Rozważania transferowe (dyskusja)

Pisałem na początku sezonu, że czas Robertsona już minął to dostało mi się od kilku użytkowników. To jest zawodnik, który bazował na końskim zdrowiu, wydolności, dynamice i wrzutkach w pełnym biegu. Zdrowie przestało mu dopisywać i łapie coraz częściej urazy. Wydolność i dynamika już nie ta sama. Styl gry wydaje się także zmienia i nie będziemy mieli latajacych od pola do pola karengo LB także i jego wrzutek nie będzie.
Boje sie, że skonczy jak Hendo i zamiast podziękowań za lata grania zostanie ofiarą hejtu, bo nogi mu wysiadły i nie jest w stanie grać tak jak kiedyś.

6 polubień

Uważam nevesa za super grajka, ale potrzebuje czasu a my bardziej potrzebujemy zawodnika na już a właśnie bajcetic przy takim graczu mógłby się rozwijać. Pamiętajmy z długą angielska nie wybacza. Neto jest zbyt szklany by ktoś poważnie brał go pod uwagę.
Rooney nie powinnien prowadzić dzieci przez ulicę. Fatalny trener 100% racji. Najważniejsze żeby ranne grał. Ten sezon może pokazać jak duży w nim drzemie potencjał

Ale zdajesz sobie sprawę że osiągi kondycyjne są najlepsze w wieku 28-32 (oczywiście jest to sprawa indywidualna trochę). Złapał uraz barku bo źle upadł rozumiem że vvd 3 lata temu też stracił zdrowie bo mu rzeźnik kolano skasował. Andy dalej jest topowym graczem ale może potrzebować więcej czasu na regenerację dlatego równorzędny rywal mu się przyda, aby za rok przejąć po nim pałeczkę. Panowie piłkarze wydłużają swoje kariery i dziś 32 letni virgil ma spokojnie jeszcze 6 lat gry.

1 polubienie

Bo ostatnie 2 sezony grał coraz słabiej, a pewnie łatwiej go sprzedać niż Kostasa. Ogólnie to kogos z tej dwojki sprzedac, a wziąć nowego. Pytanie czy Andy sie zgodzi połowę spotkan być na ławce albo wręcz na trybunach. Bo lepiej na ławce mieć Gomeza, który obskoczy 3 pozycje w razie czego.

1 polubienie

a ty dalej sobie wmawiasz że każdy będzie miał środkowego obrońcę na boku obrony, pewnie dlatego Real chce Davisa i TAA. To twój wymysł, zrozum to.

1 polubienie

Wiesz, że tak grał Feyenoord? Geertruida pełnił rolę defensywnego bocznego obrońcy czasem na prawej, a czasem na lewej stronie.

Nie, to nie jest ten sam zawodnik co 3-4 lata temu a topowym zawodnikiem przestał być już jakiś czas temu. Widać, że nie ma już dynamiki. Przez pierwszych kilka lat grał wszystko co było do grania bo nie miał zmiennika i teraz widać tego efekty. Przykro mi to pisać, ale bez swojej fizyczności, dynamiki i wrzutek Andy jest pozbawiony atutów. Nie widzę go też w stylu preferownym przez Slota, gdzie wydaje sie, że ma być wieksza kontrola nad spotkaniem. I nie wiem co ma do tego Van Dijk. To zupełnie inna pozycja i styl gry. Holender bardzo dobrze sie ustawia i czyta grę i nie bazuje tylko na fizyczności.

Real może sobie na to pozwolić, bo ma w pomocy dwóch świetnych DMów i Valverde. My też kiedyś mogliśmy, bo mieliśmy 3 koni w środku pola. Teraz w środku mamy praktycznie samych technicznych zawodników, którzy nie będą w stanie tak asekurować boków.

1 polubienie

Raczej ‚Football outsider’ patrząc na rzetelność tego źródła

ale to ciągle nie jest trend, jestem pewien że w kolejnym sezonie będziemy grali z Andym i TAA na bokach a nie TAA i Inacio/Hincipe

Wymieniłeś wysztkie atuty najlepszy obrońców świata xd każdy na tej pozycji na tym bazuje. Na jakiej podstawie twierdzisz że Andy stracił już dynamikę? Czy potrafisz wymienić chociaż 5 skrzydłowych którzy go złomowisko w ostatnim sezonie. Albo chociaż 3? Andy dalej jest świetny w obronie. Do przodu daje mnie tak samo jak Arnold bo zmieniliśmy dynamike gry z przodu. Andy zachowywal się często jako 3 stoper. Nie wiadomo jak to bd wyglądało pod slotem.

