Rozważania transferowe (dyskusja)

Liverpool bezlitośnie wyśmiewany przez hiszpańską prasę, która twierdzi, że „nikt nie chce przechodzić” do drużyn Premier League – podczas gdy Martin Zubimendi, podobnie jak Enzo Fernández i Jude Bellingham, odrzucają przeprowadzkę na Anfield.

Następnie w artykule przypomniano długą listę zawodników, którzy w ostatnim czasie odrzucili zespół z Anfield, dodając, że klub miał trudności z zastąpieniem pomocnika Fabinho po jego odejściu zeszłego lata.

Wśród gwiazd, które wybrały grę gdzieś indziej, wymieniają Auréliena Tchouameni, Moisésa Caicedo i Roméo Lavię.

Na domiar złego zauważają, że legenda Liverpoolu Xabi Alonso odrzucił szansę zastąpienia Jurgena Kloppa na stanowisku menadżera klubu, decydując się zamiast tego pozostać lojalnym wobec niemieckiego zespołu Bayer Leverkusen.

11 polubień

Mam nadzieję że sprzedadzą Diaza do Barcy a przyjdzie Gordon.

1 polubienie

Niezłe pośmiewisko z siebie zrobiliśmy, nawet w Hiszpanii się z nas śmieją. Klubowa propaganda będzie miała co robić, żeby zakryć tę katastrofę transferową.

1 polubienie

Ja nawet w transfer tego bramkarza nie wierzę. Nasze zainteresowanie kończy się na rozmowach z piłkarzem, a żadnej oferty w tym okienku nie było.

Prawdopodobnie robimy teraz z Valencią to samo co robiliśmy z Sociedad, czyli licytacja o każdego funta, byleby zbić cenę. Obstawiam, że właśnie tylko tym będzie zajmował się zespół Rysia Hughesa do końca okienka. Jak uda się zaklepać tego Gruzina pod koniec okienka to Pearce namaluje artykuł o wielkim zwycięstwie Liverpoolu w tym oknie i możemy zamykać okno i przygotować się na next summer.

6 polubień

My chyba mamy budżet transferowy na poziomie Championship a może niżej

6 polubień

budżet powinniśmy mieć spory, ale w kwestii korzystania z niego, jesteśmy jak typowa polska szkoła gdy trzeba kupić mydło do szkolnej toalety

2 polubienia

Pal licho z tym okienkiem wiemy, że jest tragiczne. Obecnie znacznie większa szansa, że przez te ostatnie 2 tygodnie jeszcze kogoś sprzedamy niż dokonamy jakiekolwiek zakupu.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz jakim cudem Liverpool dopuścił do sytuacji, że jakby nie patrzeć trzech światowej klasy piłkarzy i filarów tej drużyny wchodzi w tym samym czasie w ostatni rok kontraktu.

Wszyscy są zgodni, że w przypadku takich piłkarzy

a) starasz się nie dopuszczać aby wygasał więcej niż jeden kontrakt w danym roku. Tu mamy trzech w tym samym czasie
b) przedłużenie załatwiasz już 2 lat przed wygaśnięciem, właśnie aby uniknąć sytuacji piłkarza wpadającego w ostatni rok kontraktu.

Dodatkowo w obecnych czasach jeszcze jak masz kierunek Arabii gdzie możesz zainkasować więcej niż jakikolwiek klub może Ci dać.

Pytanie teraz czy jest to całkowite nieudolne zarządzanie przez klub czy też Liverpool nie planuje nawet zbytnio tych graczy przedłużać ?

4 polubienia

Fundusz inwestycyjny (spekulacyjny) FSG dopuścił do takiej sytuacji licząc że pojawia się dobre oferty z Arabii za Salaha i VVD. Jestem przekonany że obaj byliby wypychani z klubu jak Fabinho rok temu. Zresztą mam podobne przeczucia że wobec Alisona też nie będzie sentymentów i to całe zamieszanie z Gruzinem nie jest przypadkowe. Odejście Kloppa wyłączyło u właścicieli już wszystkie bezpieczniki a to okienko pokazuje że nie jesteśmy juz projektem sportowym. Jako trofeum w portfelu spekulantów z USA osiągnęliśmy już maksymalna wycenę. Myślę że za kulisami szukają już kupca LFC.

