Rozważania transferowe (dyskusja)

Arsenal jak się trochę podrasuje to będzie wielki, na razie przed przyjściem Trossarda wyglądał krótko, i liczyłem na stromy zjazd, ale teraz Kiwior, Trossard i ch… wie kto jeszcze i paka na lata Liverpoolek z Thiago Hendersonem i Fabinho bez formy w środku będzie tylko im buty czyścił.

Jak to się szybko odwróciło. Rok temu oni nam zazdrościli

Za rok sytuacja znowu może odwrotna. U nas potrzeba 3-4 transferów. Inne Kluby pokazują że można to zrobić w ramach jednego okienka. Aż ręce opadają że nie zaczynamy już tej zimy…

1 polubienie

Jeszcze trochę pozazdrościmy wiek naszej jedenastki 30, 24, 31, 31, 28, 29, 31, 32, 31, 26 23 wiek jedenastki arsenalu 24, 25, 21, 25, 26, 29, 30, 24, 21, 21, 25 . Jeszcze dodajmy 20 letniego Caicedo o ktorego to oni walczą na poważnie a nie my to raczej przyszłość należy do nich

Tylko Trossard 29 lat w tym roku, a Gakpo 24. Za 2 lata Belg może być wart prawie nic, a Cody 2x tyle co dziś.

6 polubień

coś czułem, że jesteś kibicem Arsenalu.

Wydarzy się coś jeszcze czy gasimy światło ?:grinning: można puścić Oxa do Brighton, sprzedać Nata za pare baniek, zainwestować szybko w ŚP (Nunes, Tielemans z braku laku) a w razie problemów z ŚO cofnąć tam Fabinho? Ja bym generalnie zastanowił się jeszcze nad wypożyczeniem Carvalho albo Jonesa bo zatrzymają się zaraz w rozwoju.

Nic nie będzie, po Oxa kolejek nie ma, Nata chyba też nikt nie chce kupić, a oddawanie Fabio czy Cutrisa na wypożyczenie mając w odwodzie Faba czy Hendo nie ma racji bytu.

Mam wrażenie, ze kolejne okienko przesypiamy. Bezpośredni rywale sie wzmacniają a my znowu nic bo gakpo nie jest wzmocnieniem pierwszej 11.

Co Oni pala tam na tym anfield?

Mam jakies poczucie ze zakonczymy sezon bez Kloppa, bez Belinghama, bez nowych właścicieli i w historii poraz kolejny zapiszemy sie (tak jak to lubimy) tylko niestety tym razem z niechlubnym spadku formy i pozycji na przestrzeni dwoch sezonow.

1 polubienie

No cóż, poczytaj Radbuga, on Ci wyjaśni, że wszystko było cacy, to tylko jeden słabszy sezon, właściciele są wspaniali i od nowego sezonu wracamy do walki o puchary

6 polubień

A mi się coraz bardziej wydaje że Klopp się zafiksował na Bellingama i dlatego odpuszczamy wszystkich. A że Jude to wydatek pewnie 150 milionów to też się specjalnie nie dziwię że nie rzucają za takiego Caicedo

1 polubienie

Może fiksując się na Bellinghamie i zostawiając aż sześć napastników w kadrze, planujemy przejść na dwóch środkowych pomocników i wystawiać czterech z Firmino, Darwin, Diaz, Gakpo, Salah, Jota na skrzydłach/ataku. Bywało wcześniej, że graliśmy z Mane i Salahem na skrzydłach oraz z Jotą i Firmino w ataku. Do tego to też dałoby miejsce Carvalho na dziesiątce i Harveya można gdzieś upchnąć w tym systemie. W każdym razie sam Bellingham do środka pola nie wystarczy, trzeba sięgnąć do kieszeni po kolejne wzmocnienia do tej formacji, a ten kto przejmie Caicedo zyska sporo. Arteta zaczyna powoli tworzyć potwora w Arsenalu, transferu Trossarda im nie zazdroszczę i wolę Gakpo mimo jego słabego startu u nas, ale mimo wszystko Belg to dobra opcja na rozszerzenie kadry, czego Arsenal potrzebował, natomiast Caicedo będzie dla nich długoletnim dużym wzmocnieniem. Skoro mamy ograniczone fundusze, to musimy szukać tych, o których najwięksi na świecie się nie zabijają. Z takich zawodników też da się tworzyć wielkie drużyny. Z Robertsonem, Wijnaldumem, Hendersonem, Matipem, Firmino, Mane, Salahem rozgrywaliśmy wielkie sezony - o pozyskanie ich nie trzeba było toczyć wojen jak o Bellinghama czy Caicedo.

