Rozważania transferowe (dyskusja)

Tutaj widoczne jest coś innego a jest w tym ujęty Gakpo
Jurgen Klopp's LFC transfers - list of Liverpool players bought and sold by Klopp
Coś masz jakaś dziwna tendencje do pisania, że złe to Klopp, dobre to nie on. Jakoś dziwny trafem przed nim wyników nie robiliśmy. Skoro jest takim impotentem transferowym, to dlaczego zmienił się klub z jego obliczem.
W ogóle jesteśmy chyba jedynym klubem, gdzie transferów nie przypisuje się managerowi, szczególnie tych dobrych.
Do tego jakies budowanie narracji, że Klopp nie chce robić transferów.
On chyba najlepiej wie, że te transfery są potrzebne, tylko nie chodzi i nie trąbi o tym wszędzie.
Z reszta wskazywał na to podczas pierwszej konferencji po Gakpo, że jakiś transfer będzie. To może jednak coś się pojawi, albo jednak nie dostał obiecanych środków.
Do tego z BVB nie jest trudno wyciągnąć zawodnika, oni z gwiazd jedynie potrafili zatrzymać Reusa, który jest wiecznie kontuzjowanym wychowankiem.

Skoro Edwarda jest tak dobry, to dlaczego nikt go nie zatrudnia?
Poza tym z czego widzę to się bardziej chwali jego sprzedaże niż zakupy. U nas już nie ma nawet za bardzo kogo sprzedawać.

https://angielskieespresso.pl/post/95227/2021/11/13/michael-edwards-masterclass-top-10-ruchow-transferowych-wspolautora-potegi-liverpoolu/

Ogólnie co do transferów to jest raczej zespołowy wysiłek. Na moje to wyglada, że manager zgłasza jakiego profilu zawodnika szuka. Zespół skautow wyszukuje, Manager zatwierdza. Dyrektor dokonuje negocjacji i dopina transakcji. Tez pewnie zdarzają się przypadki, że manager konkretnego zawodnika chce i dąży do jego podpisania(ewidentnie VVD, pewnie wiele więcej sytuacji). Skoro Klopp chciał niby Brandta, a dostał podsuniętego Salaha i powiedział dobra bierzmy Egipcjanina. To nie świadczy, że Klopp jednak ma nosa ?
Co do słabych transferów to od Edwardsa zrobiliśmy w sumie całe 2. Melo nie liczę, to jest jakaś lipa- panic buy. W stylu Caulkera w pierwszym sezonie Kloppa, a robi się takie bo nie ma się kasy i dupa się pali.
I jak dla mnie Nunez, to jest zawodnik pod Kloppa- wybiegany, świetny fizycznie, niesamowicie szybki, z potencjałem na wielki rozwój.
Gakpo- też fizycznie świetny, po liczbach widać, że potrafi i wykończyć i obsłużyć kolegów. Cały świat się dziwi, że tak tanio go wyrwaliśmy.
NA dobrą sprawę Klopp bo teraz to niby on robi, zrobił 2 transfery, które wyglądają naprawdę dobrze. Więcej może przyjdzie, a może nie. Nie wiem jak tam nasze finanse, ale patrząc na artykuł o buczeniu na Henry’ego to chyba u nas też średnio jest.
Więc jak ktoś piszę o złych ruchach Kloppa, a dobrych Edwardsa. Niech się zastanowi ile tych ruchów od Edwardsa zrobiliśmy i czy rzeczywiście są one złe.

Możecie mnie nazwać imbecylem ale wg. mnie idealnym dla nas rozwiązaniem jest ogłoszenie transferu Bellingama przez… real i to jak najszybciej. Straciliśmy letnie okno bo czekamy na Juda, teraz stoimy bo czekamy na Juda. Po takim sezonie on do nas i tak nie przyjdzie a bez transferu do pomocy teraz nie widzę szans na poprawę. Po prostu ktoś musi powiedzieć FSG sprawdzam i zobaczymy czy rzeczywiście mają odłożone pieniądze na niego czy to tylko taka zasłona.

7 polubień

Nikt nam kibicom takiej przysługi nie wyświadczy.

