Rozważania transferowe (dyskusja)

Cóż, taki mamy klimat. Przy zakupie Diaza od razu pisałem, że to bardzo prawdopodobne, że pożegnamy się z kimś z naszego trio. Zwłaszcza, że Kloumbijczyk od razu wydawał się ściągany jako zmiana 1:1 Senegalczyka. Niestety, ale ciągle idziemy torem sprzedaży kluczowych piłkarzy, żeby kupić ich zmienników. Pół roku roku jakie spędził Luis razem z Sadio w jednym klubie powinien uzmysłowić naszym właścicielom odpowiedni kierunek

1 polubienie

Kto odchodzi z klubu było wiadome w zimie 2021/22 kiedy Neil Jones wrzucił listę ludzi, którzy mają małe szanse na pozostanie w klubie. Z tej listy skreślono tylko Gomeza. Reszta odchodzi z klubu zgodnie z planem w czerwcu. Bez względu na to w jakim kiblu się znaleźliśmy przez kontuzje klub musi nadal wyszukiwać zawodników o odpowiednim poziomie, a nie byle kogo.

Zgodnie z tym co pisze Pearce klub chciał pożegnać w lecie zawodników, którzy nic nie wnoszą do drużyny jednak tego nie zrobiono. Pearce stwierdził, że Klopp nie był “wystarczająco bezwględny”. Pearce ma kilka zarzutów w stosunku do FSG m.in to, że nie naciskali wystarczająco mocno na transfer pomocnika i bezwzględnie uwierzyli w jego talent [Kloppa]. Pearce zwraca również uwagę na słowa Kloppa, który stwierdził że gdyby od niego zależały transfery to mógłby bardziej zaryzykować.

Jamesowi chyba przestały przychodzić przelewy z klubu bo zaczął pisać jak dziennikarz a nie tuba propagandowa.

2 polubienia

I ci zawodnicy o “odpowiednim poziomie” to na przykład Arthur Melo, Kabak, Davies czy ten cały Ramsay ktory nadal nie zadebiutował tak?

3 polubienia

Jest spora szansa, że Calvin wyjdzie w pierwszym składzie na Napoli.

Tak naprawdę mecz z Napoli jest taki żeby tylko się odbył bez kontuzji. Szans na 1 miejsce i tak praktycznie nie mamy, więc jest to dobra szansa by własnie tacy zawodnicy jak Ramsay czy nawet Bajcetić (już wolę młodego Hiszpana który będzie ambitnie biegał, niż kłode Fabinho który biega jakby miał muchy w nosie) zagrali kilka minut i pokazali się Anfield.

1 polubienie

https://twitter.com/Plettigoal/status/1587145885015760899?s=20&t=EhXI0HciAxl28ngb4x3ZLw

Mam nadzieję, że w styczniu nie zaczniemy grzebać w śmietniku i przyjdzie zawodnik z listy letniej, a nie ktoś na poziomie Tielemansa, bo to będzie oznaczać cofnięcie się o krok. Żodyn z dziennikarzy nie mówi o kolejnym napastniku, ale skoro na światło wychodzą informacje, że PSV ma takie problemy finansowe to Ward będzie idiotą jeżeli chociaż nie spróbuje flirtu z Gakpo. Bo Mudryk poza orbitą za taką kasę. Byłoby trzech lewo skrzydłowych, ale choooj tam. Salah nie potrzebuje zmiennika. xD

1 polubienie

Jeśli brać kogoś z PSV po przecenie, to w tym momencie Sangare. Gakpo chyba tylko po to, by nie pozwolić mu przejść do takiego Arsenalu lub MU po tak niskiej cenie. Innego sensu takiego transferu bym nie widział.

2 polubienia

“Brak wzmocnienia w środku pola wrócił do nich i oznacza, że Liverpool szuka teraz kogoś z umiejętnością wejścia i zrobienia takiego samego wrażenia jak Virgil van Dijk i Alisson. To będzie kosztowne.” [paul joyce]

Wycinek z artykułu. Całość można przeczytać na the times.

Przecież zawsze przed okienkiem transferowym jest gadanie jak to się nie mamy wzmocnić, a przyjdzie okienko to Klopp będzie mówił że ciężko o odpowiedniego kandydata, i że musimy się zadowolić tym co mamy. No chyba z Henry się gdzieś tam w Ameryce naj%%%, i zrobi przelew z 70 mln i nagle kupimy jakiegoś kota ;D

2 polubienia

No i co okienko kogoś ściągamy kto jest wartością dodaną dla naszej drużyny.

Jota, Thiago, Konate, Nunez, Diaz to są jakie ogórki?

2 polubienia

To trochę inna sytuacja niż wszystkie. W tym momencie przez różne problemy grozi nam realny upadek z rowerka i brak miejsca w LM, a dla FSG to byłaby potężna strata pieniędzy. To się nie może wydarzyć i dlatego klub musi zainwestować już teraz w cel, który prawdopodobnie miał być jednym z celów letnich. Liczę, że to nie będzie Tielemans. Liczę również, że to będzie ktoś lepszy niż Laimer. Ale skoro Joyce pisze o kimś na poziomie Van Dijk albo Alissona to te dwie postaci odpadają tak czy siak. Może to będzie ktoś o kim nigdy nie było pisane (wielce prawdopodobne). Raczej na transfer Enzo, Bellinghama i Barelli w zimę nie ma szans, bo wszystkich zespoły walczą dalej w LM. Prędzej Moises Caicedo. W sumie ciekawa sprawa kto przyjdzie. Oby to nie był odpad popromienny, bo sie cofniemy w rozwoju.