1 polubienie

Oby się nie okazało, że sytuacja wygląda tak:

  • Jurgen, kogo chcesz do składu?
  • Jude Bellingam
  • ktoś jeszcze ?
  • Bellingam
  • oprócz niego ?
  • Bellingam Jude
  • to wszyscy ?
  • jeszcze Jude
    Ok.
    Wiem, że Jurgen lubi zapatrzeć się na jednego gracza jak było z van Dijkiem, ale czy nie powinien szerzej spojrzeć na potrzeby zespołu ? Tu naprawdę potrzeba kilku graczy niż tylko jednego młodziaka.
2 polubienia

Odpuszczamy trzecie z kolei okienko transferowe ‘bo Jude’. Żadnego planu B? Jak (odpukać) Jude złamie za tydzień nogę i będzie miał rok przerwy przed sobą- co zrobimy?
W końcu jeśli nawet Jude przyjdzie to będziemy się bili o LE bo jeden Jude nie ogarnie calego środka pola.

2 polubienia

chyba światowej klasy trener wie lepiej co potrzebuje jego zespół, niż anonimowy kibic z Polski.

masz dojścia w klubie? Pytałeś Kloppa? Znasz plany na lato?

pisałem już to, ale przypomnę raz jeszcze - Arsenal nie liczy się w dłuższej perspektywie. W lato nadstawią dupy na rynku transferowym i każdy będzie mógł skorzystać. Mają kilku piłkarzy, którzy będą łakomym kąskiem na rynku. Ten projekt upadnie szybciej, niż się powstał.

@Loku64 przyjdą duże kluby z duża kasą, kontraktami i wątpię, że piłkarze utrzymają lojalność wobec Artety. To nie jest całkiem zależne od Arsenalu, czy piłkarz zostanie.

@Loku64 czas zweryfikuje. Ja jestem zdania, że ten projekt spadnie z rowerka. A co do Bobbego - musi zostać. Nadal go potrzebujemy.

To chyba najgłupsza rzecz jaka tu napisałeś, a konkurencja niemała jest😅 wybacz nie mogłem
Arsenal wydawał przez ostatnie pare lat taka kasę, żeby teraz się wyprzedać? Dziwny tok myślenia.

@Lucass jak oni nadal wzmacniają kadrę, patrz Caicedo(podchody), Trossard, Kiwior. Będą mocni na pewno przez kilka lat, a może już na stałe.

5 polubień

Inter chce Bobbyego

A jaki pomocnik marzy ci się w Liverpoolu? Może mi napisz 3 nazwiska zawodników, którzy dadzą nam jakość w zespole.

Arsenal teraz nie odpuści, ale nie będą mocni na zawszę. Taka ekipa w piłce nigdy nie istniała i nigdy nie będzie.
Zespoły mają pasmo sukcesów, a później lata/dekady niepowodzeń.
Ja tam się w sumie cieszę, że znajdują się gdzie są , bo Arsenal to kawał historii premier league i zasługują żeby wrócić na top na trochę dłużej.
Co do nas to liczę na 2/3 pomocników w lato i pozbycie się szrotu ( co na szczęście nastąpi automatycznie, wygasające kontrakty) Oby w następnej kampanii w wyścigu o tytuł brała większa ilość zespołów, a nie tylko 2 ekipy w tym, że nasze miejsce zajmie Arsenal.

1 polubienie

Ja Arsenal nie żartuj, za czasów Wengera nawet ich trochę lubiłem, a teraz jako jeden z niewielu na tym forum bym wolał żeby mistrzem było City skoro my z walki się wypisaliśmy, ja tylko Liverpoolek i to już ze 40 lat od małego bobasa.