Rozważania transferowe (dyskusja)

Trent podpisujący wczoraj koszulkę Realu Madryt.

Dodatkowo był wczoraj widziany w LA w restauracji w towarzystwie Mbappe, Bellinghama oraz Tchoumaniego.

1 polubienie

Jednak Trent to jest gość, zamiast pewnego Mbappe według ciebie namawia do nas jeszcze Bellinghama i Tchoumaniego!

24 polubienia

Dla mnie to jest taki sam priorytet. Potrzebujemy DM i LW do pierwszego składu.
Na DM mamy przeciętnego Endo i obiecującego Bajcetica, który stracił ponad rok przez problemy zdrowotne. Na LW przeciętnego Diaza i zbawcę Gakpo, który na pewno odpali (…uj, że nie potrafił wygrać rywalizacji z do bólu przeciętnym Kolumbijczykiem).
LB do pierwszego składu także potrzebujemy.

Tylko Gordon nie wydaje się być jakimkolwiek upgradem wobec Diaza. Po za tym zbyt lekką ręką skreślasz Gapko.

1 polubienie

Kudus grał bardzo dobrze w Ajaxie i potwierdził swoje umiejętności dobrym sezonem w West Hamie. Gordon był słaby w Evertonie, miał słaby 1 sezon w Newcastle. Zagrał jeden! dobry sezon w karierze. Kudus miał lepszy sezon od Gordona i jest lepszy we wszystkim. Cena byłaby podobna. Idealnie byłoby kupić Kudusa teraz i grałby na LW, a po odejściu Salaha przesunąć Ghańczyka na RW i kupić Kvaratskhelie.

W zeszłym sezonie (wliczam wszystkie rozgrywki) Kudus strzelił 18 goli i zaliczył 7 asyst w 48 meczach (3781 minut).

Gordon strzelił 12 goli i zaliczył 11 asyst w 48 meczach (3869 minut).

Nawet biorąc pod uwagę wyłącznie PL, Kudus ma udział przy bramce co 178 minut, a Gordon co 138 grając w drużynie która strzeliła o 25 goli więcej w lidze i gra zdecydowanie bardziej ofensywnie.

Dokładność podań: Kudus - 84,5% Gordon - 81,8%
Dokładność długich podań: Kudus - 72,1% Gordon - 56,9%
% wygranych drublingów: Kudus - 61,7% Gordon - 48,6%
% udanych odbiorów: Kudus - 72,3% Gordon - 61,8%
% wygranych pojedynków: Kudus - 52,5% Gordon - 48,8%
% wygranych pojedynków w powietrzu: Kudus - 31,1% Gordon - 33,3%
Dokładność dośrodkowań: Kudus - 22,3% Gordon - 27%

Dałem procenty zamiast liczb, bo obaj zawodnicy grali w różnych systemach, przez co Kudus ma więcej liczb w defensywie, a Gordon w ataku. Natomiast warto też odnotować, że Gordon strzela praktycznie tyle, ile ma xG. 0,32xG - 0,34 gola na 90 minut. Z kolei Kudus ma 0,19xG i 0,29 gola na 90 minut. To oznacza, że jest bardziej skuteczny.

Należy też pamiętać, że to dopiero 1 sezon Ghańczyka w PL.

W ogóle to Kudus strzelił w zeszłym sezonie o 2 gole mniej, niż Gordon ma przez całą seniorską karierę.

---------Nunez--------
Kudus-Szobo-Salah

w przyszłym sezonie.

---------Nunez--------
Kvara-Szobo-Kudus

po odejściu Egipcjanina.

Za nimi argentyńskie duo Mac Allister-Varela.

1 polubienie

Gdzie Ty się chowałeś w zeszłym sezonie?
Diaz, 27 lat: 8 goli i 5 asyst, 5 wykreowanych dużych szans i 13 zmarnowanych dużych szans.
Gordon, 23 lat: 11 goli i 10 asyst, 16 wykreowanych dużych szans i 9 zmarnowanych dużych szans grając w gorszej drużynie i ofensywie.

To Ty zupełnie bezpodstawnie wierzysz, że nagle odpali.

Nie, nie był słaby w Evertonie. Gordon bardzo się wyróżniał grając w najsłabszym od lat Evertonie. Sorry, ale Kudus nawet w słabej lidze holenderskiej nie miał jakiś genialnych liczb. Wydaje mi się, że trochę do krzywdzące dla Anglika porównanie. Inaczej gra się w jednym z najsłabszych klubów w lidze vs. jednym z najlepszych klubów w lidze.

