Rozważania transferowe (dyskusja)

Tchuameni jest lepszy. Więc jeśli już to 3 i to też się nie zgodzę. Rice to dobry zawodnik, ale nie wybitny mistrzostwa miał fatalne. Moim zdaniem taki caicedo ma wyżej sufit (ciężko to pokazać w takim bajzlu jak Chelsea)

Ten z Realu? Przecież to jedno z największych rozczarowań o których się zbyt mało mówi. Nie gra słabo, ale oczekiwania były znacznie większe. Bez podjazdu do Rice i Rodriego

2 polubienia

Nie wiem skąd ta informacja, ale facet gra wszystko w realu czyli najlepszym klubie świata. I kibice są zadowoleni zamiana jego z casemiro bo francuz jest dużo lepsze z piłką przy nodze. Camavinga i modric przy nim nie grają. Dodatkowo real z nim w składzie nie przegrał meczu w lidze (edit przegrali jeden mecz) :person_shrugging:Taka pokraka że z nim w składzie zdobyli ligę mistrzów. A Arsenal z rice jak miał dostać w papę to dostał.

Są zadowoleni, że sprzedali Casemiro przed spadkiem formy. Nikt nie mówi, że Francuz jest lepszy od Casemiro, bo nie jest. Czytaj ze zrozumieniem, bo ja nie napisałem, że jest słaby, tylko, że oczekiwania były większe. Totalnie mnie już mnie boli fakt, że transfer do Liverpoolu upadł

Rozumiem co napisałeś, ale w mojej ocenie jest to niewłaściwe. Facet ma pierwszy plac w bardzo mocnej Francji i realu. Wygrał z Realem ligę i ligę mistrzów. Zespół z nim w składzie przegrał jeden mecz. Dlatego uważam że jest nr 2 teraz na świecie po rodrim. Rice dla mnie to dobry gracz, ale francuz półka wyżej. Jego nie boli bardziej :joy:

Sprawdziłem sobie również porównanie ich statystyk i declan wygląda bardzo słabo w % wynikach pojedynków na ziemi i w powietrzu, celności długich podań. Natomiast ilość przechwytów czy podań do przodu jest bardzo zblizona

Rice, to nie DM, a mowa, że 2 najlepszy na świecie to już w ogóle. @Kajojojek13 dobrze napisał. Rice to dobry zawodnik, ale nie wybitny. Ja oczywiście nie twierdzę, że Declan nie może grac na 6, ale to nie jest jego najlepsza pozycja i jest wielu graczy od niego na niej lepszych. Dobitnie też ukazuje to fakt, że Arteta zrezygnował z wystawiania go w roli, na którą został sprowadzony za ponad £100M !!, na rzecz przesunięcia go wyżej, kiedy byli dostępni czy to Partey, czy Jorginho. DM to nie tylko żelazne płuca i odbiór piłki.

@Mort jeśli nie uda się sprowadzić Yoro, to widziałbym u nas Diomande. Huijsen też zapowiada się znakomicie, ale byłby mniej gotów na teraz.

Przecież w ubiegłym roku w Realu połamało się dwóch środkowych obrońców - Militao i Alaba. I grali w środku Rudigerem i Nacho, a czasem z konieczności Tchouamenim. I w zimie nikt nie robił nerwowych ruchów i nie sprowadzał nagle 2 środkowych obrońców. Teraz też nie słychać, żeby jakoś panicznie kupowali SO. Chcą Yoro, on chce do Realu. I najprawdopodobniej pójdzie za damski uj za rok, chyba że Lile spuści z ceny. Rozgrywają to jak z Camavinga. Przecież na początku Renais wolało za niego 100. Został rok kontraktu i info z obozu zawodnika że nie przedłuży. Poszedł za 31. Tu będzie to samo. Wezmą Yoro za 25-30 teraz, albo poczekają na niego rok, w styczniu podpiszą kontrakt i będzie po temacie.

FSG działa podobnie, z zachowaniem proporcji marki klubu i jego oddziaływania na wyobraźnię zawodników. Pożyjemy, zobaczymy kogo sprowadzą.

Fsg nigdy nie będzie Realem więc i tak działać nie może. Real czy nam się to podoba czy nie to najlepszy klub na świecie. Ma mnóstwo lig mistrzów. Dodatkowo zawsze gra o mistrzostwo Hiszpanii. Jest to piękne miasto i ciepły kraj. Ma on królewski blask. Dlatego większość zawodników jak słyszy real to nie chce iść gdzie indziej. Dzięki temu wybieraj wszystkie najlepsze talenty, bo oni wola nawet rok poczekać bo wiedzą też że tam się nimi zajmą a ich kariera eksploduje. Liverpool to czołówka światowa, ale tych Największych talentów nie jesteśmy wstanie przyciągnąć bo jest albo real, albo city psg ze swoją mamona. Dodatkowo mamy bardzo mocna i wyrównana ligę w której jeden gorszy sezon i wypadasz z 4 a cały projekt może iść w p…(patrz Chelsea). Do tego mamy typowo brytyjska pogoda i brzydkie robotnicze miasto. Jedyny nasz sposób żeby z nimi wygrywać to kupowanie graczy świetnych, ale którzy to u nas wejdą na top. Takich jak wcześniej właśnie mane,salah robbo, fabs, Ali, wijnal, czy vvd. Wszyscy byli po świetnych sezon we wcześniejszych klubach i byli cenieni w Europie, ale to my zrobiliśmy z nich gwiazdy światowego formatu.

