Rozważania transferowe (dyskusja)

Pomoc my I NUFC jesteśmy zainteresowani Nevesem

Keita i Ox ponoć dali już znać naszemu Bossowi o podjęciu decyzji, że będą chcieli opuścić Liverpool z końcem sezonu. Gdzieś już to pisałem, bo info latało na Twitterze przez dłuższy czas.

1 polubienie

Zapomniałem o Koopmeinersie, który też świetnie pokazuje się w Atalancie, a mógłby być tańszą opcją do środka. No i co do Carvalho, mam nadzieję że Firmino zostanie, a kontuzji z przodu nie będzie aż tyle i tu bym widział wtedy wypożyczenie, ale TYLKO w obrębie Premier League. Młody musi grać, podobnie Elliot. Nie wiem co tu byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale obecnie w klubie nie widzę w przyszłości pójścia najlepszą możliwą ścieżką, przynajmniej póki FSG jest na Anfield (obym się co do nich ja i wielu tutaj myliło, ale nie dają znaków, by tak mogło być…).

Tu trzeba zainwestować, a skoro jesteśmy w peaku wartości, to nie chcę wierzyć, że będziemy ponad stan szastać pieniędzmi. Niestety 200 czy nawet 250mln omawiane w lato może być niewystarczające, a ktoś wierzy że to będzie wydatek netto, a nie wartość mocno stłamszona transferami z klubu? Gdybyśmy chcieli netto tyle wydać to jestem w stanie uwierzyć, że odpowiednio się wzmocnimy. Jednak jeśli zbijemy to o kilkadziesiąt mln z transferów z klubu, to przecież odchodzących też trzeba zastąpić.

Na ten moment oglądając nasz środek pola? Marzenie.

1 polubienie

Apropo wałkowanego tematu.
Tak Żydy marnują potencjał Kloppa :raising_hand_man:t2:

5 polubień

Jeżeli plotki się potwierdzą i faktycznie mamy nowego właściciela… to- hmm jaki transfer z półki “realne” byśmy tutaj najchętniej widzieli? Caicedo, Neves czy ktoś z przewijających się nazwisk z Buli?

W zakresie Caicedo vs Neves: patrząc czysto po statystykach.

Neves na ten moment “zjada” Caicedo.
Zaczynając od statystyk defensywach- to tutaj chociaż różnice nie są aż tak wielkie, to Neves prezentuje się lepiej w znacznie słabszych klubie. Pomimo znacznie większej liczby szans na pomyłkę.

W kontekście operowania piłką- tutaj znowu. Absolutna dominacja Portugalczyka. Co prawda ma niższą skuteczność podań, ale piłka przemierza znacznie dalsze odległości. Caicedo w zasadzie najczęściej oddaje piłkę na odłegłość 5-15m czyli to słynne “do najbliższego kolegi”. Neves za to uruchamia kolegów całym wachlarzem podań. W zasadzie w większości aspektów piłkarskiego rzemiosła związanego z podaniami- Neves jest znacznie lepszy.

Z drugiej jednak strony wychodzą kwestię już bardziej “chłopskorozumowe”. Mam wrażenie, że Caicedo jest znacznie bardziej ruchliwy od Nevesa. Częściej się porusza i asekuruje znacznie niżej i większy teren. Noale to porównanie z kilkunastu meczów, bo nie mam dostępu do jakichś sezonowych analiz. Caicedo wydaje się kimś, kto jest w stanie na def-pom zabezpieczyć obie strony, a to jest cholernie istotne. Przypomina mi stylem trochę Kante.

Generalnie to wolałbym Moisesa z prostego powodu: ma kto u nas podawać i to nie jest problem. Problemem jest brak intensywności, a to możemy dostać od piłkarza Brighton.

Brakuje jeszcze potencjalnego progresywnego przenoszenia piłki, bo FBRef zmienił zakres danych, więc jak ktoś ma dostęp to z chęcią się zapoznam w tym zakresie, bo to też może być ważny aspekt.

Edit: Przestańcie używać ciągle tego terminu “Zydy” w kontekście FSG czy też ich działania. Rany Boski, jak macie potrzebę, żeby określić ich podejście do zarządzania klubem w sposób negatywny, to macie tysiące innych lepszych formuł.

1 polubienie

Neves bardziej dojrzały swoje widział/przegrał , daje jakoś na dziś. Z Caicedo możemy pomyśleć w lecie albo jako drugi transfer. Mamy za ciężka sytuacje w klubie, żeby wprowadzać młodego gracza i liczyć, że z miejsca poprawi nasza grę.

1 polubienie

Idealnym rozwiązaniem i mocno życzeniowym na styczeń byliby oboje - razem z Thiago daliby w sporym stopniu podobieństwo do tego, z czego słynęliśmy za najlepszych czasów Kloppa, a dodatkowo czysto piłkarsko daliby dużo więcej (podania Thiago, strzały Nevesa).

