Rozważania transferowe (dyskusja)

4/10 Transfery wychodzące i wypożyczenia mocno na plus. Transfer Chiesy i gruzina są ok ale każdy widzi jakie były potrzeby. Brak konkretnych ruchów na pozycje DL, DC i DM tłumacze sobie brakiem odpowiedniego dostępnego zawodnika który spełnia założenia i kryteria postawione przez pion analityczno-sportowy. Fiasko z Gordonem i Zubimendim mocno obniża końcową ocenę i wpływa na mój wizerunek Hughsa - czy aby na pewno to ten dyrektor sportowy był dla nas najlepszą opcja? Nie chce za bardzo oceniać po pierwszym okienku ale ogólne wrażenie mam bardzo średnie, spodziewałem się większej aktywności w ostatnich dniach jednak dalej wierze mocno w ten projekt zwany Liverpool 2.0

1 polubienie

Przecież Ugarte sobie nie poradził w PSG. On poszedł do United w momencie jak go wygryzl ze składu 19 latek. I United nie kupiło go jako wybitnego skrzypka środka pola tylko co najwyżej osiedlowego menela grającego co drugi dzień na gitarze za jedno piwo. Tyle lat transferów United. Tylu zawodników, z którymi się minęliśmy i wszystkie nauki jak krew w piach. To, że on nie pasuje do Liverpoolu do zupełnie inna para kaloszy. :joy:

1 polubienie

Nie przesadzaj. U Kloppa chłop chodziłby jak marzenie. Inna sprawa, że Jurek by go nie chciał bo był zakochany w swoich starzejących się i słabnących liderach oraz przeciętniakach wyróżniających się pseudo-walecznością (jak jesteś cienki to tryhardujesz żeby nadrobi braki, wiadomo). Możliwe też, że ze swoimi dziwnymi zapędami do zmieniania pozycji, chciałby z Ugarte zrobić ŚPO albo innego lewego czy tam prawego obrońce. A u Slota to nie wiem co miałby robić.

Niemniej ktoś tu wrzucił okienko Manu z podpisem “okienko marzeń” xDD No faktycznie, jakiś cienki Zirkee, De Light który podobnie jak Chiesa jest niewiadomą, baardzo mocno przepłacony Yoro oraz sprzedaż ich najlepszego pomocnika po Fernandezie. Jedyny naprawdę świetny transfer jaki zrobili to Ugarte (no może jeszcze ten De Light).

Wgl nie mogę się doczekać tego duetu marzeń. Zirkee i Hujland xD

Bez przesady. Imo 3ci do gry byłby. Po VVD i Konate ale po co zabijać Quansaha?

Musimy oddzielić dwie kwestie. Minione okienko transferowe to dla nas kompromitacja i myślę, że trzeba tutaj nazwać rzecz po imieniu.

Z drugiej strony, jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację, w której, pomimo naszej transferowej indolencji, zakończymy ligę wyżej, niż United, które się obkupiło po uszy.

Jeśli, jednak, tak się stanie, nie będzie to wynikało z “geniuszu” FSG, a raczej z dalszego chaosu i braku pomysłu, z którym United boryka się od czasu odejścia Fergusona. To tak a propos porównania obu klubów.

My tak naprawdę zrobiliśmy “kuku” sobie, bo w ogóle nie wyciągamy wniosków z popełnianych błędów. Jeśli po odejściu Fabinho, naszym celem było zastąpienie go, a my kupiliśmy Endō, który nie spełnił oczekiwań, to teraz naszym oczywistym obowiązkiem było sprowadzenie defensywnego pomocnika.

Zresztą, tamten sezon pokazał jak bardzo nam go brakowało i jak na końcowym etapie sezonu zaczęliśmy osuwać się z pozycji lidera. I właśnie przez wzgląd na poprzedni sezon, my nie mieliśmy prawa nie pozyskać na tę pozycję nikogo. Dlatego to jest naprawdę sytuacja kuriozalna, której po prostu obronić się nie da.

Taki klub jak Liverpool naprawdę nie powinien co roku drżeć o liczbę kontuzji, tylko powinien mieć na tyle szeroką i odpowiednio zbalansowaną kadrę, żeby absencje nie wpływały na wynik. Ten brak ambicji FSG jest na tym polu porażający, bo “ambicja” najniższym możliwym kosztem to żadna ambicja. Jak chcą wygrywać bez żadnych nakładów finansowych, to niech zainwestują w bierki.

5 polubień

Nie wierzę, że aktualnie ktoś mając do wyboru Zirkzee i Nuneza wybrałby tego drugiego, a De Ligt i Ugarte myślę że na spokojnie mieliby pierwszy skład w obecnym Liverpoolu. Więc już bez przesady z tym słabym okienkiem ManU.

