia

2 z 3: Salah, Diaz, Nunez powinni odejść na moje oko. Konieczny bedzie crack do ataku, ŚPD i solidny obrońca.

Ugarte w meczu z Barceloną nawet nie grał, a jego mecze w LM są bardzo słabe. Te w grupie też. Zawodnik z najlepszego def pomocnika stał się rezerwowym PSG

Może właśnie w tym nadzieja. Ze złotej klatki tego debila Neissera nie mają prawa odlatywać gołąbki o wysokich umiejętnościach. Więc może dobrodusznie Pan wierzący w współczesny niewolnizm zgodzi się odejść Urugwajczykowi.

Edit. Pozycją w drużynie bym się nie sugerował. Tam jest przehypowany Trener jadący na dawno niebyłej karierze w Barcelonie. Tam Zawodnik musi posiedzieć z kilka lat żeby zdziadzieć. Taki Draxler na pewno mógł zrobić o wiele większą karierę np. Kolejny Verratti już był o krok od przejścia do Barcelony i pewnie miałby super karierę zach zamiast tego ma nasrane tytułów za ligę francuską i to wszystko.

Niesamowite, że wymieniłeś tu Gakpo. Diaz i Nunez out, ale słabszy Gakpo zostaje. Możesz wytłumaczyć jaki pożytek może mieć z niego przyszły menadżer? Jeśli przyjdzie Amorim to już w ogóle nie bedzie dla niego miejsca na boisku.

No szaleństwo :slight_smile: powiem tak. W moim mniemaniu na pewno oprócz oczywistych jak Matip oraz Thiago Alcantara, powinniśmy się byli na pewno zastanowić między innymi nad przyszłością Diaza. Zobaczcie jak wygląda w ogóle gra tego zawodnika. Przedmiot i pomimo tego że nie ma w ogóle jeszcze rytmu meczowego potrafił kilka razy zagrać fajnie z klepki. Wiem że są tutaj zagorzali przeciwnicy Nuneza ale i on potrafi fajnie pograć. Gakpo oprócz tego że często spóźniony też fajnie tą piłką czasem operuje. U Diaza tego nie widać, on jak już ma piłkę to przeważnie ją musi pod holować wdać się w drybling nie pamiętam żeby on w jakiś szybki przemyślany sposób rozprowadził tą piłkę. Kolejny piłkarz na którego przyszłością bym się zastanowił, to nasz sympatyczny Grek. Nie wiem na dobrą sprawę jaki jest sens trzymania rezerwowego kiedy podstawowy Zawodnik ma tylko dwa lata więcej. Tutaj w moim mniemaniu trzeba by szukać jakiegoś przyszłościowego wonderKida który docelowo będzie wchodził w buty Robo, a Robo z sezonu na sezon cofać do roli rezerwowego.

Gakpo nie jest słaby. Największym problemem Holendra jest brak regularności i brak pomysłu Kloppa na niego. Dla mnie Cody ma potencjał do dalszego rozwoju. Jest lepiej wyszkolony technicznie, lepiej sprawdza się w grze kombinacyjnej, a przede wszystkim myśli na boisku, w przeciwieństwie do tych dwóch kurczaków bez głów, tj. Lucho i Darwina.

Za wczorajszy mecz w serwisie sofascore zdobył ocenę 8,4. Był najlepszy, bo zagrał na swojej naturalnej pozycji i oby to była zapowiedź dalszego wzrostu formy.

Jeśli nowy trener dobrze wykorzysta jego atuty, to będziemy mieli z niego dużo pociechy.

Bajcetic jest rdzeniem zespołu? W którym universum?

W moim uniwersum. Będzie. Chłopak ma potencjal i trzeba go zatrzymać.

2 polubienia

A kto to ten Bajcetić w ogole jest? To ten chlopak z rezerw co z rok temu zagral pare przecietnych meczy? xD

Abstrahując od tego wspomnianego “rdzenia zespołu”. Tak sie zastanawiam co nas czeka w lecie. Wiadomo, ze wielkich transferow nie ma co sie spodziewac - bo nowy trener to przeciez trzeba powoli, na spokojnie, usiasc, zastanowic sie i sprawdzic czy jakis great character jest dostepny na rynku. A zanim sie zastanowimy to sie zacznie sezon. Natomiast jak uwazacie - ktora formacja i jakie pozycje wymagaja natychmiastowych zmian?

