Rozważania transferowe (dyskusja)

No i bardzo dobrze. Dociągnąć ten transfer i kupić klasowego ŚPD i mamy kadrę sztos.

1 polubienie

+Obrońca na wypadek odejścia Gomeza/Seppa :wink:

No player in the Premier League scored more goals against the Big 6 last season than Anthony Gordon:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1818659999775654101

Nie jestem pewny, czy to ten sam news co pisał Simon Jones, ale Doyle donosi, że Liverpool zgodził się na transfer:

https://x.com/TheAnfieldTalk/status/1818606233370190089

1 polubienie

Masz rację że ostatni sezon miał lepszy, natomiast ja uważam że na piłkarza trzeba patrzeć szerzej i co zauważam:

  • jego pierwszy pełny sezon to 40m 4g/3a 20lat jak na młodzika solidnie ale żaden super talent
  • drugi 34m 4g/0a dramat i spore rozczarowanie po transferze i to w zespole który był w lidze przed nami często dominując rywala.
    -48m 12g /11a dobry wynik, ale słaby sezon zespołu. Dużo gry z kontry w której się Gordon odnajduje i bardzo słaby wynik w lm 6m 0g/0a (na obronę ciężka grupa się trafiła wyjątkowo)

Reasumując mamy jeden słaby sezon jeden żałośnie beznadziejny i jeden dobry. Naprawdę chcemy ryzykować kupno takiego gracza i nim próbować wygrać mistrzostwo. Tym bardziej że wolę wskazuje że slot woli piłkarzy bardziej technicznych niż szybszych.

Jeśli chodzi o moje obserwacje Gordona to jest to bardzo szybki piłkarz ciężko pracujący na boisko. Świetnej porusza się bez piłki i ma zadowalające kończenie. Kreatywność niezbyt wysoka a technik i drybling jak na tą pozycją co najwyżej solidne. Niska siła, duża wydajność.

To tylko pokazuje że najlepiej odnajduje się w sytuacjach kiedy zespół się broni i grają z kontry.

Doyle to kozak źródło. Czekamy :hourglass_flowing_sand:

Ale ta zgoda chyba miała miejsce miesiąc temu. NUFC już sobie poradziło z FFP inaczej, więc ten konkretny temat jest raczej nieaktualny. Chyba, że wrócili do rozmów i ponownie się dogadali.

1 polubienie

Oczywiście, że jest aktualny.

Piszesz tak, żeby wyszło na twoje xd żadnego Gordona tu nie będzie, ten ruch jest bez sensu.

Slot is thought to prefer a more technical number six, who is also capable of prospering when playing in a double pivot. - Doyle

https://x.com/AnfieldEdition/status/1818684324511989836?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

@bespin niby dlaczego? Dobrze, że Slot ma preferencje i wie kogo potrzebuje, niż kupować pierwszego lepszego.

@z_lotu_ptaka nie mam pojęcia. Mogę mieć tylko nadzieję, że klub wybierze odpowiedniego gracza.

Zaraz się okaże że nie potrzebujemy zakontraktować DP , albo że już takiego piłkarza mamy w składzie :slight_smile:
Przecież nikt nie mówi o kupowaniu pierwszego lepszego. Jest tam przecież genialny Edwards z tuzinem scautów i analityków.

3 polubienia

Kto pasuje profilem idealnie? Bo Camavingi raczej nie ściągniemy :smiley:

@Hmmmmmm dla mnie idealny wybór to Bruno G. :slight_smile:

Bardzo proste. Idealny kandydat powinien mieć do 24 lat. Co najmniej 10 lat doświadczenia na najwyższym poziomie, kosztować max 30-40 mln, pobierać maksymalnie 50-60k/week, nie mieć agenta i najlepiej rodziny żeby nie musieć odpalać dodatkowych środków i skillowo być hybryda Mascherano i Alonso. No i żaden inny klub nie może się nim interesować

20 polubień

I musi mieć status HG i potrafić obskoczyć 5 różnych pozycji.

8 polubień

To mi się podoba. Chociaż zawsze byłem zwolennikiem niezmordowanych i zwinnych, rdzennych mieszkańców Czarnego Kontynentu na tej pozycji :smiley: Albo Sergio Busquetsa, ale on był tylko jeden.

1 polubienie

To brzmi jak Ederson na moje chłopskie oko. A może Kimmich :thinking: napewno nie Ugarte

1 polubienie

Przeciez o tym Gordonie to od ponad miesiaca piszą xd

1 polubienie

Ok Grealish zgoda, flop. Natomiast “na obrone City” - kupili Angola, na ktorego byl mega hype i niestety, ale z Angolami tak jest. My dalismy prawie 40 za Adama Lallane kupe lat temu. Jednak ze wzgledu na przepisy - Angoli trzeba miec. Strzelam, ze mogli byc nawet swiadomi tego, ze nie kupuja zadnego cracka, ale co najwyzej sredniego goscia do rotacji.

