Rozważania transferowe (dyskusja)

Transfer typu jest okazja to weźmy go. Ja się zastanawiam dlaczego kibice Juve tak się cieszą na ten transfer, przecież poprzedni sezon miał całkiem udany, jeden z lepszych zawodników w Juve, a oni traktują go jak odpad.
Szkoda, że takich okazji nie ma wśród pomocników zwłaszcza 6.

1 polubienie

Ja tam Chiesę lubię za euro 2020 ale strasznie bawi jak wyznawcy Edwardsa mówili że skończyły się nieprzemyślane transfery, tylko right playerzy, tylko pod taktykę Slota, a skończy się prawdopodobnie na bramkarzu (kiedyś, chociaż jest tu najlepszy na świecie)i skrzydłowym który trafi tu tylko dlatego że jest na niego promocja bo go nie chce nowy trener

4 polubienia

Myślę że tutaj bardziej chodzi o priorytety gdzię back-up dla Salaha czy bramkarz są gdzieś na dole, może w połowie tej listy. Podejrzewam że Richardowi się źle posortowało w excelu i dlatego taka kolejność.

7 polubień

Masz racje! Na śmierć zapomniałem o tym lobie gdzie DDG stał jak wryty, dalej nie zmienia to faktu że poziomem sportowym był po prostu średniakiem.

@VDS racja, moja pamięć już mocno zawodna :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Była próba ściągnięcia DMa w postaci Zubimendiego- czyli prawie jak transfer, czyli można się zająć mniej istotnymi elementami składu :wink:

Może faktycznie nie było tego right player poza Zubimendim, a może faktycznie nie ma kasy na poważne wzmocnienia. W sumie nie jest to aż dla mnie tak istotne. Skupiam się na tym co jest i tyle.

@Ath303 to nie był DDG, a VDS :stuck_out_tongue:

Mówisz, że większośc pewnie nie pamięta, a sam piszesz o DDG w bramce United w tamtym meczu :smiley:

1 polubienie

Przyznaje nie pamiętam dokładnie tej sytuacji, jak przez mgłe, po 15 latach mam prawo nie pamiętać wszystkiego :stuck_out_tongue:

Swoją drogą po zakupie Chiesy ile mamy Non-HG miejsc w składzie jeszcze?

:red_circle::white_circle::closed_lock_with_key: RB Salzburg are set to complete final details of loan deal for Stefan Bajcetic from Liverpool today.

Exclusive story, confirmed. Fabrizio Romano
Na oficjalnym koncie na fb

Sporo, w tamtym sezonie nadal były dwa wolne miejsca a teraz odeszli Thiago, Matip i Adrian.

2 polubienia

Jeśli dobrze liczę to mamy aktualnie 14 bez statusu HG. Chiesa byłby 15, więc pozostaną 2 wolne sloty

Mówi się o czteroletnim

1 polubienie

No właśnie tak to nie działa:D Jakby się dało go sprzedać za więcej, to Juve by go sprzedawalo za więcej. To nie FM, że kupujesz zawodnika, dajesz mu kontrakt, gówno gra i ktos sie po niego zglasza i jeszcze daje Ci zarobic :smiley:
Jak sie pokaze z dobrej strony to moze po prostu u nas zostanie do końca kontraktu i będzie regularnie grał, czy coś, bo za młody nie jest, a jak nie wypali, to będzie gnil w szpitalu, czy na trybunach do konca kontraktu, albo Arabowie się nad nami zlituja,

Ten transfer jest spoko moim zdaniem, bo jest tani, więc w razie w tracimy te kilkanascie mln euro i mamy niezlego zmiennika. Byle kontrakt dogadac nie za dlugi, nie za drogi. Bo się mozemy wpieprzyc jak z Thiago i płacić gościowi za L4.

@roberthum jak dla mnie to za długo, chyba ze pensja niska dzieki temu. W każdym razie 27 letni zawodnik, z problemami ze zdrowiem na 4 lata, to średnia opcja.

@AquerdationLFC no tak, jak pisalem, jak bedzie gral niezle to go zachowamy i sie zwroci grą. Jak będzie słabo grał to raczej tylko Arabia, albo wypozyczenia, w każdym razie zarobić będzie ciężko :smiley:

@Kajojojek13 tylko on też się starzeje w międzyczasie i pewnie tani w utrzymaniu nie będzie. Raczej te sprzedawanie z zyskiem to wyjątkowo życzeniowe podejście. Jednak to wciąż może być dobry transfer, byle zdrowie dopisywalo i mu się chciało.

Ściągnijmy jeszcze Milika w pakiecie i będzie git :joy:

2 polubienia

Gdzieś pojawiła się informacja jak wysoki kontrakt będzie miał?

W tym wypadku straty imo nie ma. Chiesa ma nadal dobre nazwisko na rynku.
No ma rok do końca kontraktu, Juve to samo przez to determinuję cenę. Poza tym C’mon sprzedaliśmy Carvalho i Rudego za większy hajs niż weźmiemy Chiese.

2 polubienia

Taki Mane grał średnio, a Bayern go sprzedał jeżeli dobrze pamiętam za więcej do Arabii (jednak za tyle samo, ale chyba jakieś tam bonusy jeszcze miały być)- wyłącznie przez pryzmat tego, że miał uznane nazwisko.

Jeżeli się uda jednak trochę tego Chiese zakręcić w składzie- gdzieś tam pokopie, coś może postrzela i posiedzi u nas te 2-3 lata w jakiejś LM i w walce o czołówkę w PL to będzie miał mocniejszą wartość medialną i zawsze wtedy można próbować go wypchnąć do AS za niewiele mniej, albo może nawet i ciut więcej.

2 polubienia

Musisz wziąć* też po uwagę to że juve za allegriego grało bardzo ale to bardzo defensywnie. Jeśli uda nam się go utrzymać w dobrym zdrowiu i będzie dostawał szansę z ławki lub że słabszymi to wcale nie jest science fiction jeśli jakiś średniak pl za 2 lata wyłoży za niego 25+. Tutaj mało kto chciał podjąć ryzyko że względu na urazy. Jeśli uda się nam jakoś je zminiejsyzc/wyeliminować będzie ciężko na nim stracić

@Loku64 oczywiście że życzeniowe. Równie dobrze może on się rozje… W pierwszych dwóch meczach.
Jednak ryzyko nie jest duże, a w optymalnej formie jest to gracz wart pewnie między 25-40.
Trzeba przyznać że o wartościowego zmiennika króla jest ciężko bo on jest wiecznie zdrowy a jakość duża.

2 polubienia

To nawet nie jest śmieszne, te szczewo to niech sobie do Junajted idzie. Mentalnie i historycznie tam pasuje najbardziej

Spokojnie, Chiesa jeszcze nie jest zaklepany, specjalisci od monejballa ponoc znowu targują sie o 2 miliony, żeby przypadkiem jeszcze nie zostało im czasu na zakup pomocnika albo obroncy.

3 polubienia

Wiesz co, ja jak parę dni temu spojrzałem na polskie forum Juve (które w wątku Chiesy nie jest super aktywne), to tam raczej ludzie doceniali Frederico a zdarzały się komentarze zdziwienia, że Motta tak łatwo go skreśla.

Hahq fqn Barcelony tyle by bylo z transferu