Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie dziel skóry na żywym niedźwiedziu … Ten Haag pokazuje, że ma pomysł na drużynę. Na chwile obecną skład jest ciekawy. Bardzo dobrze wszedł Casemiro oraz Eriksen. Odżył Rashford. Ja bym tak ManU nie przekreślał. Miej proszę na uwadze, że nawet przebudowując drugą linię, nie zaczniemy od razu lepiej grać. Potrzebny jest wg. mnie czas, na wdrożenie nowej taktyki i przede wszystkim zgranie.

“(…) and have the money free to spend a large fee on one player (…)” mam wrażenie, że nie będzie

Czyli wychodzi na to, że dociągniemy sezon tym co mamy w pomocy. Żegnaj LM, żegnajacie topowe transfery.

Szczerze to osobiscie naprawde tego nie wykluczam i nie traktuje jako utopie.
Bardzo czesto pewna grupa ludzi,ze tak to ujme :grinning: zarzeka sie,ze stracila/skradziono jej dokumenty i podaje potem “fantazyjne” dane.

No to wychodzi na to, że lata tłuste (względnie) skończyły się wraz z sezonem 2021/2022. A co dalej to się zobaczy. Czyli najpierw panowie z FSG zbudowali fajny projekt, a potem go migiem wzorcowo rozchrzanili. Można i tak. Ale jednak szkoda tych nadziei, które rozbudzili.

Ja to jestem ciekaw czy Kloppowi starczy sił i ochoty na zbudowanie kolejnego projektu w klubie. Pewne podstawy są, ale trzeba czasu by przy ograniczonym budżecie coś zbudować.

Wystarczy poszukac mlodych perspektywicznych graczy z potencjalem i ich uformowac. Klopp zawsze mowil, ze on uwielbia pracowac z mlodzieza. Jakos w innych ligach kupuja grajkow po 15-20mln i po 1-2 sezonach stanowia o sile zespol. Wystarczy spojrzec na Napoli.
My sie czaimy na gotowy produkt za kupe kasy i konczymy z niczym i starzejacym sie skladem.
Takiego Phillipsa juz dawno mozna bylo sprzedac za 7-8 mln, zawsze cos byloby. To nie wiem na co go trzymamy. Bo chcemy 12 ,ktorych nikt nie da. Albo Klopp go chce jako rezerwe,bo to jego czlowiek.

Jak się nie jest wstanie rywalizować z rekinami to trzeba odejść od polityki czajenia na topkę i skoncentrować się na zawodnikach perspektywicznych. Tylko czy Klopp ma siły i ochotę na taką politykę? Chyba właśnie dlatego poleciał Edwards, bo on był mistrzem wynajdowania nieoczywistych zawodników. Klopp patrzy tam gdzie wszyscy najlepsi.

1 polubienie

Coś słabo patrzymy na graczy dostępnych za niewielkie pieniądze. Kilka dni temu było info, że interesujemy się Thuramem. Czy było prawdziwe to nie wiem. Cena wg Transfermarkt to 25 mln. DM z Nicei. Francuska liga często produkuje fajnych graczy a duża część z nich jest do wyjęcia za grosze o ile nie mają już wielkiej renomy. Nie wiem co my robimy, chyba aż takimi biedakami nie jesteśmy. Chyba że w lato przyjdzie ktoś lepszy, ograny z większym nazwiskiem i dlatego jest teraz taki przestój. Tylko przecież taki zawodnik zawsze się przyda. Wybiegany, zawsze może grać jako box to box. Za te 250 mln to można kupić Jude i dwóch innych pomocników a jeszcze spokojnie zostanie na wzmocnienie PO do rotacji z TAA. City kupiło gracza z Anderlechtu na bok obrony i gość daje fajnie rade. Nie trzeba szastać kasą aby solidnie się wzmocnić. Tylko trzeba działać z głową. Nie mam pojęcia dlaczego nie możemy wydać na pomocnika obecnie kwoty na poziomie maksymalnym transferu Gakpo.

