Rozważania transferowe (dyskusja)

Wy tak serio z tym Olise ? Mam nadzieję że do nas nie przyjdzie pomijając to że to mega talent ale jeszcze bardziej jest podatny na kontuzje i to będzie wydanie kasy w błoto . Drugi Mount będzie który za grubą kasę przyjdzie się leczyć :slight_smile:

Transfer Edersona? Jak najbardziej tak. Na początku tego sezonu go zobaczyłem 2-3 razy i uznałem, że trzeba go spróbować wyjąć. W dwumeczu z Nami tylko mnie utwierdził.

Olise? Tak. Świetne umiejętności, jeśli kwestia zdrowia zostanie w pełni wyjaśniona to uważam, że może nakryć czapką w perspektywie 2 lat nawet Bukayo Sakę. (co do zdrowia to jest wysokie prawdopodobieństwo, że wystarczy nieco lepiej go prowadzić, bo tam były chyba problemy z zrządzaniem jego powrotem do gry.)

Ja cały czas żyję nadzieją i uważam, że powinniśmy spróbować spieniężyć kogos z dwójki Darwin/Diaz i ściągnąć kogoś, kto da liczby - Kudus/Bowen/Mbeumo.

3 polubienia

Jego bym wykreślił, podobno interesuje go tylko Juventus zwłaszcza że przechodzi tam też Motta to logiczny dla niego ruch

Faktycznie, to może być przeszkoda.

Rozumiem że Diaz nie ma za sobą cudownego sezonu i sprzedaż jego nie byłaby dla mnie dramatem. Pytanie jest czy nasz nowy trener woli tam grać skrzydłowymi którzy wygrywają pojedynki jeden na jeden rozciągając grę czy bardziej ofensywnymi pomocnikami że strzałem. Jeśli to 2 to wtedy gakpo szobo wygląda super, ale imo nie pasuje calafiori który jest defensywnym bocznym obrońca a w takim systemie lepiej pasowałby ktoś kto obiegnie ofensywnego pomocnika. W takim układzie ktoś z 3 ait nouri, maatsen, kerkez byłby opcja idealna. No i wtedy olise> Bakayoko. Żarło by to niesamowicie

Jeśli prawdą jest, że można te 100 mln rozłożyć na 3 raty każda płatna co rok to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał.

2 polubienia

Problem z Diazem jest taki, że nawet jak wygra 1 na 1 to często niewiele z tego wynika dla zespołu.
Porównajcie sobie Diaza z Musialą, Niemiec jest znacznie bardziej efektywny w rozegraniu z kolegami z zespołu.

Bruno z Aleksisem w drugiej linii… byłoby super!

2 polubienia

Jeśli chodzi o same statystyki to mają oni dość podobne. Jamal ma g/a co 240min a Luis co 270. Dodatkowo grając w bundeslidze i to Bayernie łatwiej o to niż w pl. Dodać też trzeba że Luis haruje na całej długości a Jamal aż tak nie. Żeby nie było patrząc na to że ma on ostatni rok kontraktu to marzę o nim w liv. Wiem że szansa jest mała. Jamal ma dopiero 21 lat więc jeszcze sporo się może rozwinąć. Natomiast chciałem podkreślić że Diaz nie jest tak zły jak niektórzy go próbują malować, a jeśli poprawił by decyzyjność i wykończenie u slota (osobiście wątpię by zrobił to znacząco) to można mówić o graczu topowym.

Mogliśmy go już dawno mieć za 40 milionów, ale Klopp wolał przedłużać Hendersona.
Mam nadzieje że w klubie się teraz ogarną i znowu postawią na rekrutację opartą na danych i raportach ekspertów, trzeba znaleźć jakąś inną perełkę w niższej cenie, bo w wydatek 100 milionów na jednego zawodnika nie uwierzę

Mógłby Pan wyjaśnić jeszcze raz dlaczego opuścił tyle meczy w tym sezonie i czy w poprzednich go kontuzje omijały? Proszę.

Olise doznał kontuzji na mistrzostwach u21, a później kolejnej po powrocie, bo Hodgson go przeciążył. W poprzednich 5 sezonach (4 powyżej 20 meczy w sezonie) opuścił zaledwie 3 spotkania. I nie przesadzajmy z tym „Pan” :wink:

1 polubienie

To u Słota też zostanie przeciążony bo u Holendra też są intensywne treningi a już nie mówię o meczach :wink:

1 polubienie

Edwards jest fanem Bruno i nie zdziwiłbym się, że klub po niego pójdzie. Zwłaszcza, że płatność można rozłożyć na raty.

Bruno to byłby jeden z transferów wymarzonych - byłby w stanie podnieć nas poziom podobnie do Alissona i VVD. Ma ku temu potencjał.