Ratcliffe przynajmniej próbuje coś robić w przeciwieństwie do Liverpoolu, który już nawet nie ukrywa że wygrywanie trofeów nie jest naszym celem.

2 polubienia

Jest jeszcze nadzieja na Rabiota :slight_smile:
Dla nich okno się nie zamknęło. Znani piłkarze wciąż do wzięcia za darmo

Czytaj dalej pod linkiem: Dla nich okno się nie zamknęło. Znani piłkarze wciąż do wzięcia za darmo

Hermoso świetny grajek. Taki właśnie pół-lewy stoper. Jako rozwiazanie tymczasowe, świetna opcja. Ale to tylko tak życzeniowo. Ogólnie bieda okno. Aczkolwiek i tak jestem podekscytowany nowym sezonem i cieszę się, że będzie mozna sie skupić już tylko na meczach.

a w czym ten Zirkzee jest niby lepszy? Bo chyba nie w strzelaniu bramek.

Pardą, ekscytująca kariera i niebywałe statystyki. Kot, crack, game changer

4 polubienia

Dele Alli xD grał kiedyś na DM z tego co pamietam :sweat_smile: a Ramos na 5go ŚO w razie w

Ten Hermoso to rzeczywiście nie jest najglupsza opcja, ale on już tam z kims ponoc był dogadany. W każdym razie z czego widzę to Roma i Galatasaray z nim rozmawiają i prawdopodobnie wyląduje w Turcji.

Zgłaszam się !

Zabawne, że wchodząc na kanonierów czytam jak to Jesus wykręci przynajmniej 10 asyst I 10 goli to będzie sukces.

Hojlund za podobną cenę co Darwin grał o wiele gorzej.

Jackson potyka się o trawę…

Przez artykuły, że Nunez który będzie drugim Haalandem wjechała widzę niezła odklejka…

Nikt nie ma takiego komfortu w lidze jak Liverpool , gdzie ma Jote, Nuneza i od biedy Gakpo.

Zirkzee spoko grajek się wydaję, ale u nas to by pograł może w Corabo Cup.

1 polubienie

Może ten Osimhen, jesli nie pójdzie do Arabii to w zime będzie w promocji, zawsze jak Darwin się nie będzie pod Slotem sprawdzał, można 1:1 wymienić :stuck_out_tongue:

@kacciq może ma swoje odpały jednak z reguły poza boiskiem, jest to klasowy zawodnik, w formie to z pewnością wąska czołówka, jak nie najlepsza 9 na ten moment.
Po prostu podałem przykład nadchodzącej promocji, nie zaraz wielką chęc jego sprowadzenia :smiley:

1 polubienie

Ja oceniam te okienko słabo. Odłożyliśmy na następny rok wzmocnienie lewej obrony, środka obrony i defensywnego pomocnika. Jednak za rok problemy kadrowe mogą się napiętrzyć, wraz z możliwym odejściem van Dijka, Trenta, Salaha i innymi nieprzewidzianymi dziś sytuacjami może się okazać, że czeka nas mnóstwo wyzwań, za dużo jak na jedno okienko transferowe. Popisaliśmy się minimalistycznym podejściem, na które mimo wszystko mogliśmy sobie pozwolić, bo kadrę mamy mocną. Co prawda lepsze jest wrogiem dobrego, ale nie ma powodu do niepokoju, zwłaszcza jeśli naszym celem minimum jest awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, choć jako Liverpool zawsze powinniśmy celować wyżej.

James Pearce opisuje te okienko. Mówi, że Chiese chcieliśmy od początku, a Chiesa bardzo chciał dołączyć do nas, odrzucając możliwość przejścia do Arabii Saudyjskiej. Nasi wiedzieli, że czym bliżej końca okienka, tym łatwiej będzie go ściągnąć i faktycznie wyszło idealnie, bo transfer kosztował nas grosze.

Do tego w klubie uważa się, że praca Rubena Petersa i mniej fizyczny styl gry spowoduje, że nie będziemy mieli już epidemii kontuzji, jak zdarzało się to za czasów Kloppa, a sam Chiesa był bardzo wysoko ceniony w naszym klubie, gdy grał jeszcze w Fiorentinie.

