Rozważania transferowe (dyskusja)

Według mnie wróżenie z fusów z tym bellinghamem i aktualnej pozycji w lidze

1 polubienie

Oczywiście, że tak. Jednego dnia “Bellingham pozostaje otwarty na inne możliwości ze względu na potencjalny brak LM na Anfield”, innego dnia “Liverpool pewny podpisu Bellinghama”. Niestety żyjemy w czasach, gdzie często byle pierd z Twittera traktowany jest niczym wyrocznia. Gdyby te same informacje przedstawiano w Przeglądzie Sportowym, nikt by się tym nie zainteresował, ale że te kilka zdań pojawia się co kilka dni na randomowych kontach na Twitterze, to już jest ogień. A już chyba najgorsze jest to, że poza kilkoma kontami, które można policzyć na palcach jednej dłoni, cała reszta to jedna wielka przeklejanka ze źródeł, które z rzetelnością mają tyle wspólnego, co my z top4 na ten moment.

2 polubienia

W Premier League za Jurgena my i City najwiecej razy byliśmy w top 4. Choć raz z fartem dzięki pamìetnej dyńce Allisona

Przecież ta główka Alissona na nic finalnie nie wpłynęła, bo i tak bylibyśmy w top 4. :slight_smile:

6 polubień

Szanse na TOP 4 jeszcze są, kluczem jest to żebyśmy złapali formę i regularnie wygrywali i zdobywali punkty. Jeżeli uda nam się jakoś pokonać Newcastle, to będzie to na pewno fajny kop żeby nasi uwierzyli w to że jeszcze może coś osiągnąć w tym sezonie, a nie wiem czemu mam jakieś głupie przeczucie że wygramy w Newcastle, oby mnie nasi nie zawiedli, bo zwycięstwo z Evertonem może jakoś chłopaków ożywi :wink:

1 polubienie

Szanse są i to myślę, że spore. Newcastle bez Bruno jest mocno osłabione, dodatkowo tak jak piszesz wygrana w derbach z pewnością podniosła morale. Sezon nie jest stracony tylko trzeba złapać dobrą formę, a to jest idealny moment na przełamanie.

może tak, może nie. Teraz już można tylko gdybać. Te 3 punkty był bardzo ważne w tamtym czasie. Remis z WBA mógł nas wyrzucić z LM, bo tabela była bardzo ściśnięta po 35 kolejce i każdy błąd mógł kosztować awans. Najlepiej przekonało się o tym Lester, które przegrało dwa ostatnie mecze i wylądowało po za LM.

Śmiało można nazwać tamtą główkę mianem legendarnej. Ali mógłby napastników uczyć, jak strzelać głową :laughing:

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1626642942747152396?t=hbiqGpCYxEUh_cG3qfPZnQ&s=19

Już kilka (na razie kiepskich jakościowo) źródeł podało, że interesujemy się Mountem.

Bardzo ucieszyłby mnie ten transfer. Zawodnik niemal skrojony pod nas. Ograny w Premier League, prezentuje wysoki poziom umiejętności, w najlepszym piłkarsko wieku z potencjałem na dalszy rozwój (24 lata). Z miejsca stałby się upgradem dla Hendersona czy Keity. Pamiętajmy też, że po sezonie opuszczą nas zapewne Milner, Ox i Phillips. To aż 3 Anglików mniej w składzie. Na pewno będziemy potrzebować więc ściągnąć kogoś z wyspiarskim obywatelstwem i ten warunek Mount spełnia. Zakładając, ze w lato i tak przyjdzie do nas więcej niż 1 pomocnik, i zakładając, że tym numerem jeden jest Bellingham albo inny topowy crack za 100+ milionów, to Mount byłby idealnym kandydatem by zająć miejsce naszego drugiego transferu do środka pola.

Jedynym problemem byłaby pewnie tygodniówka. Ponoć Mason domaga się od Chelsea 240 tysięcy funtów. To stworzyłoby komin płacowy w naszym zespole. Nawet kupiony za 90 milionów Nunez tyle nie zarabia. Ponadto Chelsea jako nasz bezpośredni rywal w walce o podobne cele w lidze niekoniecznie patrzyłaby na taki transfer przychylnym okiem i mogłaby stawiać zaporowe warunki, jak na zawodnika z rokiem kontraktu. Z drugiej strony mają aktualnie przesyt w ilości zawodników w składzie, więc zejście z listy płac i ilości krzesełek potrzebnych na trybunach dla graczy poza składem, mogłaby być dla nich wskazana i nie stawialiby żadnych przeszkód.

17 polubień

City oddało swoich podstawowych graczy do Arsenalu czy Chelsea. Będąc klubem z big six ciężko sprzedawać zawodników do klubow spoza, zwłaszcza Anglików.

Pewny kurs na Real albo City. Można się ustawić do końca życia na transferze Jude.

Myślę, że bardzo fajna opcja za około 40mln.

Mason Mount was 0% on his ground duel battles (0/6), tackles attempted (0/1), successful take-ons (0/2) and accurate crosses (0/1). Kepa Arrizabalaga completed more passes (14/14) than Mason Mount (5/9) for Chelsea against Southampton.

Mam nadzieje że plotki o zainteresowaniu Mountem to jakiś ponury żart. Oxlade-Chamberlain v2 którego największym atutem jest jego narodowość.

@edit
Co ma chociażby statystyka wygranych pojedynków do fatalnie grającej drużyny? xD Chelsea jest słaba, ale Mount to ich zdecydowanie najsłabsze ogniwo na ten moment.

2 polubienia

Jak statystyki zawodnika z fatalnie grającej drużyny, miałyby być jakkolwiek wymierne?

Nie mówię, że sam jestem jakimś fanem Mounta, ale gosc zrobił double/double w premier League.

Double/srouble. Maddison go zjada.

1 polubienie

Nie ma to jak inteligentna dyskusja na argumenty :innocent: :innocent:

10 polubień

Za Maddisona będzie trzeba zapłacić… ile? Tu jest pies pogrzebany.

Jeżeli w lato idziemy po 3 zawodników (większe transfery)i będzie to 2 pomocników i obrońca. To tutaj sprawa jest oczywista, ze musi to być Bellingham i jakiś solidny def pom. Może Caicedo, może Neves itd.

Plus jakiś obrońca. Jest kilka ciekawszych nazwisk za niższe kwoty, więc może tam uda się zaoszczędzić.

Aczkowiek wątpię, ze jesteśmy w stanie wyciągnąć więcej niż 150-200 mln w lato, jeżeli faktycznie takie pieniądze są wgl w obiegu.

Maddison to po prostu zawodnik zbyt drogi moim zdaniem, ale z drugiej strony: może się zaskoczymy.

Mount był podstawowym zawodnikiem Chelsea, która zdobyła Ligę Mistrzów w 2021, sam zanotował asystę w finale, a do tego był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Anglii, która dotarła do finału Euro w tym samym roku, przegrywając dopiero w rzutach karnych. Czyli na pewno coś potrafi. Myślę też, że dałby radę w naszym systemie przejąć rolę ósemki. Taki Maddison nadaje się tylko na numer dziesięć i to jego słabość.

Mount to jest środkowy pomocnik, a nie skrzydłowy czy środkowy napastnik. Dopóki Potter nie ogarnie tego bajzlu to każdy z nich będzie wyglądał fatalnie. Mudryk zanotował dzisiaj 10 strat piłek i miał poniżej 50% skuteczności podań. Mount jeżeli chce uratować karierę i stać się zawodnikiem na miarę własnego talentu to musi przejść do Liverpoolu i jeżeli jest rozsądny to tak zrobi.

4 polubienia