Czy się wydarzy? Mam szczerze wątpliwości. 100 mln to są gigantyczne wydatki. To rozłożenie na raty nie jest potwierdzone z jakiegoś mocnego źródła- aczkolwiek nie ma to znaczenia, bo nawet gdyby tak nie było, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inaczej dogadać się z klubem, niemniej wciąż- 100 mln to 100 mln. Gigantyczna kasa.

Nie wiem czy przy tych brakach w kontekście SO czy potencjalnych poszukiwaniach kogoś go przodu - jesteśmy w stanie tyle wydać na DMa.

1 polubienie

Mi się wydaje, że Edwards jest fanem tych, których wskazują statystyki. I dlatego go chciał zamiast Hendo… Jak widać kolejny raz komitet trafiłby w 10. W jego transfer już nie wierzę. Nawet jakby te 100mln rozłożyć na 3 lata to dalej to jest 100mln i mamy to w rozrachunkach przez 3 lata. Do tego fakt, że tygodniówka też byłaby nie mała patrząc na to, kto może być nim również zainteresowany.

IMO to DM powinien być priorytetem. Wiadomo, że prace nad każdą pozycją do wzmocnienia mogą trwać równocześnie i jakoś mocno ze sobą nie korelować (no chyba, że mamy ustalony budżet czy chcemy kupić więcej niż jednego zawodnika z jednego klubu, gdzie ten klub nie chce wcale sprzedawać, np. poza Bruno gdybyśmy skusili się również na ofertę za Isaka), ale najbardziej wyczekuję wzmocnienia właśnie tej pozycji. Klasowy DM pozwala wnieść się na wyższy poziom reszcie drużyny. To kluczowa postać, dlatego po szybkim spadku z prime formy Fabinho mieliśmy tyle kłopotów i gdybyśmy mieli wtedy właśnie na zastępstwo np. Bruno… to ze dwa garnki więcej mogły wpaść spokojnie do gabloty (ale już trudno… boli mnie to, ale co się tam w klubie dokładnie działo to i tak wiedzą tylko wewnątrz ze szczegółami).

2 polubienia

Nie wierzę w nowego SN tak szczerze. Skoro Slot i klub nadal wierzą w Nuneza- jest Jota, od biedy Gakpo - a może spadek fizyczności Salaha skłoni nas do przestawienia go do środka. Jeżeli przyjdzie ktoś do przodu to albo PS albo LS. Nie chcę wchodzić w dyskusje odnośnie sensu gry Nuneza u nas/ czy jego brak- ale imo nie on jest największym problemem pod kątem dawania liczb z przodu.

Taki Bruno, może jakiś Colwill i Summerville to byłoby niesamowite okienko- ale czy realne :D?

O kwestię finansową bym się nie martwił, bo klub jest w stanie od ręki zapłacić te 100 milionów. Bardziej obawiam się wieku Bruno. W tym roku kończy 27 lat i może za dwa albo trzy lata stracić nogi. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyszukanie przez Edwardsa i spółkę kolejnej, młodszej perełki do oszlifowania? Bruno to gotowy produkt, doświadczony i zaprawiony w bojach, ale może być opcją krótkoterminową.

W każdym razie DM to główna pozycja do wzmocnienia w lato. Nigdzie nie mamy takiego braku. Można nawet odpuścić resztę, byle tylko do klubu zawitała porządna 6. Wataru fajny chłopak, ale tylko do rotacji.

Przecież środek:
Bruno/Endo-Trent/Mac
Mac/Elliott/Szobo

Rozniósłby tą ligę.

1 polubienie

Nie będe dokladnie liczyl, ale VVD i Ali gdy przychodzili do klubu też mieli w granicach 25-26 lat (Bruno ma obecnie 26 lat i tak pozostanie do listopada) Poza tym mamy tylu młodych zawodników ktorych talent wystrzelił, że jesli kupowac to przede wszystkim gotowe produkty jak Bruno. Ale raczej nie po to przychodzil Edek, żeby teraz kupowac 1-2 zawodników za 100 mln. Poza tym to, że mozemy wydac tyle na jednego gracza, to glownie teoria, musialoby nas bardzo przypilić, a FSG musialoby glebiej sięgnąc do kieszeni czego bardzo nie lubi robic, jak to mają w zwyczaju bogacze.

Tylko czy Edwards faktycznie będzie się angażować w wyszukiwanie piłkarzy czy jakiekolwiek transfery? Dyrektorem sportowym jest Hughes więc jak już to Hughes i Ward będą odpowiadać za transfery. Wątpię, że Edwards wynegocjował sobie stanowisko CEO of Football w FSG, żeby parać się robotą Dyrektora Sportowego / Analityka w Liverpoolu. Zwłaszcza, że na horyzoncie jest pozyskanie nowych klubów przez FSG więc to pewnie tym głównie zajmuje się teraz Edwards.