10 polubień

To prawda. Dużo osób bardzo się cieszyło że Edwards wraca. Mówili że to on jest prawdziwym twórcą siły Liverpoolu poprzez genialne ruchy transferowe. Tymczasem facet wrócił a my całe okienko nikogo nie kupiliśmy. Mam wrażenie że to zamieszanie z Zubim to podobna podpucha jak z Caceido… Nie rozumiem - facet ma klauzulę odejścia. Trzeba się skontaktować z nim i ustalić czy jest zainteresowany transferem do nas. Jeśli tak to wtedy wpłacić klauzulę i po sprawie. Jak to było z Szobo rok temu. A my urządzamy jakieś cyrki… Dramat totalny. Naprawdę FSG wkracza na drogę duetu Hicks i Gillette. Za rok może nie być w drużynie Salaha, van Dijka, Alissona, Trenta i Mac Allistera. Zostaniemy znowu totalnym średniakiem…

7 polubień

Liga rusza jutro a my bez transferu.
Temat można zamknąć w pi#du.
Żaden szanujący się klub nie kupuje zawodnika w czasie trwania sezonu tylko przepracowuje z nim okres przygotowawczy.

Fsg wypierdalać

24 polubienia

Dobra na spokojnie jeszcze 15 dni do okienka ekscelencja John W Henry nie może zawieść prawda ? PRAWDA ???

Myślę że nie będzie takiej tragedii.
Zakup Mamardashviliego podpowiada mi na logikę że szykujemy się na odejście Alissona, a nie pozostałej części kręgosłupa zespołu.

Oczywiście wszystko jednak się okaże z czasem…


Brzmi jak panic buy w stylu Arthura, więc nie zdziwiłbym się jak dojdzie do skutku. Co do samego zawodnika, jeśli nie zapomniał, jak grać w piłkę To na jakieś roczne wypożyczenie może 6 obskoczyć akurat. Gorszy od Gravena, czy Endo raczej nie będzie, chyba że właśnie totalnie odpuścił sobie poważne podejście do sportu.

@Zubimendi w przypadku wypożyczenie to tylko kontrakt płacimy i niekoniecznie cały, myślę że to jedyna opcja, bo transfer definitywny 32 latka to średni pomysł.

Jedyni co odpuścili poważne granie to właściciele LFC…

7 polubień

Nigdy nie przyjdzie, jak on ma gigantyczne tygodniówki Liverpool by mu dal 3x mniej.

Zobaczymy :smiley: ale Artur Melo v2 nikt nie przeżyje 2 raz.

Źródło słabe, ale taki paniczny ruch jest w naszym stylu. Endo, Melo, Kabak. Po za tym Verratti jest kurduplem i mielibyśmy bardzo niski środek pola. W starciu fizycznym z drwalami bez szans. Miejmy nadzieję, że to tylko plotka.

Otóż to. Tyle jeb**ia głupot o right playerze a na końcu ściągają Arthura, Endo czy potencjalnie tego Verattiego gdzie na rynku ciągle są piłkarze tacy jak Varela :upside_down_face: Ku*wa fascynujące. A jakby te panic buye zebrać w jedną całość to wychodzi kasy solidny transfer.

Nie zdziwię się więc, że za rok odejdą van Dijk, TAA, Salah i może jakiś Robertson czy Diaz - a Alisson zostanie i Mamardaszwilli przyjdzie… :wink:

3 polubienia

FSG w ramach szykowania się na odejście Alissona powinno sprzedać klub. W sumie ciekawe jak :israel: zareagują na tak duży spadek wartości klubu. Oby w nadchodzących miesiącach nie gruchła informacja, że anfield zostało ubezpieczone na okoliczność ataku terrorystycznego :wink:

1 polubienie