Rozważania transferowe (dyskusja)

I bardzo dobrze. Zawodnik który jest wart maks 50 mln euro. Poza udanym Mundialem, cudów nie prezentuje w Benfice, a transfer do Chelsea gdzie pod wodzą Pottera grają no bardzo średnio to nie wiem czy to taki super transfer. Zresztą Chelsea nie kupuje graczy którzy im pasują do polityki klubu, tylko takich o których jest głośno i którzy podbijają ich znaczenie marketingowe a nie piłkarskie. Jestem niemal pewny że Liverpool kupując kogoś za 50-60 mln zrobi dużo lepszy interes niż Chelsea kupując gościa który miał dobre 3 tygodnie.

4 polubienia

Mądrze prawisz mordzie :slight_smile: Enzo jest przereklamowany takich pieniędzy jest wart tylko Jude.

I Tonali. No i Pedri, ale on jest nie do wyjęcia.

Tonali to się nadaje na tarcie chrzanu, on nawet w Milanie nie zawsze gra😜
@Ralf088
Tez uważam ze 100 mln czy więcej za goscia co ma dobre pol sezonu to przegięcie. Jestem niemal pewien, że my takiej oferty nie złożyliśmy. Na pewno fajnie byłoby go mieć u siebie, ale nie za taka kasę. Teraz z taka metka w tak młodym wieku, to moze być spory zjazd. Jednak No wszystko zależy od mentalu zawodnika.

1 polubienie

Dla porownania Caicedo od niedawna 21 latek, wart.rynkowa 38 mln euro a pol roku temu tylko 6 mln. Rozgrywa 2 sezon, kupiony za 5mln, w zeszlym sezonie we wszystkich rozgrywkach ledwie 10 meczy, w tym sezonie czyli od pol roku dopiero jest podstawowym zawodnikiem. To “8” ktoremu zdecydowanie blizej do “6” ale niezbyt kreatywny, raczej typowy zapierdalator srodka pola.
Edit. Jesli chcemy kupowac pomocnikow “8” za wielką kase to muszą byc kreatywni, bo jesli docelowo mamy grac Nunezem na szpicy, to on nie bedzie sie cofal do rozegrania jak Firmino, i naszą glowna bronią oprocz slynnych wrzutek beda tylko dlugie pilki za plecy obroncow.

3 polubienia

Ogólnie jak Chelsea bierze Enzo to może odpuszcza Rice’a. Patrząc, że ma 18 miesięcy do końca kontraktu może byłby do wyciagnięcia dziś za 50-70 milionów. Młotki bardzo słabo w tym sezonie idą, wiec może kasy na wzmocnienia potrzebują bardziej niż Declana. Szczególnie, że w lecie dużo mniej będą mogli wołać za niego.

Spełnienia marzeń oraz osiągnięcia celów.
Pogody ducha i spokoju w nadchodzącym 2023 roku. YNWA

26 polubień

Dokładnie. Potrzebujemy kreatywnego pomocnika. Luka Sucić jest właśnie kreatywnym pomocnikiem, który potrafi przełamać linię jednym podaniem. Nie jest tak dobry w krotkiej grze jak np. Thiago, ale kto jest tak dobry? Z kolei Caicedo to typ pomocnika, który “utrzymuje posiadanie piłki i pressing” oraz nie jest pomocnikiem, który zagra oczywiste podanie. Niestety jest mało prawdopodobne, że Liverpool kupi ich obu jednocześnie jeżeli mają w planach zakup Bellinghama.

Zaczynamy 31 dni transferowego szaleństwa. Do tej pory olaliśmy parę okienek transferowych na czym się mniej lub bardziej przejechaliśmy w krótkim odstępie czasu. Jeśli sytuacja powtórzy się, fsg jest u mnie skończone.