1 polubienie

Maddison. Realna opcja za około 50-60 melonów.

2 polubienia

To ja już może zaspoileruje co będzie w styczniu.
James Pearce: “Liverpool uważa że zimowe okienko nie jest dobrym okresem do robienia transferów, ponadto Jurgen Klopp jest zadowolony z powrodu Keity i Arthura Melo. Źródła bliskie klubowi twierdzą że lato 2023 będzie odpowiednim okresem do przebudowy składu”.

8 polubień

Od kilku miesięcy da się zauważyć, że Pearce zmienił retorykę i tak nie wafluje LFC. Myślę, że akurat on tego nie napisze, co nie znaczy że transfery będą :slight_smile:

1 polubienie

Powiedzmy sobie szczerze, że jeżeli nie będzie zakupów w zimę to możemy uznać, że rząd pisu z takim flagowcem jak sasin czy kowalski to są mega strategami w porównaniu do FSG jeżeli chodzi o prowadzenie tego klubu. O ile po mundialu będzie jeszcze jakaś matematyczna szansa na top4 to bez wzmocnień oficjalne mówimy pas i bijemy się o miejsce w LE.

Jakie matematyczne szanse przecież my tracimy na ten moment 8pkt do top4 przy meczu rozegranym mniej… matematyczne szanse to miała Barcelona na wyjście z grupy w poprzedniej kolejce ligi mistrzów, a nie Liverpool gdy przed nami 2/3 sezonu.
Tak jak josif napisał najgorsze co możemy zrobić to kupić zimą jakiś półśrodek, to by zupełnie nie miało sensu, stracilibyśmy tylko pół roku na nic+stracilibyśmy wartościowe miejsce w składzie na przyszłość. Co do tego Laimera, bo sam często o nim pisałem w kontekście transferu za darmo, to wszedłem z ciekawości w jego statystyki z tego sezonu a tam kolejna kontuzja podobno do stycznia, myślę że nie powinniśmy patrzeć w jego kierunki ze względu na te ciągłe urazy. Także zimą albo mocny transfer albo przetrzymajmy z tym co mamy. Wiem, że to niepopularna i niemodna wśród tego forum opinia, ale ten skład gdy wróci do zdrowia i złapie rytm to nawet w tym sezonie spokojnie może skończyć na 2 miejscu, inne zespoły poza City nie są w stanie być tak równe w ciągu całego sezonu.

@down właśnie miałem wspomnieć o Nevesu, realna i bardzo fajna opcja moim zdaniem. Czytałem, że Barcelona była nim zainteresowana też, ale podobno go odpuścili. W tych newsach w kontekście Barcelony była cena około 30mln więc idealny zimowy transfer na papierze. A Keite nie zarejestrowaliśmy bo miał po prostu kontuzję, na etap pucharowy zapewne będzie już wpisany podobnie jak Ox. Nie ma szans na Bellinghama zimą, sam powiedział że na pewno zostanie do końca sezonu w Bvb.

1 polubienie

Już mamy jeden odpad popromienny, ten z zapaleniem kości łonowej (info zaczerpnięte z forum).
A ja coś czuje, że ruszymy po Bellinghama i w rozliczeniu wyślemy Keite do dortmundu (może nawet dlatego go nie rejestrowaliśmy w LM). Albo po Nevesa bo Wilki i tak kupę grają narazie.

Piszę o matematycznych szansach bo przegrywamy z Forest i Leeds a przed nami wyjazd na Spurs, jak tak dalej pójdzie to w grudniu bedą to już matematyczne szanse, do tego trzeba brać pod uwagę widmo kolejnych kontuzji.

Gówniane źródła podają, że Ruben Neves będzie dostępny za 21mln funtów. Tylko, że on nie jest typem zawodnika, którego chce Klopp. Jest szybki, jest bardzo dobry technicznie, ale nie jest wysoki i silny fizycznie. Z kolei Sangare jest wysoki i silny fizycznie, ale nie jest tak dobry technicznie jak Neves. I kosztuje 30mln funtów. Ale być może sztab już zmienił swoje preferencje i poszukiwany zawodnik nie musi być wysoki i silny fizycznie. Takim połączeniem Nevesa i Sangare był Tchouameni, ale na rynku już nie ma takiego zawodnika. Najlepszym wyborem po Tchouamenim byłby Kalvin Phillips, ale niestety wybrał ławkę w City. Łatwiej jest kupić środkowego pomocnika niż defensywnego, a klub cały czas utrzymuje, że chce kupić środkowego pomocnika, a nie defensywnego. Więc być może liczą na odbudowę formy Fabinho po mundialu. Problem jest taki, że nie mamy w składzie zawodnika, który mógłby go zastąpić. Żaden zawodnik nie ma umiejętności gry jako DP. Różnica pomiędzy Nevesem a Sangare jest taka, że ten pierwszy potrafi grać jako DP i ŚP i robi to bardzo dobrze. W idealnym świecie Liverpool wydaje 100mln funtów i kupuje: Sangare, Nevesa i Gakpo, czyli gości w promocyjne cenie. Takiej promocji nie było w ubiegłe lato.

1 polubienie