Rozważania transferowe (dyskusja)

Rodrygo za Diaza ? Bardzo na plus. Mam ttlko nadzieje ze nie bedzie w to wplątany Arnold jeszcze

Dokładnie, sprzedać Diaza i kupić kogoś z dwójki Kudus/Bowen :wink:

1 polubienie

Jezeli Liverpool chce za niego 75 milionow funtow to znaczy ze jak najbardziej nie widza w nim gwiazdy klubu i lepiej bysmy wyszli na jego odejsciu.

Jako zmiennik bylby naprawde dobry w szerokim skladzie, ale nie na podstawe.

Ta, normalnie, caly sklad Sportingu od razu gosc do nas sciagnie. :melting_face:

7 polubień

Źródła Scoobiego są mierne (z całym szacunkiem). Jeśli już to pewnie kogoś z pary Diomante&Inacio ściągnie, bo tego właśnie potrzebujemy.

To jest szybka droga, żeby skończyć jak ETH w United. Pościągał swoich piłkarzy i są problemy.

Aczkolwiek ten Diomande wydaje się fajny- tylko jak mówiłem- paszport nieciekawy. Inacio ma teraz jakąś zaporową klauzulę, noale zobaczymy jak się to potoczy.

1 polubienie

Nie wiem czy aż taką Zaporową. Chyba 50 000 000 czy jakoś tak.

sprzedaż Diaza uważam za dobry ruch, Salah - cięzko powiedziec, jesli dostaniemy 100mln a będzie chciał iść do Arabii, to raczej bym nie odrzucił. Van Dijk złapał formę i może jeszcze 3-4 lata pograć i nauczyć Quansaha, więc tutaj bym raczej nie rozważał sprzedaży,
Salah już jest legendą, co sezon dostarcza liczb, ale nie mowimy o 30-40 mln jak za Mane ( chociaż Mane miał juz taki zjazd, że dobrze zrobilismy) za 100mln to można kupic jakis dwoch fajnych graczy.

Ten Duńczyk rokuje na klasowa 6? Ktoś może coś o nim napisać?

Pamiętam że w zeszłym sezonie miał najwięcej przechwytów w Serie A będąc zawodnikiem Lecce czyli oprócz odbiorów chyba najważniejszej statystyce u śpd. Oglądałem też w weekend derby Lizbony to zdecydowanie wyróżniał się i komentatorzy twierdzili że jeden z lepszych zawodników Sportingu w całym sezonie

1 polubienie

Edwards wie czego brakuje w naszej drużynie

1 polubienie

Też tak masz, że przyjście Edka sprawiło, że opuściły cię tak wielkie obawy o postKloppizm?

Jego ruchy są konkretne. Może dostał pewne zapewnienia

Ja mam odwrotnie. Boje się, że Edwards z taką władza zacznie narzucać swoją wizję nowemu trenerowi. Cos jak relacja Klopp-Szmatke, tylko w drugą stronę. Obym się mylił, bo ogólnie powrót Edka to pozytywny czynnik.

Edwards nie będzie narzucał wizji, bo się na tym nie zna. Natomiast to, na czym się zna, to dostarczanie odpowiednich piłkarzy i tu już można być spokojnym.

też mi się wydaje, że bez sensu byłoby jakby sprowadzal sam graczy. Moze do tego drugiego klubu, tanio kupic, drozej sprzedac, albo do nas albo gdzies tam.
Natomiast tutaj to przyjdzie trener powie, że chce gracza na te pozycje i chce tego i tego - a dlaczego chcesz go - bo umie to i to - no to masz tutaj jeszcze 2-3 graczy co tez to potrafia a do tego są lepsi w innych rzeczach i lepiej kupic kogos innego. Tak mysle mniej wiecej bedzie rozmowa przebiegać. Cos w stylu Brandt - Salah.

Edwards jest teraz w Liverpoolu ‘piętro wyżej’ niż wcześniej, nie będzie facetem od negocjowania transferów tylko od zarządzania sprawami piłkarskimi w Liverpoolu i FSG.
Tym niemniej model w którym Edek miałby dyrektorowi sportowemu i menadżerowi narzucać piłkarzy do drużyny byłby wielkim błędem. I raczej nie do przyjęcia dla nowego trenera, a zakładam, że sprawy organizacyjne, zasady transferowe itp. będą ustalone z nowym trenerem (Amirimem?) od razu i całość będzie dobrze funkcjonować.

Jeśli Amorim będzie grał na 3 SO to musimy ściągnąć ze 2 nowych. Na ten moment mamy VVD, Quansaha, Konate i Gomeza. A do tego ostatnia dwójka to nie są tytani zdrowia i śmiało można zakładać, że przynajmniej Konate opuści z powodu kontuzji mięśniowych kilka-kilkanascie męczy.

Inacio to na pewno jakaś opcja. Łączono go z nami już ostatnio, a jeśli przyjdzie Amorim to stanie się niejako naturalnym kandydatem.

Jeśli Amorim podpisze, to naturalne będzie, że media będą nas łączyły z połową składu Sportingu.

Wzmocnienie bloku obronnego to faktycznie priorytet. Ponadto SPD wydaje się być ważnym ruchem (chyba, że Bajcetic znowu wypali, na co liczę).

Nie możemy też lekceważyć aktualnego problemu czyli naszej skuteczności. Skrzydłowy na lewą stronę (a raczej docelowo ten ofensywny gracz z lewej strony u Amorima) musi być kimś skutecznym. Kudus byłby dobrą opcją, ponieważ mógłby grać z prawej, z lewej i w środku ataku nawet. To pozwoliłoby czasem odciążyć Salaha, zabezpoieczyć się na wypadek przewlekłych kontuzji Joty i używać Szoboszlaia również w roli 8.