Rozważania transferowe (dyskusja)

bo Belg jest cieniutki jak żyletka. Oglądałem wczoraj kątem oka jego występ z Memczesterem i niczym nie zachwyca. Taki typowy ligowy średniak. Skoro nawet w Lester nie potrafi być wiodącą postacią, to u Kloppa przepadnie. Z ławki też mamy lepsze opcje. Ten transfer nigdy nie dojdzie do skutku.

@lfc257 nic by to nie zmieniło, ale na forum panuje zasada, że liczy się ilość transferów, a nie ich jakość. Dobrze, że w klubie są ludzie kumaci i nie kupują hurtowo szrotu.

4 polubienia

Moim zdaniem właśnie dlatego Klopp zwlekał z transferem pomocnika. Tchouameni poszedł do Realu, Bellingham jest osiągalny dopiero latem. Kupiłby Tielemansa czy kogoś podobnego i co by to zmieniło?

1 polubienie

W zasadzie zmieniłoby bardzo wiele, Tielemansowi kończy się kontrakt w to lato, więc jego cena nie byłaby zaporowa. Belg jako jeden z niewielu zawodników Leicester wygląda dobrze od kilku sezonów. Faktycznie lepiej mieć w kadrze Milnera, Keite i Oxa niz jednego z lepszych środkowych pomocników w lidze.

Tielmans jako jeden z lepszych środkowych pomocników w lidze :face_with_peeking_eye::joy:

A co czyni go tym jednym z lepszych pomocników? Jakie element gry stanowią o tej jego sile?

Bo to, ze dzisiaj byłby BYĆ MOŻE lepszy niż nasi obecni gracze, to nie żaden argument. Pakowanie się w kogoś kto nie będzie jakakolwiek poważna opcją na przyszłość to kupowanie sobie takie Oxlade tylko, ze ciemniejszego i z Belgii.

Na dodatek z wysoką tygodniówka, jak to jest przy darmowych piłkarzach.

Naprawdę dziwie się reszcie klubów, że nie wyciągnęły takiego kota w lato. Leicester chciało za niego ledwie 20 mln. Oj naprawdę niezrozumiała decyzja!

4 polubienia

Real Madryt z Liverpoolem walczy nie tylko na boisku. W zeszłym roku stoczyliśmy z nimi walkę o Tchouameni’ego, a teraz toczymy o Bellinghama. Jurgen Klopp bardzo chciał w swojej drużynie Federico Valverde, ale musiał pogodzić się z porażką.

Niemiecki szkoleniowiec teraz robi wszystko, aby podpisać angielskiego pomocnika z Dortmundu.

Optymizm, który panował w biurach Valdebebas co do sprawy Jude zmienił się w pewien pesymizm. Ta operacja nie jest w tej chwili pod kontrolą. Real nie wejdzie w wojnę licytacyjną o Anglika, ale nie oznacza to tego, że się poddamy.

:information_source: Jose Felix Diaz (:1st_place_medal:)

Właśnie takie podejście sprawiło że praktycznie sezon mamy z głowy i walczymy o grę w lidze mistrzów w przyszłym sezonie. Niedopuszczalne to co się wydarzyło latem.

Chodziło mi o to, że nie kupiliśmy go latem 2022 bo Klopp nie widział w nim wystarczającej jakości. Dlatego odpuścił

Tak właściwie to kogo tak potrzebujemy jakby to było okno idealne?
ŚO, PO, ŚPD, ŚP? Ktoś jeszcze? Może napadzior?

ŚO - młody ale już ograny piłkarz z potencjałem na world class np. Gvardiol
PO - odpowiednik Tsimikasa np. Cash xDDD
ŚP - grający głębiej klasowy zawodnik potencjalnie z długimi passami na wysokim poziomie np. Neves
ŚP - kreatywny usposobiony ofensywnie top class [wiadomo kogo byśmy tu wszyscy chcieli]
ŚP - kolejny kreatywny piłkarz do pomocy w stylu Ziela albo Mounta
PN - perspektywiczny zawodnik, przyszłe zastępstwo Salaha np. …. nie znam chyba żadnego prawego napastnika/skrzydłowego który robiłby na mnie szczególne wrażenie oprócz Saki. Najbardzej chciałbym kogoś w stylu Saint-Maximina z Newcastle czyli gościa potrafiącego kręcić obrońcami z motorkiem w 4 literach.

