Rozważania transferowe (dyskusja)

Widze ze juz niektórzy pomalu tesknia za Jorgem Szmadtke :smile: spokojnie jeszcze daleko do konca okienka a Trent jeszcze daleko od Realu. Podobno za darmo w 2025 Davies do nich dolaczy. Troche mieliby za duzo szczescia gdyby na darmo kupili Mekabme , Daviesa i Trenta.

Nah, to ze szczęściem nie ma nic wspólnego. Taką markę stworzyli że praktycznie każdy chce tam grać. Ale jako że to news niedzielny to nie biorę tego jakoś bardzo poważnie, szczególnie że bliższe nam media mówiły że Trent chcę u nas dalej grać.

1 polubienie

Ja bym nie chcial na miejscu Trenta :slight_smile: ale niestety niemam tego dylematu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pytanie czy poza czysto emocjonalnymi powodami są jakieś argumenty przeciw Realowi? Lepsza pensja, lepszy klimat, gra z lepszymi piłkarzami, większa szansa na zdobywanie tytułów. No i na obecną chwilę lepszy manager na ławce. Za Liverpoolem przemawia tylko przywiązanie do klubu, którego jest wychowankiem. Pytanie tylko czy to zrównoważy pozostałe argumenty

Jeżeli chodzi o rywalizację na linii stricte Liverpool-Real to poprzedni trener - niejaki Jurgen Norbert Klopp tez był słabszy od tych z Realu o czym świadczy trzykrotny wpierdol od nich.

Tylko gdzie ten TAA miałby grać w tym Realu. Pomoc obstawiona na długie lata, a na prawej pomocy grac Carvajal który ma 32 lata i jeszcze może pograć na wysokim poziomie z dwa lata (na Euro latał jakby miał 20 lat). W dodatku dziś czytałem, że Real interesuję się Hakim żeby wrócił na stare śmieci. Gdybym był na miejscu TAA wolałbym wybrać drogę Gerrarda i być w przyszłości pierwszym kapitanem zespołu i zostać legendą klubu, ale czas pokaże.

Myślę że na decyzję taa może wpłynąć to w jakim kierunku pójdzie klub. Jeśli będziemy mieć świetna 2 część okienka, a slot okaże się dobrym trenerem w oczach taa to myślę że Anglik zostanie. Duzo z tego co się pisze to brednie bo mało działamy, a artykuły pisać trzeba

Real masakrycznie przerzucił się na podbieranie piłkarzy za darmo… Trochę takie zagrywki są niedozwolone, jednak w praktyce nikt nic nikomu nie udowodni. A to nie jest tak, że zaczeli rozmowy z Mbappe czy Trentem dopiero rok przed końcem ich kontraktów… Tak samo Davis z Bayernu… Musimy podpisać nowy kontrakt z Trentem.
To jest nasz wychowanek, przyszły kapitan zespołu. Ciekawe dlaczego klub tak długo czekał na rozmowy z nim i czemu ostatnio kontrakt przedłużony został na tylko 3 lata… Może sam zawodnik nie wykluczał wtedy odejścia?

A coś mi się obiło, że 3 lata. To faktycznie 4-5 lat to standard.

2 polubienia

Został przedłużony w 21 roku na 4 lata…
Czyli jakby nie patrzeć normalna długość.

1 polubienie

1 polubienie

“Lack of market opportunities” nie no ja już nie moge z tych klaunów xD
Trent odchodź z tego burdelu jak najszybciej bo szkoda kariery

8 polubień

za TAA przyjdzie Gertruda, wszystko się spina, tym bardziej że Frimpongowi skończył się okres obowiązywania klauzuli. FSG out. Poważnie.


2 polubienia

12 baniek za Endo a my sie nie pozbywamy, jprl brak słów.
Napewno jest kilkudziesięciu lepszych i młodszych, ktorych można z zyskiem w przyszłości sprzedac.
a jako rezerwowi to mogą być przez pół roku na zmiane Bajcetic i Morton.
Człowiek myślał, że wrócił Edwards to sie pozbędziemy takich wynalazków i jakies fajne interesy za dobrą cene zrobimy. Widać, że nadal nie ma right playera.

2 polubienia

Nie no jak mamy sprzedać Endo to oczywiście że nie powiemy nikomu „ooo fajnie bo akurat mamy kilka fajnych przewidzianych na jego miejsce” tylko robimy poker face bo to nam może dać kilka dodatkowych milionów.

