Rozważania transferowe (dyskusja)

Spokojnie, ostatnio jesteśmy spóźnienie z transferami o rok więc teraz nie kupimy DM i CB bo mamy ich w planach na 2025 rok, wtedy powinniśmy kupić kogoś za Salaha, ale my to mamy zapewne w planach na 2026 rok.

Z całej naszej ofensywy tylko Gakpo jest perspektywiczny i może w przyszłości stanowić o sile klubu. Reszta:

  1. Salah jedzie na oparach, ale pewnie znowu wykręci dobre liczby. To wciąż nasz najlepszy gracz z przodu. Jednak jego dni sa policzone. 24/25 to last dance Mo.
  2. Jota jest drugim najlepszym graczem z przodu, ale nie można na nim budować przyszłości. Szklanka.
  3. Nasi południowoamerykańscy amigo nadają się wyłącznie do kopania buraków.

Także, tu musi być zmiana. Może jesze nie w tym sezonie, ale w następne letnie okienko wymagałoby zrobić porządek z przodu, zwłaszcza, że najprawdopodobniej pożegnamy Salaha.

Mahrez w tym sezonie strzelił 11 bramek i zanotował 9 asyst rozgrywając 700 minut mniej.

chodziło mi o premier league

No tak, to właśnie statystyki z PL podał @PonuryGrabarz. To w sezonie 20/21 strzelił 9 bramek, ale dorzucił 6 asyst równiez zaliczając 700 minut mniej niz nasz Kolumbijczyk

Zdecydowanie DM to powinien być nasz priorytet od momentu kiedy ludzie odpowiedzialni za transfery rozpoczęli pracę w klubie. Co więcej, my juz powinniśmy miec nowego DMa zakontraktowanego. Przydałby się również nowy CB, bo nie wierzę, że Sepp będzie zadowolony z roli 4-5 wyboru, a Gomez do grania na środku nie nadaje się. Powinniśmy tez pomyslec o wymianie Tsimikasa na kogoś znacznie lepszego, walczącego o pierwszy skład z Robertsonem. Szkot już nie jest nietykalny jak kilka lat temu i poziomem to tez juz nie jest ten sam zawodnik.

Przydałby się również ktoś na prawe skrzydło za Salaha lub w przypadku przesuwania tam Elliotta lub Szobo powinniśmy sprowadzić pomocnika, ale na to na pewno nie będzie hajsu w to okienko. Podejrzewam, że nawet na DM, CB, LB nie będziemy dostatecznej ilości kasy. W końcu FSG musi sobie odbić fakt, że w zeszłym sezonie pofolgowaliśmy sobie na rynku transferowym (oczywiście jak na nich, bo w skali naszych potrzeb, pozycji klubu to wydatki na transfery i tak nie były oszłamiające), a dodatkowo połowę kasy zaoszczedzonej na tygodniówkach Thiago, Matipa i Adriana przeznaczyliśmy na wyciągnięcie Slota z Feyenoordu.

Kwestia lewego skrzydłowego powinna być rozpatrywana dopiero gdy będą widoki na sprzedaz Gakpo/Diaza

6 stopniowa skala (chujowy, słaby, przeciętny, dobry, bardzo dobry, gwiazda). Diaz i Gakpo są przeciętni. Gordon dobry z potencjałem na bardzo dobrego zawodnika. Już Evertonie pokazywał przebłyski z tym, że ciężko pokazać pełnię możliwości w najchujowszym Evertonie od lat.

ten klasowy Kudus też strzelil całe 8 bramek. Gordon dwa sezony temu 4 :smiley: - to miał przebłyski. Nie mówię, że nie będzie bardzo dobry, ale narazie to jest przeciętny z jednym fajnym sezonem.

Bardzo w to wątpię. Chłop nie potrafił wygrać rywalizacji Diazem. Nawet kumpel Pep nie forsował go do grania na skrzydle i wcale się nie dziwię, bo to nie ma racji bytu.

A jak miał wygrać rywalizację, skoro był rzucany po całym boisku, a Diaz miał pewny plac u Kloppa, choćby niewiadomo jaką chujnie by zagrał?

Niech Slot da mu pograć na lewej stronie i zobaczymy. Ja tam wierzę w Codego.

@PonuryGrabarz Przeczytaj jeszcze raz.

