Rozważania transferowe (dyskusja)

Za marzenia może nie, ale potem wyśmiewają kogoś, że takowe ma/miał tłumacząc to tym, że są realistami…
Ja już tylko po prostu czekam na koniec okienka. Co się wydarzy to będzie. Chciałbym, żeby nas pozytywnie zakoczyli.

Trochę nie rozumiem tego kruszenia kopii i narzekania na sprzedaż piłkarzy.

Żaden z nich nie jest ani z dużym prawdopodobieństwem nie będzie realnym wzmocnieniem dla klubu. Już lepiej na ten moment dawać szansę młodzikom z akademii, których można w przyszłości przekuć na lepsze pieniądze lub na realne wzmocnienia.

Wyciągniemy w tym okienku pewnie z 70 mln euro za piłkarzy, którzy tutaj nie pograją. To nie jest zła sytuacja.

VDB, Clark, Carvalho - to niepewna melodia przyszłości. Sam Clark z tego co było chyba mówione może mieć jakąś klauzulę odkupu. To nie jest żadna strata dla nas.

Rozumiem narzekania na brak transferów- nie rozumiem narzekania na sprzedaże.

Bajcetic i Trey - a pewnie w trakcie sezonu wyklują się kolejni to lepsza inwestycja czasu.

Co do Gomeza to podobnie- od kilku lat wszyscy narzekają, że jest słaby, elektryczny, niepewny, że Klopp musiał mu znaleźć inną pozycję, żeby jakkolwiek był przydatny, a dzisiaj jęki zawodu - kiedy możemy wyciągnąć z niego całkiem dobre pieniądze?

Oczywiście zaboli jeżeli nikogo w ich miejsce nie ściągniemy- aczkolwiek nadal na to liczę, niemniej w takiej polityce sprzedaży nie ma nic złego.

8 polubień

Nie ma szans, żeby nawet te dusigrosze nie kupiły kogoś po sprzedaży Seppa i Gomeza, bo Top4 odjechałoby na pewno, zwłaszcza że za Joe na pewno wpadłoby 30+ mln funtów, a za Seppa tu też wpadnie genialny pieniądz patrząc za ile go kupiliśmy.

Tu nawet sensownej 6tki w pierwszym XI nie ma ani odpowiedniego gracza na LW/LB, a Ty o ławce piszesz ;D obecni gracze na tych pozycjach powinni być rezerwowymi i tak to działa w najlepszych klubach, że przychodzi ktoś lepszy i gorszy ląduje na ławce - jest rywalizacja, potencjalnie gorszy może wygryźć lepszego, a może po prostu być odpowiednim backupem do rotowania i łatania dziury w razie kontuzji. No ale tak jak napisałem - w najlepszych klubach. My do tego nie dążymy z obecną polityką - kto za to wszystko odpowiada nie chcę szukać, bo tu wielu sobie Hughesa za kozła ofiarnego wzięło, a od czego to wszystko zależy, czy dostaliśmy jakieś widełki, cele dot. sprzedaży naszych zawodników do spełnienia itd. to nikt nie wie wśród nas. Dlatego skoro nie wiadomo kto, to jedynie pocisk po FSG zostaje, bo jeśli w klubie źle się dzieje, to w pierwszej kolejności właściciel za to odpowiada - zwłaszcza, jak są domniemania, że za ten stan rzeczy mogą oni nawet osobiście odpowiadać, a nie z winy kogoś innego w klubie.

Same sprzedaże byłyby spoko, ale nie w sytuacji gdzie zastępstwo jest mocno wątpliwe i uszczuplamy wąską już kadrę

Gdyby za kasę ze sprzedaży, sprowadzili kilku zawodników jako faktyczne wzmocnienie, to wszystko byłoby dobrze

A tak to kadra sie zawęża, filary drużyny na ten moment za rok odchodzą a my sprzedajemy kolejnych, zamiast sie wzmocnić (no chyba, że kasa ze sprzedaży ma pójść na kontrakty czy coś)

2 polubienia

Myślę że większość tu wolała by pisać o kupnach tylko jest taka głupia sprawa iż nie bardzo jest o czym

8 polubień

Z tego co widzę to nikt nie narzeka na sprzedaże same w sobie, tylko na fakt że sprzedajemy (osłabiając kadrę) w zamian nikogo nie sprowadzając. Chcesz sprzedać Gomeza i zostać z trójką środkowych obrońców?

No, ale bierzemy pod uwagę politykę sprzedaży czy politykę transferową? Bo co z tego, że fajnie sprzedajemy, jezeli zostaje nam 3 środkowych. Nie widzisz nic złego w spisaniu sezonu na straty czy liczysz, że nagle Konate będzie okazem zdrowia?