1 polubienie

Mnie brakuje graczy pokroju Xhaki albo takich w typie ‘żołnierzy Simeone’ - piłkarzy którzy nie odpuszczają tylko zapieprzają cały mecz. Patrzę na Faba, Hendo czy innych po laniu z BHA - drepczący, zrezygnowani, ‘smutni w szatni’, a powinni być wkur*ieni po meczu i ledwo stojący na nogach ze zmęczenia. Nie widać u nas serducha do gry, pasji - to najbardziej rzuca się w oczy.
Można go nie lubić, ale taki Xhaka nawet po 2-0 ze Spurs nawet po meczu nie odpuścił, jak Richarlison zaczepiał piłkarzy Arsenalu, aż Arteta musiał go wziąć za fraki, a u nas spuszczone głowy i tyle…
Druga rzecz patrząc na Arsenal - Odegard z golem z dystansu, Partey z 20 metrów z woleja w słupek, niewiele mu zabrakło. U nas strzał z dystansu kojarzy mi się z wolejami Keity w trybuny. Nie umiemy stworzyć zagrożenia pod bramką, to chociaż probujmy z dystansu, tyle, że nie ma komu.

3 polubienia

Takim zolnierzem byl Wijnaldum u nas. No i Milner a nawet Henderson tylko ze oni no juz sie wypalili calkiem co zrobisz.

Brakuje nam wlasnie obecnie ludzi z serduchem a mamy gwiazdeczki. Szatnia sie rozwala.

W Arsenal wstapil duch. Ta druzyna ma mocne fundamenty, dusze i po prostu wszystko tam zaczelo grac jak w zegarku. W United to samo, a u nas wszystko sie degeneruje.

3 polubienia

Dla mnie, jeżeli to lista życzeń i kasy mamy pod dostatkiem - Declan (HG, ambitny, wybiegany), Jude (chyba nie ma co mówić) oraz Neves (zgadzam się z przedmócą - on już klasę potwierdziła a wciąż młody). Tych 3.

Caicedo to wciąż młody gracz i ma dobry 1-1,5 sezonu. Oczywiście może być gigantem ale wg. mnie na hype jego cena jest zawyżona.

4 polubienia

Dla mnie must have to Bellingham, potem Rice i Caicedo. To bylaby pomoc marzen na wiele wiele lat. Bellingham to oczywiscie kompletny pomocnik ktory regulowalby gre calego zespolu, taki pierwszoplanowy aktor typu Kevina De Bruyne. Rice to oczywisty walczak i regulator gry w srodku, odwalajacy brudna robote zdolny przecinak, Caicedo - przyszle pluca zespolu, zawodnik dlugodystansowy ktory gralby po calej dlugosci boiska, idealny nastepca Wijnalduma.

Taka druga linia mialaby wszystko co jest potrzebne.

1 polubienie

O jakiego ewentualnego właściciela chodzi?

Wywalone bo odchodzą? To tym bardziej powinni pokazac sie z jak najlepszej strony by potem znalezc jelenia ktory ich zatrudni. Brakiem zaangazowania tylko utrudniaja swoja sytuacje i dalsza kariere w tym zawodzie.

No chyba że mają już kogoś dogadanego i nie muszą się wykazywać a wręcz przeciwnie - oszczędzać żeby nie ryzykować kontuzji. Coś jak Cristiano pod koniec w United gdy już był po słowie z Arabami i wręcz prowokował żeby mu podziękowali.

Jude Bellingham has still not made a decision about his future yet. ManCity, Liverpool and Real are interested and the clubs that come into question for him, as reported. “There are no offers at all for Jude”, Dortmund’s Sports Director Sebastian Kehl says to Kicker.

To jest wlasnie polityka naszych klaunów. Zawracaja dupe Jude i dzwonia by zapytac do slychac zamiast wylozyc pieniadze jak to taki “priorytet klubu” jest. XDDD

To jest tak irytujace ze masakra. Kogo oni chca oszukac? Czekaja na ruch Realu? Teraz to ja jestem juz w pelni przekonany ze to lanie wody i pieprzenie. Gdyby im tak zalezalo na nim to juz probowaliby go zaklepac a nie czekaja by byla powtorka z Tchouamenim.

2 polubienia

Chuja wiesz o prowadzeniu przedsiębiorstwa, już abstrahując od naszej polityki. Zdecydowanie w każdej dziedzinie biznesu wchodzi się z bidem all in x D

a ty ch.ja wiesz co ja ch.j wiem. Z takim podejściem się nie ściągnie tak gorącego towaru. Konkretne działania. Każdy ich oczekuje: Jude jak i BVB. A konkretnych dzialań nie ma tylko kaczka dziennikarska o “priorytetach” klubowych. Chelsea pokazala jak to sie robi. Interesują się kimś? Kładą kasę na stół i tyle. O naszym zainteresowaniu Jude kazdy juz wie, wiec tutaj powtorka z Gakpo sie nie uda. Powinni wykladac kase i byc konkretni, jesli na serio chca go kupic.

1 polubienie

Brighton chce w tym miesiącu 70 milionów funtów za Moisesa Caicedo, co prawdopodobnie będzie zbyt drogie dla Liverpoolu.
TheAthleticFC
https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1614938541632397312?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

„Nie, nie sądzę, że musisz być w Lidze Mistrzów żeby latem podpisać kontrakt z Bellinghamem’
„Na podstawie tego, co wiem o„ drużynie Bellingham ”, będzie to plan na pięć/sześć lat – gdzie będzie się dalej rozwijał
JanAageFjortoft
https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1614938067332206594?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

czyli punkt dla nas, Klopp to mistrz robienia dobrych zawodników wybitnymi
Zobaczymy jak to się potoczy, trzymam kciuki.

1 polubienie

A kto w dzisiejszych czasach nie jest ZA drogi dla Liverpoolu… Najlepiej jakby każdy był za darmo