Rozważania transferowe (dyskusja)

Ward Prowse do nas nie pasuje. Gra zbyt często i nie łapie kontuzji, a my takich nie lubimy.

1 polubienie

Jest dużo argumentów przeciwko ściąganiu kogoś o profilu Prowse, a jednocześnie niewiele jest takich plusów.

On ma 28 lat, ale po skończeniu sezonu będzie miał ich już 29. Zawodnik o mocno ofensywnym usposobieniu, u którego kuleją wszystkie aspekty czysto pomocniczej roboty. Z drugiej strony wybitne liczby miał zaledwie raz w ciągu tych kilku długich lat w Premier League.

Nie widzę sensu ściągania kogoś do środka, ktorego najmocniejsza stroną są bite stałe fragmenty i strzał z dystansu. Nie takiego profilu pomocnika nam trzeba.

Jeszcze jakby on był wybitnym playmarkerem- ale nie jest, a wiek pozawala zakładać, że lepszy już nie będzie, a wręcz przeciwnie.

Jeżeli chcemy iść do przodu to ściąganie starzejących się „liderów” słabych zespołów to naprawdę droga do nikąd. Tacy piłkarze rzadko są w stanie przekładać swoją lepszą gra ze średnich zespołów w zespoły dobrze funkcjonujące.

@LiverpoolJestCzerwony taaak, bo przecież my jesteśmy znani ze ściągania piłkarzy podatnych na kontuzje. XD
Poza Thiago i Oxem praktycznie żaden zawodnik przez nas brany nie był piłkarzem o jakiejś wyróżniającej się historii kontuzji.

U mnie link działa. Link zawiera czesc wywiadu pomeczowego Bellinghama wrzucony przez Carraghera na jego tt
https://mobile.twitter.com/Carra23/status/1625988471557947394

Już jest dobrze, dzięki.

Nudny jesteś :frowning:

9999999999 znaków

image

Macie coś do dubla ?

Dorzuć Mbappe, łatwa kasa.

1 polubienie

Na Mbappe nie ma zakładu.


Okienko transferowe jest zamknięte. Nie wiem po co czytacie te bzdury. Był czas na transfery, ale wtedy my wywiesiliśmy biała flagę z napisem next summer.

7 polubień

Informacje o operacji pleców (?) Ramsaya dopełniły obrazu letniego okienka transferowego, jednego z najgorszych w PL w ostatnich latach i najgorszego w LFC w czasach Kloppa.
Sprowadziliśmy czterech zawodników, w tym 3 niewypały, patrząc z obecnej perspektywy.

Darwin Nunez - zastępstwo za Mane, ruch zrozumiały w i sumie nie najgorzej. Jedyny zawodnik, z którego jest, czasami spory, pożytek, mimo nieskuteczności. 6/10

Ramsey - chłopak przyszedł do nas od razu z kontuzją, potem znika na kilka tygodni z powodu braków kondycyjnych (?), wreszcie wraca, łapie jeden mecz z kawałkiem i znów znika. Teraz info, że z powodu wcześniejszych kontuzji przeszedł operację i jest wyłączony do końca sezonu… Czy nikt nie wiedział, że chłopak nie jest w stanie kondycyjnie podołać wymogom PL, że ma kontuzję, że stan zdrowia wymaga dłuższego leczenia? 1/10

Arthur Melo - wiadomo… facet sprowadzony, bo na cito jest potrzebne zastępstwo w naszej II linii, ale ponieważ ma braki treningowe to nie może wskoczyć do gry przez kilka tygodni. Już to wystarczy za ocenę naszego skautingu, ale najlepsze, że zawodnik chcąc nadrobić czas przesadza z treningami i łapie kontuzję. Nikt mu nie ułożył planu treningowego, uwzględniając jego stan wytrenowania? 1/10

Fabio Carvalho - tu największa niewiadoma jeśli o mnie chodzi. Niby wielki talent, gwiazda Championship, u nas po kilku tygodniach ląduje na ławce i w zasadzie nie wstaje z niej do dziś. Czy nikt nie przewidział, że PL dla Fabio to za wysokie progi jak na razie? OK, wiem, że początek miał niezły, grał sporo, ale jak po mundialu okazało się, że chłopak jednak przezimuje na ławce to nie można było go wypożyczyć na pół roku do jakiegoś klubu z dołu tabeli? Fabio marnuje sezon na ławce Liverpoolu, zamiast ogrywać się w PL w słabszym klubie, jak przed rokiem Gallagher w CP. 3/10

Wiem, że teoretycznie kupiliśmy (poza Melo) przyszłościowych zawodników i te oceny z perspektywy następnych kilku lat będą wyższe, ale z punktu widzenia bieżącego sezonu jest dramat. Z drugiej strony po sprowadzeniu Gakpo mamy sześciu napastników (z Doakiem siedniu) plus Harveya i Fabio jako kolejnych zawodników ofensywnych. Mam wrażenie, że jeśli nikt z tego grona nie odejdzie to znów m.in. Fabio może przesiedzieć kolejny sezon na ławce.