Wiem że w fifie nie ma znaczenia czy to będzie 12 czy 14 milionów ale w prawdziwym świecie jednak ma. Dajmy im pracować i tyle. :smiley:

Jeżeli ta informacja jest prawdziwa, a zakładam że tak- bo Pearce w takich aspektach raczej się nie myli - to co raz mocniej skłaniam się do tego co pisałem jeszcze w maju/czerwcu odnośnie tego, że żadnych transferów w tej wakacje może nie być.

Liczbowo skład w zasadzie wygląda identycznie:

  • za Adriana będzie Jaros, a Kelleher najprawdopodobniej nigdzie się nie rusza,
  • za Matipa dostaniemy Van Den Berg,
  • za Thiago wraca Morton/Bajcetic, a może jakiś Trey dostanie swoje szanse.

Liczbowo nic się tutaj u nas nie zmieni i w tym aspekcie wzmocnienia nie będą musiały być przewidziane.

Dodatkowo jeżeli nie wypuszczamy Endo, z myślą że nie ma dobrych innych opcji - to znaczy, że żadnego transferu DMa nie będzie bo i po co? Endo miałby wtedy być rezerwowym - skoro teoretycznie możemy ogrywać Bajcetica czy Mortona, a od biedy obskoczy to Mac czy Szobo. Byłoby to nielogiczne, żeby zostawiać go w kadrze, skoro możemy odzyskać prawie tę samą sumę, którą za niego zapłaciliśmy- a ma już te dobre 31 lat.

Możliwe, że transfery w takiej sytuacji będą dopiero w zimę? Ciężko w sumie przewidzieć, ale scenariusz z rozpoczęciem sezonu z kadrą taka jak jest obecnie nie będzie chyba szokiem.

Szok to przeżyją jedynie niepoprawni optymiści, wierzący w walkę o wysokie cele

2 polubienia

Tak, 31 Japończyk który nie dojeżdża to najlepsza opcja, na rynku nie ma nikogo lepszego.

No tak, po co komu głębia składu.

No w zimę to już na pewno, a jeśli nie w zimę to za 3 lata już na pewno się wzmocnimy :slight_smile: Rozumiem, że też cieszy Cię perspektywa walki o top 4

2 polubienia

Szobo nie ma jednego meczu na dm w życiu, takie idiotyzmy powielasz na podstawie jednej plotki niczym niepokrytej i po kilku godzinach skasowanej…

Ogólnie jak Endo nie dowiezie to bez transferu leżymy. Dlatego go nie chcemy sprzedać przed transferem, lub w razie jego braku. Bo Bajcetic albo Morton to nie są poważne opcje, a napewno nie mogą pozostać jako jedyne.

Co do Mortona i mitu panującego tutaj, że będzie dobry. To z gry tylko u nas go widziałem. Ale on ma już prawie 22 lata. W U-21 całe 3 mecze i to dostał pierwsze powołanie w wieku 21 lat.
W żadnym rankingu jako future star z championship go nie widziałem. Transfermarkt wycenia go na 8 mln€, czyli gdzieś w połowie stawki Championship. Raczej te fakty wskazują na to, że bliżej mu do Spearinga, niż do choćby Lucasa Leivy.

Musze przypomniec ze przed sezonem 19/20 kiedy zrobilismy mistrza nie bylo tranferow . Chyba ze ktos mi policzy Minamino za 8,5 mln to przepraszam. Wiem ze zaraz ktos mi napisze ze wtedy mielismy Salaha Mane i Firmino w sztosie ale chodzi mi o to ze cierpliwosci brakuje niektorym i zaufania do naszego klubu. Sezon sie jeszcze nie zaczal a okno transferowe nie zamknelo. Wiadomo ze City i Aresnal sa glownym faworytem w tym sezonie na majstra ale Liverpool zawsze bedzie groźny. Gdzies tu wczesniej przewinal mi sie jakis komentarz ze jezeli Liverpool nie bedzie walczyl o mistrzostwo to kibicowanie takiemu klubowi niema sensu . Złapalem sie za glowe i mam nadzieje ze niema tu takich gamoni wiecej albo juz sobie odpuscili kibicowanie na dobre.

3 polubienia