Rozważania transferowe (dyskusja)

CB do postawy w miejsce Konate, klasowy DM i Nico Williams.

jeżeli nie dokonamy transferów na trzy pozycje: CB, DM i Right Wing, uznam to okienko za słabe.

Hmm no ciekawe… Co klub musiałby zrobić w okienku transferowym, żeby kibic był zadowolony. Potrzebujesz jakiejś podpowiedzi?

Nie bój się, temacik jeszcze pismakom sie nie wyczerpał. Daje im tydzień do odgrzania tego kotleta. Co za problem napisać “Liverpool zastanawia się nad złożeniem oferty. Lille nie chce, aby Yoro przeszedł do Realu Madryt jako wolny agent.” I cyk, mamy newsa :slight_smile:

Mamy połowę lipca i nie jesteśmy blisko żadnego transferu, a poprzednie lata pozwalają sądzić, że to będzie kolejne okienko, które prześpimy. Od dwóch tygodni można rejestrować zawodników, transfer można było uzgodnić wcześniej.

Rozumiem, że jeszcze przez 10 okienek mogą Ci pluć w twarz transferami pokroju Endo i bzdurami jak to jesteśmy “blisko” wielu transferów, żeby później kupić Endo. To jest świetna mentalność :smiley:

3 polubienia

No nie wiem, ale moze ściągnięcie jakościowych piłkarzy na pozycje, które wymagają bezwzględnego wzmocnienia byłoby dobrym pomysłem?

2 polubienia

Nareszcie saga z Yoro się skończyła. To byłaby katastrofa transferowa ściągać młodego z taką sieczką w głowie.

A skąd wiedza ze tego nie robią? Okienko trwa 2 miesiące a tu są codzienne żale że jeszcze nikogo nie kupili xd. Minęły dopiero 2 tygodnie, mało kto zrobił duże transfery. Rozumiem że w trakcie meczu też narzeka się jeśli zespół do 30 minuty nie strzeli gola? Straszna mentalność

4 polubienia

zajrzyj sobie w trakcie mecze na forum, czy newsy meczowe na głównej :smiley:

2 polubienia

My nie zrobiliśmy żadnych, a to Liverpool z drużyn z czołówki ligi ma najbardziej wybrakowana kadrę. Końcówka zeszlego sezonu dobrze to pokazała, a w tym będzie jeszcze gorzej, bo gramy w LM gdzie nie ma zbytnio miejsca na rotacje jak w LE, a w dodatku nasi kluczowi piłkarze są starsi o kolejny rok.

Najważniejsze będą następne 2-3 tygodnie. Jeśli klub ma faktycznie jakiś plan inny niż przebimbanie kolejnego okienka na alibi, to powinni sprowadzić 2-3;piłkarzy, którzy z miejsca wniosą jakość do pierwszego składu. my nie potrzebujemy poszerzania składu, bo glebie jako taka już mamy (może poza ewentualnym zmiennikiem za Salaha).

3 polubienia

Dobre wieści. Oczywiście zależnie od składu personalnego tego potencjalnego tercetu. Ale czy wtedy Frimpong byłby rozważany jako skrzydłowy? Czy może byłby to transfer nadprogramowy.

To jest to czego Liverpool potrzebuje. 3 jakościowe transfery. Nie więcej, nie mniej. A po roku wymiana najsłabszych trybów.

1 polubienie

Ja czasem mam wrazenie czytajac forum, ze my mamy najpewniejsza i najszersza kadre z zespolow Top 3 z ostatniego sezonu. A jedynie pech, nieszczescie, fart przeciwnikow sprawil, ze stanelismy na najnizszym stopniu podium. Tymczasem zeszly sezon jedynie utwierdzil mnie w przekonaniu, ze ta kadra jest po prostu za slaba. Klopp tam wyciagnal co mogl, ale na pewnym etapie brakuje sil, energii, kreatywnosci. W momencie kiedy Nunez calkiem stracil forme i Salah troche tylko sie pogorszyl bylismy bezzebni. Szobo gral 2 miesiace. Gakpo byl bezuzyteczny praktycznie caly sezon. Joty, Konate, Tsimikasa nie da sie traktowac powaznie. Wujek Endo to maks lawkowicz na puchary, nadal nie mamy porzadnego DP i zastepstwa dla Robertsona. Naszym podstawowym obronca bedzie Quansah w przyszlym sezonie.

