Rozważania transferowe (dyskusja)

Czytaliśmy chyba ten sam tekst Pearca. Takie może być najprawdopodobniej stanowisko klubu.

Zgadza się - taka głębia składu wiele nie zmienia, a logiczniejszym byłoby postawić na chociażby Bajcetica- Endo to jest kula u nogi. Na dodatek bardzo droga jak na to co oferuje. Oczywiście w sytuacji, w której ściągamy nominalną 6, która zmienia obraz gry.

A gdzie ja napisałem czy to mnie cieszy albo jestem z takiej sytuacji zadowolony. Co to zarzut znikąd.

Co znaczy powielam- napisałem, że od biedy obskoczą, w razie W, a nie jako nominalna opcja. Z całej wypowiedzi wybierasz jakiś nieistotny fragment - co zmienia sens tego co napisałem i formułujesz jakiś zarzut.

Oceniamy go po poprzednim sezonie w Championship, który miał całkiem udany. Ja nie wiem czy będzie dobry czy nie, ale to nie ma znaczenia, w kontekście tego co napisałem, a znaczenie ma wyłącznie to jak widzi to klub.

1 polubienie

Kolego, co do czego ty porównujesz. Ja rozumiem, że my Polacy lubimy szukać znaków i alegorii ale tutaj nic nie ma wspólnego z najmocniejszą ekipą na świecie która pechowo uległa City w lidze.

Mam takie przeczucie, że sprowadzimy tego Edersona z Atalanty i Gordona z Newcastle


Jest nadzieja ze pozbiedziemy sie tego szrotu

3 polubienia

Nie no bez przesady, trochę kultury i szacunku. Endo nie jest materiałem na pierwszy skład, ale sporo razy pokazywał umiejętności i należy mu się za to szacunek

Moim zdaniem jest doświadczonym piłkarzem, który jako rezerwowy i piłkarz do rotacji byłby idealny
Oby tylko klub sprowadził konkretnego CDM do pierwszego składu i będzie dobrze

15 polubień

Edwards i jego kumpel Hughes to jeszcze gorszy transferowy tandem niż Klopp i Szmedke, w tym klubie dziadowali i kombinowali z transferami już wszyscy tak bardzo, że nie potrafią ani nikogo kupić, ani sprzedać. Była ooferta 4 mln za Philipsa i 12 za Endo, nawet nie było co się zastanawiać, będą ich trzymać do końca kontraktu, będzie wymówka jak za Jurgena że ma tylu graczy że nie ma już kogo wcisnąć i tak bujaliśmy się z Oxem, Keitą i Thiago przez sezony

1 polubienie

OMG. Wreszcie! Koleś jest tragiczny. Byłoby super, gdyby przyznano się do błędu, wywalili go już teraz i kupili przyzwoitego DM.

Niech przyjmą za niego jakąkolwiek ofertę i zrzucą winę na Kloppa.

Spore zaskoczenie z tymi wiadomościami o Endo. Spodziewałem się, że będzie numerem 2 na tej pozycji, a tu nagle oferta sprzedaży. Klub postąpił rozsądnie nie puszczając go do Francji kilka tygodni temu(tak napisał Romano). Musimy kupić DM i to na wczoraj i dopiero wtedy zastanowić się co z Endo.



Nie dość, że nie kupujemy 6 to jeszcze sprzedamy…
Jak takie plotki się pojawiają, to może i dobrze, bo oznaczać to może, że już jakiś transfer finalizujemy.

