Rozważania transferowe (dyskusja)

Gordon trafi na Anfield to pewne. Nie piłem pisząc to

1 polubienie

Pewna to jest smierć i podatki

1 polubienie

PSG walczy w dodatku o Désiré Doué z Rennes, który też jest LS. Może Diaz byłby alternatywą gdyby Doué wybrał jednak Bayern.

Endo robi co może w temacie sprowadzenia nowgo DMa.

5 polubień

Obejrzałem tylko 30 minut spotkania i zmartwił mnie Endo. Złe decyzje, spóźniony i ruszał się jak wóz z węglem. DM musi przyjść.

Zaraz będzie gadka, że transferów nie potrzebujemy bo mamy Nyoniego😅
Bo X związany z klubem rozszalał się po meczu na jego punkcie.
Z czego widziałem jego wszystkie kontakty to tempo bylo spacerowe, a pressing Betisu praktycznie nie istniał, a do tego młody zagrał około 40 minut. Raczej bym z hurraoptymizmem poczekał.

2 polubienia

Thiago był ryzykiem które nie wypaliło. Topowy zawodnik aby dodać do naszej mini kreatywności nie wypaliło,ale przy transferze keity to majstersztyk. Graven to młody zawodnik. Którego kupiliśmy do rozwoju. Trzeba mu dać czas i ocenić w dłuższej perspektywie. Na ten moment nie jest dobrze

X rozszalał się bo wszedł na boisko normalny gość. Nic mega nie zagrał ale robił po prostu swoje. Wyglądał “rewelacyjnie” ale tylko w porównaniu do gościa którego zmieniał. Potrafił przyjąć piłkę, a i nawet podać ją do przodu. Jones chyba zapomniał, że jest na boisku, a nie udziela jeszcze wywiadu.

1 polubienie

Patrzac na skroty z wczoraj to Nyoni i Morton mimo ze nie sa jacys niesamowici, to już potrafią wiecej od Endo i Grvena.
Te 2 transfery to musiały być jakieś szemrane interesy bo sportowo ani finansowo nie da sie tego obronic

3 polubienia

Bez przesady. Nyoni fajny chłopak, ale jeszcze trochę czasu musi minąć, nabrać mięsa i doświadczenia. On ma chyba dopiero 17 lat, więc w PL by go zniszczyli.

@Ziaja nie powiesz mi, że PL jest delikatną ligą. Nadal gra tu sporo drwali.

Tak jak Mainoo? Sterlinga? Tak jak Jamala na Euro? To nie Premier League sprzed 2010 roku, tylko 2024. C’mon.

Ps nie mówię że młody ma grać, ale śmieszą mnie takie teksty. Szczególnie, że u nas Courinho XD brylował.

1 polubienie

Szkoda, że potem często nawet w pucharach tacy młodzi zdolni nie potrafią tego pokazać, to tylko sparing w presezonie i o ile możemy kogoś ganić za słaby mecz (chociaż nie wiemy jak u nich obecnie wygląda obciążenie treningowe, nie każdy to Milner czy Salah, czyli potwory fizyczne), tak nie przesadzajmy z pochwałami, bo przeciwnik też traktuje taki mecz jako jeden z wielu w przygotowaniach i nie grają na 100%, tak jak i my, a młody że chce się pokazać, to na pewno daje w takim meczu więcej od siebie niż inni, którzy swoje 100% pokażą dopiero w lidze czy w Europie.

Nie widzę w Nyoni póki co zawodnika na miarę wymienionych. Fizycznie mocno odstaje, byłby przestawiany i musi nadrobić te braki w ciągu kolejnego roku/dwóch przy okazji dalej rozwijając się oczywiście również piłkarsko.
Kolejna rzecz, że tacy zawodnicy w takim wieku to nie jest żadna codzienność, jeśli młodzi wybuchają formą i talentem, to zazwyczaj koło 19-20 lat w najlepszych ligach (lub całą wieczność jak bracia Brożek :joy: ), a i wtedy często brakuje regularności, która przychodzi z wiekiem, choć i tu są wyjątki jak np. Saka.

Widziałem na X już, że Nyoni będzie miał sezon jak Mainoo. Bez żartów.

Co do DMa to Slot na pewno dał jasno do zrozumienia że potrzebuje kogoś komu można zaufać pod presją. Z Mortona i Bajcetica można sporo wyrzeźbić. Endo nam się przyda, naprawdę. Trzeba jednak tutaj kogoś ściągnąc i raczej tak się stanie.

Sepp raczej odejdzie.

Ściągniemy SO ale tylko jak PSV zapłaci.
Ściągniemy SPD
Ściągniemy Gordona ale tylko jak sprzedamy Diaza

DM to absolutny priorytet. Później lewy obrońca. Jeśli Sepp zostanie (oby został, wyglądał naprawdę bardzo dobrze), to nie potrzebujemy nikogo na środek obrony.

Dodatkowo liczę, że Nyoni będzie dostawał sporo szans w tych sezonie. Chłopak będzie w przyszłości gwiazdą. Mamy 2 perełki: Trey + przychodzący z Chelsea Rio Ngumoha.

Nie sądzę, żebyśmy ściągnęli Gordona za ogromne pieniądze, których chce Newcastle, po 1 dobrym sezonie w karierze. Jeśli odszedłby Diaz, bardziej prawdopodobny byłby Kudus.

1 polubienie

I cyk transferów nie potrzeba, bo mamy objawienie meczu towarzyskiego. Media sterowane przez FSG znowu robią robotę. Kibice to najgłupsza grupa społeczna

2 polubienia

Jak ten Nyoni w ogóle zadebiutuje w lidze to będzie dobrze. Woodburn w którymś roku też miał być killerem, bo strzelił bramkę w towarzyskim spotkaniu, no a jak skończył każdy wie. Jeden pozytyw braku transferów jest to że akurat może ktoś z akademii dostanie szansę i może wypali. Quansah daje radę, kto wie może taki Morton albo właśnie Nyoni kiedyś będą stanowić o naszej sile.

Nyoni to 10 ewentualnie 8 więc pozycje na które nikt transferów nie planował, więc tutaj Pearce i reszta żadnych kitów nie wmówią że to jest jak nowy transfer. Teraz jest olimpiada, zły czas na transfery może po zakończeniu coś się zacznie dziać :upside_down_face:

A Kudus ile ma tych dobrych sezonów w mocnej lidze? To Gordon miał lepszy sezon i byłby tańszy niż Kudus. Nie mówię, że Kudus jest zły, bo dla mnie to faworyt do zastąpienia Salaha. Odchodzi Diaz i chciałbyś zostać tylko z Gakpo na lewej stronie? Z tym samym Gakpo, który przegrywał rywalizację z Diazem? Gdzie tu logika?

a czemu my nie walczymy o Désiré Doué. Kluby które dobrze zarządzają składem jak Bayern nie głaskają się z graczami. Mają Sane i Gnabrego oraz Komana a i tak kupili Olise i chcą Désiré Doué. Nie ma płaczu że najpierw kogoś muszą sprzedać. Sprzedadzą gdy będą mieli zastępstwo nie na odwrót.

No co Ty, przecież 3 LS pilniejszy.

1 polubienie