Natomiast Doku? Gostek zagral 1590 minut w zeszlym sezonie, jest mlody, szybki, zaliczyl 3 gole i 9 asyst w EPL i wg. mnie spokojnie ma nadal papiery na niezle granie. Kwota duza, ale czy na dzisiejsze czasy te 60 milionow jest abstrakcyjne? Przy 75 milionach za Hojlunda to ten Doku to wyglada jak jakis totalny, odstrzelony wonderkid. Ogolnie - umowmy sie i pogodzmy sie z tym, ze przecietni gracze do walki o Top 4 to sa teraz kwoty 40-50 baniek, niestety. Taki Gordon zagral jeden niezly sezon w EPL i mowimy o kwotach siegajacych 80 milionow. Taka jest rzeczywistosc. Dlatego nie wiem czy potrafie sie zgodzic, ze jest to kwota “abstrakcyjna”. Duza? Owszem, zgadzam sie, 140 milionow za nich wygladaloby lepiej. Ale na moment dokonywania transferow i na stan rzeczy jaki mial wtedy miejsce nadal chyba nie zgodze sie, ze to byla jakas abstrakcja.

To sie zawsze zle konczy. Albo raczej zakonczyloby sie dyskusja na wiele godzin wiec o tym to sobie moge pogadac przy piwku czy drinku, bo zeby sie przerzucac argumentami na forum apropo setki graczy to chyba ani ja, ani Ty nie mamy czasu. :smiley:

No, ale ok, tak myslalem, ze tak jest i zwyczajnie sie tam z wieloma nazwiskami (flopami) nie zgadzam, chocby z takim Pulisicem, ktory jest wrzucony do jednego wora z jakims Mudrykiem czy innym Di Marią pomimo, ze ma G+A co 130 minut. Dla porownania żółty, pożal się Boże, Szoboszlai, ktory kosztowal jeszcze wiecej ma G+A co 422 minuty. :slight_smile: I zeby nie bylo, nie robie z Pulisica jakiegos cracka, ale nie byl to znowu taki Keita.

No, ale ja sie zgadzam, napisalem, ze City nie kazdy transfer trafia. Nie da sie trafiac 100% transferow. Pilka nozna to zbyt skomplikowany sport zeby tak bylo. Jednakze ja nigdzie nie postuluje zeby sciagac przehypowanych Brytoli za 120 milionow. Ja bym sie cieszyl z jakiegos DP z Argentyny czy innej Klumbii za 20-30 baniek, wyciagnietego w nadziei, ze odpali. Nawet bym zaufal naszym scoutom i analitykom, ba, mega bym sie ekscytowal takim transferem. Tylko, ze u nas sie takie rzeczy po prostu nie dzieją. Nasze proby wyciagania nieoczywistych talentow i grajkow skonczyly sie na Robertsonie i Coutinho oraz calej rzeszy Luisow Albertow, Tiago Illorich, Markowiczów i innych gigatalentów Marko Grujićów. :stuck_out_tongue:

Ok czyli City ma nieograniczony budzet i moze robic co chce - spoko, zgodze sie. Arsenal wali kulą w płot. Chelsea wali kulą w płot. United wali kulą w płot. Biedniejsze kluby walą kulą w płot. Tylko Liverpool musi oglądać każdego centa do ostatnich dni okienka, tylko po to by… walnąć kulą w płot?

No jak dla mnie klub tez nie musi wydawac 100 milionow na pojedyncze transfery, wrecz przeciwnie. Po co mamy sie bic o jakiegos Caicedo za 100 milionow. Niech znajda kogos nieoczywistego za 30 czy 50. Tylko kogos z sensem, a nie kolejnego Gravenbercha czy innego Keite (bo to dwa skrajne przyklady, ze literalnie, nawet na tym forum gdzie mamy gowniane pojecie o pilce i w ogole sie na niej nie znamy - bylo mnostwo glosow przeciwko nim). Dla mnie nie ma problemu. Problem jest taki, ze “tanie transfery w stylu Liverpoolu” to jakis mit bo my wlasnie najczesciej walimy kulą w płot, czy to za 70 milionow czy za 40.

Co do Bruno, owszem. My potrafilismy Robertsona kupic za 7 milionow czy Matipa za 0 milionow, a obaj byli/są przekotami. Tylko to bylo lata temu. Ja mam glownie pretensje wlasnie o ilosc nietrafionych transferow. Kasa, kasą - mogloby jej byc wiecej, nie przeszkadzaloby mi to. Ale dlaczego majac jej malo wydajemy ja w tak glupi sposob. Jezeli faktycznie interesujemy sie takim Gordonem teraz to tez nie rozumiem dlaczego.

1 polubienie

I cyk kolejny zawodnik którego “prawie kupiliśmy” do kolekcji, aż się przypominają historie sprzed 10 lat, kiedy to Wenger rzekomo prawie kupił Messiego, Ronaldo, Ronaldinho i Zidane’a

1 polubienie

Czyli podsumujmy. Miesiąc temu mieliśmy dogadany deal za Gordona i chcieliśmy odpalić Gomeza jako cześć transakcji, ale finalnie Newcastle udało się uregulować PSR sprzedażą innych piłkarzy.

Czy to oznacza, że byliśmy skłonni odpalić Gomeza oraz kupić LW nim Slot dokonał mitycznej oceny składu? :smiley:

Coś tu się nie zgadza w tej narracji.
Klubowi ewidentnie zależy na tym Gordonie, ale od miesiąca kombinują jak by tu go sfinansować , żeby excel dalej świecił się na zielono.
Taka sama sytuacja jak rok temu z Lavią.

Natomiast pięknie obnaża to kolejny raz, ze te przekazy z klubu w stylu „nie ma transferów bo czekamy aż Slot oceni zawodników”, „szukamy right playerow” to zwykle sranie w banie. Nie dajcie robić z siebie głupków i nie łykajcie takich głupot na przyszłość.

5 polubień