Dlatego jak porównuję zawodników to biorę pod uwagę tylko ligę. Wydaje mi się, że to najbardziej miarodajne, bo taki Gakpo, Diaz czy Kudus nabili sobie liczby grając z ogórkami w LE podczas gdy Gordon grał w LM w grupie śmierci.

Ciekawe co z tym Trentem będzie. Oferta z Realu wydaje się być poważna i wiarygodna. On sam w PL osiągnął wszystko więc może iść po inną ligę. Czy sam Slot ma na niego pomysł i jakąś ustalona pozycję ? Póki co chyba nie mieli okazji jeszcze grać od czasu ME.

Gordon był słaby w Evertonie, a to nie sztuka wyróżniać się na tle najsłabszego Evertonu od lat.

Kudus w Ajaxie (we wszystkich rozgrywkach) miał udział przy bramce co 110 minut, więc bardzo przyzwoicie. W pierwszym sezonie w najtrudniejszej lidze świata zagrał lepiej niż Gordon grający w niej od kilku lat.

W takim razie niżej dałem porównanie Kudusa z Gordona wyłącznie w lidze. Ghańczyk go wciąga nosem.

Trent u slota dalej będzie grał na RB. RB/LB u Slot mają zupełnie inne zadania. W meczu z Betisem to ładnie wyglądało gdzie boczni obrońcy niemal “wchodzili” do pomocy żeby tam robić przewagę. U Slota akcję kreuje środek pomocy, środek pomocy jest sercem. Zupełnie inaczej niż u Kloppa gdzie Liverpool grał szeroko i szybko.

image

Stop klatka z wczorajszego meczu, tuż przed golem. 4 w środku tworzy Bradley, Nyoni, Elliott i Tsimikas. Za pelcami mają Endo. Podanie odbiera Szobo.

1 polubienie

W wolnej chwili też opowiem o swoich marzeniach, ale to chyba inny wątek

9 polubień

Boże Gordon był żałosny w evertonie. Jego jedyny atut to zawrotną szybkość. Jesteś słownie jedyna osoba która robi z Gordona świetnego gracza. 1 sezon w Newcastle miał 4 g i żadnej asysty jak to wytłumaczysz?
Kolega Aleksander dobrze punktuje twoje fikołki. Kudus uchodził za duży talent i grał dobrze już w ajaxie a w west hamie potwierdził klasę. Ma dużo lepiej ułożona nogę i jest sporo silniejszy i lepszy technicznie. Pewnej trochę wolniejszy. Gordon miał jeden dobry sezon. Downing też w midles potrafił im ciągnąć grę a po przejściu do lepszego zespołu była tragedia. Gordon źle będzie sprawował się w zespole który dominuje. W Anglii też był w hierarchii za eze. To taka młodsza wersja diaza z gorszym dryblingiem, ale trochę lepszym wykończeniem. W pierwszym sezonie w Newcastle miał 0 asyst ale ty próbujesz nam wmówić że to wielki kreator. Kudus albo Williams tak Gordon nie

4 polubienia

Ile meczy Gordona widziałeś?

Porsche 911, Villa z basenem w Portugalii i kulka mieszkań na wynajem w Krakowie

I ma to tyle samo sensu co marzenia transferowe wyssane z palca. Do rzeczy wyssanych z palca jest inny wątek

@imacooci LiverpoolEcho dział z plotkami transferowymi to jest stek bzdur

Jak podaje dziennik Liverpool Echo, Arne Slot naciska działaczy swojego klubu na transfer skrzydłowego Juventusu, Federico Chiesy

https://angielskieespresso.pl/post/140979/2024/07/27/liverpool-transfer-skrzydlowy-juventus-federico-chiesa/

to ten slot jest głupi jak but jaeśli to prawda i poleci do zimy. Naściąga szrotu jak Brendan i będziemy lata się go pozbywać. Oczywiście nie wierzę że naciska na Chiesę, który połamie się po 2 eczach w anglii. Slot wydaje się rozsądny.

Z tym Chiesą to nas łączą od kilku lat i ma to wspólnego z prawdą pewnie wcale nie więcej niż transfer Mbappe

To na obronie mamy już komplet😉

2 polubienia

Jeżeli to pytanie do mnie to myślę że całych ponad 20. Obszernych skrótów meczów z jego udziałem pewnie ze 100.

Jeśli ktoś naprawdę wierzy w chiese który jest przez nas kupowany 3 rok i jest odrzutem z juve ze zdrowiem keity to brak mi słów.

3 polubienia