Oczywiście mówimy o okienku idealnym. Przy tym co rozpisałem to na samych pomocników poszłoby to mityczne 250 mln.

5 polubień

Wiadomo teraz, ze srodki beda ograniczone wiec powinnismy sciagac zawodnikow z nazwiskiem, z dobrych klubów, perspektywicznych a jednocześnie za psi pieniądz. Wisła Płock własnie przymierza sie do zakontraktowania kogos takiego Nesta Zahui i to dosłownie :slight_smile:

Myślę, że obok Jude’a powinnismy sprowadzić kogoś z dwójki: Kone, Ugarte. Obaj notują bardzo dobre liczby i występy, a cena nie powinna być wygórowana.

Kone trzeba było brać w zimie, teraz już jest na liście psg które chce być bardziej francuskie

Mi wyszło 500 milionów za Twoją listę :wink:, a prawoskrzydłowy z potencjałem na naprawdę gwiazdę to Nico Williams

“Główny właściciel Liverpoolu w pełni wspiera Jürgena Kloppa pomimo trudnego sezonu dla menedżera. Zapewnił również, że środki zostaną udostępnione na zmiany w składzie.” (Paul Joyce)

2 polubienia

Ja się nie wystawia nosa poza premier League i europejskie puchary to się nie zna takich piłkarzy :sweat_smile: za to mógłbym dołożyć kandydaturę Michaela Olise ale to chyba za mały kaliber.

A PSG bardzo dobrze zrobi jeśli pójdzie taką drogą. Kylian im zaufał przy pomocy taczki kasy a tu wychodzi, że zaraz kolejny sezon pójdzie na straty. Strzelam na konflikty w drużynie po Katarze. Wgl opieranie drużyny w dzisiejszych czasach o dwie niepresujące gwiazdy z 3 ką z przodu + Mbappe przypomina brak równowagi jaki osiągnął Perez w galacticos. Zauważyliście tak swoją drogą, że oni od lat nie mają gwiazdorskiego odpowiednika w pomocy? Jest niby Verratti ale kreatywnego klasowego pomocnika ze świecą szukać.

w ŚO z top nie wierze a kimś takim jest Gvardiol, para stoperów powinna być stała + rotowanie ze słabszymi rywalmi, przy VVD i IK uważam że nie ma takiem możliwości aby przyszedł tak mocny zawodnik. Francuz powinien tylko rosną w siłę, przechodząc na boki mimo wszystko chyba potrzebujemy kogoś do rotacji.
Myślę że newralgiczny jest środek i tutaj przydałby się 2 poważne wzmocnienia, pytanie czy Fabinho to jest równia pochyła, czy mimo wszystko jednak wypadek przy pracy. Bajcetic jest kozak i może na stałe zagościć w środku i to nie z mus braku innych opcji. Co dalej z Curtisem jest młody, ale wygląda jakby sie cofał w rozwoju. Keita pewnie out - mysle że tu nie mam innej opcji nawet przy kontuzji Thiago w ostatnich 2 meczach zagrał 1’ . Ruben Neves i Jude i ja byłbym zadowolony. W nikogo do ataku nie wierze, MO, Cody, Darwin, Diaz, Jota i pewnie przedłużymy Firmino. I jest jeszcze Elliott który bardziej do przodu mi pasuje niż do środka…

2019:
Exclusive interview with Liverpool owner John W Henry on all Sky Sports News platforms now. Says winning Champions League won’t make up for missing out on the title. Liverpool will go again and invest this summer to make sure they win Premier League next season

Liverpool ściągnął wtedy Adriana i Van Der Berga xDDDDDDDDD

7 polubień

I były to wystarczające wzmocnienia by wygrać ligę
:wink:

1 polubienie

Aha czyli liga została wygrana dzieki tym ogromnym wzmocnienion, a nie geniuszowi Kloppa który ponownie stworzył coś z niczego? xDD

1 polubienie