Rozważania transferowe (dyskusja)

Fajnie fajnie, ale tera każdy wie, że Liverpool ma Hajs z transferów i tak łatwo nikogo sie nie kupi z automatu cena UP będzie + presja czasu bo się za tydzień zamyka okienko :smiley:

Nasze ruchy są takie , że boję się co będzie gdy :
Sprzedamy tsimikas , gomeza
Wypożyczymy bajcetica.
I nie wiem kogo jeszcze tam szykujemy na sell…

To są grajki średniego pokroju ale po za nimi nie mamy nikogo lepszego na ławkę by mógł wejść i utrzymywać przynajmniej wynik.

Albo coś jest w tym że kupimy 2-3 piłkarzy dobrej klasy albo będziemy w lutym bić się o top 10

Być może fsg myli piłkę nożną z NBA. Tam robi się transfery na ostatnią minutę, bo w grę wchodzi wymiana, a nie kupno, ale w piłce powinno się robić zakupy wcześniej niż w ostatniej minucie okienka. Wtedy i cena jest wywindowana i zawodników dostępnych już mniej.

FSG: dam Tsimikasa, 10 kg karmy dla gekona i solidne spawane sanki za Ait Nouriego :slight_smile:

1 polubienie

Misiek z Rychem dobrze sprzedają to może uda im się opchnąć Fsg a na koniec jak nic już nie zostanie sami się sprzedadzą.

1 polubienie

Czyli mi bierzemy ich pierwszego :sweat_smile:

Koniec lata, a najlepsze wyprzedaże w Liverpoolu. Może Todd Boehly na kogoś się skusi? :smiley:

Wszystko spoko, tylko kiedy kupimy ich zastępców?

4 polubienia

Spokojna głowa, chyba od u15 można już debiutować w premier league.

Tez mi sie tak wydaje. Raczej nikt nie ma w zespole czterech obroncow wysokiej jakosci tylko zazwyczaj dwoch dobrych i dwoch slabszych. Jak sie popatrzy na te Arsenal czy City to tez tak wlasnie wyglada. Czasami w ogole mam wrazenie, ze City ma o wiele węzszy sklad niz resza ligi. Z jakiegos im nieznanego powodu nie imają ich kontuzje pierwszej jedenastki.

Jestem ciekawy co ugotuje Edwards.

1 polubienie

No w następne lato, tak jak zawsze. Czy to nie oczywiste? :slight_smile:

4 polubienia

Niestety City ma Diasa, Ake, Akanji, Walkera, Stonesa, Gvardiola, czyli sześciu dobrych obrońców, którzy mogą się wymieniać pozycjami.
Za czasów Kloppa kontuzje zdarzały się na treningach, ale może przy Slocie to minie i zawodnicy będą mniej ekslopaotwani. Tylko znowu dochodzimy do punktu, że trzeba mieć kim rotować pierwszy skład.

2 polubienia

Akurat Arsenal ma czterech bardzo dobrych środkowych obrońców - Saliba, Gabriel, Calafiori i Timber. Prawdopodobnie Calafiori i Timber będą dużo grali na lewej obronie, Timber tak zaczął poprzedni sezon.

Manchester City ma Stonesa, Diasa, Ake, Akanjiego i Gvardiola. Pięciu. Tylko że Ake i Gvardiol grają najczęściej jako lewi obrońcy.

U nas jak ściągniemy czwartego mocnego środkowego obrońcę, to ten nowy zawodnik powinien mieć też predyspozycje do gry na lewej obronie. Obecnie jeśli chodzi o środek obrony to odstajemy od City i Kanonierów.

4 polubienia

Grając taktykę z odwróconym bocznym obrońcą gdzie w fazie ataku jeden boczny obrońca wchodzi do środka pomocy, a z tyłu grasz 3 środkowych to można grać nawet 4 środkowymi obrońcami jeśli posiadają odpowiednie umiejętności.

Timber i Calafiori? Jeden cały sezon przesiedział w szpitalu, a drugi nawet minuty jeszcze nie zagrał w PL.

1 polubienie

Nie no panowie, ale taka mała kadra to też mniejszy problem, część zawodników to introwertycy, a wiadomo, że oni wolą mniejsze grono. Poza tym próba ściągnięcia nowego obrońcy wiąże się z możliwym fiaskiem, nawet jeżeli trzeba tylko wpłacić klauzulę, a zawodnik chce do nas przejść. No i to też nie wiadoma jak wpasuje się w zespół, może taki transfer okazać się np. toksycznym człowiekiem i rozsadzi naszą szatnię. Ja bym się pozbył poza Gomezem oczywiście to również i Quansaha, jest to przeciętny obrońca, którego wartość sporo urosła i na pewno znajdą się chętni za kwotę podobną lub większą niż VdB. To już dałoby nam naprawdę fajną kwotę uzyskaną ze sprzedaży. Robertson i Tsimikas też mogliby odejść, lecz ich wartość rynkowa niestety nie jest już tak duża, ale jeżeli za tą dwójkę otrzymamy po 10 mln £ to trzeba skorzystać. Wtedy na lewą rzucimy Bradley’a i cacy. Jeśli zostaną lewi obrońcy to trzeba się pozbyć Bradley’a, wszak i tak TAA będzie grał wszystko.

5 polubień

Mam nadzieje że pójdą po jakiegoś topowego gościa do obrony. Wgl nie przewija się w plotkach Nico Schlotterbeck. Mam nadzieje że dogrywają kogoś po cichu. Pacho w PSG, Tobido w WHU, Lukkeba?. Dużo na runku nazwisk nie zostało. Edwards nie kupi raczej kogoś po 25 roku życia, to nie w jego stylu. Jeśli chodzi o sprzedaż to zajebista robota. Nie byli to zawodnicy do pierwszej jedenastki. Mam nadzieje że pójdą po Robinsona na LO. Cicho też jest o graczu do ataku. Może Bakayoko? Podobno PSV chce za niego jakieś 40-50m, gość mógłby pełnić taką rolę jak Doku w City. Typowo nastawiony na drybling i rozrywanie obrony. Przy niskiej lini defensywnej tacy zawodnicy to skarb. Wątpie że kupią kogoś z Premier League. Ceny wewnątrz ligi to kosmos, nasi na tym korzystają ale wątpię że za tym pójdą. Nie wierze też w Gordona, to byłby 3 lub nawet 4 gracz który może grać na lewym ataku. Raczej będzie to ktoś na odciażenie Salaha lub killer na szpice.

No nic, jutro kluby pewnie treningi sobota/niedziela mecze, może coś w poniedziałek ruszy

13 polubień

Dawno tak nie miałem, żeby nie interesować się okienkiem transferowym jak teraz. Wchodzę raz-dwa razy dziennie zobaczyć co i jak.

Z perspektywy obserwatora wygląda jakbyśmy na jakiś transfer zbierali kasę. Ale może być tak, że chcemy spłacić poprzednie okienko letnie.

Czas pokaże. Ale nie nastawiam się na nic.

7 polubień

Sugerujesz, że zbieramy na Bruno? xD