Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie mogę się doczekać Mistrzostw Świata w Katarze, przerwa w środku sezonu nam pomoże, piłkarze wyglądają na przemęczonych odpoczną i to pozwoli nam wrócić w sezon. Do tego po mistrzostwach otwiera się okienko transferowe. Na pewno mamy już ugadanych piłkarzy w miejsca gdzie nam ich brakuję. Przyjdzie jakiś środkowy pomocnik, bo tam wyglądamy tragicznie.
…A nie czekaj. Chwila. Już jest 15 stycznia, MŚ wygrała Argentyna, a my gramy jeszcze większy piach niż wcześniej. Kupiliśmy chłopaka, który może grać jako napastinik, ale częściej gra na lewej stronie. W napadzie mamy AOC, który wygląda jak piłkarz, któremu mylą się przyciski na padzie i zamiast strzału nogą klika w strzał głową, a zamiast podania wciska wypuszczenie piłki.

Pamiętam jak Arsenal w 2011/12 za Wengera miał szpital, wypożyczyli kogo się dało, kupili kogo się dało, żeby mieć kim grać. Łącznie 13 piłkarzy. Wypożyczyli Benayouna czy Henrego. Dało im to spokojną pozycję w walce o Ligę Mistrzów. Czemu my tak nie możemy zrobić? Skoro nasi napastnicy mają kontuzję na 2/3/4 miesiące czemu nie możemy wypożyczyć kogoś na pół roku, żeby taki AOX nie kopał się po czole, a zamiast tego w napadzie grał np przeciętny Wout Weghorst, który na MŚ udowodnił, że nie trzeba tylko na niego wrzucać jak w Burnley. A na rynku transferowym są nazwiska. Depay, Wiktor Cyhankow czy nawet Wilfred Zaha. Każdy więcej by nam dał niż Oxlade czy Hendo, bo po prostu dać się już mniej nie da.

8 polubień

Bezsensu. Już mamy jednego takiego cracka wypożyczonego. A imię jego Melo.

Patrzę tak sobie na tabelę La Ligi i widzę tam nieciekawą sytuację Sevilli.
Rzucam więc luźną propozycję jakiegoś transferu od Nich.
Tak więc jest tutaj ktoś, kto oglądały na tyle regularnie ten klub bądź tę ligę, by zaproponować jakąś kandydaturę do ewentualnego wzmocnienia naszego składu?

@lfc96pp Nie obraź się, ale niesamowicie bawią mnie takie posty :smiley:
Komu Ty niby rzucasz tę propozycję? Bo chyba nie ludziom piszącym na forum LFC.pl, których wpływ na funkcjonowanie klubu i jego politykę transferową jest ŻADEN? :slight_smile:
W ogóle poddawanie jakichkolwiek propozycji typu “widzi mi się” jest o tyle bez sensu, że klub ma swój system rekrutacji, system skautingowy i jeśli Tobie spodobał się jakiś zawodnik innego klubu, to miej świadomość, że ludzie w klubie tym bardziej o nim wiedzą. Z kolei, to czy zaczną się starać o jego podpis, czy nie, to już zupełnie inna para kaloszy. Na to wpływ ma sytuacja ligowa klubu, sytuacja finansowa, Klopp z Wardem i ze sztabem oraz ludzie zarządzający klubem ze strony właścicieli. Jak widać, w przeciwieństwie do pierwszych pięciu lat Kloppa, obecnie Liverpool, ku naszemu wk********, nie jest skory do konkretnych wydatków i wzmocnienia kadry (szczególnie drugiej linii), więc takie dywagacje są tym bardziej bez sensu. Jak do tego dodamy widmo sprzedaży klubu, to tym bardziej Liverpool jawi się obecnie jako zblazowana łajba dryfująca na morzu bez celu… Jeśli mogę coś doradzić, to dla własnego zdrowia warto nie angażować swojego umysłu w obecną działalność Liverpoolu i po prostu poczekać do momentu, aż sytuacja się wyklaruje. Wiem co piszę, bo niegdyś podobnie wciągałem się w sprawy klubu za czasów Hodgsona/Dalglisha i to był mój największy błąd. Człowiek nie ma żadnego wpływu na klubową rzeczywistość, a po tych wszystkich ligowych wpi******* traci tylko niepotrzebnie nerwy :wink:

8 polubień

Podałem tylko propozycję, bo jak sam dział mówi rozważania i SPEKULACJE transferowe ;).

