Rozważania transferowe (dyskusja)

Polecam również dla takich osób, fajny filmik Tomka Cwiąkały na temat Mbappe.

Nie wiem również gdzie on by nawet miał pójść, Perez go również juz nie chce, bo po co?
Tym bardziej, że powiedział “Kylian już nie jest taki jak wcześniej”.
Kupa forsy, mnóstwo sodówki mu zrobili w PSG mimo takiego wieku, a ja nawet nie widzę żadnej drużyny która miałaby go wziąć za taką kase (może byłe united przed ETH).

3 polubienia

Nie da się ukryć, że TAA w obronie jest tragiczny. W tym sezonie częściej schodzi do środka w ataku. Albo przejść na 3 obrońców i TAA na wahadło albo kupić PO i Trenta spróbować na 8 (ma najlepszy strzał z dystansu w drużynie i mogłby schodzić czasami do skrzydła by wrzucić jak kiedyś czasami Henderson). Poza tym ma instynkt do podań otwierających tylko nie ma ogrania w środku pola. Przeciwnicy widzą, że w obronie jest słaby i zawsze na niego wystawiają najwieksze “pokrętło”.

Yessir
Frankie by się fajnie wpasował i naprawdę liczę, że uda się go ściągnąć, podpisuje się też pod słowami aquerdationa

(P.S podoba mi się również Barella i też myślałem, że mógłby być dla nas niezłym wzmocnieniem)

Mi się wydaje, że jedynym zastępstwem Trenta poza Gomezem będzie najprawdopodobniej młody Ramsay gdy już się rozwinie (ale kiedy to będzie to niewiadomo)

Priorytetem Bellingham, ale jeśli by się go nie udało ściągnąć, to Frenkie de Jong i Barrela pomimo trochę innej charakterystyki (zwłaszcza Holender) to jedyne sensowne opcje do środka na powiedzmy podobnym poziomie. Problem jest taki, że po odejściu Busquetsa Barcelona nie puści (nie tanio) Holendra, a Inter jeśli odszedłby Martinez (a sporo plotek łączy go z tym cholernym dla Nas Realem), a do tego Skriniar do PSG kolejne okienko odchodzi, to nie musieliby też Włocha sprzedawać. Także musimy zrobić WSZYSTKO, by ściągnąć Anglika z BVB, a te dwie pozostałe opcje to mogą być miłe zaskoczenia, a nie zastępstwa. Bądź co bądź Frenkie i Bellingham, a obok ten jeszcze chociaż 1 sezon Thiago jako wyjściowe ustawienie, to byłby kosmos (przynajmniej na papierze, zaznaczam).

1 polubienie

Będzie jak z Neco. Zagra kilka dobrych miesięcy na jakimś wypożyczeniu i pójdzie na sprzedaż.

FSG to powinno kupić jakiś Ajax czy Benfice, a nie taki klub jak Liverpool. Poobsadzaliby dobrych ludzi na najważniejsze stanowiska, oni za małe pieniądze kupowaliby młode talenty, później rozwijali i sprzedawali z zyskiem. Idealna polityka FSG

5 polubień

:rotating_light: NEW: Liverpool have received a major boost in their potential bid to land PSG’s wantaway star Kylian Mbappe this season. The forward is reportedly considering buying out his own contract in January, which would make him a free agent. #lfc [l’equipe]

Zgadzam się z tobą @kuczq . FSG to dobrzy właściciele ale nie na taki klub jak Liverpool. Nam by się przydał niestety ale jakiś szejk. To jak ‚wykorzystaliśmy’ na rynku transferowym nasz prime w postaci zdominowania Europy zakrawa o kryminał. Jurek z piłkarzami wyrąbali sobie siekierą miejsce obok Realu i Barcelony jak chodzi o piłkarski szczyt a właściciele zakręcili kurki z kasą xD

@CzerwonyBartek @kuczq cały czas zapominacie o jednej kwestii. Może to Klopp sam nie chciał transferów? Wiecie, że on ma swoich ulubieńców i wierzy w trening. Lubi mieć stały trzon zespołu. FSG kiedy trzeba było to sypało kasą. Kiedy Klopp się uparł na jakiegoś piłkarza, to go dostawał.

