Rozważania transferowe (dyskusja)

Gomez z racji swojego wieku, statusu HG oraz faktu, że jest Anglikiem, wciąż jest warty sporo pieniędzy. Kontrakt ma do 2027 roku, więc jeśli napłynęłaby oferta w wysokości 40mln funtów od przykładowo Newcastle, to nawet bym się nie zastanawiał. To chyba jeden z niewielu graczy w naszym zespole, którego możemy mówiąc brzydko, spieniężyć aby pozyskać środki na transfery bez większego uszczerbku dla kadry. Oczywiście należałoby wówczas pozyskać jakiegoś dużo tańszego rezerwowego, bądź kogoś na zasadzie wolnego transferu jak Skriniar.

Czy Joe ma jeszcze szansę, aby stać się u nas wiodącą postacią w obronie w momencie, gdy Joel i Virgil udadzą się na piłkarską emeryturę? Biorąc pod uwagę historię kontuzji oraz jego braki w grze głową, nie wydaje mi się. Za mniej więcej 2 sezony będziemy potrzebowali minimum dwóch solidnych transferów, aby miał kto grać z Konate.

2 polubienia

40 milionów to chyba razem z tą trybuną nową.

1 polubienie

Kilka lat temu potrafiliśmy wypchnąć drewnianych Solanke oraz Ibe odpowiednio za 19 i 18 mln euro, więc Gomez też musi swoje kosztować. Nie napisałem, że jest wart 40 mln funtów, tylko że przy takiej kwocie powinniśmy go oddać bez mrugnięcia okiem. Będzie miał okazję połapać trochę występów, więc kto wie.

Ale wiesz, że nie da się w kółko oszukiwać tych samych ludzi? Żaden naciągacz nie działa wiecznie w tym samym środowisku.

𝙉𝙀𝙒: (@cfbayern) Liverpool have between £200-£250 million to spend in the summer.!

News od Christiana Falka, który jest dość wiarygodny. W każdym razie ja tam mu wierzę :wink:

https://twitter.com/cfbayern/status/1611338697319784448

@josif niestety nie mam, nie wiedziałem nawet o takiej wypowiedzi Carraghera, domyślam się że była dawno więc wątpie, żeby go cytował choć pewności brak.

3 polubienia

A masz wykupioną premke na substacku? Bo o takich kwotach to mówił Carra i pytanie czy to nie jest cytat z niego.

Reee tam aganda klubowa. Z tymi Żydami już nic nie wydamy!!!111

3 polubienia

Screenshot 2023-01-06 at 16-31-50 Anfield Edition (@AnfieldEdition) _ Twitter

Jeśli się to potwierdzi, to klub ma spory budżet na wzmocnienia. Oby to zostało rozsądnie rozdysponowane.

@josif Carra mówił, że klub potrzebuje 200-250 milionów na wzmocnienia i było to ze dwa tygodnie temu ‘Liverpool need to spend £200-£250m in the summer’ - Carragher calls for ‘outrageous’ transfer business at Anfield | Goal.com

Ten news jest z dzisiaj.

@lfc96pp Nie obrażaj Żydów.

2 polubienia

Hmm, 250 mln to kwota za którą można się realnie pobawić- ale dalej pozostaje kwestia tego, kogo realnie jesteśmy w stanie ściągnąć?

Teoretycznie pomoc jest teraz najważniejszym elementem do uzupełnienia- mowa tutaj o 2/3 nazwiskach. Realnie przy ściągnięciu Jude i np. Caicedo- będzie trzeba się przygotować na kwotę rzędu 160-200 mln, jeżeli np. WH spadnie- to będzie można Rice wyciągnąć za delikatnie niższa sumę.

Generalnie przy wymarzonym scenariuszu- ściągamy Jude, Caicedo i jakiegoś pomocnika. Do tego zastanawiam się czy nie należałoby zastanowić się nad wymianą Skriniar- Matip. Kamerunczyk młodszy nie będzie, stracił sporo swoich atutów, a przy jest potwornie podatny na kontuzje.

Do tego kwestia lewego zamiennika dla Robbo, konsekwentnie uważam, że Grek ma baaardzo niewiele faktycznych atutów. Dośrodkowanie ze stojącej piłki i stałe fragmenty to po prostu za mało.

Oczywiście są to czysto życzeniowe myślenie, oparte na mocno emocjonalnych pobudkach- ale przyszła jedenastka w postaci:

Diaz-Nunez-Salah (zmiennicy w postaci Gakpo, Bobby i Jota)
Thiago-Caicedo-Jude (Flaco, Hendo, Curtis, Elliot, Carvalho i trzeci pomocnik w postaci np. Rice(?))
Robbo-VVD-Skriniar-TAA (nowy lewy obrońca z potencjałem, Konate, Gomez, Ramsey)
Ali (tutaj pojawia się problem w postaci kto jako zmiennik, Keleher wydaje się świetny, ale czy jednak faktycznie nie jest za dobry na zmiennika, bo będzie można go wyciągnąć za grosze, Adrian odchodzi po sezonie)

To mogłoby naprawdę zadziałać.