1 polubienie

Na ten moment sprzedaż Endo byłaby zła decyzja. Oczywiście nie wiemy jak pracują nasi i co szykują, ale Endo jako zmiennik to dobra opcja, a 12 milionów to nie jest zbyt duża kwota. Osobiście widząc mortona w championship w paru meczach mam zdanie że nie jest to zawodnik na premier league. Jest za słaby fizycznie, a w żaden sposób nie widziałem tego żeby nadrabiał to technika czy jakaś nadzwyczajna inteligencja. Powinniśmy go teraz sprzedać po dość dobrym sezonie i w dobrym wieku. Bajcetica wypożyczyć, chłopak pokazał olbrzymi potencjał, jednak rok bez gry nie pomógł. Jeśli zostanie wypożyczony do odpowiedniego klubu to za rok może być świetnym konkurentem dla naszego nowego nr 6.
Ambicje właścicieli takiego klubu jak Liverpool powinny sięgać szczytu, zostało ponad połowa okienka więc liczę że zarząd da trenerowi odpowiednie narzędzia.

2 polubienia

Dla niecierpliwych co “chcą tu czytać plotki transferowe” - nie kłopocz sie, omin ten post. Plotek zadnych nie ma, na razie po nikogo nie idziemy (a jezeli idziemy to w ciszy), nie przeczytasz tutaj nic nowego.

No bylo tu paru takich co oglszali, ze idziemy po 3-4 wartosciowe wzmocnienia, a FSG to najlepsi wlasciciele, ktorzy dbaja o dobro klubu. :slight_smile: Bardziej niz niepoprawni optymisci uzylbym zwrotu naiwniacy. :slight_smile:

Przyszly sezon to bedzie szok, wylotka poza Top 4 jak najbardziej realna, moim zdaniem wrecz prawdopodobna. Ten sklad ma wiele dziur, a jego głębia jest totalnie pozorna. Mamy kupe nazwisk i szrotu, ale niewiele jakosci. Najlepsze jest to, ze juz teraz zeby powalczyc o mistrza - i to majac dobrego trenera (a czy Slot takim bedzie? Mam swoje zdanie na ten temat…) - potrzebne by byly min 2 porzadne transfery do pierwszego skladu, a tak naprawde to 3. LB, DM i CB. Jedynie tego LB mozna przemyslec chociaz wg. mnie Robertson juz od 1.5 sezonu nie dojezdza - moze jakas zmiana pozycji u Slota (w sensie zadan) mu pomoze, ale osobiscie nie spodziewam sie zeby wrocil jeszcze do topowej formy. Mam wrazenie, ze to gracz zbyt jedno wymiarowy, taki, ktory pasowal do jednego konkretnego ustawienia i skladu. On nawet w swoim prime bez Mane wygladal przecietnie.

No, ale nic to bo przeciez problemy beda sie pietrzyc. :slight_smile: W efekcie w kolejnych okienkach bedzie nam potrzebne juz nie tylko LB, CB i DM, ale tez RW i byc moze CF, RB (nie wiadomo czy Nunez spelni oczekiwania i czy TAA jednak zostanie). Oczywiscie wszystkich jednoczesnie nie kupimy takze ci… “niepoprawni optymisci” (tj. naiwniacy) powinni sie przyszykowac na co najmniej kolejne 2 sezony przejsciowe, a i byc moze 3. Czyli standard za FSG. :slight_smile: To sa wlasciciele bez ambicji sportowych, totalnie niepasujacy do Liverpoolu.

No to wlasnie ci napisze - mielismy Salaha, Mane, Firmino, Alissona, Robertsona i kilku innych, ktorych kupilismy rok wczesniej. Nikt nie mowi, ze trzeba kupowac na potęge. Tylko, ze my od czasu ww. pilkarzy nie zrobilismy nawet jednego tak dobrego transferu. To jakis mit i idiotyzm opowiadany przez fanow FSG, ze jedyne dwie opcje to jest “kupować dużo i źle” i “kupować mało i dobrze, w stylu Liverpoolu”. Poza tym jakie zaufanie czlowieku, oni tutaj nic nie osiagneli i nie chca osiagnac sportowo.

No i jak mozna cos takiego pisac z takim spokojem. xD
“No wiem, ze Liverpool byl w totalnej czolowce i ustawiali kogo chcieli jeszcze 2-3 lata temu, ale no wiecie 100% trust the process trust FSG co prawda od 5 lat nie potrafia zrobic sensownego transferu do podstawy, a Klopp wyciagal coraz to lepsze wynalazki z rezerw. Wiadomo, ze ARSENAL jest lepszy i jest faworytem, a nie my, biedny, maly klubik z robotniczego miasta. WIECEJ ZAUFANIA DO WLASCICIELI. Robia super robote, nie to co taki ARSENAL.” xD Jeny, tak bezjajecznych i pozbawionych kibicow to chyba zaden klub nie ma w tej lidze.

ps.
Te plotki o Endo cieszą, moze jednak jakims cudem jest lepsza opcja na rynku.

4 polubienia

Można powiedzieć, ze grono osób, które zapowiada przełomowe i super okienko pod rządami najlepszych właścicieli na świecie co roku jest dokładnie to samo. I co roku powtarza sie ten sam schemat. Najpierw bunczuczne zapowiedzi jakie to mamy mocarstwowe plany i jaki to rekordowy budżet na wzmocnienia posiadamy, a potem stopniowe obniżanie oczekiwań i potrzeb wzmocnienia składu, kończąc na pochwalnych peanach i zakłamywanie rzeczywistości, ze ci którzy do nas trafiki to tak naprawdę topowe talenty/zawodnicy klasy światowej. Truskawką na torcie jest zawsze podsumowanie, ze nie było dostępnego right playera i dobrze, ze klub nie wydał więcej kasy, bo za rok juz na pewno pójdziemy na poważne zakupy

E:
To, ze Endo nie pasuje poziomem do Liverpoolu to było jasne od momentu jego dołączenia do nas i dziwie sie Slotowi, ze tyle czasu mu zajęło ogarnięcie tego prostego faktu. Trzeba pamiętać, ze Japończyk ma jeszcze 3 lata kontraktu z nami i moze być tak, ze jeśli nie zdecydujemy sie go sprzedać teraz to za rok nikt nie będzie chciał za niego wyłożyć więcej niz 4-5 mln, a to będzie oznaczało jego pobyt w Liverpoolu aż do wygaśnięcia kontraktu. Trzeba kupić nowego DMa niezależnie od sytuacji Endo, ale sadze ze niwy DM+Bajcetic+Morton wystarczyliby na kolejny sezon. Endo należy pozostawić tylko jesli po raz kolejny olejemy zakupy na pozycje defensywnego pomocnika (co przy naszych żenujących właścicielach jest niestety możliwe)

Wg kibiców FSG my mamy sezon przejściowy za każdym razem kiedy okienko w naszym wykonaniu okazuje sie słabe/dalece niewystarczające (czyli zawsze od kilku ładnych lat)

3 polubienia

Wiele osób widzi w Edwardsie zbawcę, a może się okazać z dużej chmury mały deszcz. Czego potrzebuje Slot, a co może mu dać Edwards to dwie różne bajki. Slot tak naprawdę nie wie kto jak gra, w jakiej jest formie, jak wpasuje się w jego styl. Do tego potrzebuje więcej niż tylko sparingu. Nie spodziewam się głośnych nazwisk na Angield w tym okienku.

A co do Robertsona to najlepiej grał z Mane, od kiedy ma Diaza i został cofnięty do trzech obrońców, gdy Trent wchodził do środka wszystkie jego atuty upadły. Nie jest to uniwersalny żołnierz jak Milner, który potrafił grać wszędzie. Andy na początku ery Kloppa spisywał się świetnie, ale jak Jorguś zmienił ustawienie atuty takich graczy jak Salah czy właśnie Andy mocno spadły.

Co nie znaczy, że jego zmiennik nie jest nam potrzebny, Tsimi nie daje jakości z ławki.