4 polubienia

Za bardzo krytycznie na to patrzysz.

Darwin ma sie wdrażać do zespołu, dla mnie jak narazie spełnia oczekawania, na ten sezon, pokazał swój potencjał.

Chyba nie myślałeś, że nastolatek ze Szkocji za pare groszy będzie od razu grał, przecież to było wiadome, że to jeden z tych zakupów w stylu “może wypali, może nie, ryzyko małe”

Melo pominę, to akurat jest kompromitacja, ale nikt oczekiwań co do niego nie miał

Fabio - case Harvey’a/Ramseya, młody talent, też pokazał potencjał, musi sie doszkolić starać na treningach, nikt nie oczekiwał, że zostanie nowym Mane.

Zeszłego lata nie zrobiliśmy żadnego transferu “na już”, więc nie ma co tych młodych chłopaków (oprócz Melo) oceniać po pierwszym sezonie

Bez przesady. Zawodnik w wieku 23 lat, a więc nie junior, dodatkowo będący rekordem transferowym, powinien pokazać więcej niż tylko wdrożyć się. Miał być zawodnikiem na już, ktory miał rozwiązać nasze problemy ze skutecznością jakie miewaliśmy, a z tego wywiązuje się częściowo. Dlatego zgadzam się z MG75, że nota 6/10 jest jak najbardziej adekwatna.

Co do Ramsaya to równiez trzeba zauważyć, że ściągnęliśmy go jako backup dla TAA, a więc z założenia piłkarza mającego odgrywac większą niz zaledwie marginalną rolę. Fakt, że gość od samego przyjścia ma gigantyczne problemy zdrowotne, które wyszły już na testach medycznych jest całkowitą porażką naszego sztabu medycznego. Chłopak miał mieć drobny uraz, a zaliczy w sumie tylko 93 minuty przez cały sezon

8 polubień

Idąc tokiem rozumowania, że skoro Nunez musi się wdrożyć i należy mu się czas to taki Jude za ponad 150mln też powinien dostać czas na wdrożenie się do zespołu. Jota i Diaz pokazali, że można zrozumieć styl gry Kloppa nie tracąc przy tym tygodni. Nie oceniam go źle (Nuneza), ale każdy chyba oczekiwał więcej.
Ramsay to moim zdaniem wielka pomyłka. Miał być zastępcą Trenta, a będzie zastępował Keite w gabinecie lekarskim. Nie jego wina, tylko ludzi odpowiedzialnych za transfer.
Carvalho moim zdaniem mocno niedoceniony i pokrzywdzony. Raz go drągal przepchnął i od razu nagonka, że słabiutki, za wątły itd. Klopp go bardzo ogranicza, jego rozwój stoi w miejscu i go po prostu krzywdzi nie dając szansy pokazania się.

2 polubienia

O tak. Carvalho jak jest na boisku widać że to spory talent. Grając ogony, będąc nowym piłkarzem i mając zaledwie 19 lat potrafił dołożyć w tym naszym marazmie coś do kanadyjki. To nie wonderkid naciągany przez dziennikarzy jak chociażby Jones czy w o wiele większym stopniu Woodburn o którym wylatywały tu artykuły co to nie za talent, że niema układu nerwowego etc a okazał się słabiutki mocno. Opinia, nie fakt: gdyby dostał tyle szans co Harvey, dziś byłby w o wiele innym miejscu niż jest. Dla mnie to on z tej dwójki ma większy potencjał. I cholera nie wiem skąd u mnie takie przekonanie.

Fryzura na lakrimoze albo Davida Beckhama. Nowocześnie i aerodynamicznie. Nowa fryzura, nowy ja.

Ile lat można oglądać piłkę nożna i dalej skreślać zawodnika po krótkim pobycie w klubie? Rozumiem można mieć obawy o Ramsaya, bo jedna kontuzja po drugiej. Ale Carvalho jako jeden z największych talentów Championship dostanie tutaj wiele szans. Rozumiem Kloppa, że nie daje mu szans na grę w tym dziwnym okresie. Trzeba gonić wynik i zrobił to samo co z Elliottem rok temu kiedy ten wrócił po kontuzji, a wynik był niekorzystny dla nas. Carvalho będzie dostawał szansę, ale najpierw niech się ustabilizuje sytuacja w drużynie, bo za dużo zmian i zbyt wiele taktyk jest stosowanych z przodu, a to młody chłopak, który jeszcze mało widział.

13 polubień

Aerodynamiczna to dobre słowo :upside_down_face:

2 polubienia

Przecież wiadome, że brak LM przez jeden sezon nie będzie jakimś mega problemem, jeśli chodzi o transfer Jude. Enzo poszedł do Chelsea, a tam na granie w LM w next sezonie są jeszcze mniejsze szanse niż u nas.

Tutaj tylko kwestia pieniędzy, bo imo Jude już wybrał Liverpool.

nie do końca. Jude już powiedziałby tak, gdyby nie seria gorszych wyników i nasze miejsce w lidze.

Screenshot 2023-02-10 at 14-46-59 Anfield Edition na Twitterze