Tymczasem kibice Liverpoolu argumentuja brak transferow tym, ze Arsenal czy City ich nie robili jeszcze. Tak jakbysmy mieli porownywalna kadre do nich. xD

5 polubień

A powiedz mi co to za różnica czy kupimy tego danego piłkarza X 10 lipca czy 27 lipca np? Robi to coś? Serio ja czasami nie czaje tego płytkiego myślenia. Raz, że klub który sprzedaje, liczy, że ktoś dołączy do grona zainteresowanych, dwa, piłkarze byli na kadrach ( zakładam, że celujemy w takich piłkarzy), trzy, trwają negocjaje. Cztery, skąd wiesz na jakim etapie są nasi z transferami? Bo Romano nie napisał? Widać, że wiatr sukcesów Cię mimo wszystko przywiał…
Za chwilę może być oficjalka za jakimś piłkarzem, a za tydzień możemy mieć koniec okienka w naszym wykonaniu.
A i też nie zdziwi mnie jak kupimy 1 czy 2 i to nawet nie do 1 składu. Bo wiem jak działa to u nas. Jedynym słowem nie wiemy nic. Sam będę wkurr jak nie zrobimy transferów, ale nie płacze na początku lipca…
Z drugiej strony jeżeli Salah, albo Diaz zostaną, to skąd na te transfery wziąć? Duże transfery są możliwe tylko przy odejściu kogoś za dużą kase…

Gościu, albo piszemy o tym okienku albo o przyszłości… Widać,że nie czytasz innych tylko narzucasz swoj punkt.
A skąd wiesz, że nie sprzedalibyśmy Salaha do Arabii po przyjściu Caicedo? Nigdy Lfc nie wydawało kasy bez sprzedaży kogoś. Pewnie też jesteś z tych, którzy nie uważają, że Alii i van dijk przyszli z kasy za Coutinho.
Parę transferów w okolicach 50mln to znaczy ile? 4? To już masz 200mln. Nawet w prime naszej gry bez sprzedaży nie kupowaliśmy… Ale żyj dalej i płacz, że nie ma transferów.

A powiedz mi co za różnica czy kupimy jakiegoś zawodnika w tym okienku czy w zimowym, jak Slot już rozegra pół sezonu? Co to za płytkie myślenie, że oczekujesz transferów już w tym okienku? Widac, że jesteś kibicem sukcesu.

Od paru okienek jesteśmy tylko zainteresowani, nie wzmacniamy pozycji najpilniejszych do wzmocnienia i nie zanosi się na to. Z klubu, któremu do kompletnej kadry jeszcze parę lat temu brakowało odrobinę za chwilę zostaniemy aspirującym do walki o top4. Fajnie, że Ci to pasuje, ale nie wszyscy mają takie podejście.

Aaa czyli rok temu nie było jednak kasy na Caicedo? Czy była i przepadła? :smiley: Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie, że klub pokroju Liverpoolu nie może zrobić paru transferów w okolicy 50 mln funtów

1 polubienie

Pluć w twarz to możesz sobie co najwyżej. Kultury trochę. Chelsea kupiła sobie 20 zawodników i skończyła za nami. United zamiast tego Endo kupiła casemiro i już go chce pogonić. Z takimi ignorantami jak ty nie ma dyskusji bo zawsze odwróci kota ogonem. Żegnam i wyciszam

Nie sądzę że są kibice którzy uważają że mamy odpowiednią kadrę. Nie nie mamy! Są spore braki. 2 transfery do pierwszego składu są niezbędne (lewa obronę, dmf), 2 do rotacji (stoper, prawe skrzydło) i być może lewe skrzydło. Jest co robić w takim razie, ale narzekanie że minęły 1/4 okienka a my nie zrobiliśmy nic to po prostu dziecinada dla mnie i tyle

Naucz się czytać ze zrozumieniem bo w przeciwnym razie rozmowa z tobą naprawdę nie ma sensu.

