Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja tylko piszę, że nikt nie będzie pytał go ze znajomości klubu. Jedyną osobą która może temat rozwinąć podczas spotkań “rekrutacyjnych” jest sam Slot. Dobry trener = odpowiednia inteligencja. A osoba inteligentna sama z siebie wie co nieco o świecie w którym się otacza.

No i super wiadomośc, bo już się martwiłem, że go stracimy

Najwięcej zawsze do powiedzenia mają ci, którzy gumwno wiedzą, no ale gazeta zapłaciła, trzeba robić szum

2 polubienia

Slot pasuje klubowi bo ten jest przyzwyczajony do budownia z niczego. Do pełnej dyspozycji klubu wrócili van den Berg, Bajcetic i Doak. Myślę że pierwszym etapem jest sprawdzenie tej trójki przez Slota czy mogą oni stanowić o sile klubu czy nie. W czasie gdy Slot wyrobi sobie o nich opinię, Hughes może podpisać nowe kontrakty z Trentem i VVD.

Po drugie nikt nie powiedział że Liverpool będzie grał 1:1 co za Kloppa. Może Slot ma nieco inny pomysł na drużynę, może jakaś odmiana 433 lub coś w stylu 4321. Może po prostu on sam musi sprawdzić jaki zawodnik jest mu potrzebny. Może będzie trzeba kupić dużego silnego murzyna na DM a może kogoś kto czuje się lepiej z piłką przy nodze.

“possible new theory” to jakaś nowa definicja “wyssałem to sobie z palca bo płacą mi od opublikowanej literki w tym gówno portalu”

2 polubienia

Ja podobnie jak tu ktoś wolałbym na PN (jeśli konkretnie będziemy celować w skrzydłowego z lewą nogą) Kudusa.
Wgl ciekawa sprawa. Nasza ofensywa wcale nie jest zła a jednak łapie się na tym, iż chciałbym Gordona czy Kudusa a najlepiej obu i jeszcze Wirtza do tego :smiley: reasumując wymiany większości bloku atakującego

Lipiec-sierpień - to okres, w którym można dokonywać międzyklubowych transferów zawodników. Bardzo aktywne w tym okresie są kluby z największymi aspiracjami oraz kluby, które wiedzą, że dotychczasowa kadra nie będzie w stanie zapewnić oczekiwanego wyniku.
Tymczasem dla LFC zamiast transfery priorytetem w tym okresie jest… podpisanie nowego kontraktu z TAA, czym można się zajmować przy porannej kawce cały wrzesień, październik, listopad i grudzień.
Widocznie nie mamy aspiracji na wyższe niż 3. miejsce w tabeli, które zdobyliśmy dotychczasową kadrą, z której nota bene odeszło kilku kolejnych zawodników.

Wahadło w piłce nożnej jest bezwzględne. Latami kibice manu (do których ciągle się tutaj nawiązuje) śmiali się z Nas. Po przyjściu Kloppa od wielu lat to My mogliśmy się śmiać z nich i nazywać ich “klubem memem”. A dziś…?

2 polubienia

A dziś dalej są klubem memem który kupuje jakiegoś 18 latka bo temu się udał jeden sezon w lidze farmerów. Czy Yoro ma talent to nie wiem, ale wiem że United zniszczy i wykręci go jak szmatę. Za 2-3 sezonny będzie wypożyczony do jakiegoś RC Lens.

1 polubienie

Ogólnie kontrakt Trenta powinien być dawno załatwiony chłopak ma niecałe 26 lat i jest naszym wychowankiem i chyba najgorętszym nazwiskiem u nas. JAk wypuszczamy informacje, że niby tym się zajmujemy i go nie podpiszemy to wyjdziemy na jakiś wesoły cyrk. Mam nadzieję, że chociaż te podpisanie Trenta się uda dopiąć, bo oddając Trenta i jeszcze nie robiąć spektakularnego transferu, to zrobimy spory krok ku mrocznym czasom…

Muły są memem w sumie Chelsea też. Ale u nas od pewnego czasu też idzie wiele rzeczy w złym kierunku w odwrotnym niż w innych dużych markach. Klub jest notorycznie spóźniony z działaniem zarówno jeśli chodzi o bieżące potrzeby jak również o inwestycje w utalentowanych zawodników. Zastanawia mnie czy np Nico Williams był rok temu już “po słowie” z Barceloną bo 58 mln za niego to promocja. Czemu nikt nie spróbował go ściągnąć? Czy my musimy być z każdym talentem spóźnieni? Podobnie było z Bellinghamem. Czy w przypadku naszych władz wyznacznikiem talentu jest zainteresowanie Realu lub Barcelony. Podkreślam że nie chodzi o wydawanie bez opamiętania jak w przypadku powyższych klubów memów. Zawodnicy są o rok starsi, meczy przybywa ze względu na zmianę formuły ligi mistrzów. Jeśli nie uda się podpisać na dłużej naszych 3 zawodników którym kończą się kontrakty raz nie kupimy obrońcy i pomocnika to od przyszłego roku klub będzie na poziomie średniaka ligowego. W życiu w jedno okienko nie znajdzie się tu 300 mln na załatanie tego. Do ligi 3 tygodnie a bierność klubu jest porażająca. Za chwilę się okaże że cała ta zatrudniona świta z Edwardem na czele ma służyć zwiększeniu portfolio FSG.

Zgadzam się utrata taa po za strata Vice kapitana i najlepszego prawego obrońcy świata (w zeszłym sezonie był to akurat carvajal) byłaby jeszcze olbrzymia strata wizerunkowa. No bo jak zaczynamy nowe otwarcie z trenerem od straty największego aktywa?
I wql jak brzmi ten komunikat. Jakby był jakaś wymówka na zasadzie może nie ma transferów ale przynajmniej nie straciliśmy naszych.
Liczyłem na to że z nowym zespołem transferowym będzie można liczyć na coś wiecej niż negocjacje z naszymi zawodnikami.

3 polubienia

a zastanawiasz się dlaczego w takim razie nikt go nie kupił? chociażby Chelsea, skoro tak ochoczo wydają pieniądze?

To nie jest takie proste. Widzisz ty wymieniłeś 2 olbrzymich talentów którzy akurat wyrośli na świetnych graczy. A ile zawodnika się to nie udaje? Choćby nasz graven nie eksplodował. Na początku zeszłego sezonu połowa tego forum była dla że nie poszliśmy po diabiego. Dziś facet jest w Arabii. Baleba był też mega grzany. Na ten moment rezerwa w Brighton. Enzo tu wszyscy chcieli i? Chelsea najlepiej grała bez niego a do tego rasistą. Niestety kupowanie młodych to loteria. Nie możesz wybrać 2 którym się najbardziej udało i być zły że klub takich nie bierze. Najlepsza politykę transferowa liv miał w momencie kiedy kupował graczy z średnich klubów ale zweryfikowanych. Salah (3lata bardzo dobre we Włoszech), Mane(kapitalna gra w Southampton), virg to samo, fabs kapitalny sezon w monaco, Ali genialny sezon w Romie, firmino świetnie sobie poradził w hoffen, jota świetnie prezentował się w wolves. Każdy z tych graczy przychodził nie po jednym blysnieciu a po 2 lub 3 sezonach stałego progresu. Dzięki temu nawet jak taki jota może nie rozwinal się jak mógł przez urazy, tak wystarczający poziom prezentował

Up:
W zeszłym sezonie u wielu kibiców uchodził za jeźdźca bez głowy.

Ten młody Rio Ngumoha z akademii Chelsea w końcu do nas przyszedł? Pytam bo zawsze fajnie wychodziliśmy na darmowych młodzikach z Chelsea. Brewster i Solanke po 20+mln sprzedani.

https://x.com/FabrizioRomano/status/1815288670980882688

More on Rio Ngumoha’s move to Liverpool exclusive story.

2008 born talent has already agreed to the move after he left Chelsea, as revealed.