6 polubień

Te dane, których używal Graham jak był w Tottenhamie i Liverpoolu były na zamówienie i z tego co pisze to jest to zupełnie coś innego niż to co jest dostępne w internecie. Nie nazywa tych stron po imieniu, ale pewnie mu chodzi o strony typu squawka. Więc jak wchodzi użytkownik xxx i wrzuca statystyki z jakiegoś ftmob i się zastanawia dlaczego on to widzi, a klub nie to tak nie działa. Tamte statystyki kosztowały ich dobre pieniądze. Widocznie pokazują one coś czego nie widac na tych sqawkach i innych gownostronach, na których można zobaczyć jedynie jakiś zarys piłkarza. I np. każdy zawodnik, który zagrał w meczu rewanżowym z Barceloną wygranym 4 0 był kupiony na podstawie danych.

2 polubienia

Dobrze to ująłeś. Osobiście uważam że cena tych graczy była znana już wcześniej tzn. Ciężko było stracić na carvalho który się bawił w fulham w championship w wieku 20 lat i którego kupiliśmy za 7.
Gdyby odpalił mógłby zostać, ale widać że jego potencjał nie jest aż tak wysoki więc zarobek około 20m jest dobry.
Co do seppa to zagrał fajny sezon w średniaku bundesligi. Myślę że cena 25 jest dobra i warto go sprzedać teraz szczególnie że slot go mógł oglądać 2 miesiące i ocenić jego poziom/przydatnosc.
Sprzedaż tych graczy to nie osłabienie. Ich rola byłaby marginalna. Można dać mały plusik za to. Pytanie gdzie są wzmocnienia trzeba zadawać tym którzy twierdza ze mamy na tym stanowisku geniusza.

Co do tych osób co uważają że zbieramy kasę na przyszły rok. Osobiście uważam że lepiej i taniej jest podpisać całą 3 i klub będzie do tego dążył. Ewentualnie poświęcimy Mo.

Ale jakie głębokie rezerwy? My ich nie mamy. Poza tym chyba w regulaminie rozgrywek jest możliwa o jakichś konsekwencjach celowego wystawiania osłabionego składu. Ktoś chyba nawet dostał za to karę… Ale może coś mylę.

Poza tym - mecz trzeba zagrać.

Pomijając już nawet puchar myszki Miki i Fa cup. My zagramy ok. 50-55 spotkań w sezonie (zakładając walkę w LM dłuższa niż faza grupowa. Tam kalkulacji nie ma. Możesz zrotowac 1-2 zawodników w wyjściowej 11. A gdzie kontuzje?

@ManiacK - Hold my bear… Zostało 9 dni do końca okienka. Zubi był grany dwa tygodnie i się zesrali. Mama grają 2 tyg i póki co też nie dopięli.

A w transfer totalnie z rękawa załatwiony w tajemnicy nie wierzę.

Niech rudy Van sep Adios, on i tak tu nigdy prawie nie grał w pucharach, był trochę ambitniejszy i wolał ciągle byc wypożyczony a, że nadaje sie na sredniaka to chlopak wie powodzenia Rudy.

Ja na 4 stopera wrócił bym do tematu ze stycznia. Lacroixa z wolfsburga crystal palace negocjuję go za 12 plus bonusy. Gościa co ma 24 lata i po dobrym roku w PL będzie kosztował 60 plus cena niska bo rok kontraktu a 12 plus bonusy na 4 stopera to jak dla mnie dobra okazja. Ale skończy się tym pewnie że philips zostanie do zimy a w zimę będzie narracja że nie ma nikogo sensownego a w razie potrzebny to Robertsona można przesunąć do środka np

Oglądałem Bundesligę w tamtym sezonie i mogę powiedzieć tylko, że Lacroix może Van den Bergowi buty czyścić.

5 polubień


Dać mu 40 000 na tydzien niech gra xD

Już bym wolał żebyśmy grali Mortonem, niż tym cieciem francuzkim i jeszcze użerali się z jegą starą w tabloidach

Kompletnie mnie nie przekonuje ten piłkarz, jak go podpiszemy to będę bardziej niezadowolony, niż jak byśmy nie podpisali nikogo

6 polubień

W Juve zarabiał około 220 tys € tygodniowo

Joachim Andersen odszedł z CP do Fulham za 30m£. Na odejście drugiego ŚO Crystal Pałace sobie nie pozwoli, także Guehi raczej zostanie w CP. Newcastle po Gomeza?

Ruch ma sens jeśli weźmie niedużą tygodniówkę i zgodzi się na transfer za rok/dwa do Arabii za równowartość 3x pensji minimum czyli jakieś 25m funtów :slight_smile:

Stanowcze nie dla primadonny, lepiej ogrywać Bajcetica, Mortona niż instalować w klubie tego wirusa.

7 polubień

Każde letnie okienko musi mieć swojego Arthura xD nowa tradycja


Skoro i tak się nic nie dzieje i wrzuca się tu coś o Rabiocie którego wiadomo że tu nie będzie( w LFC tylko dwóch zawodników ma wyższą tygodniówkę od jego z Juve) to wrzucę taką ciekawostkę. A ciekawe z perspektywy Liverpoolu jest ostatnie zdanie, żaden poważny klub tydzień przed zamknięciem okna nie będzie chciał oddać swoich dobrych zawodników

No to by było w stylu bossów z Bostonu