Rozważania transferowe (dyskusja)

Ciekawi mnie sytuacja, w której PSG zjawia się z ofertą 100 mln za Salaha. Czy klub zdecydowałby się rozważyć propozycję?

Czysta obserwacja - skoro chcemy odmładzać skład i pozbywać się starszyzny póki jeszcze jest coś warta (a przecież chcemy unikać casusu Keity, który odejdzie za darmo), to Salah najdalej za rok powinien zostać sprzedany. Będzie miał wtedy 32 lata i rok do końca bajońskiego kontraktu.

1 polubienie

Na szczęście nikt takiej oferty nie da bo żal po prostu oddawać naszą egipską legendę. Ja bym nie robił aż takiej przebudowy by pozbywać się najlepszych zawodników. Salaha dalej stać na wiele i jeszcze kilka topowych sezonów ma przed sobą.

1 polubienie

Ale potem co dalej? Sprzedamy jak Manę za frytki? Czy pozwoli y odejść za darmo?

Salah niestety ale już w końcówce zeszłego sezonu miał obniżkę formy. W tym to cień Salaha.

Ja przy ofercie 100-120 mln bym się bardzo mocno zastanowił.

Jeśli psg nie przedłużą z Messim to przyjdą po Salaha i myślę że to nie będzie 100 a i tak wystarczy

Nie sprzedawać w ogóle. Legend się nie sprzedaje.

Końcówkę sezonu miał słabą, ale pierwsza połowa sezonu to był najlepszy Salah jakiego widziałem w ogóle.

32 lata to dalej NIC dla zawodnika tej klasy, może będzie ciut mniej dynamiczny ale co z tego? Jakość i tak będzie mial najlepszą ze wszystkich w ofensywie.

Z resztą Egipcjanin dalej ma wiele do udowodnienia tutaj.

1 polubienie

Jak sprzedamy Salaha to kim go zastąpimy? Bez sensu taki interes

Takim sposobem Henderson nadal jest w klubie, a kibice zamiast wdzięczności wylewają wiadro pomyj. Wiadomo, Henderson to nie ten kaliber co Salah, ale Egipcjanin większość kariery bazował na szybkości, podobnie jak Henderson na wydolności. Skończyła się wydolność i został cień piłkarza.

Podobne podejście może mieć zarząd, że za chwilę z Salaha zostanie cień piłkarza i nie można dopuścić do przegapienia ostatniego momentu na spieniężenie, zwłaszcza przy jego tygodniówce.

2 polubienia

A i jak najbardziej Henderson powinien zostać. Ja nie chcę jego odejścia, jedynie żeby spadł w hierarchii pomocników. Jako zmiennik, do rotacji, jak Milner, to byłby w sam raz.

Gdzie spadła wydolność u Salaha? Gdzie masz ten cień piłkarza? Gość ma 19 goli i 9 asyst we wszystkich rozgrywkach. Nie jest to jego najlepszy sezon, ale cała drużyna obniżyła loty.

Na szczęście w zarządzie wiedzą o tym, że lidera i topowego zawodnika pozbywać się nie warto, a nikt za niego nie da 100 milionów. Na 40 milionów z kolei nawet nikt się nie będzie zastanawiał.

O wydolności pisałem w kontekście Hendersona, o Salahu w kontekście szybkości, to raz. Dwa, napisałem o potencjalnej sytuacji w przyszłości, a nie o aktualnym stanie.

A co do ostatniego akapitu:

A tymczasem Mane - rówieśnik Salaha - odchodzi do Bayernu za 32 mln euro.

Mane sam chciał odejść i szukać nowych wyzwań. Oferta przedłużenia umowy pewnie była ale po prostu nie spełniła jego żądań no to nic innego nie pozostało tylko go sprzedać.

Z resztą widzisz ile wart jest Salah przy całości naszej ofensywy. No bez niego to już byłoby zbyt duże osłabienie. Diaz miał wejść w buty Mane ale póki co miał tylko mocny wjazd. Za Salaha nie mamy nikogo w następstwie, a dopiero zaczną się zastanawiać nad jego odejściem gdy przyjdzie już ktoś młodszy na tą prawą stronę.

