Rozważania transferowe (dyskusja)

Po 1 wiesz, że jest opcja ignorowania kogoś komentarzy? Nikt Ci nie każe czytac moich wypocin :slight_smile:
Po 2 nie ma transferów więc o czym chcesz tu pisać? Niektórzy w kółko piszą o mokrych snach, ja piszę o rozczarowaniach.
Po 3 wytykasz mi że piszę nie na temat, a obczaj swoje dwa komentarze. Osobiście daję ignore więc bez odpowiedzi

Niestety klub przestał już wydawać pieniądze nawet na chłopaków, którzy nie są drodzy, a mogą wypalić. Przykład: Robertsona, Tsimikasa, Minamino itd.

Media spekulują, ze jeśli nie uda nam się dogadać z Salahem to pójdziemy po Christophera Nkunku.

Dla osób, które nie wiedza co to za zawodnik zachęcam do obejrzenia: Christopher Nkunku Is Too Much SAUCE in 2021/22! - YouTube

Jak dla mnie wszedłby w naszą ligę jak w masło.
Wszechstronny, szybki, niesamowity przegląd pola.
28 spotkań w tym sezonie: 17 bramek i 13 asyst
Pozycja: ŚPO / LN / PN

Co ciekawe byliśmy nim bardzo zainteresowani w sezonie 19/20, jednak wybraliśmy opcje Minamino.

Od tamtego czasu:
Minamino - 30 spotkań - 6 bramek i 1 asysta
Nkunku - 68 spotkań - 24 bramki i 20 asyst

Ten który wybrał Minamino zamiast Nkuku powinien wylecieć na zbity pysk, przecież to po samym poruszaniu się po boisku widać jakim drewnem i niepewnym siebie zawodnikiem jest Japończyk.

Dlaczego bierzesz do zestawienia statystyki goli i asyst Nkunku z obu sezonów, a dla Minamino tylko z obecnego sezonu? Bardziej pasuje pod tezę?
Za transfermarktem od początku sezonu 20/21 do teraz:
Minamino - 44 występy (2162 minuty) - 12 goli i 3 asysty
Nkunku - 68 występów (5114 minut) - 24 gole i 24 asyst

Biorąc pod uwagę, że Nkunku spędził na boisku ponad 2 razy więcej czasu niż Minamino, okazuje się, że wcale nie ma aż takiej przepaści. Sprytnie zażonglowałeś statystyką liczby meczów zamiast realnego czasu spędzonego na boisku, żeby znowu pasowało pod tezę. Poza tym - analiza wsteczna zawsze skuteczna - bo jak wiadomo, gdyby przyszedł Nkunku zamiast Minamino, to miałby w LFC dokładnie takie same statystyki co w Lipsku, bo przecież Salah, Mane czy Jota na dzień dobry usiedliby na ławce po takim transferze.

15 polubień

Odpowiedzią na wszystkie pytania jest “to napisał SEB - gość który brzydzi się prawdą”. :wink:

3 polubienia

Przepraszam mój błąd w wyliczeniach.

Dodatkowo porównujesz statystyki z dwóch różnych lig. Ilu to już super graczy błyszczących w Bundeslidze nie radzili sobie po transferze do innych lig? Sahin, kagawa, Sancho, mhitarjan, Werner. Havertz i pulisic są nieźli ale i tak bez fajerwerków jak na razie. Ja kojarzę trzech gości którzy poradzili sobie świetnie. Ozil, de bruyne i gundogan(też nie od razu).

Noni przykład z naszego podwórka - Keita (chociaż nie wiadomo co by było gdyby nie kontuzje)


Romano rowniez pisze o naszych obserwacjach Carvalho

Bo SEB zawsze piszę to, co mu pasuję. Z reguł są to rzeczy mocno oddalone od faktów.

Gdybyśmy mieli wrzucać każdą nowinkę o obserwowaniu jakiegoś piłkarza, to byłoby w tym wątku z 3000 komentarzy. Standardowy news: obserwujemy, nie było jeszcze oferty z naszej strony, a w wyścigu o piłkarza wiele topowych klubów.

To jak jakiś szablon, do którego można dopisać tylko imię i nazwisko perspektywicznego gracza do 40/50 mln funtów.

Poza tym jak na moje - to jest to spore ryzyko, bo cena pewnie będzie spora, a chłopak nie przeszedł chrztu w Premier League, ani innej mocnej lidze, a PL i druga liga to dwa różne światy bazujące na innych czynnikach.

Wrzucane jest wszystko bo od czasu Van Dijka praktycznie brak informacji transferowych od rzetelnych źródeł + generalnie LFC robi niewiele ruchów a kibice kochają transfery wiec chociaż o nich rozmawiamy skoro ich brak. Oczywiście z wątku zrobił się mały śmietnik no ale cóż. Każdy ma gdzie indziej granice po której czuje irytację związaną z p… o Szopenie.

Generalnie Liverpool idzie w młodych zdolnych co według mnie jest słuszną drogą. Tych za słabych potem sprzedają za absurdalne pieniądze. Mam nadzieje ze w lato przyjdzie ktoś konkretny w wieku około 25 lat ale taki Fabio w małym stopniu wiąże się z ryzykiem bo jak się spali to sprzedadzą go pewnie za co najmniej porównywalne pieniądze.

1 polubienie

Ciekawe warunki fizyczne ma ten chłopak - przy filigranowym Mane (174 cm) jest tak dąb (189 cm!)

Heard that Klopp has asked #FSG if they can make Declan Rice happen #lfc

Twitter - @indykaila news

Obserwowane przez LFC na tweeterze

Indykaila to zrodlo na poziomie tego insidera co tu pisal o pedro neto

2 polubienia

Zakaria do wyciągnięcia za około 6mln funtów, ale LFC nie chce nikogo nowego w styczniu :slight_smile: .
Co sądzicie o Zakarii?

Nie rozumiesz, że nie mamy pieniędzy na transfery? Skąd chcesz wziąć te 6 mln funtów, skoro nikogo nie sprzedaliśmy.

1 polubienie

Nie rozumiecie tego, że SEB siedzi w zarządzie klubu i ma wgląd do każdej kwoty jaką możemy wydać? W ogóle nie chodzi o to, że Klopp Go nie chce, zresztą nie ma co się dziwić, patrząc na poczynania piłkarzy z Bundes w PL. Pewnie celuję w Bissoume, który będzie do wyjęcia z Brighton w lecie za jakieś 20 mln, ograny w PL itd. Lepiej wydać 6 mln na Zakarie, który będzie do wyjęcia za darmo za 5 miesięcy.

Także słuchajcie SEBa, On zawsze ma rację, to pierwszy członek zarządu naszego klubu, w ogóle nie wymyśla nie stworzone rzeczy.

btw
Gdyby ten Zakaria był na prawdę kozakiem fes, to by już dawno nie grał w Borussi. W dodatku gość już w Niemczech jest podatny na urazy. On jeszcze nigdy nie zagrał pełnego sezonu.

1 polubienie

Sądzę że to zawodnik nie na nasz kaliber, nikt nie wie do tego jakieś są jego żądania finansowe jak i to jakiej pozycji wymaga w zespole. U Kloppa trzeba trochę zapracować na grę, jestem przeciwny temu zawodnikowi.
Nie ma sensu się spinać, Keita wrócił, po przerwie wraca reszta załogi z kontuzjowanymi na czele, paka będzie mocna także nie widzę sensu obecnie kogoś na szybko dokupować. Wszystkie środki przeznaczyć na lato i wykonać porządną przebudowę drużyny

Nie gadaj że jeszcze nie masz na niego właczonwgo ignore :grinning: