Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja wierzę. Ma ogromny atut dla FSG, jest dostępny za 25 milionów.

6 polubień

Może się mylę, ale chyba Endo powinien byc wyżej w tej akcji, tak samo Elliott powinien być na wysokości Szobo. Ale tak to ogólnie wygląda - boczni obrońcy wchodzą do środka. W fazie ataku wygląda to na 4-4-2.

Duża odpowiedzialność będą mieli środkowi obrońcy, bo będą często zostawać sami. Słabością tej taktyki może być podatność na ataki skrzydłami. Na bokach będzie sporo miejsca na szybką kontrę. Zespoły grające szybkimi skrzydłowymi mogą łatwo wjeżdżać w nasze pole karne omijając zagęszczony środek pola. Ciekawe jak to Slot rozwiąże.

jeszcze niedawno mówił, że nikt od niego nie dbał a cena wywoławcza jest chora. tak oczywiscie w skrócie myślowym, bo nie chodzi, żeby dokładnie przytaczać słowa.

Może mu Slot powiedział, że widzi go jako trzeci wybór, czy coś, może Virg powoli odchodzi i będzie w rywalizacji z Konate i Quansahem o pierwszą XI, a może nawet Ibou odchodzi. Różnie może być, najbliższe tygodnie pewnie coś wyjaśnią.

Budżet na ten sezon to 26 mln euro. To Chiesa za 25 mln i zostaje jeszcze 1 mln euro na defensywnego pomocnika.

Ale to jest prawda. Chłop załatwia problem nowego obrońcy. A to czy skutecznie, się okaże po weryfikacji w lidze. W niemieckiej poczyniał sobie przyzwoicie a nawet lepiej niż przyzwoicie. Jeden z najlepszych piłkarzy Mainz. Gdyby w przyszłości stanowił o sile defensywy z Qunasahem to mielibyśmy dwóch ŚO odchowanych w klubie.

1 polubienie

Rudy fajny chłopak, ale nie wydaje mi się, że wejdzie na topowym poziom. Dziś było widać, że odstaje potencjałem od Quansaha.

O k*rwa, kolego widzę masz wrodzony zmysł :wink: Dawaj, zapisujemy się na uefa B (na początek) i robimy duet trenerski wszechczasów jak Van Gaal z (kim bo nie pamiętam?)

będziecie dzielić jeden pokój jak michniewicz z dechampem. Pytanie kto będzie michniewiczem a kto deschampem

Oby Sepp został. Prezentuje naprawdę wysoki poziom. Wtedy nie trzeba byłoby sprowadzać nikogo nowego.

Tak naprawdę aktualnie potrzebujemy jedynie podstawowego DMa oraz podstawowego LO. Varela + Hincapie/Lukeba.

https://x.com/Mobyhaque1/status/1817227274661265440

Varela, Joao Gomez lub Ederson. Podobno według tego człowieka Liverpool ma sie zdecydować na jednego z nich.

Varela to najlepsza opcja z tej trójki

1 polubienie

Też wydaje mi, że Varela będzie najlepszą opcją dla nas. Zależy czego konkretnie potrzebuje Slot. Gomes to typowy pitbull do gryzienia, Varela jest bardziej ofensywnie nastawiony, a Ederson to taka opcja po środku.

Varela z Alexisiem mogliby stworzyć mocny argentyński pivot w środku pola.

@roberthum czyli w większości meczów. Bardzo rzadko Liverpool jest dociskany.

Ze statystyk wynika, że Varela to jest dobry na mecze , gdzie my ciśniemy cały mecz rywala i ten nawet nie zapuszcza się na naszą połowę boiska. Ściągniecie defensywnego pomocnika tak słabego w kwestiach defensywnych to słaba opcja. Z tej trójki najlepszy wydaje się Ederson

E: @Hmmmmmm Biorąc pod uwagę, że tracimy ponad 40 bramek w sezonie, a jeszcze dodatkowo Alisson często nam ratował tyłek przed stratą kolejnych, wskazuje, że jednak nie tak rzadko. I nikt nie mówi o dociskaniu. Bo na nas wystarczą 2-3 dobrze przeprowadzone kontry i coś rywalowi wpada. Przy tak słabym defensywnym pomocniku jeśli chodzi o grę w defensywie, to my nie zniwelujemy sytuacji jakie tworzą rywale

1 polubienie

Skauci i analitycy LFC także uważają go za dobrego zawodnika stąd nasze zainteresowanie.

Każdy z nich będzie dobrym wzmocnieniem. Z tej trójki wybrałbym Edersona, bo jest najbardziej wszechstronnym zawodnikiem. Valera wydaje się za bardzo ofensywnie nastwiony a my potrzebujemy kogoś kto da więcej swobody Mac Allisterowi i dobrze zabezpieczy Trenta, kiedy ten wyjdzie wyżej. Przydałby się też z odpowiednią fizycznością i siła w środku pola, bo w zeszłym sezonie trochę mi tego brakowało. Osobiście najbardziej widziałbym u Nas Whartona z Palace. Ten chłopak za 2-3 lata będzie jednym z najlepszych zawodników w lidze.

Dorzuć plis Adama Whartona dla porównania.


Patrząc na takie porównanie to wychodzi, że Endo jest od nich lepszy grając w bardziej wymagającej lidze i już go mamy w sumie. Jak zwykle trawa po drugiej stronie jest bardziej zielona.

Varela rok temu kosztował 8 baniek i nawet nie ma debiutu w reprze, Ederson ma całe 2 mecze w średniej Brazylii, a jedynie Gomes regularnie w kadrze gra od tego roku. Powiecie mi, że kadra to nie jest niby tak istotny czynnik. Skoro Liverpool ma najwyższe aspiracje, to potrzebuje zawodników co stanowią o sile każdego zespołu na świecie, a skoro w ich kraju są w stanie znaleźć kilku lepszych to, chyba to nie jest poziom Liverpoolu.

@PonuryGrabarz


Nie wiem czy średnio nie wygląda najlepiej a 20 lat i był do wzięcia w zimie za 20 baniek, a że dobry byl to żadna tajemnica. Bo grałem w FM karierę na początku sezonu i tam wziąłem go do Southampton i po 3 sezonach miałem na niego oferty po 100 baniek. Niby nie każdy talent w FM się sprawdza, no ale tu widocznie odrobili lekcje twórcy gry :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja to kiedyś w FM-ie młodego Koseckiego Atletico sprzedałem aby podążał śladami ojca. Także wiecie.
Dobrze że cos się ruszyło w tym temacie. Porządna 6 musi być i już.

1 polubienie

@PonuryGrabarz Jak w tym zestawieniu wypada Gordon ?

Varela jest świetny jeśli chodzi o defensywę i bardzo dobry z piłką przy nodze. IMO najlepszy wybór do pary z Alexisem.

2 polubienia