Rozważania transferowe (dyskusja)

Środek pola, oczywiście poza ŚPD mamy gotowy. Podstawa i zmiennicy Mac, Szabo (Elliott, Jones, Gravenberch). I tutaj jeśli nie odejdzie Ryan to żadnych transferów nie będzie.

Gdyby chcieli to bez problemu mogli wyłożyć kasę na Conora Gallahera. Chłop zapieprza za dwóch i ma status HG. Atletico stać na niego i Alvareza a u nas jak Carvahlo sprzedadzą to może łaskawie 20 mln dołożą. Żałosne padalce z Fsg. Liverpool jest dla nich za duży.

Ogólnie od kiedy Nat grał w podstawie klubu z topu championship(pół sezonu) to jeden sezon nie grał praktycznie nic, pół sezonu był w Celticu, bo graniem to trudno nazwać i pół sezonu spędził w średnio radzącym sobie Cardiff, gdzie wyniki raczej nie wskazują na dobrą grę defensywną

Więc ocena, że blisko mu do League One wydaje się być bliska prawdzie :smiley:

@pitersikorka jak widać na screenie, od kiedy przyszedł przesuneli się z 13. na 12. :stuck_out_tongue: wyników wcale dobrych też po drodze nie mieli poza tą jedną serią 4 zwycięstw.

Co Ty byś chciał wykastrowanego Callaghera u nas? Powtórkę z Hendersonem? Przecież ten piłkarz niczego poza bieganiem nie potrafi. Nie bez powodu Chelsea go wypycha ze składu. No chyba, że marzy Ci się tartak w środku pola Liverpoolu.

1 polubienie

Nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach skrzydłowy musi być szybki. Taki David Silva to tylko na grafice przedmeczowej był rozpisywany jako skrzydłowy. Bernardo Silva faktycznie ma heatmapy typowo prawoskrzydłowego. Tylko że City siedzi 2/3 każdego meczu na rywalach i to nie jest typowa gra skrzydłowego wg mnie.

Chłopie, Gallaher to Hendo v2. Oni idealnie spisują się w tartakach, a nie w takim systemie jakim gra Slot.

Jeden kretyn napisał, że FSG jest za małe dla Liverpoolu i teraz pół forum będzie papugować.

2 polubienia

Pełna zgoda co do zalet Harveya ja bym dodał jeszcze wydolność i zdrowie. Zdecydowanie przypomina on bernardo. I tak jak on może grać na 10/8 i na skrzydle. Po prostu musi to być inna rola. Więcej gry krotkimi podaniami na małej przestrzeni, podań otwierających, asyst niż gry jak np Diaz przy linii i wieczna gra 1na 1. Rozwój eliotta jest płynny i harmonijny, ale i tak ciągle niedoceniany

wiesz co, mi się wydaję że Ty nie oglądasz spotkań, ostatnie dobre mecze na skrzydle to Elliott miał w Blackburn.
Wiem co to jest drybling, wiem jak się Coutinho, Bernardo ,Foden potrafią urwać się obrońcy i jak nie potrafi tego zrobić Elliott. Ja nie mówię, że ma tragiczny, ale dużo brakuje do bardzo dobrego.
A jak nie jesteś szybki i masz za słaby drybling to nie bedziesz drugim Coutinho.

za to Bernardo też nie jest i co z tego.
Elliott jako skrzydłowy ma za mało atutów, jako 8 też. Idealnie to 10 - z Kloppem tak nie gralismy.
Jako zmiennik moze obskoczyć wiele pozycji i to na bardzo dobrym poziomie, jak już przeciwnik jest zmęczony.

z tych trzech to środkowe się zgadza, jak go miną - co dosyc łatwo zazwyczaj idzie ,to juz jest wyłączony z obrony. Pressuje dużo, ale czy dobrze? Bo to, że przebiegnie z jednej strony boiska na drugą to nie wiele daje.
Ale jak napisałem wyżej, przy jego wieku i wydolności to najłatwiej poprawić, żeby biegać mądrzej

Ale czasy się zmieniają, ponoć za Slota mamy grać bardziej podaniami, to taka rola jak Silvy może u nas się pojawić. Ogólnie może tak być, że Trent dostanie mocno ofensywną rolę i Eliott co najwyżej będzie schodził na jakąś wymiane z Trentem, a tak na prawdę za skrzydło będzie odpowiedzialny Trent, musimy zobaczyć jak to poukłada Arne, bo to w sumie takie nieco wróżenie z fusów.

Wiesz, że Kloppa już nie ma, a nowy trener gra 10? Elliott urodził się dla Slota.

