Rozważania transferowe (dyskusja)

Niedawno jeden Ziomek na forum rozpisywał transfery in za 450 mln :smiley:
Niektórzy nigdy się nie naucza, a później co roku ten sam lament pod koniec sierpnia w tym wątku.

Będzie nasz standard, jakaś sprzedaż żeby zrobić budżet, jeden transfer z tych droższych, jeden z promocji i uzupełnianie ogórkami albo młodymi.

1 polubienie

To że konate z quansahem graja na zmiane nie działa donrze ani na jednego ani na drugiego bo nie można złapać rytmu zgrania bo ciagle sie gra w innym składzie w obronie . Gdyby byla oferta wypożyczenia quansaha do takiego crystal palace czy Wolverhampton to bym to przesyłał bo mógł by zagrać tam caly sezon a nie raz na dwa trzy tygodnie i mógłbym się rozwiąć jak colvil czy saliba bo oni obaj po udanych wyporzyczeniach wskakują do pierwszego skladu

1 polubienie

Źródła ? Coś cokolwiek ? Czy wróżysz z fusów ?
Przyjdzie jakiś gościu i „uuu przygotujcie się na jeden transfer „

1 polubienie

no własnie o tym pisałem. Chlopak ma 21 lat, potrzebuje ogrania jesli ma sie wybic na wyższy poziom, a nie zagrać 10 spotkan w sezonie. Na te 10 spotkan to od biedy może tam zagrać Gomez. Kolega tutaj podał bardzo dobre przykłady. Colwill i Quansah to ten sam rocznik. Jesli ma to być nasz CB na kolejne 10 lat, to nie może być jako rotacyjny w razie W. Tymbardziej, że pokazuje, że ma potencjał, więc dajmy mu szanse wejsc na wyższy level. Nawet niech to będzie beniaminek - może i lepiej nawet wtedy, bo będzie miał wiecej okazji wykazać się i nabrać doświadczenia w różnych sytuacjach pod bramką.

1 polubienie

Zatrudnienie Slota pod kątem spełnienia wszystkich kryteriów FSG wyraźnie i jednoznacznie pokazuje, że nie będzie żadnej gruntownej przebudowy składu ani grubych inwestycji, dlatego nie ma co się nastawiać na jakieś szaleństwo transferowe, no chyba, że Arabia powróci po Salaha z jakąś kosmiczną ofertą i sam Mo będzie chciał odejść. Koledzy liczący na kilka konkretnych transferów chyba nie doczytali, że głównym kryterium FSG przy wyborze nowego trenera była umiejętność skutecznego konkurowania z bogatszymi rywalami przy ograniczonych nakładach finansowych co w sposób oczywisty pokazuje, że nasi właściciele nie zmienią nagle swojej polityki transferowej. Dla mnie cały czas transferem najwyższej potrzeby jest w pierwszej kolejności klasowy ŚPD, bo porównując jakość piłkarską Endo do jego odpowiedników u naszych największych rywali ( Rodri, Rice etc.) to wygląda to jak jakiś nieśmieszny żart. Chwała Japończykowi za to, że po tragicznej pierwszej części sezonu potrafił się jakoś wpasować do drużyny i zagrał nawet kilka bardzo dobrych meczów, ale jak widzę w jakim tempie on przyjmuje piłkę, biega, obraca się i podejmuje decyzję ( w 99% podanie na 10 metrów do najbliższego kolegi, bo to jest najłatwiejsze) to mnie aż zęby bolą. Poza tym ostatnie mecze to jest raczej powrót tego Endo z początku sezonu. Jeśli mamy przejść na 4-2-3-1 to Mak musi mieć obok siebie silnego i szybkiego ŚPD, który dodatkowo będzie na tyle dobry piłkarsko żeby też konkretnie pomóc w rozegraniu piłki.

5 polubień



mam nadzieję, że pogonimy Salaha w tym okienku, jest to chyba ostatnia taka okazja na sprzedaż go za bardzo dobre pieniądze.

Pogonić legendę? Trochę za mocne słowa wobec niego stosujesz. Porozmawiać, podziękować, zrobić szpaler legendzie i sprzedać. Ale nie pogonić. Pogonić to można jakiegoś Gravenbercha czy Diaza, a nie klubową legendę która wygrała tu wszystko i przebiła wiele ikon które grały kiedykolwiek w Anglii.