Oglądałem sobie wczoraj Arsenal - Newcastle i zwróciłem uwagę na Longstaffa. Kurcze taki trochę drewniany zawodnik, niby nic wielkiego, ale widać serducho do gry, biega za dwóch, realizuje założenia taktyczne, nawet coś z przodu zamiesza. Na prawdę przydałby się co najmniej jeden taki Longsteff u nas. Przecież łatwiej o takiego zawodnika niż marzyć i pisać kolejne artykuły o Judach i innych topkach.

Klopp uważa, że Henderson i Milner dalej są takimi zawodnikami.

1 polubienie

Czyli jednym słowem marzy ci się Hendo i Milli z nanowszczepami pozwalającymi im na powrót do dawnej formy?

Tylko Hendo i Mili wieku nie oszukają, a jakaś młodsza wersja jest potrzebna.

1 polubienie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1610573162651041793?t=UPkebWWvnlHMTFRDHwf3fQ&s=19

Liverpool ocenia swoje opcje, ale obecnie nie ma żadnych oznak wzmocnień w pomocy. (Pearce)

Czyli nasze ambicje to top10 w PL. Ładny zjazd.

1 polubienie

To już nawet nie jest śmieszne. Niech sobie wsadzą tego Arthura Melo w dupę, dopchają go Oxem a Keita niech to ogląda, klaszcze i tańczy. Po*ebani właściciele i cały pion sportowy.

4 polubienia

Było?

kone2

1 polubienie

W lato jeszcze byłem w stanie zrozumieć, że nie kupiliśmy nikogo do środka , bo sam myślałem , że nasi pomocnicy jeszcze jeden sezon dadzą radę, ale w te pół roku zmieniłem swoje zdanie. Milner, Hendo już nie dają rady (pierwsze fazy pucharów jeszcze ok), Fabinho straszna obniżka formy, a młodszy już nie będzie, Thiago jedyny pomocnik który daje radę na pierwszy skład, ale też młodszy nie będzie. Keita i Ox nadają się tylko i wyłącznie na sprzedaż hehe. Elliot niestety to w nim pokładałem nadzieję, że być może uratuje trochę naszą sytuację w pomocy , ale dla niego jeszcze za wcześnie. My potrzebujemy 2/3 pomocników na już ! 2 solidnych/ bardzo dobrych i jednego klasy światowej. Serio ja sam siebie oszukuję, że to takie gadki żeby w tym okienku nie przepłacać, bo absolutnie nie jestem sobie w stanie wyobrazić brak dalszych zakupów, chociaż jednego pomocnika na dobrym poziomie. Brak naszych ruchów to tylko i wyłącznie potwierdzenie, że my się poddaliśmy w walce o top4.

1 polubienie

Fajny piłkarz, taki nie za dobry

5 polubień

Z tym Nunesem to dziwna sprawa, zamiast kupić go latem, poszedł do Wilków, gdzie prezentował się średnio, a oni go opchną nam za wiecej niż dali.
Ale zawsze to coś, z piłkarzami u Kloppa jest tak, że jak zdrowie dopisze to stają sie tylko lepsi, wiec niech bedzie ten Nunes.
Ktoś kojarzy jego historie kontuzji?

bez tragedii.

Screenshot 2023-01-04 at 12-06-52 Matheus Nunes - Historia kontuzji

To jest gość który powinien tu przyjść, oczywiście w styczniu( żadne next summer). Zawodnik na już ale do wyciągnięcia za normalne pieniądze (duże problemy finansowe Borussi Mönchengladbach). Potencjał na poziomie Caicedo tylko przez to że gra tylko w bundeslidze można go wyciągnąć za połowę ceny Ekwadorczyka

1 polubienie

Ale on już w tym sezonie zagrał w dwóch klubach, nie może zagrać w trzecim ( abstrahując czy się nadaje). Wymysł dziennikarzy

Widzę że władze Liverpoolu chcą wykorzystać zimowe okienko aby wzmocnić rezerwy Liverpoolu. Najpierw transfer Gakpo a teraz jakieś przebąkiwania o Nunesie.

1 polubienie

Ten Nunes to rzeczywiśćie poroniony pomysł. Jednak Gakpo to gwiazda Eredivise, zawodnik kluczowy reprezantacji Oranje.