Rozważania transferowe (dyskusja)

Za dwa tygodnie będziesz pisał, że zrobimy 1-2 transfery i będziesz bardzo zadowolony. Jak na razie to słabo starzeję się Twoją pewność odnośnie transferu Gordona, który nigdy tu nie zagra. Ale tutaj już też Twoja narracja z:

Zmienia się, że przyjdzie jakikolwiek zawodnik do przodu

Jesteś po prostu :triangular_flag_on_post:

Ale wiesz, że Edwards był DS w latach 2016-2022 i tylko wtedy miał jakiś realny wpływ na transfery? Przed 2015 co najwyżej mógł być jednym z wieku członków “komitetu transferowego” i jego rola raczej ograniczała się do rekomendacji danego zawodnika. Proces związany z przeprowadzaniem transferów w latach 2010-2015 i 2016-2022 był zupełnie inny. Fakty są takie, że najlepszy transfery (do klubu i z klubu) robiliśmy w momencie gdy Edwards był DS. Duża w tym zasługa Kloppa, który tych zawodników świetnie wprowadzał do drużyny i rozwijał. Dziwnym trafem po odejściu Edwardsa zaczęliśmy robić transfery, które nie dokona się sprawdziły (poza Mac Allisterem). Dlaczego taki świetny fachowiec sprowadził Diazy, Nunezy, Gakpy czy inne Gravenberchy? Dlaczego nie potrafił ich rozwinąć tak jak rozwinął: Firmino, Wijnalduma, Salaha, Robertsona, Allisona, Mane czy nawet OXa do momentu kontuzji?

Nie, nie będę pisał. Ciężko określić ilu zawodników konkretnie przyjdzie. Dużo tu zależy od zawodników, którzy odejdą z klubu. Ty natomiast twierdzisz, że żadnych transferów nie będzie. Zobaczymy kto będzie bliżej.

Gdzie napisałem, że przyjdzie na 100% w to okienko? To też jest zależne od sytuacji innych zawodników i o tym wielokrotnie pisałem. Uda się sprzedać teraz Diaza to będziemy szukać zawodnika (Gordona). Jeśli się nie uda sprzedać Diaza to prawdopodobnie poczekamy do zimowego okienka lub do następnego lata.

Przecież właśnie wymieniłem Ci 3 pozycje, które moim zdaniem wzmocnimy. 3 transfery, nie liczę tego młodego do akademii chociaż to wbrew pozorom fajny transfer.


3 polubienia

Sporo wieści od Gorsta na temat TAA, oprócz tej wyżej:

https://x.com/LFCTransferRoom/status/1816418576766541850

https://x.com/LFCTransferRoom/status/1816419232281665856

https://x.com/LFCTransferRoom/status/1816419612717670561

Nie ośmieszaj się, proszę Cię :grinning:

2 polubienia

Zacytuj mnie gdzie coś takiego napisałem. Czekam.

No chłopie pisałeś, że Gordon wkurzony na Newcastle i będzie wymuszał do nas transfer, to co za rok ma wymuszać? Ogarnij się

To też nie dotyczy obecnego okienka? Czyli o jakim okienku tu dyskutujemy 26/27 czy 29/30?

Jeśli pisze że temat Gordona wróci szybciej niż myślisz to ciężko nie uznać że chodzi o to okienko.
Prawda jest taka że z klubu poszedł komunikat że aktywni będziemy w sierpniu więc trzeba czekać, nie krytykować a zobaczyć jak sprawa będzie wyglądała po okienku i wtedy ocenić działania klubu.

Moje wzmocnienia to

  • LB (ait nouri)
    -DMF (ederson,valera,zubizamendi)
    -CB (guehi, hincapie)
    -RW (Bakayoko, kudus)

Out
Kelleher
Sepp
Tsima
Carvalho
Morton
Bajcetic (tylko wypożyczenie)

2 polubienia

Wiadomo, ze PonuryGrabarz stwierdzi, ze przeciez tak jak pisal - hehe kwestia czasu. A w ogole to chodzilo mu o kolejne okienko, w ktorym bedziemy miec zaoszczedzone 800 milionow z 5 poprzednich okienek. Takze hehe no wiesz wyrwane z kontekstu. xD

Zreszta tak czy siak, ja to sie nawet nie gniewam bo ten Gordon to jest jak dla mnie moze 10 na liscie do transferu tutaj wiec mam nadzieje, ze nikt nie wywali takiej kasy w bloto skoro nadal nie mamy DM, LB i CB. Dobrze, ze temat jego gry u nas sie skonczyl.