Fajnie, ze jesteś marzycielem, 13 w nicku to rozumiem wiek?

Arsenal jakoś systematycznie robi transfery i jakoś nas wyprzedzili w ostatnich latach. Przy obecnej bierności transferowej za chwile wyprzedza nas kolejni. Przypomnij mi proszę ile za obecny stan kadry wydał Manchester City? Zaraz powiesz, że to inna półka, szejkowie itp. Ale Chelsea potrafiłeś wrzucić jako swój argument :))

@Donkokos w domyśle - tak transfer Endo jest jak najbardziej w porządku. Problem tylko taki, że facet odstaje, nigdy nie był poziomem na pierwszą jedenastkę Liverpoolu i powinien być wyłącznie rezerwowym. Gdyby przyszedł również ktoś do pierwszej 11 to chwaliłbym posunięcie, niestety jak się okazało był jedynym transferem na DM

@Kajojojek13 wyzej o Endo

Trafiają się tacy w tym wątku. Co do CB do rotacji, to my już mamy trzech czy nawet czterech stoperów do rotacji - Konate, Quansah, Gomez, van den Berg. Nam potrzeba jakiegoś kota do pierwszego składu. Tako samo jak DMC i napastnik, który strzeli 20+ goli w sezonie.

Podobnie z LW czy RW - na LW mogą grać Diaz, Gakpo, Jota i od biedy Nunez. Na RW Może zagrać Salah, Szobo i Doak. Nie ma sensu rozdrabniać sie na transfery średnich zawodników do rotacji bo mamy pełen skłąd takich średniaków. Tu potrzeba cracków.

Obstawiam, że transfer Endo już dawno się zwrócił, potrzebny był piłkarz z Azji dla celów marketingowych.

Doskonale wiem co napisałeś. Zostaw takie sformułowania dla kolegów. Ja nigdzie nie twierdzę że my robimy super okienka w ostatnim czasie!! Nie jestem żadnym obrońca fsg, daj mi choć jeden post który się do tego odnosi. Po prostu nie jestem frustratem który twierdzi że dział scoutingowy nic nie robi bo media nie donoszą o tym. Oceniam po okienku i tyle. Transfer Endo to nie był zły transfer!!! To świetny rezerwowy dmf. Jego jedyny problem to brak podstawowego dmf !

Ja już się nie nastawiam na żadne transfery, ale jak widzę naiwność taką jak Twoja, ze będą 4 transfery, w tym dwa do pierwszej 11 to mnie to bawi po prostu xD

Widzisz każdy ma jakąś wizję. Wiem że jestem w mniejszość, ale dla mnie takim stoperem byłby no guehi. Seppa liczę że sprzedamy. Liczę też że konate dopisze forma, a i Q dostanie swoje szanse aby się rozwijać. Ja np nie uważam że szobo się nadaje na skrzydłowego, chyba że slot będzie grał ofensywnymi pomocnikami zamiast skrzydłowymi. Chciałabym aby klub kupił jakiegoś młodego zawodnika który w tym roku będzie się aklimatyzowal, a za rok przejmie skład po salahu. Przed okienkiem miałem dwa nazwiska olise i bakayoko

Patrzmy tylko na sąsiada który kupił stare BWM, sami kupując Starą Hondę zamiast na Arsenal który kupił nowy model Aston Martin i dzięki temu do ostatniej kolejki bili się z City o mistrza.

Okienko trwa, ale można pomału zacząć się martwić, bo SPD to problem jeszcze z czasów słabej formy Fabinho, dobre 2 lata temu… To samo śo czy zmiennik Salaha.

My mamy 3 spore problemy nierozwiązane, a już do drzwi pukają następne jak możliwe niedługie odejście Van Dijka czy TAA.

Nasza sytuacja po mału przypomina grubasa który przez 3 lata się zapuszczał i waży 120 kg. Teraz schudnie może z 5/10 kg i będzie z siebie zadowolony mimo, że do zdrowego BMI nadal będzie sporo brakowało.

1 polubienie