To byl jedyny moment kiedy można było powiedzieć, ze mieliśmy prawie kompletna kadrę. Oczywiście zamiast olać tamto okienko należało dokupić kogoś do poszerzenia składu lub wykorzystać ten moment na kupno ekscytujących młodych talentów, którzy mogliby wskoczyć do pierwszej drużyny w perspektywie następnych paru sezonów.

Przywoływanie tamtego sezonu u zestawienie z obecna sytuacja drużyny nie jest nawet śmieszne. Jest po prostu niesmaczne

1 polubienie

Co okienko ten sam płacz na właścicieli klubu, brak transferów i złe zarządzanie, a później Liverpool do ostatniej kolejki walczy o mistrzostwo. Nigdy to nie przestanie bawić. Piszcie więcej, przynajmniej jest z czego się pośmiać.

Jestem bardzo spokojny o najbliższy sezon. Korona jest jak najbardziej w zasięgu.

uid_c1a1adeb193d5b9810f96661c2f02b651287171095938_width_943_play_0_pos_0_gs_0_height_0_klub-z-anfield-road-bedzie-teraz-w-rekach-john-w-henryego~2

1 polubienie

W sumie na ostatnie 4 sezony, to tylko raz walczyliśmy do ostatniej kolejki o mistrzostwo…
Raz fartem awansowalismy do top 4, raz zajęliśmy 5. miejsce i raz spokojne 3. miejsce.

14 polubień

Przed tym sezonem zdobyliśmy ligę mistrzów. Byliśmy na fali wznoszącej, każdy miał super sezon i poszli za ciosem. Transfery nie były tak potrzebne jak są teraz.

Może to jest właśnie ta różnica. Z dobrymi transferami nie musielibyśmy się bić do ostatniej kolejki tylko wygrać ligę na kilka kolejek przed końcem sezonu. To jest dowód, że naprawdę nie wiele potrzeba, by zostać mistrzem.

11 polubień

I bardzo dobrze, Endo nie daje kompletnie nic naszej kadrze. Mamy lepszych piłkarzy na jego pozycje którzy nie grają na jego pozycji. Niestety ten transfer to katastrofa i jak uda się choćby połowę tej kwoty odzyskać co włożyliśmy to powinniśmy to zrobić. Szczególnie, że Slot niańczyć go nie będzie jak to robił Klopp bo u niego pomocnicy inaczej funkcjonują.
Nie ma co się zastanawiać tylko brać tą kasę co oferują.

Mac grał tam lepiej, Bajcetić ma większy potencjał i nawet Morton wyglądał od niego lepiej.

Na takiej, że Endo jest słabym piłkarzem, że wygląda często w meczu jak Amator wśród profesjonalistów.

Endo to taki obecny Poulsen tej kadry. Trochę lepszy piłkarsko bo lepsza drużyna, ale ogólnie to go w klubie nigdy nie powinno być. I nawet brak jego obecności nie zrobi różnicy.

1 polubienie

KOgo mamy lepszego na jego pozycje? I na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Ponoć odrzuciliśmy ofertę na kwotę niewiele niższą, niż za niego wyłożyliśmy…

@everlast moim zdaniem nie jest aż tak zły Endo, żeby się go na siłę pozbywać. Może właśnie pierw chcemy zatrudnić jakąś klasową 6tke. NA ten moment jak już gdzieś widać to w innych moich wpisach pozbywając się Endo to zostajemy z ręką w nocniku,.

Gdzie Morton wyglądał lepiej? Bajcetic to ten, co gra w serniorską piłkę od 18 miesięcy , z czego 12 był kontuzjowany?

MAc jest znacznie lepszym zawodnikiem ale defensywnym pomocnikiem niekoniecznie, co zreszta Klopp zauważył i wolal tam grać Endo, ale rozumiem, że Ty jesteś lepszym ekspertem?

jak dla mnie to jest karygodne i działanie na szkodę finansów klubu.

3 polubienia