Anyway myślę, że szanse na to są na poziomie kilkunastu procent, a może i mniej.

To wycinek z substacka. Jednak miałem tam konto:

Niewiele jest nadziei, że Jude Bellingham zostanie w Borussii Dortmund. W jego obecnym kontrakcie nie ma klauzuli pozwalającej mu odejść latem, ale powiedzieli mu, że jeśli pojawi się dla niego wielka szansa (w końcu ma plan na karierę - po to przyszedł do Bundesligi), może odejść.

Muszą porozmawiać, jeśli on chce rozmawiać. Myślę, że będą musieli rozmawiać. Zauważyłem na Twitterze kilka tygodni temu, że jego ojciec jest bardzo chętny na perspektywę przejścia jego chłopca do Liverpoolu.

Nie sądzę, że dojdzie do styczniowego wyjścia, Dortmund nie lubi tego robić. Pieniądze będą głównym punktem dla Liverpoolu, ale nie zapominajcie o Realu Madryt, bo oni mają w tej chwili więcej.

Słyszałem w Liverpoolu, że Jürgen Klopp bardzo go chce. Nazywamy go ‘mancatcherem’ - jeśli chce ścigać daną osobę, może to zrobić, ale musi też ścigać klub. Słyszałem, że klub ma około 200-250 mln funtów, które chcą wydać latem, więc jest duża szansa, że pozyskają Bellinghama.

Jurgen Klopp: „Jude jest świetnym zawodnikiem, którego oczywiście znamy. Bylibyśmy głupi, gdybyśmy nie mieli go na naszym radarze. Ale w tej chwili nie ma nic więcej do powiedzenia.

1 polubienie

Next window FC. Czy ktoś tam potrafi zdać sobie sprawę ile siana stracimy jak nie wejdziemy do lm? Wtedy będzie można sobie mówić mamy 500 mln nie ma odpowiednich zawodników. Ktokolwiek kto ogarnia do pomocy teraz a w lato główne cele. Musimy zabezpieczyć top4 a już mamy dużą strate

5 polubień

Za wygranie wszystkich meczów i całej ligi mistrzów: około 120 mln euro.

Samo wejście do LM to suma w wysokości 15 mln euro plus 18 mln euro w puli w przypadku wygrania 6 meczów w grupie.

To nie są aż tak gamechangerowe sumy, jeżeli nie dochodzisz do finału.

Klasyczny cykl życia plotek transferowych wokół Liverpoolu, teraz sie okazuje że na następne lato jest do wydania 200 milionów, a latem ten sam dziennikarz napisze, że Liverpool może wydać tylko to co zarobi ze sprzedaży piłkarzy i ze przecież jest to oczywiste bo taka jest filozofia klubu!

8 polubień

Oho w lato będzie 250 milionów do wydania, czyli teraz zimą nie będzie już nic więcej. A nie może ściągną tego Alfredo Moreno za 6 milionów, żeby zniknął jak Ramsey i sprzedali go za rok za 7,5.

1 polubienie

Nie Liverpool ma te miliony, tylko John W. Henry ze swoim zespołem, a to jest duża różnica. Bez transferu pomocnika w tym miesiącu nie będzie LM w następnym sezonie, a wtedy zobaczymy te miliony jak świnia niebo, ot kolejna wymówka, że klub po 3 finałach LM w 5 lat, grający w PL pieniędzy nie ma.

Czekam aż SEB wróci z banicji to wytłumaczy na co i kogo pójdą te miliony, albo od jakiego szejka pochodzą

11 polubień

250 milionów? To pewnie ta kwota, która była odłożona na Tchouameniego i Mbappe, ale nie pykło.

Na koniec grudnia była narracja, że Liverpool nadwyrężył finanse, ściągając Gakpo, a w ciągu tygodnia mamy już 250 baniek. Tymczasem ostatniego dnia letniego okienka 2023:

“STARY, WYKUPUJEMY ARTHURA MELO”

image

7 polubień

Niech się ten Real zlituje i ogłosi Bellingama jeszcze w styczniu, chociaż podejrzewam że wtedy się zacznie telenowela z Musialą czy innym Mountem. Na koniec sierpnia typowa gadka próbowaliśmy wszystkiego ale byli nie do wyciągnięcia , a na pytanie czemu nie próbowano kogoś innego no przecież my półśrodków nie kupujemy i cyk Milnersonem ich.

7 polubień