Nie ma co oczekiwać transferów do sierpnia najpiew byla narracja ze euro copa terez będzie że poczekamy aż wszyscy gracze wrócę z urlopów by ocenic ich przydatności i formę. A skończy się tym że nowym stoperem w tym sezonie będzie oczywiście philips bo jak co okno klub wycenia go na zbyt wiele milionów dlatego że 4 sezony temu miał ok rundę a potem odbił się od średniego celticu i grywał tylko w championship

Widziałbym go u nas.

Prędzej go City odda za darmo niż nam sprzeda

Nah, City nie ma problemu ze sprzedażą graczy do rywali. Jeszcze jak był tu Jurgen i byliśmy w swoim prime to mooooże by się nie zgodzili ale teraz to raczej na luzie.

@Kajojojek13 Nie do końca się zgodzę. Gabriela sprzedali do Arsenalu gdy ten jeszcze sporo u nich grał i robił dobre staty a miał wtedy 25 lat. To samo w sumie ze Sterlingiem który był ich podstawowym graczem i też robił liczby chociaż tutaj fakt miał 28 lat ale to dalej nie był emeryt.

To czy nie zagraża to często niewiadoma więc przeważnie transfery do rywali są ryzykowne natomiast City raczej rzadko się obawia.

To się nie wydarzy. Musielibyśmy sprzedać nuneza. Po za tym city nam go nie sprzeda. Co innego wzmocnić Chelsea która i tak im nie zagraża starzejącym się sterlingiem a co innego sprzedaż gracza który najlepsze lata ma przed sobą.

Chelsea w dwa sezony przed zakupem Sterlinga byla kolejno na 3 i 4 miejscu, o jedno oczko w tabeli nizej od nas. Druga sprawa - 24 letni Alvarez to gracz, ktory ma “najlepsze lata przed soba”, ale 27 letni Sterling to byl tylko starzejacy sie skrzydlowy, tak? To albo pilkarz ma max 2 lata “najlepszych lat kariery” albo Sterling w momencie sprzedazy byl w kwiecie wieku (wiec tym bardziej nie powinni go sprzedawac do rywala).

2 polubienia

No właśnie była na 3 i 4 miejscu, a city bije się o mistrza. Po za pierwszym sezonem Pepa tylko jurgen z nim na poważnie rywalizował. Taki jest fakt. W tamtych sezonach pewnie było pewnie 15 + punktów różnicy między nimi. Sterling po odejściu z city mocno obniżył loty. Wypad z reprezentacji. Więc jak widać Guardiola widział i przewidział że ten zawodnik już będzie szedł tylko w dół. Powodów może być mnóstwo, zaczynał bardzo wcześnie karierę. Żeby nie było bo argumenty użytkownika drzewiec są trafne a można dodać jeszcze zinchenke więc pewnie prawda jest gdzieś po środku. Ja jednak uważam że city graczy topowych nie oddaje

Sprawdziłem było to dokładnie 23 pkt i 25 xd więc byli dla nich olbrzymim zagrożeniem xd

Nie kloce sie z tym, ze “City graczy topowych nie oddaje”. Bo raczej tez tak uwazam. Po prostu powody sa zgola inne moim zdaniem. Wg. mnie City nie bedzie mialo problemu oddac zawodnika “XYZ” do Liverpoolu czy nawet Arsenalu, jezeli tylko uzna, ze dany gracz nie bedzie stanowil wyraznego wzmocnienia tej ekipy. Jezeli Pep uzna, ze Alvarez nie jest mu potrzebny i nie bedzie stanowil zagrozenia i wyraznego wzmocnienia dla Liverpoolu czy Arsenalu to po prostu go tam sprzeda. Nie wiem czy Alvarez reprezentuje taka jakosc i poziom zeby City mialo obawiac sie oddania go w rece Liverpoolu lub Arsenalu.

No więc mamy bardzo podobne zdanie. Ja po prostu zawarłem w nim z góry tezę że Guardiola bardzo ceni Alvareza (parokrotnie bardzo pochlebnie się o nim wypowiadał). Tym bardziej że widać że chyba najlepsze dopiero przed nim.

https://x.com/LFCTransferRoom/status/1812935386022187491?t=GaA35DsyOJgFjmzW_myPjw&s=19
Mallen i kimmich mnie totalnie nie przekonują, a kupno frimponga oznacza przesunięcie taa do środka co też uważam że w tym sezonie nie będzie dobrym pomysłem. Ehhh nie ma narazie dobrych wieści dla kibiców lfc :slight_smile:


2 polubienia

Uuu dyskutują już nawet nad transferami. Może do 20 sierpnia nawet będą mieli już jakieś cele transferowe. Świetnie, że tak mądrze działają.

Nie nudzi ci się? Co musieli by zrobić żeby taki kibic jak ty uznał okienko za udane?

1 polubienie