Rozważania transferowe (dyskusja)

Jeśli ktoś narzeka na Salaha i Diaza i nagle wzdycha du Sumervilla to jest coś nie tak.
Świetne ma liczby w Championship, ale Carvalho i Elliott też je mieli, szczególnie ten pierwszy.

6 polubień

Ogólnie Leeds ponoć musi zrobić wyprzedaż teraz, mają długi i przez brak awansu sporo stracili. Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ponoć na 100 baniek muszą nasprzedawać. Szczerze to raczej nikt z nich się nam nie przyda…

@Vrubzzi w sumie patrząc na wiek i to, że grał niemal wszystko możliwe w zeszłym sezonie a i do U-21 go powołują to może i coś z niego będzie, ale to melodia przyszłośći. Jednak rzeczywiście chyba najbardziej łakomy kąsek, nawet z wypożyczeniem powrotnym nie byłaby głupia opcja.

Ja bym ewentualnie tego Graya brał żeby go rozwinąć za parę lat.

2 polubienia

Wielkie tak dla Archie Graya. W wieku 18 lat gra na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli będzie dalej się tak rozwijać to jest to bez wątpienia przyszły reprezentant Anglii.

Gray to największy młody angielski talent. Patrząc na problemy finansowe Leeds, trzeba spróbować go wyciągnąć.

1 polubienie

Nie tyle wzdycham co chętnie bym wymienił Diaza na Holendra. Diaz to ukształtowany piłkarz, który już lepszy nie będzie a Summerville może się jeszcze znacząco rozwinąć. Znaczącej różnicy w poziomie tych zawodników nie widzę, ale to Holendra można jeszcze nauczyć myśleć.


Okej. Ja bym jednak rozpatrywał Summerville jako opcja do rotacji, bo brakuje nam takiego zawodnika. Jesli jednak mamy myslec o zawodniku, który może wskoczyć na poziom Diaza czy wgl gwiazd europejskiej piłki (Diaz nie do konca taką jest wg mnie) to poszedłbym w Adingrę. Będzie droższy ale talent skali “wow”. Tylko nadal to nie byłoby wzmocnienie z tych dających coś “ekstra”.

Nie zgadzam się z oceną, że przyjście cracka redukuje jego szanse do zera. Nawet jeśli uda nam się pozyskać wspaniałego DM, który przez cały sezon uniknie urazów, to nadal jest wiele szans do gry dla Bajceticia, bo może on grać zarówno jako DM jak i 8. W swoim pierwszym sezonie zagrał wiele meczów, gdy Fabinho był na boisku. A szkoda takiego zawodnika marnować na wypożyczenie. Ja jestem przekonany, że zostanie i rzuci rękawice Jonesowi czy Gravenberchowi.

23 letni Summervile, po jednym niezłym sezonie w 2 lidze angielskiej, może się jeszcze wszystkiego nauczyć, ale Darwin w wieku 25 lat po też niezłym sezonie w Liverpoolu jest już skończony według niektórych :joy:

Love that.

Chłop zagrał pierwszy dobry sezon w życiu w mocnym zespole, który i bez niego pewnie awansowałby z tej ligi, ale ma przyjść i grać u nas pierwsze skrzypce.

Równie dobrze można nam postawić Carvalho, który też błyszczał w Hull, przecież to ta sama liga.

Jeśli sprzedamy Diaza, to chce tu zobaczyć zawodników pokroju Opendy lub Kvaratskhelii, a nie chłopów z poziomu o wiele niższego o jaki chcemy walczyć.

6 polubień

Gość bryluje w najgorszych statystykach dla napastników, a ty to nazywasz niezłym sezonem?

5 polubień

A co ma Summerville do Nuneza? Ja mówię o Holendrze i nie wiem po co wyjeżdżasz z Darwinem.
A dla Twojej wiadomości Summerville ma 22 lata i jest to jego drugi dobry sezon w dorosłej piłce, bo 2 lata temu całkiem nieźle sobie radził w PL. Zaliczył tylko 1 400 minut w których zdobył 4 gole i 2 asysty, czyli połowę tego co Diaz w tym sezonie rozgrywając prawie 2 razy więcej minut.

BTW. Pewnie nie wiesz, ale Leeds nie awansowało…

1 polubienie

Sprawdź jeszcze raz, ale weź po uwagę rok urodzenia :wink:

No trochę pisałem to w pośpiechu, chodziło mi o walkę o awans, ale tutaj skrót myślowy faktycznie był trochę zbyt szeroki.

