Rozważania transferowe (dyskusja)

Ale pieprzysz… Ja bym Salaha nie sprzedawał. To kolejny problem, zmiany w linii ataku. Mamy kłopoty w pomocy i obronie - na ich rozwiązaniu trzeba się skupić. Atak zostawmy w spokoju

Nie ma to jak merytoryczny argument w dyskusji

9 polubień

:open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Oj pewna granica w dyskusji została przekroczona. Zdecydowanie jesteś winny przeprosiny rozmówcy…

2 polubienia

Widać niektórzy jutro wolne mają, skoro w niedzielny wieczór pijanawi tu siedzą.

Na forum różne rzeczy się działy, ale takiego fikołka jeszcze nie było

@josif bardzo bym prosił o bana dla tego kogoś

1 polubienie

Przy odejściu Salaha zostaje:

  • Jota - kontuzjogenny (hehe), znaczy podatny na kontuzje,
  • Diaz - po długiej kontuzji, zobaczymy jak będzie wyglądać,
  • Firmino - 32 lata, być może początek tego sezonu to był jego last dance + przez ostatnie 2 lata nasiliły się u niego urazy,
  • Gakpo - na dobrą sprawę jeszcze nie wiemy co z niego będzie,
  • Nunez - myślę, że to kwestia czasu aż zacznie wymiatać.

Czyli odejście Salaha = tykająca bomba, jak pomoc przed tym sezonem.

Trzeba byłoby kupić kogoś nowego i ile klub by na takiej wymianie zaoszczędził. przy optymistycznych założeniach pewnie jakieś 30 milionów funtów i 120k tygodniówki? Może trochę więcej. Nie wiem czy rekompensowałoby to ryzyko.

Gdyby to był np. Moussa Diaby to myślę że zaoszczędzono by ok. 20 milionów (przy założeniu że psg wykłada 80), tygodniówki ok. 250 k i przede wszystkim 8 lat różnicy

No i ten Moussa musi odpalić, co przy graczach ofensywnych z Bundesligi wcale nie jest takie pewne. Oczywiście Haaland czy Sane pozytywnie się wyróżniają, ale chyba więcej jest negatywnych przykładów. Dlatego nie wiem, czy taka oszczędność jest warta ryzyka. Wg mnie średnio :man_shrugging:

Przy naszym systemie wymiany graczy - najpierw Salah zaliczy zjazd lub go o dziwo sprzedamy, a dopiero rok później kogoś za niego kupimy. Więc nie ma nawet co rozmyślać o Diabym czy innym Williamsie. Szkoda jedynie, że ściągnięty wcześniej do ogrywania się byłby jak ulał, ale bez Top4 to nawet jak będziemy odpowiednio uzupełniać kadrę, to TYLKO pierwszą XI, bo FSG uzna, że bez LM nie potrzebujemy graczy na granicy pierwszej XI/ławki rezerwowej, bo skupić się powinniśmy głównie tylko na PL. Ale i tak będzie to lepsze aniżeli brak odpowiedniej ilości transferów, który mamy dotychczas od paru lat.

1 polubienie

Kupno Salaha po jego wcześniejszej przygodzie w chelsea też było dużym ryzykiem, jednak jak widać opłaciło się. Moim zdaniem w głównej mierze dzięki Kloppowi. Tylko problem z Jurgenem jest taki że zawodnicy u niego są bardzo eksploatowani i wydaje mi się że ta zmiana wyszła by wszystkim na dobre. Zwłaszcza jak się ma skąpych właścicieli to trzeba myśleć przyszłościowo . Oczywiście że moim zdaniem w następnym sezonie więcej dał by nam Salah, ale za dwa sezony, za trzy ?

1 polubienie

Tylko, że kupno Salaha nie odbyło się kosztem nikogo z tria Coutinho - Firmino - Mane. On był dodatkiem, który wypalił. Gdyby np. trio Jota - Nunez - Diaz działało świetnie i było wspierane przez bdb Gakpo, to nie byłbym z automatu na “nie” dla sprzedaży Salaha i jego wymianie na kogoś młodszego. Tymczasem tak nie jest, a Egipcjanin ma żelazne zdrowie i pomimo spadku formy względem 1 cz. zeszłego sezonu, wciąż pozostaje najlepszym strzelcem LFC.

oczywiście że moim zdaniem w następnym sezonie więcej dał by nam Salah, ale za dwa sezony, za trzy ?

