Rozważania transferowe (dyskusja)

Gdzieś czytałem że Neves odrzucił kilka ofert w letnim okienku z PL bo jego marzeniem jest grać do Barcelony, chyba u Fabrizo Romano to czytałem. Ale tak, chętnie bym go widział u nas w styczniu nie musiał by oswajać się z ligą, jakość posiada

Mam nadzieję, że to fake news:
“Jürgen Klopp, menedżer Liverpoolu, zamierza zimą wzmocnić środek pomocy. Jego głównym celem jest Konrad Laimer, zawodnik RB Lipsk - donosi Sky Sport Deutschland”.
Facet prawie nie gra z powodu kolejnej kontuzji… niech idzie do tego swojego Bayernu, my już mamy obsadzoną ławkę wiecznych rekonwalescentów

Niestety, ale wygląda na dośc prawdopodobną opcję w obliczu naszej polityki transferowej. Jeśli nic się nie zmieni w naszej drużynie to latem Milner, Keita i Ox kończą swój pobyt w Liverpoolu i staja się wolnymi agentami, a to oznacza nagłą potrzebę sprowadzenia 2-3 środkowych pomocników. Skoro naszym celem jest Bellingham, który ma kosztować furę pieniędzy (choć jego sprowadzenie jest coraz mniej prawdopodobne) to chyba nikt z nas nie spodziewa się, że FSG na pozostałych graczy środka pola rzuci konkretny hajs. Tak więc, bedziemy brać te tanie opcje. Laimerowi w czerwcu wygasa kontrakt, więc nawet wykupienie go w styczniu nie będzie drogie. To, że jest to zawodnik mocno podatny na kontuzje niestety ma chyba drugo lub trzeciorzędne znaczenie dla osób podejmujących decyzje w tym klubie :frowning:.

jeśli to ma być ten wstrząs transferowy w styczniu, to już możemy się zacząć zastanawiać czy Jurkowi faktycznie może się udać wygrać wszystkie możliwe trofea z Liverpoolem…

Gość jest według mnie takim samym (z całym szacunkiem do jego osoby) odpadem jak Arthur.

Jeżeli kupimy Laimera i on będzie więcej niedostępny niż dostępny, to nasi działacze mogą sobie przypisać łatkę największych dzbanów w historii sportu :smiley:

https://mobile.twitter.com/AnfieldEdition/status/1587752402295422976

Czyli będziemy chcieli wejść all-in z kwotą niewystarczającą na dołączenie do stolika :slight_smile: brzmi ciekawie. Oby żadna inna angielska drużyna nie przejawiala chęci ściągnięcia Anglika do siebie (mowa tu przede wszystkim o City), bo wtedy na pewno Jude nie będzie biegał w koszulce Liverpoolu. Jedynego asa w rękawie mamy w postaci gry w Premier League, bo tego akurat Real nie może mu zapewnić, więc trzeba liczyć na chęć powrotu Bellinghama do kraju

1 polubienie

Mnie cały czas zastanawia ta wiara, że Jude będzie chciał do nas dołączyć. Dołączyć bo co? Bo magia Kloppa?
Mając do wyboru pięknie rozrysowane projekty z Madrycie czy Manchesterze, a nasz lekko chylący się ku upadkowi, z kluczowymi zawodnikami po 30, gdzie sam będzie musiał ciągnąć to bagno w środku, które miejsce jest bardziej atrakcyjne sportowo? A to wszystko licząc, że załapiemy się do LM.
A teraz dodajmy do tego jeszcze aspekt finansowy.
Osobiście byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Jude wybrał nas, a nie np.: Madryt.

Z ekscytującego projektu w kilka miesięcy do chylącego się ku upadkowi? Bez przesady. Popełniono niewytłumaczalne błędy w lecie ale to ciągle potężna drużyna z świetnym trenerem. Tylko posiadająca kluczowe braki. Chylący ku upadkowi to mogą być za 2 lata jeśli nie ogarną tego bajzlu.
Manchester United to ciagle niewiadoma. Na ten moment wszystko udało się zwalić na Pogbe i Ronaldo a grę w środku pola ogarneli im … 30 latkowie w osobach Casemiro i Eriksena który w wielu klubach nie dostał by już szansy z powodów bezpieczeństwa.

Real Ancelottiego? Faktycznie obecnie to bardzo ekscytujący projekt plus wielka (największa w świecie piłki marka) i super miasto do życia. Weź tylko pod uwagę jak w poprzednich klubach kończył Włoch. Gdyby nie powrót do Realu można by śmiało pisać, że Carlo się raczej skończył.
Dodatkowo zakłamuje trochę obraz poprzedniego sezonu wygrana LM która wygrali trochę jak Grecja Euro w 2004. Super, teraz jadą na renomie „ mentalnych potworów” natomiast w normalnych okolicznościach ich droga powinna się skończyć na oklepie od PSG albo City. W normalnych czyli w takich w których zespół lepszy, dominujący w spotkaniu wygrywa.

