Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja bym wolał Estevao.

Portal Football Insider przekazał, że Arne Slot chce wzmocnić pozycję środkowego pomocnika oraz prawego obrońcy. W obu przypadkach życzeniem szkoleniowca jest sprowadzenie dwóch piłkarzy, z którymi współpracuje w Feyenoordzie. Środek pola miałby wzmocnić Mats Wieffer, zaś na prawą stronę obrony sprowadzony ma zostać Lutsharel Geertruida.

Takie plotki na Onecie.

Chyba dwaj naciekawsi gracze do wyciągnięcia za Slotem, ale mam wątpliwości czy to poziom Liverpoolu. Przyjście Geertruida oznaczałoby może Trenta częściej w środku. Pytanie czy jest lepszy od Bradley’a?
Wieffer jako alternatywa dla Endo to rozsądna, dość tania, opcja. Mam jednak nadzieję, że klasowi zawodnicy też się pojawią.

Priorytetem jest lewonożny środkowy obrońca oraz atakujący zawodnik.

Na pewno przydałby się sukcesor Salaha, DM i co najmniej jeden nowy defensor.

Oby tam nie poszedł i nie zmarnował sobie kariery.

Przecież tutaj nie będzie gry na lcb to po [edit] nam taki zawodnik. Równie dobrze teraz może przyjść obrońca na środek grający prawą nogą tak jak obecnie jest teraz Van Dijk. Na lewą obronę będziemy szukać klasycznego lewego obrońcy.

Tez mi sie wydaje, ze nie ma co brac lewonoznego. Van Dijk tam gra najlepiej, Quansah wyglada jakby mu nie robilo roznicy czy z lewej czy z prawej gra.
Byle nie przedluzac Matipa( bo i tak do grudnia nje bedzie grac) a kupic jakis upgrade.
Dobrze byloby nowego lewego obronce ale takie co by mogl grac w pierwszym skladzie i sprzedac Andiego albo Tsimikasa, zalezy kogo daloby sie sprzedac.
Tak naprawde to potrzebujemy CB i DM. Reszta pozycji to w zaleznosci kogo sprzedamy. LB, Diaz,Nunez,Salah. Reszta chyba na ten moment zostanie, chyba ze Endo sprzedamy to wtedy podstawowy DM i rezerwowy.

W rolę Matipa czyt. ŚO nr. 3/4 to powinien wejść Konate na którym absolutnie nie da się opierać drużyny. Jakiś kozak musi przyjść do sukcesji po VVD i rywalizacji z Quansahem.

2 polubienia

W miejsce Matipa szanse dostanie krajan Slota - Sepp van den Berg. Nie wierzę, że Slot nie da mu szansy, tym bardziej że znajduje się wysoko w jakiś tam podawanych statystykach. Joel musi odejść, czas skończyć z przesadnym przedłużaniem kontraktów. Uwielbiam Matipa, ale ma już swój wiek i zwykle jest niedostępny.

7 polubień

Kolejny przereklamowany Brazol za ogromny hajs?

Obecnie chyba top1 talent na rynku. Kogo masz na myśli przez przereklamowanych Brazylijczyków za duży hajs? Kojarzę tylko Viniciusa i Rodrygo ale ich nie można nazwać niewypałami.

4 polubienia

W lidze w której 33 letni Luuk de Jong, który odbił się od ligi Hiszpańskiej, strzela 27 bramek i dokłada 15 asyst, wynik Belga wydaje się śmiesznie niski jak na taką kwote transferu.

Gakpo przychodząc do nas liczby i wpływ na grę swojego zespołu miał większy, a jeszcze w naszym składzie na stałe miejsca sobie nie wywalczył.

Jeśli chodzi o bramki i asysty ma w sumie wyniki podobne do pewnego Brazylijskiego skrzydłowego z Manchesteru, za jego czasów w Ajaxie. Kompilacje na YT też pewnie są ładne, więc 50 mln jak znalazł.

Czyli odpuszczamy ligę holenderską bo dziad De Jong tam nastrzelał?
To trzeba odpuścić jeszcze hiszpańską skoro 36 letni Lewy się tam bije o koronę, włoską skoro Lukaku tam strzela po kilkanaście bramek co sezon, niemiecką bo tam o tytuł walczy jakiś Girassy i portugalską bo wiadomo

11 polubień

I trzeba powrócić do korzeni i kupować tylko Anglików, Walijczyków, Szkotów oraz tych z Zielonej Wyspy naturalnie całej bo inne ligi to ogórki, cieniasy i takie tam :partying_face::rofl:

W sumie byłbym za takim podziałem (nostalgia), że na boisku gra 6 lokalsów i 5 stranieri :grimacing:

1 polubienie

Ja stwierdziłem proste fakty, bazując na tym, jak De Jong radził sobie w innych krajach, niż Holandia i dokonałem porównania z innym skrzydłowym z tamtej ligi, który przyszedł do PL.

Ironizujcie sobie, a potem będzie płacz jak wątku o Nunezie, bo sobie chłopaki zbili piątke na forum w maju, że to super przecinak.

Źródło i tak jest dość mierne, więc nie myślę, żeby mój komentarz spowodował, że “odpuścimy”.

Ja rozumiem, że nie każdy musi być asem z języka polskiego w podstawówce, ale no czytać ze zrozumieniem, to wypadałoby umieć. Wyrażenie opinii o zawodniku, nie sugeruje tego co napisałeś w żadnym stopniu.

@Kolumbjajo Porównujesz Lewego, czy Lukaku do De Jonga? :joy: No to ładnie. Porównanie faktycznie na poziomie komentarza. Obyłoby się bez zbędnej ironii, to tylko moje zdanie. Nie twierdzę, że to zły zawodnik, stwierdziłem tylko, że dużo wołają jak na jego obecne osiągnięcia.

3 polubienia

Boel jak zwykle w formie. Dodajmy jeszcze do tego ligę portugalską, bo z niej pochodził Lazar Markovic oraz Bundeslige, bo stamtąd pochodził Naby Keita daje nam obraz, że lepiej nikogo nie kupować i zamknąć klub niż niedajboże zrobić jakiś flop transferowy.

1 polubienie

Ktoś poza Kudusem wypalił w ostatnich latach w Premier League z ligi holenderskiej?

Kilka przykładów zawodników, którzy przychodzili do Anglii z tych słabszych lig i odpalili. Bernardo Silva, Ruben Dias, Allison, Ederson, Doku, Bruno Fernandes, Salah, de Bruyne, Haaland. To tylko najbardziej jaskrawe przykłady, bo kazdy z tych gości to obecnie supergwiazda. No może poza Doku. Więc to nie jest też tak, że z tych gorszych lig nie da się wyciągnąć zawodnika, który odmieni zespół.

4 polubienia