Rozważania transferowe (dyskusja)

Znalazłem zresztą nasz raport z Naszej strony o naszych wydatkach: Z czym się będziecie dalej kłócić?

2018: 264 mln
2019: 310 mln
2020: 326 mln

1 polubienie

Masz racje, z tym że ja pisałem o zarobkach piłkarzy netto, a ty o wydatkach klubu brutto, w każdym razie 300 milionów nadal wydaje mi sie olbrzymią kwotą

Tutaj podsyłam link do tego raportu:

Tam zresztą jest ładny komentarz kolegi Mitchella pod raportem dlaczego wcale tak dobrze dalej nie jest i dlaczego wciąż nie możemy wydawać tyle co reszta.

Jesteśmy dalej ligowym kopciuszkiem, pomimo innych wyobrażeń na ten temat.

1 polubienie

Cały czas rozmawiam o tym ile klub wydaje na pensje. Zawodnicy może i tyle dostają do łapki, ale klub musi gigantyczny podatek z tego zapłacić.

2 polubienia

Ale to zapewne wydatki ogólne utrzymanie stadionu itp.
I mówimy o kwotach netto czy brutto bo już się pogubiłem

Jako że do SEBa nawet nie chce się odnosić ze względu na poziom dyskusji to przyczepię się do Ciebie :slight_smile: Kolega wyżej poprosił abyś podał źródło i odpowiedź typu “praktycznie każde” jest dość żałosna, jeśli jak napisałeś niżej chodziło Ci o kwoty netto, to tak jak @AquerdationLFC napisał dolicz do tego podatek, który klub musi płacić na poziomie chyba 45%. Ogólnie Barcelona na pensje wydawała najwięcej na świecie swego czasu i to były kwoty blisko 600mln w szczytowej chwili. Podrzucam artykuł z 2019 r o finansach mistrzów krajów z tamtego roku.
https://www.footballbenchmark.com/documents/files/public/KPMG%20Football%20Benchmark%20-%20The%20European%20Champions%20Report%202019.pdf

1 polubienie

Ja już gubię w tym czego nie łapiesz.

Masz wklejoną tabelką przecież :smiley: pod zwrotem “wages” zapewne nie kryją się wydatki ogólne bo te również są wyszczególnione.

Brutto.

1 polubienie

No wiec właśnie a my mówimy o wydatkach na płace zawodników wiec to już zawyża kwoty, to jasne.
W każdym razie jaki sens drążyć temat, potrzebne są wzmocnienia i to jest za*** obowiązek właścicieli zainwestować pieniążki, chyba Klopp udowodnił ze warto

Seba opisał przychody i wydatki nasze i Evertonu, jeśli masz uwagi do poziomu tego co opisal to podaj prawidłowe wg Ciebie dane liczbowe.

Już chyba wykazałem chociażby w przypadku wydatków na pensje, że są to żadne wyliczenia :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Post miał na celu ukazanie, ze bez transferów z gorsza infrastruktura oraz mniejsza rozpoznawalnoscia marki nasi rywale dokonują więcej wzmocnień.

Przepraszam Cię bardzo, ale nie rozumiem. Co zawyża kwoty? Wydatki na pensje zawyżają kwoty? Ale czego kwoty?

1 polubienie

Bierność na rynku transferowym sprawiła, ze w zeszłym sezonie ledwo utrzymaliśmy się w TOP4, a w tym sezonie na półmetku przegraliśmy mistrzostwo. Wszystkiemu winna jest wcześniej wspomniana bierność.

Jeszcze nie przegraliśmy

Ja już się też pogubiłem, twój wykres który dodałeś wykazuje wydatki ogólne, tak? Utrzymanie składu, stadionu itp?

Nie odnoszę się do postu Seby, tylko Grzegorza. Postów Seby nie czytam więc nie mam też zamiaru się do nich odnosić. To do czego chciałem się odnieść to wydatki na pensje, o których napisał Grzegorz i to też zrobiłem, pokazując że są wyższe niż napisał, gdyż zapomniał o podatku, który nie znika sobie ot tak i klub go zapłacić musi więc szczerze nie rozumiem Twojego komentarza.

Ehhh
To jest skrin z raportu finansowego przygotowanego przez jednego z naszych redaktorów, który ukazał się na naszej stronie internetowej LFC.PL . Z tego co widzę to nawet go skomentowałeś. Wkleję tutaj twój komentarz:
" poprzerwie2 07.09.2021 15:18 #

Ten artykuł pokazuje jak pozytywnie i mocno wpłynęły na kondycję finansową klubu ostatnie sukcesy, dlatego powinnismy inwestować w skład żeby to powtarzać.
Tylko w ten sposób możemy wejść na szczyt marketingowy, przecież to jest logiczne. Wiec FSG trochę samo sobie robi pod górkę"

Zapewne go wtedy przeczytałeś, więc nie rozumiem za bardzo o co teraz pytasz.
Tabelka wyszczególnia wydatki takie jak wages czy other expenses. W samym wages nie zawierają się inne wydatki niż pieniądze wydawane na zarobki piłkarzy i pionu sportowego. Raport pokazuje, że na same pensje na piłkarzy i pionu sportowego wydajemy już ponad 300 mln (funtów jak się okazuje, byłem pewien, że euro, noale to nawet gorzej dla twierdzeń SEB’a). Mój komentarz po prostu pokazuje, że wyliczenia SEBa są nic nie warte. On po prostu nie ma pojęcia o czym pisze.

5 polubień

Znów się zaczynają bezsensowne posty… proszę moderatorów o jakieś ograniczenie takich rozważań bez pokrycia. Po co nam takie nowe forum na tych samych zasadach? Czy nie da się trzymać danego tematu bez tworzenia jakiś “durnych” spekulacji i hipotez? Przecież to jest śmiech na sali co tu się wyprawia… .

Bardzo proszę moderatorów o interwencję!

P.S. Nie chcę mi się już pisać po raz kolejny, ale również proszę o bana użytkownika “Seba”, teraz czyt. “Abes”.

4 polubienia

Witam serdecznie wszystkich. Jestem fanem Liverpool FC od 2001 roku. Fajnie że przypomniałeś wszystkim że liczy się brutto a nie netto bo to troszkę zmienia postać rzeczy. Z tego co napisałeś wynika jednak jakby everton nie płacił podatków? Przecież oni przy mniejszych wpływach wzmacniali zespół ( z różnym skutkiem :stuck_out_tongue: ) jakże to mogli być więc zwolnieni a my nie? :smiley:

Co znaczy, że z tego co napisałem wynika, że nie płacą podatków? Oczywiście, że płacą, ale z trochę mniejszych tygodniówek :stuck_out_tongue:

Nie mogę się dokopać do 100% danych bo wszędzie netto, aczkolwiek oni płacą podatek z tygodniówek na poziomie 70 mln funtów. czyli plus minus w tamtym sezonie jakoś ponad 110 mln brutto, może trochę więcej, może trochę mniej. W poprzednich latach z pewnością trochę więcej. Niemniej łącznie zapłacili przez 3 sezony prawie tyle co my w ciągu jednego, oczywiście z dużym zaokrągleniem :>

Mimo wszystko na tle innych właścicieli w bpl sytuacja u nas jest po prostu przykra. Liverpool istniał zanim pojawiło się coś takiego jak fsg dawniej nesv, uwierz że przetrwa też ta organizacje. Nie rozumiem dlaczego niektórzy mają ambicje fanów bornemouth. Wielokrotnie ludzie tutaj pisali że nie chodzi o transfery po 100 mln tylko wzmocnienia za 40-50. Natomiast my sprzedajemy tylko. Fsg nigdy jakoś nie angażowało się w ten klub. Na początku wydawali trochę ale to też kupili carrolla już z kasy za torresa. Tak samo sprzedaż Coutinho pokryła ostatnie duże wzmocnienia. I ile wynoszą wydatki netto? W lecie 2017 krzyczeli że klepneli keite więc nie kupili lemara czy kogo tam wtedy mieli sprowadzać pod koniec okienka bo wydali na keitę. Natomiast propagandzista pearce rok później mówił że nie bardzo jakieś transfery bo klepneli keite. To w końcu który budżet które okienko to był ten keita? Czy dwa na raz ? Nie zrozumcie nikogo źle, nikt nie chce żebyśmy mieli trudności z załapaniem się do top4 jak sezon temu mimo że skład tak naprawdę mamy do walki o mistrza (którego zdobyliśmy dzięki jurgenowi , edwardsowi i chłopakom a nie fsg :slight_smile: ) jedynie jest za wąski by realnie walczyć o duże cele które są w zasięgu ręki. W ten sposób marnujemy najlepsze lata salaha i spółki
Pozdrawiam

Ps. Rozumiem że dostali klub w opłakanym stanie ale bez przesady jednak