A ja bym wcale nie skreślał braku solidnych transferów przez wzgląd na brak Ligi Mistrzów. Zagraliśmy w 3 finałach LM na przestrzeni 5 lat i od dłuższego czasu tylko LFC i City rywalizowało w PL o tytuł. To pokazuje, że klub ma jasny projekt. Mamy kibiców którzy w tych zawodników wierzą nawet jak sraczka im z butów wylewa. Do tego wciąż mamy jednego z najlepszych trenerów współczesnej piłki za sterami. Owszem, ten sezon to ewidentny regres, głównie w formie, ale pomyślcie jak od nowego sezonu nasz atak będzie zdrowy i będziemy mieli Nuneza, Salaha, Gakpo, Jote, Diaza i Firmino. Nawet jak nie przyjdzie Jude, to przyjdzie ktoś kto spowoduje że w środku pola zacznie się rywalizacja o miejsce w składzie. Sam Bellingham to nie wyznacznik zwyciestwa. Tu przede wszystkim potrzebne są takie transfery żeby nasza linia pomocy zaczęła gryźć trawę w kazdym meczu mając z tyłu glowy fakt, ze jak któryś z pomocników zacznie odpuszczać to usiądzie na ławce.

6 polubień

Jeżeli to jest prawda to ja odpadam… jeśli nie uda się kupić klasowego pomocnika to kupimy klasowego obrońcę? Jaka w tym logika? Nie dziwmy się, że klub jest w kryzysie po wyeksploatowaniu starzejącego się składu.

Nasi właściciele wyłożyli już całkowicie laskę na ten klub. RIP

1 polubienie

Czyli oddajemy ten sezon walkowerem jeśli rzeczywiście nie kupimy pomocnika przy obecnej formie naszych. Może napatrzyli się na Arsenal że bez ligi mistrzów i walki na dwóch frontach łatwiej o mistrzostwo. Trzeba szukać pozytywów :upside_down_face:

No podobna do tej z poprzedniego okienka. Potrzebowaliśmy środkowego pomocnika i sie nie udało to kupiliśmy środkowego napastnika.

I jak pokazuje aktualne. Potrzebowaliśmy środkowego pomocnika i się nie udało to kupiliśmy skrzydłowego…

Klopp spotkał się z gwiazdą mundialu. Wielki transfer o krok Piłka nożna - Sport.pl

tylko jakbyśmy Nuneza nie kupili, to nie wiem kim byśmy grali w ostatnim czasie z przodu

1 polubienie

Gościu wraca z mundialu, gra 26 minut w lidze + 77 w pucharze, w jednym meczu nawet nie wącha murawy. Dajmy sobie z nim spokój, a plotki będą się pojawiać, bo fajnie pograł na mundialu.
W ogóle szansa na to, że Jurek leci z nim gadać do Florencji, jest równa temu, że go podpiszemy, czyli tak szacowałbym na 0%

5 polubień

A tak wracając do tematu Bellinghama to mam wrażenie że sympatia jego ojca do Liverpoolu może mieć kluczowe znaczenie w kwestii transferu. Oni tam rodzinnie podchodzą do rozwoju synka, więc możliwe że po prostu podchodzą do tematu transferu pod kątem rozwoju a nie tylko trofeów. W Realu moze być kozakiem na miarę Modrica ale może tez stać sie jednym z wielu. U nas wokół takiego pilkarza buduje sie reszte zespołu pod kątem samej taktyki. Ja w ten transfer wierzę.

1 polubienie

No i przede wszystkim - Jude jest bardzo młody. Do Realu może iść za 4-5 lat kiedy będzie piłkarzem bardziej doświadczonym. W wieku 19 lat w szatni Realu może po prostu się nie odnaleźć bo go to przerośnie psychicznie

1 polubienie

Ogólnie widząc Jurka dziś na konferencji i szał w jaki wpadł po pytaniu o transfery. To chyba jednak nie ma co się czegokolwiek w zimie spodziewać.

2 polubienia