Myślę, że takie postrzeganie to też część kości niezgody między zwolennikami, a przeciwnikami FSG. Ja na przykład bardzo cenię sobie “romantyzm futbolu” i bardzo bym nie chciał, żeby klub któremu kibicuje i pewnym sensie żyje nim, czy utożsamiam się, miał za właściciela państwo, w którym łamie się prawa człowieka, czy ogólnie mówiąc właściciela z jakimiś szemranymi powiązaniami. Myślę, że wiadomo o jakie kluby mi tu chodzi. W związku ze swoimi przekonaniami muszę szanować pracę od podstaw, które wykonało tu FSG i jestem im wdzięczny za to, że pokazali że można osiągać duże rzeczy ze zrównoważonymi finansami bez sztucznych bodźców, czy pompowanymi pieniędzmi z których krew kapie. To nie jest tak, że nie dostrzegam jakiś zaniedbań, ale każdy popełnia błędy, my pracujemy nad tym żeby osiągnać pułap finansowy/marketingowy takich klubów jak Bayern czy manU, tego nie zrobi się w 5 czy 10 lat, to żmudny proces ale jesteśmy na dobrej drodze i wierzę że jeszcze wiele sukcesów przed nami.

12 polubień

I kiedy to niby będzie miało miejsce, bo najpierw słyszałem teorie że jak klub wygra Ligę Mistrzów to dostanie mocny zastrzyk pieniężny i marketingowy i wtedy zacznie wydawać więcej, klub wygrał LM i ogólnie 3 razy był w finale i nic się nie zmieniło.
Potem było gadanie że LM to za mało i trzeba jednak wygrac jeszcze Ligę dla pełnego prestiżu, no dobra klub wygrał lige i nadal nic sie nie zmieniło.
Potem wymyślili, że może i klub odnosi sukcesy sportowe, ale jednak najważniejsze są umowy ze sponsorami, a konkurencyjne kluby mają je lepsze. No to podpisano niby bardzo dobrą umowę z Nike i nadal nic się nie zmieniło.
Dodam tylko że klub w tym roku osiągnął rekordowe przychody, wyższe nawet od przychodów united, i nadal praktycznie nic nie zostało zainwestowane w skład.

1 polubienie

@qba3
Brawo, podpisuje się pod tymi słowami rękoma i nogami. Nasi właściciele nie są idealni, mogliby inwestować więcej i być może dałoby to więcej pucharów w gablocie. Ale oni oo prostu znają się jak nie wydawać niepotrzebnie. Dzięki nim nie mamy problemów z kominem płacowym jak to wiele klubów, brak długów, rozwijanie klubu jako ogółu nie tylko składu. Ja wolę żeby każdego dolara oglądali po 3 razy z każdej strony , żeby nie było sytuacji, gdzie będziemy ściągali ,gwiazdy" z wygórowanymi pensjami których będzie problem sie pozbyć jeżeli się nie sprawdzą itd.
Nie jesteśmy szejkami, gdzie błędne decyzje nie miałby by konsekwencji z braku dna w portfelu.
Mają dosyć bezpieczny styl prowadzenia naszego klubu i rozumiem dlaczego niektórzy mylą to z brakiem ambicji, ale z FSG jestem jakoś spokojny nie o ten czy następny sezon, ale te następne 5/10 lat. Nawet jakby nas sprzedali to następny właściciel będzie miał ułatwione zadanie na start właśnie dzięki ich decyzjom.

1 polubienie

United budowało swoją markę przez 20 lat- masowo wygrywając wszystkie trofeum i zrobili to w okresie największego wzrostu przychodów klubów.

My 5 lat temu zaczęliśmy na nowo budować naszą markę, a Ty chciałbyś mieć to co ma United.

Jeszcze kilka lat temu finansowo byliśmy szaraczkiem w porównaniu do United. Kiedy oni zgarniali setki milionów, to my spłacaliśmy długi po Amerykanach.

Nie wiem skąd informacje o rzekomym wygraniu ligi czy ligi mistrzów jakoby one w ciągu roku miały zrobić nas potentatów.

3 polubienia

Ale przecież od Liverpoolu wiecej na transfery wydają klubu pokroju Evertonu, czy Aston Villi, które marketingowo czy finansowo w porównaniu do LFC sa niczym.
Dlatego pytam jeszcze raz, co takiego musi jeszcze Klopp osiągnąć z tymi wszystkimi Hendersonami i Milnerami, żeby FSG przestało finansować zespół jak jakiś klub z dolnej połówki tabeli?
Klopp w końcu odejdzie i wyniki ponad stan się skończą i skończy się też te wymyślone “budowanie marki” i pewnie dopiero wtedy wszystkie josify radbugi i inne qba dostrzegą do czego doprowadzi ta romantyczna wizja futbolu

5 polubień

Naprawdę męczące jest dyskutowanie z Tobą o tym samym, już poprzednio nie chciało mi się ciągnąć wątku, ale teraz odpowiem i mam nadzieję, że nie podkusi mnie odpowiadać kolejnym razem.