Rio’s registration is currently going through PL 5 step investigation process which could take up to 4 weeks, then will be official.
Nie udało się pobrać tłumaczenia

Post z - [22 lip 2024]

Jak Ty to sobie wyobrażasz że Doak bedzie zmiennikiem Salaha a w przyszłym sezonie przejmnie po egipcjaninie pałeczkę. Berg będzie grał jako partner VVD na obronie a Bajcetic po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wskoczy w tym sezonie na poziom Rodriego albo Rice?
Ci zawodnicy przez Ciebie wymienieni to mogą być uzupełnieniem składu a nie pierwszym wyborem a o sile drużyny to mogliby decydować w Southampton , który walczył będzie o utrzymanie a nie Liverpoolu.
Nie wzmacniając zespołu tansferami osłabiamy się względem naszych rywali.
Transfery miedzyinnymi Salaha , VVD czy Alissona pchneły LFC na piłkarski szczyt.
Ci piłkarze już powoli zaczynaja kończyć kariery istnieje szansa że w przyszłym sezonie odejdą za darmo i nie będzie funduszy na sprowadznie gwiazd…no tak zapomniałem że Rio , nasz nowy nabytek będzie miał wtedy 17 lat i Slot będzie go testował pod katem zastapienia Salaha.
Taką wizję klubu Slot ma przedstawić TAA?
Tak , jednym z powodów zatrudnienia przez FSG Slota było to iż potrafił wygrac ligę holenderską z mniejszym budzetem od rywali i teraz ma to przełożyć na Premier League.

Mam nadzieję iż Slot jest genialnym taktykiem i motywatorem bo inaczej słabo to widzę.
Na razie to wygląda tak że nikogo nie sprzedalismy to i nikogo nie kupilismy.

FSG przedewszystkim patrzy na sukces finansowy. Sukces sportowy ma drugożędne znaczenie.
Oczywiscie sukces sportowy jest miłym dodatkiem ale bez niego można się obejść.
Wierzę w to że spowadzimy jakiś wartościowych zawodników , jak tylko kogoś sprzadamy.
Wcześniej raczej nie ma co spodziewać się transferów.
Premier League startuje za niecały miesiąc.

W dużej mierze jedno zależy od drugiego :slight_smile:

Tak zgadza się ale mają taką przebitkę odnośnie tego za ile zakupili LFC a obecnej ceny że najmniejszym kosztem starają się utrzymać Liverpool na szczycie a to niesie za sobą ryzyko.

Raczej wyobrażam sobię że Doak w przyszłym sezonie strzela z 40 bramek w samej lidze a Stefan i Sepp notuja 30 meczy bez straconej bramki. To chyba oczywiste że to miałem na myśli?Przecież gdy użyjesz magicznej zdolności dostępnej tylko promilowi ludzkości, tj. czytania ze zrozumieniem, to dostrzeżesz, że nic takiego nie napisałem i nie będziesz mi wkładał do posta słów, których nie napisałem.

Napisałem jedynie że jest w kadrze conajmniej kilku zawodników których należy poddac ocenie a o których Slot może wiedzieć mało. Ich ocena, ocena kadry przez Slota i od tego co będzie chciał grać będą zależeć kolejne transfery. Liverpool zawsze tak działał i nic się nie zmienia. Budżet jest z góry ustalony i należy dokładnie określić kogo i na jaką pozycję Slot potrzebuje.

Oprócz pozycji dochodzi kwestia profilu zawodnika, DM DMowi nie równy, tak jak pisałem wyżej. Może Slot stwierdzi że potrzebuje pitbula jak Kante czy Caicedo a może Dużego Silnego Murzyna™. Jeśli kasa jest tylko na jednego zawodnika który rzeczywiscie wskakuje z miejsca do pierwszej 11 to trzeba być pewnym w 100% kogo potrzeba.

Kibice Liverpoolu to dosyć ciekawy przypadek. Drużyna kadrowo TOP3 w Europie obok Man City i Realu, a kibice dalej narzekają na brak wzmocnień. Ciągle zapominając, że największe sukcesy ostatnich lat (LM 2019 i PL 2019/20) zostały osiągnięte ze słabszą kadrą niż obecnie.

1 polubienie

Słucham XD? Ze słabsza kadrą? Przecież nie dość że piłkarze którzy grają teraz wtedy byli w swoim prime to jeszcze mieliśmy fantastycznego DM w postaci Fabinho jak i Mane na skrzydle który był o wiele lepszym piłkarzem niż Diaz.

8 polubień