Rozważania transferowe (dyskusja)

real juz miał galacticos a jakos nie podnosili pucharu za pucharem, ba nawet mistrzostwa za mistrzostwem. Wystarczy, że sie zaraz jeden z drugim pokłoci kto jest większą gwiazdą.

Wydaje mi się, że Real nauczony doświadczeniem do takich sytuacji nie dopuszcza. Tam już nie ma pobłażania i raczej też szukają zawodników dla których gra u nich to marzenie.

Poza tym profesjonalizm w futbolu to jest na całkiem innym poziomie. Najlepsi chcą tam grać, bo mogą tam wszystko wygrać i zdają sobie sprawę, że to wymaga wyrzeczeń.

@AquerdationLFC wlasnie wtedy brali tylko po nazwiskach, nie budowali składu z głową. Teraz kupują młodych i od dzwona nazwisko. To bardzo mądrze budowana drużyna, z niesamowitym managerem i kochającym klub prezesem.

1 polubienie

a wtedy to nie było marzenie?

Oczywiście ja uważam, że do żadnej zapaści nie dojdzie- bo to zbyt rozsądnie budowany skład- dobrze balansowany o wyrobników pokroju Camavingi, Valverde, Diasa czy Rodrigo- uzupełniają ich co najwyżej o poszczególne gwiazdy jak Jude czy teraz Mbappe. Zdrowy skład, zdrowe zaplecze, świetna polityka. To się musi udać- zresztą cały czas działa.

2 polubienia

Boże to jest strona Realu czy liverpoolu? Bo w dup mam cały Real xD Ogólnie to was powinnien martwić liverpool i jego transfery a nie jakiegoś Realu. Ogólnie to dajcie juz siana z Mbappe. Mogliśmy go wyciągnąć z Monaco była okazja to Edek nie wyda kasy tyle. Tak będzie i teraz. Nie będzie tutaj transferów po 100mil. W koncu rozsądna polityka według połowy tutaj na forum. Po co wydawać tyle kasy jak można średniaka kupić moze odpali xD

1 polubienie

ile transferów za 100mln wypaliło? a ile nie wypaliło? Pewnie 50/50 albo jeszcze gorzej. Takie transfery to loteria. Wole kupic dwoch perspektywicznych po 50 niz jednego za 100, który się może zaraz połamać - rok nie grać i nigdy nie wrócic do formy, albo po prostu grać średnio.

1 polubienie

Wg Pearce’a zapowiada się spokojne lato, sztab szkoleniowy musi się odnaleźć i ogarnąć tych graczy, którzy są. Darwin zostaje, zostaną wypełnione luki po Thiago, Matipie i ew. Kelleherze. Natomiast prawem kibica jest, że i tak będzie się ekscytował sezonem ogórkowym :smiley:
źródło

6 polubień

Kto zabronił robić Liverpoolowi porządnych transferów? Jak my kupowaliśmy jakieś klocki w postaci Minamino to Manu będące w dołku brało Sancho na przykład. To, że nie wypalił to żaden argument bo u nas jego kariera mogła potoczyć się inaczej. Generalnie na papierze takie PSG też miało chory skład a gówno wygrało w europie.

Będę często używał argumentu z tym zawodnikiem bo biorąc pod uwagę moment i pozycję w której znajdował się klub, był to jeden z najbardziej debilnych ruchów transferowych jakie widziałem. Gdyby wtedy sprowadzono 1/2 zawodników klasy światowej na najsłabiej obsadzone pozycję, to mogliśmy mieć jeszcze bardziej chory skład niż zbliżające się Galacticos 2.0

1 polubienie

Wrócił Edwards to i wrócił Pearce ze swoimi zmyłkami, czyli będzie bogate lato :wink:

2 polubienia

no ale raczej każdy sie spodziewał, ze te 2 transfery będą i ewentualnie jakiś bonus jak kogos uda się sprzedac. Diaz, Nunez, Salah, moze Tsimikas, Endo

O tak nie więcej niz 50 mil. Czyli o takim drugim Macu można zapomnieć :sweat_smile:

Wiecznie kontuzjowany Jota

Diaz niuniez salah xD ja to sie dziwie ze chcecie ich sprzedawać. To nie fifa ze zamian kupisz 1.1 zawodnika :grinning: oni muszą zostac na przyszły sezon zeby nas w topce utrzymać. I kupic kogoś kto ich godnie zastąpi :smile:

1 polubienie

może za duży skrót myślowy użyłem, ale nie chodziło mi, żeby wszystkich naraz sprzedac, a jednego albo dwóch.
nie grałem w FIFe więc nie wiem o czym mówisz. do tego Salaha nie da sie zastąpić 1:1 bo nie ma obecnie takiego grajka na jego pozycji.

Zaraz znowu się skończy, że my oglądamy/podziwiamy/obserwujeny/przygotowujemy ofertę, a inni kupują :upside_down_face:

tylko czy ten Inacio jest nam tak potrzebny? On może tylko zagrac za Van Dijka. Jak kupimy prawonożnego co może grać po obu stronach ( coś jak Quansah, Gomez też chyba tak grał) to będzie rozwiązane więcej problemów. Chyba, że chcemy grac jak City ze środkowymi lewonożnymi na lewej obronie. Ale to wtedy by trzeba sprzedać Robertsona.

Wtedy trzeba sprzedać Tsimikasa i zostawić Robbo jako opcja numer 2- dobry duch drużyny, wicekapitan, a czasem jeszcze da z wątroby.

Andy ma swoje ograniczenia, które widać z resztą co raz mocniej od finału z Realem, ale uważam, ze dla kogoś takiego jak on i w tym wieku- ławka czy rotacja to nie będzie żadna ujma, ani tym bardziej strata dla nas.

2 polubienia

Te 15 milionów rocznie to kit. Kasę za podpis Mbappe będzie dostał cyklicznie co sezon. 15 mln pensja + 25 milionów bonusowe w każdym roku kalendarzowym. Do tego dochodzą prawa do wizerunku i pewnie mnóstwo innych niuansów o których się nie mówi, bo umowa jest niepubliczna. Oczywiście nie jest to suma kosmiczna jak na dzisiejsze warunki, ale zdecydowanie poza finansowym zasięgiem naszego modelu

Rece z daleka od tego chlopa! Synek ma totalnie przerosniete ego! przez lata myslal,ze bedzie lepszym :man_facepalming: Lahmem a na “6” sie nie nadaje bo za bardzo biega do przodu a nie zajmuje sie podstawowa robota czyli zadaniami defensywnymi.
Ponadto szrot z “balerlandii” to juz raz mielismy i wystarczy!

To się Naprawdę dzieje! :rofl::rofl::rofl: