Rozważania transferowe (dyskusja)

Dokładnie, ja o tym pisałem nie raz, tu nie „walczymy” o ruchy rzędu set mln euro tylko o wzmocnienia, nie nam wybierać kto i za ile ale ktoś, nie raz już pokazaliśmy ze nie trzeba wydawać dużo by osiągnąć sukces, chcemy tylko aby właściciele poszerzyli jakościowo ławkę, obecnie ucieszył bym się nawet z Adamy Traore który jest do wzięcia za darmo a zasuwa na boisku aż miło, idealny na zmęczonego przeciwnika, nie płacze ze gra mało, zawsze daje siebie całego i idealnie pasuje do szybkiej, dynamicznej i intensywnej piłki jaką preferuje Klopp, jedynie przykład pisałem oczywiście

Uważam, że peak Kloppa w Liverpoolu jest mocno frustrujący, bo mając bardzo mocny skład w poprzednim sezonie w jednym chwili klub dopadła fala kontuzji i koronowirus. Do tego momentu Liverpool był najgroźniejszą drużyną w lidze. W tym sezonie o ile omija nas plaga kontuzji to oprócz koronowirusa doszła drobna obniżka formy. Ciężko jest przewidzieć takie sytuacje i odpowiednio się do nich przygotować. Warto zrozumieć jedną rzecz, która przewija się przez to forum. Transfery to nie jest najważniejszy element piłki nożnej. O wiele ważniejszy.jest duch walki i odpowiedni mental. Drużyną, która nie ma mentalu jest niczym. Dlatego też Leicester, które miało największą wolę walki zostało mistrzem Anglii. Jeżeli w jakimś momencie szatnia będzie miała kryzys to o mistrzu mozna zapomnieć. Dlatego Guardiola 3 razy przegrał mistrzostwo, bo ten klub pomimo zebrania najlepszych zawodników nie ma odpowiedniego nastawienia. A druga kwestią jest taka, że to nie takie proste znaleźć zawodnika o odpowiednich umiejętnościach, który wchodząc z ławki da jakość i odmieni losy spotkania, nie zabije budżetu, nie rozpocznie efektu domina placowego, a w końcu zgodzi się na granie ogonów i bycie zmiennikiem. Kibice kochają transfery i to jest w pełni zrozumiałe. Natomiast kibice znają tylko nazwisko piłkarza, koszt transferu i jego płace, ale są ignorantami na wszystkie pozostałe elementy.

9 polubień

Że tak zapytam, co ma mental do transferów? Chciałeś błysnąć? To nie ma nic do rzeczy, mental nasza drużyna zawsze miała odpowiedni, Klopp to jeden z najlepszych motywatorów w tym fachu, potrafiliśmy z nim robić cuda i wracać do gry w ciężkich momentach.
Bez rywalizacji pada mental, podczas wyczerpania pada mental bo organizm jest zmęczony psychicznie i fizycznie, zaczyna wątpić i się podłamywać. Jeżeli ktoś uprawiał sport profesjonalnie a ja uprawiałem, i to jeden z cięższych jakim jest MMA a są tam momenty krytyczne, ten wie jak działa mentalność i kiedy potrafi osłabnąć, właśnie w momentach kiedy organizm odmawia posłuszeństwa ponieważ jest doprowadzony do maksimum wysiłku fizycznego, wtedy potrzebny jest odpoczynek, regeneracja i złapanie świeżości. Dlatego też potrzeba nam szerokiej i jakościowej ławki jaka posiada city, tam jest rotacja co właśnie ten mental zwycięzców utrzymuje, pomaga przy tym rywalizacja bo każdy trening jest jak mecz i każdy chce się wykazać. A u nas jak nie grasz to i tak grasz bo nie ma cię kim zastąpić, a Jota jest przykładem ze w momencie pojawienia się fajnego zawodnika bardzo szybko możesz zlecieć w hierarchii patrząc na przykład Bobbiego.
Co do kwot i płac przy transferach, taki problem ma każdy i jakoś sobie z nim musi radzić, mamy odpowiednich ludzi, odpowiednio opłacanych których obowiązkiem jest znalezienie zawodników spełniających pewne kryteria.
Także ten mental jak już to bez wzmocnień i poszerzania co jakiś czas kadry jedynie może pod upadać

1 polubienie

Wchodzi sobie człowiek i liczy na jakieś fajne informacje o transferach…a tu psikus. Bezsensowne rozprawki o wszystkim i o niczym. Mało tego nowe forum i nikt nad tym nie panuje.

Do osób władających stroną zróbcie coś z tym, bo to forum juz od dawna nie jest takie jak było dawno dawno temu.

Na temat teraz - coś nowego odnośnie jakiś przecieków transferowych czy cisza?

1 polubienie

Nie ma co liczyc na transfery w styczniu

Z jednej strony Was podziwiam a z drugiej jest mi Was zal,ze ciagle sie ludzicie i liczycie na jakis transfer w styczniu.
Nic takiego sie nie nie wydarzy!

Powody sa rozne i mozecie wybrac z:
-FSG inwestuje w infrastrukture u nas oraz w Pengiuns
-boi sie dalszych strat “covidowych”
-pilkarze dostepni na rynku sa za drodzy wedlug wlascicieli
-Jürgen uwaza,ze ma kompletna kadre
-itp,itd

Ten temat powinien zmienic nazwe na: marzenia fanow z lfc.pl a rzeczywistosc :rofl:

7 polubień

Dzień w którym JW Henry przepraszał kibiców za przystąpienie Lfc do projektu Super Ligii oznaczał dla nas koniec życzeniowych transferów. Po części decyduje o tym rachunek ekonomiczny, po części sytuacja z pandemia covid a po części to dla kibiców psztyczek w nos bo grubasy pokroju JWH nie przywykli przepraszać.

Ty widzisz jak temat się nazywa, „ROZWAŻANIA I SPEKULACJE TRANSFEROWE”, nie podoba się to nie czytaj, po to jest forum aby dyskutować na różne tematy a tutaj akurat nt transferów, nikt nie pisze „Fajnie by było gdyby przyszedł ten i ten…” tylko wrzucamy informacje krążące w internecie i o nich rozmawiamy, po to chyba jest forum. Sprawdź sobie definicje tego słowa.

1 polubienie

Gadanie w kółko to samo i to w formie jakiegoś wypracowania na pół strony trochę przesada. Człowiek wchodzi żeby zobaczyć konkrety, a tu ich brak. W kółko rozmowa o niczym zamiast faktycznie o transferach. Można założyć dział dla księgowych z Anfield i tam o tym pisać albo speców od scoutingu, treningu i mentala, bo i takie rzeczy się przewijały. Reszty nie czytałem, bo bez sensu, więc nie wiem co tam jeszcze “ważnego” było.

1 polubienie

Brawo Josif :clap:, szacun za takie myślenie, chyba już coraz mnie takich kibiców. Jak wchodzę na forum a jest 40 postów do czytania o transferach to domyślam się co moje oczeta zobaczą :sweat_smile:

Pozdrawiam…

2 polubienia

No, ale do kogo pretensje o to, że pisanie tutaj to jedynie pisanie o D. Marynie? Zażalenia do skner z FSG

Konkrety masz pod tytułem “Informacje Transferowe”, uważając się za użytkownika wszem i wobec znającego to forum powinieneś o tym wiedzieć. Bez spiny oczywiście, pozdro

2 polubienia

Jeśli nie dokonamy w styczniu żadnego transferu do klubu, to przewiduję, że FSG zrzucą za to winę na sytuację pandemiczną i związane z nią liczne niespodziewane absencje. Będą za pomocą Pearce’a wciskać wszystkim dookoła kit, że w obliczu potencjalnych pauz covidowych, kupowanie nowych zawodników byłoby inwestycją dalece ryzykowną :wink:
I o ile będzie to głupia wymówka, o tyle po części będą mieli rację, bo trzeba sobie zadać pytanie, czy w tak chaotycznym i niepewnym sezonie, w obliczu tylu przełożonych meczów, jakikolwiek transfer okazałby się dla nas realnym wzmocnieniem? Pomijam już fakt, że zimą o transfery trudniej, ale skąd wiadomo, że “potencjalne wzmocnienie” nie posypie się zaraz z powodu Covid-19? Mam wrażenie, że to naprawdę będzie kolejny czynnik usprawiedliwiający transferową bierność w styczniowym okienku.

1 polubienie

Ależ ja nawet też się nie kłócę tylko mówię co o tym myślę. Każdy ma swoje zdanie ja mam takie, a Ty takie. Uważam, że nie wszystko powinno tu być napisane co już zostało, bo za dużo tego żeby się się czegoś konkretnego dokopać.

@firo9 skoro jak sam powiedziałeś zażalenia do FSG to sam sobie odpowiedziałeś, gdzie to wszystko powinno zostać napisane w jakim dziale/temacie.

1 polubienie

David Ornstein pisze o letnim ściągnięciu Danjumy i Tchouameniego.

1 polubienie

Przecież potencjalny nowy nabytek będzie zaszczepiony to jak ma się posypać na c19? :thinking::thinking:

Ponieważ szczepionka nie chroni przez zakażeniem, tylko sprawia, że w większości przypadków choroba przebiega łagodniej, choć mozna dalej zarażać innych (np. zawodników, członków sztabu, pracowników klubowych) ?

A Bowen i Raphinia? W ogóle ten cały Tciem coś tam to kto jest? Jak on w ogóle gra?

Haha już mowa o lecie, a później znowu będzie śpiewka, że kadra kompletna. I tak się kręci ten pier***k.

1 polubienie

Dokładnie, rok temu było to samo przecież, aby do lata, zakwalifikować się do CL i będzie mała ewolucja, to słowa Pearce, chyba wszyscy to pamiętamy, a jak się skończyło wiemy