2 polubienia

To byłoby piękne. Niech przyjdzie 2 z tej 4 to już będzie wiele

2 polubienia

Takie okienko ocenilbym 10/10 w zależności od tego co się nie uda będzie obniżka.
Też uważam że skończy się na 2 transferach i 3 do rotacji.
Miałem jeszcze dopisać alternatywnie w przypadku odejścia kogoś z LW potrzebę zakupu, ale póki co się nie zanosi wiec czekamy.

To ty się ogarnij, bo teraz wsadzasz mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. Albo wycinasz cześć wypowiedzi, bo to pasuje do Twojej narracji. Wyraźnie napisałem, że kluczowa w transferze Gordona jest sprzedaż Diaza. Tak samo jak nie napisałem, że będzie wymuszał transfer do nas.

Ile ty masz lat? Miałem Cię za mądrzejszego użytkownika.

Tak, wyrwane z kontekstu. Bo wielokrotnie pisałem, że transfer Gordona jest uzależniony do odejścia Diaza.

IN:
LB/LCB - Hincapie/Lukeba
DM - Varela
RW - Soule

OUT:
Tsimikas/Robertson
Morton

Byłbym bardzo zadowolony z takiego okienka.

Robbo ma straszny zjazd od 2 lat. Już nie jest świetnym piłkarzem. Najlepiej by było sprzedać zarówno Roberstona, jak i Tsimikasa. Wtedy do kogoś z dwójki Hincapie/Lukeba wziąłbym Gutierreza z Girony.

:cry:

Nic nie było wyrwane z kontekstu, później zacząłeś się cofać z tymi słowami i pisać o Diazie, w żadnej z cytowanych przeze mnie wiadomości nie było słowa o Diazie. Byłeś pewien jego zakupu, a obecnie uważasz, że nie pisałeś o obecnym okienku, przy czym zarzucasz drugiej stronie niedojrzałość. Kiedys wytykałeś komuś, że zaśmieca forum, a sam robisz z niego śmietnik. A już szczytem niedojrzałości jest wytykanie komuś wieku, jakby to on świadczył o dojrzałości rozmówcy. Nie potrafisz się przyznać do błędu i od początku pisałem, że tego nie zrobisz :slight_smile:

4 polubienia

U każdego mnie ciekawi takie podejście. Dlaczego chcesz sprzedać robbo za które ze względu na wiek wiele nie weźmiemy a dalej jest świetnym piłkarzem. Może już nie na 55 meczy a 25. Przecież tsimikas to jest jakieś 20% robbo. To samo z jota a nunezem. Ja też lubię jotę i cenie ale poprzednie sezonu pokazały że nie ma on zdrowia i lepiej się pozbyć jego niż średniego nuneza który przynajmniej jest dostępny

Dlatego, ze potrzeba kogos sprzedac, zeby miec nowego LB. Pytanie kogo jestesmy w stanie sprzedac. Zakladajac brak kontuzji to i tak zmiennik zagra se z 10 spotkan. Wiec teoretycznie lepiej sprzedac Robbo- wiecej dostaniemy, Tsimikas ma mniejsza tygodniowke i do tego przyzwyczajony do siedzenia na lawce.
W ostatecznosci jest jeszcze Gomez, ktory calkiem niezle radzil sobie na LB, do tego mamy wtedy wariant bardziej defensywny, pod Trenta grajacego wyzej

No i super - podoba mi się jak piłkarze chcą pomagać młodszym zawodnikom a nie tylko myślą o sobie

Ale my mamy się wzmacniać. Skąd pewność że nowy gracz od razu wejdzie na odpowiedni poziom. Tsimikasa to strach wypuścic. Jak chcemy się bić o czołowe lokaty to nie można zostawać z jednym poważnym lewym obrońcom. Błagam was nie mówcie mi że różnica tygodniówki robo a tsimikasa jest powodem żeby pozbyć się jednego z najlepszych lewych obrońców 21 wieku w Anglii. On ma dalej tylko 30.

1 polubienie

Jakieś plotki nas łączyły z nim, już nieaktualne. Hujsen w Bournemouth:

https://x.com/FabrizioRomano/status/1816443139093053917

edit: to mniej więcej jego poziom. Liverpool to za wysokie progi na jego nogi.

1 polubienie