Bardziej życzeniowa była Twoja pewność co do transferu Gordona, który nigdy tutaj nie zagra, a Ty nigdy nie uderzysz się w pierś.

Gakpo jest beznadziejny bez piłki przy nodze. Jego pressing, doskoki, intensywność, wytrzymałość nie są wystraczające do gry na LS i roli jaką pełni zawodnik na skrzydle w taktyce Kloppa. Diaz mimo swoich oczywistych wad jest zwyczajnie 2 x lepszy w tych aspektach. Dlatego Klopp próbował na siłę zmieścić Holendra w pierwszej 11 wystawiając go na środku ataku a nawet w pomocy. No chyba, że Klopp sabotował drużynę i trzymał lepszego zawodnika na ławce. Ma trochę żalu do Kloppa, ale w życiu bym go nie podejrzewał o cos takiego. Piłka nożna to nie tylko gole i asysty. Równie ważne jest realizowanie zadań taktycznych i odpowiedni balans w zespole.

Ale Diaz jest lepszy na lewej stronie od Gakpo. Tak, Diaz to jeździec bez głowy, ale jest bardziej pracowity od Gakpo w defensywie. Może pochwalić się też wyższa wydolnością. To był główny powód czemu jeden grał kosztem drugiego. Gdyby połączyć Gakpo z Diazem i zrobić jakiegoś Diakpo to mamy idealnego lewego skrzydłowego.

4 polubienia

Założysz się? Żaden wstyd przyznać się do błędu. Pytanie czy Ty będziesz potrafił? Co innego wierzyć, że coś się wydarzy na podstawie spekulacji i faktów a czym innym są podśmiechujki na poziomie podstawówki w co którymś poście.

Połączysz ich i masz Gordona

Rozumiem, że napisałeś że wierzysz w transfer, nie pisałeś w co drugim poście, że Gordon będzie nasz, tak? Jak tu przyjdzie to uderzę się w pierś, w każdym razie dla mnie transfer LS jest 5-6 z perspektywy koniecznych wzmocnień na już.

1 polubienie

Być może masz rację, niechce mi się wykłócać. Czas pokaże.

Źródło słabe, traktować jako ciekawostkę:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1816091504831607105?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

Klub pracuje nad obrońca, defensywnym i skrzydłowym. Wiele rozmów się toczy i są gotowi na późne transfery.

To pierwszy sezon Kudusa w PL a i tak zrobił lepsze G/A od Diaza. W dodatku zagrał troszkę mniej minut, był rzucany po każdej pozycji w ataku i grał w defensywnie grającym WHU Moyesa.
Tak, przebłyski. Poszedł do lepszej ekipy i zrobił liczby o których Diaz i Gakpo mogą tylko pomarzyć. Strzelił wszystkim z top 6 w zeszłym sezonie i przez większość sezonu ciągnął ofensywę NUFC. Isak strzelał, ale to Gordon i Bruno G. robili całą grę.

1 polubienie

Żaden, ale to absolutnie dziennikarz nie wie co się dzieje obecnie w klubie po powrocie do klubu Edwardsa. Może Joyce, ale dopiero wtedy jak już będzie transfer praktycznie przyklepany. Wszystkie te newsy można wrzucić od razu do kosza.

6 polubień

Pisałem i nadal tak uważam. Z tym, że nie robię sobie z Ciebie żadnych podsmiechujek. Możesz sobie to robić dalej, naprawdę mi to wisi, bo to więcej mówi o Tobie niż o mnie. Swoje zdanie wyraziłem i uargumentowałem dlaczego uważam, że transfer Gordona ma sens i dojdzie do skutku.

Gdzie te piękne czasy gdy cały świat drżał na widok naszej trójki w ataku: Salah, Mane i Firmino.

Niestety zastępcy Mane i Firminio nie spełnili oczekiwań i do tego obstawiam, że będzie podobnie z Salahem :frowning:

3 polubienia

Powiesz jakie to kluby ?

Totki na lewym skrzydle mają Sona inna liga, Milan Leao dużo lepszy od obu, Napoli Kvara bez podjazdu do niego, Juve ok chociaż podobno wierzą bardzo w tego Yildiza, Newcastle Gordon dużo lepszy, Bayer Wirtz. No nie wiem

2 polubienia