Niestety ale bez bogatych właścicieli sprzedawanie piłkarzy jest koniecznością, to jest ostatnie okno w ktorym można go naprawdę dobrze sprzedać i mieć duzokasy na następcę

Kogo ostatnio klub musiał sprzedac z istotnych zawodnikow nie licząc Mane ktory chcial odejsc?

1 polubienie

A jaka jest pewność, że Salah też nie zechce zmienić środowiska/szukać nowych wyzwań? Pojawienie się świetnej oferty kontraktu od szejków z Paryża, może zachęcić Egipcjanina do rozmyślań.

No i właśnie w podobny sposób klub przespał zmianę pokoleniową w linii pomocy. Nie kupujemy, bo przecież są Ox czy Keita na kontraktach i zaczynamy się zastanawiać nad przyjściem nowych gdy ci już odchodzą, a w międzyczasie drużyna potrzebując solidnych zmienników, jest głęboko w dupie, bo ci dwaj nadają się do kopania chrzanu.

Kwestią nie jest kogo klub musiał sprzedać. Kwestią jest kogo klub powinien sprzedać, by drugi raz nie dać się złapać w tą samą pułapkę jak w przypadku linii pomocy.

1 polubienie

No właśnie nikogo ostatnio nie sprzedał gdy trzeba było i była najlepsza okazja dlatego teraz jesteśmy w tym miejscu. Po Coutinho też każdy płakał a dzięki temu transferowi pozyskaliśmy pieniądze na Aliego i Virgila.

Klub przez ostatnie lata na tyle dużo zarabiał i osiągał wyniki sportowe że kasa powinna być na transfery i bez konieczności sprzedawania. Sprzedaż Salaha niczego nie rozwiąże tylko stworzy dużą dziurę w ofensywie. Jeśli znajdziemy godnego następcę na już to można Salaha pożegnać, a obecnie nie ma nikogo.

@Kolumbjajo w tamtym czasie byliśmy klubem aspirującym do bycia w ścisłym topie, a dziś w nim jesteśmy, a żaden topowy klub nie pozbywa się swoich liderów. Ox, Keita jak najbardziej do wywalenia, ale Salah to zbyt ważne ogniwo dla nas i nikt za niego nie da dużych pieniędzy.

Oferta za Cou byla z tych nie do odrzucenia. Barcelona była bardzo hojna.

FSG jest kasiaste, klub co roku daleko zachodzil w rozgrywkach i dodatkowo malo wydawal wiec kasa musi być i bez sprzedawania ważnych ogniw.

To prawda, FSG jest kasiate. FSG, nie LFC. Kasa z wyników sportowych drużyny regularnie była inwestowana w infrastrukturę - nowa baza treningowa, rozbudowa drugiej już trybuny Anfield, a do tego nowe, wyższe kontrakty dla kluczowych piłkarzy. Kasa była wydawana na pojedyncze transfery do XI jak Diaz w styczniu czy Nunez latem. Tylko że to wszystko jest o krok za późno i za mało.

Klub ma bardzo zdrowe finanse i nadszedł moment, by ruszyć sakiewką i zrobić porządki w składzie raz a dobrze, bo inaczej znów będziemy ewoluować przez 3 okienka, a w tym czasie ci, którzy byli zmiennikami, będą już potrzebować zmienników dla siebie.

Mówię wam. Do lata klub zostanie sprzedany. Podejrzane jest to co się dzieje, oni cos kombinują. Badają rynek. Raz mówią ze sprzedajemy raz ze nie. Będzie wielkie booom

przy wszystkich kombinacjach z zakupami, to moim zdaniem podstawa, żeby rezerwowy bramkarz mial status HG. Wtedy mozna ściągnąc kogos do pola. Dlatego pewnie byly plotki o Zielerze.

Saka, Kulusevski, Moussa Diaby, Nico Williams, Linstrom, Kudus…

Ale dla Ciebie pewnie przydałby się Messi…

Zdecydowanie Moussa Diaby, mega potencjał ale w odróżnieniu od choćby Williamsa zawodnik na już