3 polubienia

Te forum juz dawno odleciało.

Coraz mniej rozumiem Jurgena, jak można chcieć przedłużyć z nim kontrakt przecież on miał ze cztery dobre mecze przez pięć lat

Tyko tu masz jakies lewe źródło. Równie dobrze możemy sobie tweety robić z postów z forum.

Btw.

Jak to prawda to z naszej strony żałosne, z jego zabawne :sweat_smile:

1 polubienie

a dlaczego wymusil przedłużenie Hendo? Jesli ma byc oficjalna oferta za miesiac, to moze kogos jednak kupimy, bo bez tego to ta oferta pewnie bedzie sporo niższa, biorac pod uwage, że niedogonimy top 4.

A dlaczego według Ciebie to żałosne?

Dajemy kontrakt gościowi co był dostepny przez około 30% czasu w trakcie 5 lat z nami. Do tego w trakcie tego sezonu nawet mniej. Jakbyśmy liczyli nagle na cud, albo nie wiem, że robiąc to samo cały czas, liczymy na inny rezultat.
Co w sumie jedno z drugim jest zgodne.
@mz7 pytanie tylko po co go zostawiać? Rzadko można na niego liczyć, nawet jak gra to różnicy nie robi. Do tego dochodzi już 28 lat. To będziemy mieli znowu problem z niesprzedawalny zawodnikiem, co nic nie wnosi, tylko pensje pobiera i blokuje miejsce w kadrze. HG statusu tez nie ma, jest on nam absolutnie zbędny.

Screenshot 2023-01-15 at 17-27-35 Anfield Edition na Twitterze

Z artykułu wynika, że zaproponowali mu obniżkę wynagrodzenia, co oczywiście jest uzasadnione. Osobiście jestem w stanie wyobrazić sobie pozostawienie go jako zawodnika szerokiej kadry (po dostosowaniu odpowiednio jego zarobków). Przy większej ilości “sensownych” pomocników (ograniczających jego czas gry i tym samym może kontuzje) mógłby jeszcze dać coś drużynie.
Chociaż może faktycznie moje myślenie to myślenie życzeniowe.

1 polubienie

Dla mnie jedynym sensownym wytłumaczeniem przedłużenia kontraktu Keity to max rok z obniżką pensji w zamyśle żeby go sprzedać, a nie oddać za darmo w lato. Oczywiście jego zostanie nie ma prawa być jakimkolwiek argumentem przeciw nowym transferom do środka pola.

Jak ja to widzę… i co jest na 99% nierealne:

Posiadamy na ten moment Thiago, Carvalho, Elliot, Milner, Henderson, Keita, Jones, Bajcetic, Fabinho i Melo z wypożyczenia. W lato wróci do Nas Morton, odejdzie Melo.
Daje nam to 10 pomocników. Odejdzie z nich miejmy nadzieję Keita. Pozostaje 9.
Kogo powinniśmy usunąć z listy płac? Milner (jest to jeden z symboli braku przebudowy, bo liczy się ilość, a nie jakość), Henderson, no i ww Keita (no i OX, którego liczę jako zawodnika z przodu)
Kto powinien być przesunięty na inną pozycję? Carvalho i Elliot
Kogo powinniśmy spieniężyć? Jones i Fabinho - da nam to koło 50-60mln funtów

Daje nam to -7 pomocników. W klubie zostaje Thiago (doświadczenie, klasa sama w sobie), Bajcetic i Morton na doszkolenie. Wtedy potrzebujemy PRAWDZIWEJ przebudowy i MINIMUM 3 zawodników pierwszego składu. Opcjonalnie możemy dalej upychać Elliota, jeśli jest potrzeba, ale chciałbym tego uniknąć mimo wszystko.
Wierzę, że Bellingham u Nas wyląduje. Kto następny? Bardzo by podobała mi się myśl o angielskim środku - Bellingham + Rice. Wynegocjować odpowiednią cenę za Declana przy bardzo słabym sezonie WHU (wiem, że nasz też… ale wtedy to problem z przekonaniem zawodnika, a nie jego klubu większy). Jest to dwóch, niestety bardzo drogich zawodników, więc co dalej? Potrzebujemy mimo wszystko co najmniej dwóch zawodników o odpowiedniej klasie, którzy będą walczyć o pierwszy skład, bo na trzeciego pokroju Bellingham/Rice nas stać nie będzie. Chciałbym Caicedo, ale forma Brighton plus jego sprawi, że cena nie będzie niższa niż 60mln. Rozum więc podpowiada Kone z Gladbach, którego mam nadzieję udałoby się wynegocjować w okolicach 40mln.
Do niego powinien dołączyć Joao Gomes, którego niby obserwowaliśmy, a i tak skończył w Wolves. Kolejnym wg mnie straconym wielkim talentem jest Chukwuemeka, który zaczyna ogrywać się w Chelsea coraz częściej. To kto zostaje z sensownych opcji, które sprawdzą się u Kloppa?
Neves/Nunes w promocji? Wątpię, na pewno w przypadku Matheusa, który przeplata lepsze mecze gorszymi, ale z biegiem czasu coraz więcej jest tych lepszych, zwłaszcza przy wejściach z ławki (czyżby to kwestia aklimatyzacji? to znaczy, że z czasem będzie go żałować coraz bardziej). Marzeniem jest Barella, ale tu pewnie musiałaby wejść sprzedaż Salaha, czego nie chcę.

Dobra, koniec ze światem snów i marzeń. Jak to będzie wyglądać bardziej realnie? Nie uda się z Bellinghamem, Rice przejdzie do Chelsea/MU, a my zostaniemy z ręką w nocniku i jedynym ratunkiem będzie to, że przejmie nas ktoś, kto nie będzie się bał zainwestować na dzień dobry w pozycje, które nam kuleją.

2 polubienia

Jones i Fabinho 50-60 mln ? Dorzuc do tego Keite i Oxa i może Hendersona. Tyle na chwilę obecną są warci wszyscy razem. Ze świecą szukać chętnych na taki środek pola.
Mnie za to ciekawi jak z formą będzie u tych, co wrócą po kontuzji. Tak długi rozbrat z piłką może różnie na nich podziałać, niekoniecznie pozytywnie. To da także do myślenia czy i w ataku zaraz nie będzie trzeba czegoś zmienić.

1 polubienie

Jeżeli ktoś w LFC naprawdę chce/chciał Keicie dać nowy kontrakt to… dzwonię po pewnych panów w białych kitlach!
NIE!!! dla szrotu w naszych szeregach-tak dla SZROTU😡

1 polubienie

Ja na miejscu Bellinghama za uj bym tu nie przyszedł. Niektórzy mówią o jakimś projekcie, tu nie ma żadnego projektu, właściciel wystawił klub na sprzedaż, kontrakt Kloppa powoli dobiega końca i nie wiadomo co się będzie dalej działo. I szczerze, taki projekt jaki był dotychczas, czyli będziesz grał po 60 parę meczy w sezonie od deski do deski bo nie będzie nikogo do zmiany i wyciśniemy cię jak cytrynę w ciągu pięciu lat, to ja bym olał szeroką strugą. Chłopak ma 19 lat, przed sobą potencjalnie kilkanaście lat zarabiania milionów, jest świetnym piłkarzem i może przebierać w ofertach. Liverpool nie jest żadnym gwarantem trofeów, już prędzej tego że w wieku 25 lat będzie zajechany jak koń po westernie.

3 polubienia

Mordo, jakbym siebie samego czytał!
Nie zawsze się z Tobą zgadzam, ale jak tutaj patrzę, to dałbym więcej niż jednego plusa.

Ja najchętniej bym widział Ramseya z Villi.

1 polubienie