Jestem zirytowany jego zachowaniem w ostatnim meczu i jego słabą połówką, ale jednak oddał temu klubowi duszę i spędził tutaj większą część kariery.

9 polubień

Diaz też nie zasługuje na pogonienie bo jednak zostawia serducho na boisku. Inna sprawa, że nie wie co na tym boisku robić :sweat_smile:

Co innego leniwy Graven

Te z mnie bawią te coroczne nadzieje na bajeczny budżet na transfery (Bo w tym roku juz na pewno pójdziemy na poważne zakupy…) a kończy się tak jak zwykle. Mozna powiedzieć, że w tym sezonie i tak właściciele pofolgowali sobie i wydali pierwszy raz ponad 100 mln netto na transfery, co nie zdarzyło im się nigdy wcześniej (a krótko to u nas nie siedzą). Zatrudnienie Slota i Edwardsa jasno pokazuje, że nie będzie zmiany polityki transferowej (co przecież Henry podkreślał w wywiadach, że nie planują odejśc od raz ustalonego modelu). Trzeba liczyć, że Slot będzie umiał wyciskać zawodników do maksa, tak jak to robił Klopp, bo inaczej czekają nas kolejne lata posuchy pucharowej

Pojawiają się pytania, kogo potrzebuje zespół, kogo chce Slot, kogo załatwi Edwards. Ciekawe jaka będzie pozycja wyjściowa nowego trenera, dostanie co mu dane i poukładaj to czy jednak coś do powiedzenia będzie miał.

Panowie nie oszukujemy się czasy szastania kasa na vvd się skończyła. Aktualnie będziemy brali graczy w typie salaha mane czy konate. Czyli już dobrych, ale nie za kupę siana tylko docelowo takich którzy u nas mają wejść na ten topowy poziom. Moim zdaniem kupimy w tym okienku stopera, dmf, i prawo skrzydłowego. Resztę transferów bedzie determinowało kto odejdzie. Jeśli odejdzie salah a wraz z nim dostaniemy morze gotówki to może wtedy poszalejemy. Nasze realne cele to inacio, hincapie, i pacho. Na dmf varela, Baleba i ten z PSG ( choć jego bym nie chciał). Lewe skrzydło to Bakayoko lub Nico Williams. Jeśli ktoś pokusi się o nuneza lub gdy ludzie diaza dalej będą naciskać na jego transfer do PSG bądź Barcy to wtedy pójdziemy po ich zastępstwa. Moim marzeniem jest musiala który ma ostatni rok kontraktu i jest to gracz na którym ciężko będzie stracić. Niestety wątpię abyśmy byli wstanie po niego sięgnąć i pewnie skończymy na średnim holendrze z Leeds sumerville.

pełna zgoda, pogonić złe słowo, chodziło mi właśnie o zakończenie współpracy :slight_smile:

image


Czyli za rok to on sobie skasuje szejków za podpis, najgorsza możliwa opcja

Wydaje się że ma wszystkie karty w ręce

Nie byłbym zdziwiony gdyby to był plan Saudów i samego Salaha. Ostatni sezon żeby pograć sobie w PL+LM a potem zasłużona emerytura. Dla samego Liverpoolu to jest taka sobie opcja, z jednej strony nie trzeba na gwałt szukać RW, z drugiej nie wiadomo co Salah będzie grał w przyszłym sezonie.

Jeśli zostanie to automatycznie otworzą się szerokie drzwi żeby sprzedać Diaza i/lub Nuneza.

1 polubienie

Wlasnie nie do konca rozumiem ten zapis odnosnie kontraktu. To byloby bardzo “w naszym stylu” puscic zawodnika za darmo, kiedy wczesniej mozna bylo to spieniezyc. Jesli Salah chcialby odejsc za rok to mysle, ze to byloby bardzo w jego interesie. Ja mimo wszystko licze na przedluzenie o rok-dwa, zeby mozna bylo na nim jeszcze zarobic. Tylko czy zawodnik bedzie wykazywal checi do takiego rozwiazania.

Jeśli on będzie miał taką ochotę

Z Salahem to może być również przygotowywanie do dobrej pozycji na lato.

Chcę odejść, kwota niższa.

Planujemy z nim nowy sezon, chce zostać, kwota wyższa.

Tak to widzę.

1 polubienie