Po 1 ja nie słyszałem Twoich teorii, to że kibice sobie tak mówili i sobie dyskutowali nie znaczy, że tak było. Transfery są, mieliśmy 1 okienko bez żadnego nowego zawodnika(po którym zdobyliśmy mistrzostwo). Rozumiem Twoje rozgoryczenie brakiem pomocnika w tym okienku, ja rozumiem powód dla którego nie ściągneliśmy nikogo po tym jak Tchoumeni i Bellingham byli nie do wyjęcia. Rozumiem, nie znaczy że nie chciałbym zakupu kogoś innego, jeśli nie byłby to żadenśrodek jak np Tielemans.

Po 2 to prawda osiągamy coraz lepsze przychody przez sukcesy, budujemy markę i dzięki temu wdrapujemy się na pułap o jakim pisałem, to chyba dobrze? To że ty nie tego nie doceniasz i chciałbyś żeby co roku były jakieś znaczące transfery to inna sprawa. Zobacz jak pieniądze generuje real, ich ostatnie okienka były dość ubogie.
Po 3 zapytałeś kiedy to będzie miało miejsce, otóż to już ma miejsce bo ja piszę o wzroście wartości, pewnym procesie, budowie a nie sprowadzam wszystkiego do transferów jak ty. Zobacz sobie raport Forbesa jaki zrobiliśmy gigantyczny przeskok wartości i jak gonimy czołówkę-(2014) Real znów najpotężniejszy - najcenniejsze kluby piłkarskie 2014 - Rankingi - Forbes.pl
(2022) Najbardziej wartościowe kluby piłkarskie na świecie w 2022 roku [Forbes] | Transfery.info
Zwróć uwagę na tempo rozwoju, ile miejsc przeskoczyliśmy i ogólny stosunek 2014-2022. Żeby nie było, z tych lat rankingi mi wyskoczyły po prostu, myślę że w momencie przejmowania Liverpoolu przez FSG było jeszcze gorzej, nawet znacznie gorzej.
Po 4 i ostatnie nie mówię, że mój “romantyzm futbolu” jest słuszny, jedni mają taki kręgosłup moralny, niektórzy inny, a niektórzy nie mają go w ogóle. Nie musisz sie ze mną zgadzać, ale mógłbyś przestać pisać codziennie to samo. Bez odbioru.

10 polubień

Przegrywanie mistrzostwa o 1 pkt z ropnym potworem wpędził mnie w taką zmianę postrzegania sytuacji :confused: jeśli Ci piłkarze wygrają tylko jedno mistrzostwo to będzie to dziejowa niesprawiedliwość

Coraz więcej źródeł mówi o zainteresowaniu graczem blaugrany Frenkie de Jong. Zawodnik nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole.

https://www.meczyki.pl/newsy/kolejny-klub-dolacza-do-walki-o-frenkiego-de-jonga-angielski-gigant-zainteresowany-pomocnikiem-fc-barcelony/198178-n

https://twitter.com/AngEspresso/status/1581561509758783490?s=20&t=7_AY6_GwtxUiTsJFbceSKw

byłby to świetny transfer, a jakby do tego jeszcze udało się dograć Jude, to już było by potężne wzmocnienie środka pola.

“Jeśli chodzi o Francuza, to pomijając jego zachowanie i dwie odmowy, istnieje przeszkoda nie do pokonania, którą jest nikt inny jak 150-milionowa pensja, którą ma w PSG i która według klubowej szlachty skaże napastnika na nieopuszczanie Parc des Princes. Syreni śpiew Mbappé dociera do Valdebebas już od jakiegoś czasu, ale wiadomości nie są dwukierunkowe i nie wędrują do Paryża. Real Madryt twierdzi, że nie uznaje Mbappé od maja ubiegłego roku, kiedy to kilka dni po tym, jak powiedział “tak”, zaczął nie odbierać telefonu i odpowiadać na połączenia milczeniem. Teraz nie ma już odwrotu. Przynajmniej tak uważa Real Madryt. Rozdział zamknięty mimo skruchy byłego gracza Monaco. Odwracają się od niego plecami.”

https://www.marca.com/futbol/real-madrid/2022/10/16/6349c7feca4741f7678b4591.html

Pomijając jego zachowanie. Na taką pensję stać w zasadzie tylko dwa kluby. City oraz Newcastle. Haaland ma pensję podstawową ok 400k/w a z dodatkami ponoć 700k/w. To byliby w stanie dać Kylianowi 1mln/w. Liverpool nie jest w stanie konkurować z takimi kwotami. Chyba, że sam Mbappe zgodziłby się na coś rozsądnego. Ale to musiałby podzielić swoją pensję przez trzy albo cztery, a ma siano w bani więc do tego nie dojdzie. Nierealne. Ale takie Newcastle albo City może się skusić.

Proszę tak, Frankie zimą, Jude latem MARZENIE

1 polubienie