7 polubień

OK, wiadomo, że JEŚLI chcemy sprowadzić Jude’a to pozostali pomocnicy będą wariantami ekonomicznymi, nie mam z tym problemu i rozumiem.
Ale niech to nie będą ludzie mający abonament w szpitalach, lepiej mieć, oprócz mitycznego Bellinghama, kolejnego Wijnalduma, a nie Keite czy Oxa.

3 polubienia

Laimer z RB Lipsk to podobno taki połamaniec

Ja jednak uważam, że jest to projekt lekko chylący się ku upadkowi, który zaczął się pod koniec poprzedniego sezonu.
Brak stabilnego partnera dla VVD, bo wszyscy inni są nagminnie kontuzjowani. Brak zmiennika dla TAA (Ramsay póki co młody chłopak do ogrania). Środek pola składający z zawodników już dawno będących po najlepszych latach. Świetny Thiago, który regularnie omija kolejne mecze. Emeryt Milner, nijaki Henderson, a do tego dochodzi tragiczny Fabinho, który będąc najmłodszym z nich ma już 29 lat. Do tego wiekowy Firmino i Salah, który od czasu PNA nie może ustabilizować swojej gry.
To jest nasz trzon zespołu na którym opiera się gra, a który najlepsze lata ma już za sobą. Trudno tu więc mówić o ekscytacji, gdy na ratowanie wyniku wchodzi Jones.
Jeżeli więc nasza kadra nie chyli się ku upadkowi, to ile jeszcze braków trzeba mieć by uznać, że jednak się chyli? Z wyjątkiem Thiago żaden z naszych ŚP nie powinien obecnie grać w pierwszym składzie wicemistrza Anglii. A jednocześnie nie ma szans na grube wydatki i zakup 2 topowych pomocników, którzy odciążą Hiszpana, a innym pozwolą siedzieć na ławce.

Nie widzę tutaj nic co mogłoby przyciągnąć Jude’a mając do wyboru Real czy City.

1 polubienie

No to napisałem właśnie co w moim mniemaniu musi się stać aby uznać ten projekt za chylący się ku upadkowi. Będziemy musieli przespać najbliższe okienka. ŚO akurat według mnie mamy narazie dobrze zabezpieczone. Konate to kawał piłkarza. Natomiast faktem jest, że trzeba by sprowadzić jakiegoś wonderkidabkrory w przyszłości mógłby się stać jego partnerem kiedy VVD całkiem zdziadzieje. Gomez no cóż jako 4 wybór i awaryjny PO jest Ok gdyz mało jaki lepszy piłkarz zgodziłby się na taką role. Pokładałem nadzieje w SVdB natomiast po dobrym początku niestety złapał ciężką kontuzje i możliwe, że nic z chłopaka nie będzie jeśli nie wykorzysta tego wypożyczenia. Dalej, potrzebujemy kreatywnego pomocnika typu Bellinghama czy Nevesa. Oprócz tego potrzebujemy również drugiego o usposobieniu bardziej defensywnym jak Declan Rice czy chociażby ten mało przekonujący Laimer. Ostatnim palącym wzmocnieniem jakie powinno się pojawić jest napastnik mogący grać po prawej stronie który w dłuższej perspektywie będzie mógł zastąpić Salaha. Nie mam tutaj propozycji natomiast strasznie żałuje, że nie postaraliśmy się o powrót Sterlinga. Nie byłoby to zbyt perspektywiczne posunięcie ale załatwiłoby problem ofensywy na jakieś 5 lat w przód.

Moim zdaniem obecny sezon to okres przejściowy. Nie bez powodu przedłużyliśmy o rok kontrakt z Milnerem i nie oddaliśmy latem Keity i OXa.

Uważam, że w zimowym okienku transferowym oraz letnim 23/24 zrobimy czystki w składzie oraz sprowadzimy kilku kluczowych piłkarzy, uważam że pieniądze z poprzednich okienek transferowych były magazynowane w banku, aby w kluczowym momencie otworzyć sejf i stworzyć skład, który znowu zaspokoi nasze aspiracje na najbliższe 4 sezony.

Moje przypuszczenia na kolejne dwa okienka transferowe

Zimowe okno transferowe 22/23:
Zawodnik przychodzący:

  • James Maddison
  • Konrad Laimer

Zawodnik odchodzący:

  • Naby Keita

Okienko transferowe lato 23/24:

Zawodnik przychodzący:

  • Enzo Fernandez
  • Jude Bellingham

Zawodnik odchodzący:

  • Alex Oxlade Chamberlain
  • Arthur Melo
  • James Milner
  • Nathaniel Phillips

Przedłużenia kontraktów:

  • Roberto Firmino,
  • Thiago Alcantara,
  • Joel Matip,
  • Adrian.