Ile Werner, Sancho i Havertz dają (dawali) swoim drużynom w drugich/trzecich sezonach?

Sorry ale nic mnie tak nie denerwuje jak teksty że gość z bundesligi to nie bo Werner był z bundesligi i był dziadem, albo że Barella to nie bo 20 lat temu był Aquillani z Włoch i oni się tu nie nadają. Czyli rozumiem że Bellingam wg. tego klucza też odpada ?
Nasze widzimisię tu nie ma znaczenia, ale wg. mnie Liverpool pod rządami fsg nie powinien odrzucić oferty powyżej 80 milionów za Salaha bo niestety ale jego forma będzie spadać jak również jego wartość

2 polubienia

Problem polega na tym, że linia ataku jako jedyna wygląda całkiem dobrze (jak już skończą się te kontuzje). Problemy mamy w obronie i przede wszystkim pomocy. Tam trzeba ratować sytuację bo wygląda to coraz gorzej. W tej chwili po prostu nie powinniśmy nic kombinować z atakiem bo pożary są gdzie indziej i trzeba je najpierwej zgasić a dopiero potem myśleć o ataku

Jest jeszcze Elliott ktory tez moze grac na skrzydle

Jeśli nadal mamy być na 7 miejscu to Elliott może grać na skrzydle

3 polubienia

Każdy ma swoją opinie. Uwielbiam salaha, ale prawda jest taka że jesli dostalibyśmy z aniego oferte 60+ to należy go sprzedać. Ma już 32 lata zdrowie ma końskie to fakt, ale faktem jest też toże ten sezon i końcówke zeszłego miał mierne. Bobi też jest do pożegnania. Niestety my jako kibice przywiązujemy sie do zawodnikow i czesto przegapiamy moment w ktorym jest dobry czas na sprzedaż. Spójrzcie na real pogonili Varana za fajny hajs i kupili za te pieniadze glodnego militao, sprzedali casemiro za olbrzymie pieniadze i ten gra suoer,ale jak dlugo? a oni z apodobne kupili Tchuameniego na lata.
Eliott ?? Ile on ma bramek w pl żeby robic z niego strzelbe. Nasze kłopoty rodzą sie z tego że graja wlasnie tacy gracze jak eliott. Nasz skład zeby rywalizowac z city i united powinnien byc tak mocny ze taki eliott dostaje szanse z leeds czy w pucharach bo jest super rokujacym zawodnikiem ale na pierwszy sklad to za malo

3 polubienia

Po pierwsze - Salah w tym roku kończy 31 lat a nie 32. Po drugie - gdyby FSG to nie byli dusigrosze a rozsądnie inwestujący w skład właściciele - to Egipcjanina można by było sprzedać. Tylko przez to dziadowanie, zaniedbanie inwestycji w skład - mamy teraz potworne dziury w pomocy a także obronę wymagająca wzmocnień. Dlatego zwyczajnie nie stać nas na to żeby jeszcze szukać zastępstwa dla Salaha. Są wydatki dużo pilniejsze. Porządny stoper, minimum dwóch klasowych pomocników i wreszcie jakis dobry zmiennik dla TAA- to są konieczne transfery. Znalezienie porządnego prawoskrzydłowego i sfinansowanie tego transferu w tych okolicznościach jest niewykonalne

2 polubienia

No właśnie to jest ostatnia szansa na sfinalizowanie następcy z jego transferu. Za rok czy dwa odejdzie jak Mane za grosze i znowu się tu spotkamy zastanawiając się skąd wziąć pieniądze na kozaka bo dusigrosze nie chcą dorzucić

1 polubienie

No dobra, tylko skąd wziąć kasę skoro potrzeba wielkich pieniędzy na wzmocnienie pomocy i obrony? Kim Salaha zastąpimy? Wymiana połowy podstawowej 11tki w jedno okienko może się skończyć jak w Chelsea

1 polubienie

Albo jak w United które kupiło 7 zawodników z pola, w poprzednich sezonach dostawali mega bęcki w tym są grubo przed nami. No piszę że pieniądze na jego następcę można sfinalizować z jego sprzedaży. Osobiście chciałbym aby był to Moussa Diaby, najbardziej przypomina mi stylem gry Mane i Salaha przed przyjściem na Anfield .