Życzeniem Slota było ściągnięcie kolejnego zawodnika do przodu, żeby móc nimi rotować. Ja jestem ciekaw, jak Slot będzie się obchodzić z naszą szóstką napastników, utrzymać ich zadowolonych, utrzymać dobrą atmosferę, będzie dla niego wyzwaniem. Wcześniej na początku okienka ustaliliśmy, że weźmiemy Gordona za 75 mln funtów, a do Newcastle powędruje Gomez za 45 mln funtów, jednak Sroki wycofały się z tego, gdy udało im się spieniężyć Andersona i Minteha. Swoją drogą dla Newcastle to też jest słabe okienko, jeśli chcieli postawić kolejny krok do przodu, to będzie im ciężko to zrobić. Za Luisa Diaza nie było żadnych ofert w całym okienku.

Wiara w to, że nie będzie tyle kontuzji w zespole, była czynnikiem decydującym dla wielu wypożyczeń z klubu, gdzie uznano, że nie ma sensu trzymać takich piłkarzy jak Doak czy Gordon na siłę w klubie, tylko po to by zagrali w Pucharze Ligi i Pucharze Anglii, że lepiej dla ich rozwoju będzie, jeśli będą mogli liczyć na regularną grę gdzie indziej.

Bayer Leverkusen chciał wypożyczyć Mortona, ale my byliśmy zdecydowani tylko na transfer definitywny. Tutaj tego trochę nie rozumiem, bo gdybyśmy sprzedali Anglika w ostatnich dniach okienka, to ktoś musiałby trafić w jego miejsce, a poszukiwania szóstki, zawodnika który potrafi rozgrywać i grać pod presją, porzuciliśmy, gdy transfer Zubimendiego nie wypalił.

Jak tak patrzę kto został z młodych, żeby ewentualnie móc ratować się w trakcie sezonu w przypadku kontuzji, zwłaszcza w meczach Pucharu Ligi, gdzie pewnie nie będziemy chcieli zamęczać najważniejszych zawodników, zwłaszcza że Liga Mistrzów jest w tym sezonie bardziej wymagająca niż dotychczas, to zostali nam: McConnell, Nyoni i Danns. Z tym że ten ostatni raczej sobie nie pogra, bo jak naszą wyjściową trójką z przodu jest Diaz, Jota i Salah, to podejrzewam, że w Pucharze Ligi wyjdziemy z Gakpo, Nunezem i Chiesą z przodu.

Srają muchy idzie wiosna…, jakby Barca mogła zarejestrować go to by tam skończył. Tylko transfer do Barcy upadł z powodów formalnych. Na AS zawsze jeszcze przyjdzie czas, więc nie dziwie się, że odrzucał skoro jeszcze ma sportową ambicję. Jest w końcu synem jednego z lepszych piłarzy włoskich lat 90. więc kopie piłkę głównie z pasji, a nie dla pieniążków.

James Pearce nadal bardzo wysoko na liście płac fsg. Propaganda i plucie na kibiców to ostatnio w modzie zarządu. Przykre.

1 polubienie

1:1 w sensie półgłówek za półgłówka? Osimhen to jeden z większych idiotów we współczesnej piłce (a to duży wyczyn), w dodatku piłkarsko przereklamowany, i nie wiem jak kibic Liverpoolu może chcieć jego transferu.

Transfery United są bardzo dobre - dla nas. Bo one utrzymają ich w jarzmie przeciętniactwa. ETH robi tam Ajax 2.0. Jedyny dobry transfer to Ugarte, reszta tak jak u nich ostatnio regularnie - szrot za duże pieniądze.

Ja bym wybrał :wink:

2 polubienia

Chiesa miał mnóstwo kontuzji w Juve bez Kloppa, Konate miał mnóstwo kontuzji w Lipsku bez Kloppa, Jota tak samo w wilkach. Klopp jest na emeryturze i niech dadzą mu już święty spokój, ale się zdziwią bo kontuzje i tak będą ciekawe tylko kogo wtedy będą winić

Już prędzej na Jurgena że ich zajechał. Jak po takim okienku żaden z “klubowych dziennikarzy” nic złego o nich nie napisał to mógł bym tu zacytować trenera Cecherza i jego wypowiedź o sędziach

1 polubienie

na pewno nie Edwardsa, czy Hughesa, bo oni zrobili fenomenalny deal :stuck_out_tongue:

@Kolumbjajo tylko nie wiem jak wyjaśnią, że Chiese zajechał, może dzwonił do niego w kółko przez te 3 lata, jakie minęły od kiedy byliśmy nim zainteresowani. Chłop psychicznie wyczerpany, co się odbiło na jego organizmie. Może nie przez przypadek złapał ACL zaraz po naszym zainteresowaniu.

1 polubienie

Może on przyjdzie jako wypełnienie luki po Salahu, jakkolwiek nie logicznie to brzmi