Nasza drużyna w przyszłym sezonie powinna wyglądać mniej więcej tak:

Bramkarze:

  • Alisson
  • Kelleher
  • Adrian

Prawi obrońcy:

  • Trent Alexander-Arnold
  • Calvin Ramsey
  • Conor Bradley

Środkowi obrońcy:

  • Virgil Van Dijk
  • Konate
  • Joel Matip
  • Sepp Van Den Berg
  • Joe Gomez

Lewi obrońcy:

  • Andy Robertson
  • Kostas Tsimikas
  • Adam Lewis

Defensywni pomocnicy:

  • Fabinho
  • Konrad Laimer
  • Stefan Bajcetic

Środkowi pomocnicy:

  • Jude Bellingham
  • Enzo Fernandez
  • Curtis Jones
  • Jordan Henderson (C)
  • Thiago

Środkowi pomocnicy ofensywni:

  • James Maddison
  • Fabio Carvalho

Prawi napastnicy:

  • Mohamed Salah
  • Harvey Elliott
  • Kaide Gordon
  • Ben Doak

Lewi napastnicy:

  • Luis Diaz
  • Diogo Jota
  • Trent Kone-Doherty

Środkowi napastnicy:

  • Darwin Nunez
  • Roberto Firmino
  • Oakley Cannonier
1 polubienie

Moim zdaniem - Thiago, Matip, Adrian nie powinni być przedłużani. Thiago i Matip mają spore problemy ze zdrowiem i na koniec kontraktu 33 lata, przedłużanie ich może spowodować sytuacje jak z Oxem czy Keitą. Wydaję mi się, że koniec przyszłego sezonu to optymalny czas, żeby się z nimi rozstać, Adrian na dobrą sprawę w klubie nie jest potrzebny.

Jak to w końcu jest z tymi piłkarzami z kontuzją. Kto mu płaci hajs w razie długotrwałej kontuzji? Klub płaci 100%? 80%? 50%? Czy jakieś ubezpieczenie? Jak są pod tym względem konstruowane umowy, ktoś się orientuje? Piłkarz ma kontrakt, czyli zobowiązany jest grać, a jeśli nie gra to nie wypełnia swojego zobowiązania, z drugiej strony nie zostanie odcięty od pieniędzy przecież.
Mógłby ktoś wyjaśnić?

fajnie przygotowane ale dodatkowo ruszyłbym po Mudryka, Gakpo lub Xaviego Simonsa. Rotacja na skrzydłach jest nam bardzo potrzebna, Jota lepiej wygląda na środku ataku.

Oxa bardzo chętnie byśmy oddali jakby był chętny, ale pech chciał, że doznał poważne kontuzji w presezonie i wiadome było, że nie ma co liczyć na sprzedaż kontuzjowanego piłkarza.

Trzymanie Adriana w ogóle mija się z celem. Kelleher jest młodszy i lepszy od Hiszpana, więc jeśli Irlandczyk nie będzie wymuszał odejścia, to w miejsce Hiszpana powinien wejść młodzik lub ściągnąć doświadczonego brytyjczyka (najlepiej z wolnego transferu) tak, żeby nie blokowal miejsca na zawodnika bez statusu HG.

Tez nie wydaje mi się, żeby w jedno okienko przybyli Fernandez i Bellingham. Jude wg doniesień wyceniany jest przez BVB na około 150 mln. Wiadomo, że z tego zejdą, ale pewnie kwota wyniesie około 115-120 mln. Benfica również słono liczy sobie za swoje gwiazdy, więc nie wierze w kwotę niższą niż 80-100 mln za Enzo. To daje około 200 baniek, przy dobrych wiatrach, za dwóch pomocników. Jeszcze jak doliczymy Maddisona+Laimera zima to kolejne okolo 60 mln. Nie mamy tez na sprzedaż żadnego droższego piłkarza, aby jakoś zamortyzować tak gigantyczny wydatek

Roztaczasz przyjemną dla oka wizję składu, ale raczej mało prawdopodobną. Choć atak wydaje się najgorzej zbalansowaną formacją wymagającą wzmocnień. Również prawe wahadło może kuleć, bo opiera się tylko na założeniu eksplozji talentu Ramsaya

Kontuzje sa ryzykiem wpisanym w ten sport. Klub nie może zaprzestać wypłacania pensji z powodu urazu piłkarza. Wyjątkiem mogłoby byc doznanie urazu podczas wykonywania czynności zabronionych w kontrakcie

1 polubienie

Byłem wczoraj na meczu Szachtara z Lipskiem i naprawdę gra Szlagera i Kempla w środku robiła wrażenie. Do tego Szoboszlai o Nkunku już nie wspomnę bo raczej poza naszym zasięgiem. Ale 2 środkowych godna uwagi świetni w odbiorze i rozegraniu. Wiem, że zawodnicy z Niemiec raczej się nie sprawdzali ale wydaje mi się że kwoty za nich były by w miarę rozsądne.

Brakowało mi tego odklejenia SEB’a na forum, jeszcze tylko zabrakło Mbappe na liscie i byłaby ona kompletna

1 polubienie