Bo to świetne porównanie, jak ludzie potrafią się zachwycać chłopem, którego realnie w akcji widzieli może raz, jeśli szarpnęli się na mecz finału baraży z Southampton, nie biorąc pod uwagi poziomu ligi.
Darwin zrobił czysto statystycznie powyżej 30 G/A w tym sezonie i gdyby ludzie z zewnątrz nie mieli dostępu do memów z jego udziałem, mogli by pewnie stwierdzić, że przyszłość jest jeszcze przed nim.

Jeśli jesteś fanem Leeds i oglądasz każdy mecz tego zespołu, to spoko, ale nie sądze, że mamy tu aż tak duży przypływ kibiców tej drużyny.

Jeśli mamy walczyć o puchary, to potrzeba nam zawodników klasowych - i to wszystko, w teoretycznym przypadku sprzedaży Diaza, bo jeśli go nie sprzedamy, to jak bardziej taki chłopak, jako zastępstwo może do nas trafić i będę zadowolony.

Z jednej strony masz rację z drugiej strony nie masz. Jeżeli się zachwycamy Summervillem To Darwin tym bardziej zasługuje na trzecią szansę. Chodzi bardziej o jakiś spójny punkt odniesienia w kontekście oceny. Nunez Bardzo zawiódł ale coś tam strzelił i coś tam asystował. Summerville zrobił podobne statystki na drugi poziomie rozgrywkowym.

1 polubienie

Odniosłem się do zacytowanego fragmentu. Nie oceniam Summervilla, bo go nie widziałem w tym sezonie, a w Premier League nie przykuł mojej uwagi. Czy się należy Nunezowi szansa czy nie to ją dostanie, bo gość jest niesprzedawalny, jeśli klub chce odzyskać większość kwoty. Jednak mimo wszystko powinna zostać wzmocniona ta pozycja choćby jakimiś tanimi napastnikami jak np. Guirassy czy Dovbyk. Chyba, że ryzykują, że Jota będzie zdrowy.

1 polubienie

Lynch nie ma pojęcia co się dzieje w klubie.

1 polubienie

Ja osobiście nie robiłbym w Liverpoolu jakiejś głębszej przebudowy w najbliższym okienku, a to z bardzo prostego powodu. My, po zamianie Kloppa na Slota na bank, przynajmniej początkowo, stracimy na “atrakcyjności”. Wiadomo, wiąże się to z ogromnymi zmianami, które dla naszych potencjalnych celów transferowych stanowią źródło niepewności. Ci zawodnicy będą zastanawiali się czy faktycznie trafią do “takiego” Liverpoolu, jaki jeszcze parę miesięcy wcześniej widzieli, czy jednak nie będzie tak kolorowo.

No i to jest właśnie ten etap przejściowy, gdzie będą lgnęli do nas głównie zawodnicy niemający pewniejszej alternatywy oraz tacy, którzy będą chcieli się pokazać w Lidze Mistrzów. Stąd też, ja bym na razie postawił na próbę utrzymania obecnego stanu posiadania (mam tu na myśli wszystkich naszych topowych graczy), a ewentualne głębsze przebudowy przełożyłbym na kolejne okienka, gdy Slot się już trochę “zbuduje”. Po prostu istnieje spore ryzyko, że lepszych zawodników (których mamy) możemy zastąpić gorszymi, a to nie miałoby sensu.

1 polubienie

dlatego moze trzeba zainwestowac w kogos młodszego i moze odpali jak Coutinho .
my i tak potrzebujemy CB i jednego pomocnika - najlepiej DM. Jesli ten Thuram jest faktycznie do wzięcia za 17 baniek i chcialby tu grac to ja bym wziął, przy takiej cenie to nie sposob stracic. Zawsze mozna w razie czego gdzies na rok wypożyczyc, a potem sprzedać.
I fajnie byloby sprzedac Diaza/Nuneza - a najlepiej jakby sie udało obu.

2 polubienia

Liverpool nawet bez Kloppa jest atrakcyjnym klubem, pod względem sportowym znacznie ciekawszym niż ManU, Chelsea czy Spurs.
Do tego LM i perspektywa gry w dobrze ułożonym klubie również pod kątem organizacyjnym, a nie w wiecznym burdelu jak MU i CFC.
Liverpool jest w top 3 jeśli chodzi o atrakcyjność.

1 polubienie