Moje zdanie jest takie, ze przebudowa srodka pola nie zostala ukonczona rok temu i wymagane tutaj sa zmiany. Jones i Elliott to dobrzy rezerwowi, jak dla mnie powinni zostac. Pewniakiem do srodka jest tylko Mac Allister. Do tego sa sprowadzeni Endo i Szoboszlai. Ten pierwszy daje z siebie duzo, na tyle na ile pozwalaja jego ograniczenia. W zadnym wypadku to nie powinien byc podstawowy zawodnik na DP klubu walczacego o mistrzostwo, ale wg. mnie szkoda sie go pozbywac - lawka. Gravenberch - sprzedac, oddac, zrobic cokolwiek i zapomniec, dokladnie tak jak dzien po jego transferze pisala tutaj polowa forumowiczow. Od poczatku bylo wiadome, ze gosc sie nie nadaje i moze sobie pykac co najwyzej w jakiejs Eredivise. Szoboszlai - z nim mam problem… przejawia duzy potencjal, kosztowal duze pieniadze, nie daje liczb, ale wg. mnie jakby troche pokombinowac przy jego ustawieniu to odnajdzie forme. A no i jeszcze Thiago jest, tutaj to wiadomo, dozywotni kontrakt na min. 300.000€ tygodniowo i 20% podwyzki co roku. Takich pilkarzy zawsze warto miec w kadrze bo robia atmosferke i daja dobre rady na treningach. Sumarycznie jezeli chodzi o pomoc:

- Gravenberch
- Thiago
+ DP - do podstawy

Dalej mamy obrone - TAA, Robertson, Bradley, Tsimikas, VvD, Konate, Quansah, Gomez, Matip. Juz w zeszle lato kibice domagali sie wzmocnien w tej formacji… na prozno oczywiscie. Wg. mnie brakuje tutaj konkurencyjnosci na lewej stronie obrony, najlepiej gdyby pozbyc sie Tsimikasa i zdobyc kogos konkurencyjnego i mlodszego dla Robertsona. Do tego Matip jest oczywiscie do wylotki (kontuzje, wiek). Gomeza chyba bym zostawil - tylko ze wzgledu na jego uniwersalnosc. Nie jestem fanem Konate ze wzgledu na jego nieobecnosci, ale umiejetnosci ma ogromne. Przydalby sie dobry srodkowy obronca, z potencjalem na pierwszy sklad, Bradleya bym zostawil jako zastepstwo TAA. Sumarczynie wiec w defensywie:

- Tsimikas
- Matip
+ LO - do walki o podstawe (a najlepiej lepszy od Robertsona)
+ ŚO - do walki o podstawe

No i na koniec najlepsze. Ofensywa. Pisalem, ze obowiazkowo ta formacje trzeba bedzie zmienic tego lata, ze to bedzie wrecz wymagane. Wspominalem o tym rok temu, wtedy kiedy mielismy przebudowac srodek i dorzucic cos do defensywy bo spodziewalem sie, ze jezeli tak to wszystko zostawimy to tego lata zbyt wiele pozycji bedzie wymagalo zmian i wzmocnien. Gakpo to cienki bolek, jak juz bedzie musial zostac to na lewe skrzydlo. Nunez - nadal mega nieskuteczny, zostawilbym go z dwoch powodow: pierwszy to taki, ze trudno bedzie odzyskac za niego hajs, a drugi taki, ze za tyle co bysmy za niego dostali nie kupimy raczej nikogo lepszego. Jota jest dla mnie do odstrzalu - nie przez umiejetnosci, ale przez brak mozliwosci budowania skladu w okol niego. Raz jest, raz go nie ma, czasem gra dobrze, czasem nie… z dwojga zlego zostawilbym Nuneza lub sprawdzil za kogo mozemy dostac wiecej hajsu. Diaz to jezdziec bez glowy, moze udaloby sie go za dobre pieniadze upchnac do Hiszpanii. Salah - szkoda, ze nie udalo sie z arabami dogadac rok temu. W tym roku pewnie wiecej niz 50-60 baniek za niego nie dostaniemy i przy tej kwocie chyba wolalbym zeby zostal i gral w ograniczonym wymiarze czasowym. W kazdym razie potrzebny jest ktos o zblizonych umiejetnosciach i to najlepiej do tego topowego Salaha. To jest praktycznie niemozliwe, bardzo trudno zastapic takich pilkarzy jak Mo, ale na przyszly sezon moze wystarczylby nam jakis bardzo solidny zmiennik z bardzo duzym potencjalem. Zakladajac, ze wzmocnimy LS i ŚN co troche zmniejszy presje spoczywajaca na Salahu. Jakby nie patrzec to nadal nasz najlepszy pilkarz. Sumarczynie wiec w ofensywie:

- Jota/Nunez
- Diaz
+ LS - do podstawy
+ PS - do walki o podstawe
+ ŚN - do podastawy

Uważam więc, że na tą chwile potrzebujemy 3 absolutnie świetnych graczy do podstawy (LS, ŚN, DP), a do tego 3 utalentowanych, najlepiej młodszych graczy o dużym potencjale, którzy byliby gotowi wywierać presję na podstawowy skład. Taki zespol wg. mnie dawalby realne szanse na walke o trofea. To oczywiscie pobozne zyczenia bo to sie nie wydarzy. Realistycznie obstawiam, ze dojdzie do nas jakis jeden lepszy zawodnik w przedziale 50-80 baniek i z dwie zapchajdziury w stylu Endo.

Defensywa, absolutnie najbardziej zaniedbana formacja. W drugiej kolejności atak do przebudowy i DM na cito.

@FanLFC25 co ja ci poradzę, że te “przebudowy” Kloppa to taka fuszerka, że nie dziwi, iż jego magiczną liczbą jest ta 7ka. Idę o zakład, że jakby nie postanowił odejść po sesonie, kolejny byłby katastrofą zbliżoną do 2020/21 lub 2022/23. Za dużo sentymentów, za mało bezkompromisowości jak u Guardioli który bez mrugnięcia okiem pozbywał się w przeszłości Sane (leń i obibok), Sterlinga (powolny zjazd ze względu na głowny atut szybkości) czy Cancelo (ego wybujałe)

Czyli podsumowując - każda

1 polubienie

Tutaj jest niestety problem z Kloppem.

Jak ja przeczytałem kilka miesięcy temu, że Kloppa chciałby, żeby klub zachował się fair i dał nowy kontrakt Matipowi to byłem mocno zszokowany.

To nie jest tak, że nie cenię Matipa- bo to byl ostatecznie fantastyczny gość i od czasu eeee Hypii, moze Agera nasz najlepszy obrońca do pojawienia się VVD. To pewnie też obraz nędzy naszych środkowych obrońców w ubiegłych latach w postaci takich ludzi jak Carragher, Skrtel, Kyrgiakosa czy już jakichś prawdziwych cieniasów jak Toure, Sakho czy Lovren xD

Noale gość ma zerwane więzadła, już od dawno nie broni na wysokim poziomie, notoryczne problemy w ustawianiu się do górnych piłek- a Jurek chce dla niego kontraktu? Tak się nie da.

3 polubienia

Da się, jeśli nowy kontrakt miałby na celu tylko zapewnienie mu warunków do rehabilitacji i Matip nie byłby zarejestrowany w żadnych rozgrywkach ani traktowany jako jakakolwiek opcja na ŚO.

Ja jestem za takim wariantem. Natomiast przedłużanie Matipa, żeby nim grać to totalny nonsens.

Moim zdaniem realne są ze 3 solidne transfery po 60 mln £ dzięki sprzedaży Salaha i dołożeniu tych 80.

Kogo można ściągnąć za taka kasę?

Wątpię chocby w Bruno i Kudusa