Logika forum, sprzedać o klasę lepszego Andiego zostawić nie nadającego się tsimikasa. Wydaje mi się że klub który chce grać o mistrza nawet jak nie jest wstanie sprzedać greka to może rok wytrzymać z jego kontraktem?

2 polubienia

Możliwe, że jak nikogo nie kupimy to tak będzie. Z tym, że Robertson będzie grał bardzo asekuracyjnie, czyli defacto będzie 3 CB. Już za Kloppa tak graliśmy dobre 1,5 sezonu.

A jak wpadłeś na to, że chce sprzedać Robertsona i na jego miejsce nikogo nie sprowadzać? Już w tym okienku powinien przyjść ktoś młodszy i bardziej perspektywiczny, tak żeby za rok mógł być etatowym wyborem na LB.

To o sprzedaży akurat nie było skierowane do cb dlatego zrobiłem odstęp. Spójrz na kilka komentarzy wyżej.

przeciez dopiero co przedluzylismy, to chyba 4 lata sie wstrzymać :smiley:

Mistrzu, odpowiedziałeś na mój komentarz. Na przyszłość odpowiadaj na konkretny fragment wypowiedzi (masz opcje cytatu).

1 polubienie

Można go sprzedać w późniejszych okienkach?? I nie 4 tylko 3 ? A jego zarobki są tylko nieznacznie większe niż Adriana byly czyli bramkarza który w ostatnich latach nie grał. Więc myśle że nawet w najgorszym scenariuszu że nigdy nie udało by nam się sprzedać kostasa to myślę że kluboglby taka tygodniówkę wytrzymać bez uszczerbku. Dużo bardziej bolało by klub granie kostasem

Coraz wiecej rzeczy smieszy mnie na tym forum. Najpierw dyskusja ze Slot musi sobie popatrzyc na sklad zanim beda transfery niczym Franciszek Smuda ktory po sposobie wchodzenia po schodach wie ze ktos jest urodzonym bocznym obronca. Jkby do analizy nie mial sztabu ludzi ktorzy prowadza statystyki ktore tak naprawde mowia wszystko o danym zawodniku. Pozniej czy Gordon jest lepszy od Diaza a teraz skreslenie najlepszego bocznygo obroncy ligi przez ostatnie 5 lat po jednosezonej zadyszce spowodowanej tez kontuzja. Gosc ma 30 lat a ludzie robicie z niego emeryta. Dani Carvahal 2 lata starszy przezywa wlasnie najlepszy okres w zyciu. Przestancie pisac glupoty bo naprawde nie da sie czytac tych wypocin. Pozdrawiam i mam nadzieje do szybkiego transferu defensywnego pomocnik.

8 polubień

Są tu użytkownicy którzy potrafią powiedzieć że Andy nie ma wrzutki by w następnym poście napisać że od 1.5 roku gra w fazie ofensywnej jako stoper :clown_face:
Do tego łapie urazy. Tak uraz barku po zderzeniu i złym upadku.

To ranking sofascore. Według niego Andy był naszym 2 najlepszym zawodnikiem. Oczywiście nie należy brać w 100% taki ranking ale napewno jest spora podpowiedzia a już napewno większa niż użytkownik który twierdzi że Andy stracił dynamikę bo tak

1 polubienie

Jakby odnoszę wrażenie, że jest na forum grupa, co wiecznie będzie bronić brak działań, stagnację, używając argumentów pisanych przez nazwijmy to sprzyjających dziennikarzy. CZęsto te argumenty się wzajemnie wykluczają, jednak niezmienna jest wiara, że klub zmierza w dobrym kierunku, może to oni są tymi prawdziwymi kibicami, a my marudami czy coś :smiley:

Co do Robbo to kontuzje mogą okazać się rzeczywiście problemem, ale klasy ciężko mu odmówić, ja bym bardziej szukał kogoś, co będzie ogrywał się/ luzował Andyego a w przeciągu 2 sezonów przejmie pierwszy skład.

1 polubienie

Są tu użytkownicy, którzy sądzą, że Robertson się wciąż nadaje do wyjściowej 11😂

1 polubienie

O tym między innym mówię. My potrzebujemy zawodnika na tę pozycję i to teraz a nie za rok. Zawodnik, który przyjdzie jako następca musi mieć czas żeby wejść w buty Robbo.
Jest też kwestia kontraktu. Zostało mu dwa lata i raczej małe szanse żeby klub chciał mu dać nowy. Jeśli klub chce wziąć jakąś kasę to jest to ostatni moment. Chyba nie będziemy puszczać każdego zawodnika za darmo po wygaśnięciu kontraktu.

Którzy to?