Ogólnie to chłopak ma 21 lat i Ty na siłę starasz się go dyskredytować, zobaczymy gdzie będzie za 2 lata, bo zdaje się, że albo Tobie, albo mi wiele umyka…

A co do spotkań to naszych oglądam średnio 95% przez ostatnie kilka lat…
A przez 15 lat to myślę, że łapie się na okolice 75-80%

2 polubienia

Może nie na temat ale muszę dopisać

Trochę się przyzwyczailiśmy do Elliotta bo już kilka lat jest z nami ale nie można zapomnieć że to jest bardzo młody piłkarz. Foden też bardzo długo się zbierał do roli jednego z liderów. Dajmy mu jeszcze czas.

Przypominam że jak był na wypożyczeniu w Championship jako nastolatek to było wyraźnie widać że to nie jego poziom jakieś granie w dziadka tylko talent na ligę mistrzów. Będzie liderem tego klubu i bedzie tu jeszcze wiele sezonów. Czego mu życze.

Co do spekulacji transferowych to analizując naszą kadrę Chiesa miałby sens jako rezerwowy ale tylko za grosze, naprawdę.

PS. Wiekszość gwiazd, nie licząc talentów naprawdę z najwyszej półki daje o sobie znać na tym światowym poziomie w wieku 22-23 lat. Więc oceńmy Elliotta za 24 miesiące. :slight_smile: Dajmu mu jeszcze troche czasu.

3 polubienia

pozyjemy zobaczymy. Ja go dyskredytuje jako startera a nie jako zawodnika. Ja go nawet uwazam za pierwszego zmiennika, który mialby wchodzić, żeby zrobić różnice.
Tutaj widzę są tendencje do hiperbolizowania czyis wpisów. Napiszesz coś źle, ale też cos dobrze. - jestes krytykiem i nie widzisz pozytywów - wystarczy czasem przeczytać cały wpis.
Napiszesz dobrze to jest jestes dla odmiany psychofanem - bo przeciez dany zawodnik gra piach.
Najlepiej to pisać neutralnie :smiley:

gdzies czytałem, że Juve ma problemy finansowe i musi go sprzedać, ponoć cena juz jest ponizej 20mln byle sie pozbyc. Pytanie ile on chce tygodniówki.

Ale Conor to nie typ jakiego szuka Slot w tym tkwił problem. Zresztą to będzie taki drugi nudny Henderson.

Cardiff zajęło 12 miejsce na 24 zespoły to do League One brakuje 9 miejsce około. Bliżej było do play-off o PL. :grinning:

Nie jestem pewny ale wydaje mi się że w połowie sezonu Cardiff było blisko strefy spadkowej


Chociaż w czymś się wyróżniamy

1 polubienie

Ten cały N/A da radę zagrać na środku obrony?

20 polubień

Ponoć lepiej sprawuje się na 6 :stuck_out_tongue:

Jednak jak mamy się czepiać to City na dobrą sprawę też nikogo nie sprowadziło, bo ten Savio to ich jedyny transfer, a był on w ich klubie partnerskim, więc w sumie wzięli swojego grajka po tym, jak go ukształtowali.

@Flymf jak wielki silny to murzyn :stuck_out_tongue: Murzynek to może być ciasto, albo właśnie taki mały murzyn :smiley:

Co do merytorycznej części.
To United wzięło ponoć bardzo dobrze zapowiadającego się stopera no i tego Zirkzee co mi ciężko określić, w Bayernie się nie przebił, miał swietne wejście w Bolognie, ale kończył średnio. Niby dość młody, ale nie na tyle, żeby oczekiwać, że zrobi jakiś wielki progress.
Chelsea właśnie na razie żadnego poważnego transferu nie zrobiła, może ten bramkarz, ale on ma tylko jeden sezon rozegrany.
Co to Calafiori, ja go wiele nie widziałem, Włochy wcale dobrze jakoś nie grały. Wydaje mi się, że to jakiś taki hype bez większego powodu był w okół niego nakręcony, jednak dopuszczam możliwośc, że w lidze się wyróżniał, ale trochę śmierdzi drugim Kiwiorem, czyli takim ok zawodnikiem.

Totki ściągneli tego Graya, co się zapowiada bardzo dobrze i to chyba tyle z mej krótkiej analizy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

:shushing_face::shushing_face::shushing_face:

5 polubień

Oby przyszedł ktoś na tą 6 jak kiedyś van dijk czy Salah i odmieni tą formacje oni zrobili to w ataku i obronie, nie będziemy drugim realem ani city ale raz na jakiś czas musimy wydać te pieniądze żeby transfer pomógł przekroczyć pewną barierę w drużynie, posiadanie wielu talentów młodych jest dobre ale muszą mieć kogoś nad nimi, wszystkich młodych talentów i tak nie da rady wrzucić do 1szej 11 część będzie chciała odejść bo nie będzie grać ale zostaną Ci którzy mają szansę wygrać rywalizację i tak się wydobywa ten talent

1 polubienie