4 polubienia

U mnie to już jest skończone. Skończyło się zamiatanie pod dywan sytuacji z hajsem na transfery

1 polubienie

FSG jest ciągle spóźnione z transferami. Przecież jakościowego pomocnika to powinniśmy kupić po odejściu Giniego. Holender nie był wielkim wirtuozem ale był niezwykle pracowity i przede wszystkim omijały go kontuzje przez co był kluczowym graczem. Liczyliśmy że Keita i Ox jednak ozdrowieją ale to były bardzo płonne nadzieje. Teraz nasza druga linia wymaga dużej przebudowy. Tylko (zdrowy) Thiago trzyma poziom. Fabihno i Hendo jednak grają słabiej niż jakiś czas temu, potrzeba dla nich realnej konkurencji. A na ławce takiej niestety nie mamy…

Obawiam się, że okno transferowe w Liverpoolu zamknęło się 28 grudnia.

Zgadzam się z tym w 100%, że od odejścia Giniego należało systematycznie inwestować w naszą linię pomocy, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, która jest teraz, tzn. potrzeby całkowitej jej przebudowy. Myślę jednak, że tutaj też dużo zawalił Klopp i ludzie odpowiedzialni za transfery, bo możemy narzekać na FSG ale jak Klop chciał OXA czy Keitę to FSG wyłożyło dużą kasę za obu tych piłkarzy, a to, że oni nie mają zdrowia i są ,cieniami" swoich najlepszych wersji to już nie da się na FSG zrzucić. Do tego Curtis, który pod kątem zdrowia prezentuje się podobnie i mamy lipę. Pamiętam, jak przed sezonem Klopp w wywiadzie tłumaczył, że nie ma potrzeby kupowania kogokolwiek do pomocy bo mamy tam 9 zawodników i jak tak sobie na spokojnie pomyślałem o tych 9 zawodnikach to byłem przerażony biorąc pod uwagę ich zdrowie/umiejętności/formę.

Mial byc Jude, a bedzie Tielemans za free. Moze i Jude chce/chcial do nas ale my pewnie przeciagamy sprawe bo nie mamy kasy xD

Akurat na Jude’a to zakładam, że pieniądze są. Natomiast to nie wystarczy i tak jak raczej każdy tutaj pisze potrzeba jest sprowadzenia kogoś zimą. Zdecydowanie przydałby się jakiś defensywny pomocnik bo widzimy jak się kończy brak odpoczynku dla Fabinho a Bajcetic, mimo że ma ogromny potencjał i radzi sobie nieźle, to raczej jeszcze tego nie uciągnie. Osobiście bym chciał Caicedo.

A co sądzicie o sprowadzeniu Enzo Le Fee z Lorient. 22 lata, dobrze prezentuje się w Ligue 1, kontrakt do 2024. Wartość wg Transfermarkt - 12mln euro.

Zobaczcie co w tym sezonie robi Tyler Morton w Blackburn
Polecam włączyć highlights’y świetna wizja, przerzuty dzielenie w środku pola, opanowany, pewny siebie
Uważam, że wypożyczenie świetnie mu zrobiło i z każdym dniem coraz lepiej rokuje a co najważniejsze regularnie gra i łapie minuty przy czym zbiera dobre oceny

2 polubienia

Niech ktos Jurgenowi powie ze to co mamy do gry w pomocy to w wiekszosci do wywalenia szrot.
86 baniek za Bellinghama, liczymy na promocję?:see_no_evil:
Ręce opadają jak się to czyta. My potrzebujemy na teraz nowego pomocnika, a w przyszlym sezonie trzech.



Już z tymi 3 to nie przesadzaj. Potrzebujemy dwóch klasowych pomocników - 1 teraz i drugiego latem. Do rotacji mamy niezłych młodych zawodników. Problemem jest brak odpowiedniej jakości w podstawowym składzie naszej drugiej linii

Tam w AnfieldEdition jest takie ułatwienie, że pokazują na początku jaka jest wartość newsa. W tym przypadku jest to tak jakby tier 4. U nich jest przypięty tweet z objaśnieniem.

Bellingham nam ucieka, a jak czytam te nasze newsy o targowaniu sie to nic dziwnego.