Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak, z tą kadrą ale o 3 lata młodszą, Firmino, Mane, Van Dijk, Gomez czy Henderson to już są cienie piłkarzy w porównaniu do samych siebie sprzed 3 lat

My latem nawet nie wystosowaliśmy żadnej oferty za VvD, prowadzone były tylko z nim nieoficjalne rozmowy. Było wyrażenie zainteresowania, VvD złożył transfer request, ale nic poza tym nie wydarzyło się, bo Święci stanowczo odrzucali możliwość jego transferu latem.

Jeśli chodzi o Cou to jedna sprawa, co FSG, Klopp i Coutinho mówili publicznie, a co innego co działo się wewnątrz klubu. Klopp był przeciwny odejściu, co było naturalne, w końcu był to nasz najlepszy pomocnik. Żaden menedżer nie chciałby przecież odejścia swojego najlepszego zawodnika. Natomiast wewnątrz musiało wrzeć, skoro Cou posuwał się do udawania kontuzji, żeby wywrzeć nacisk na odejście z klubu i finalnie 11.08.2017 złożył oficjalną prośbę o transfer. Zapewne Brazylijczyk dał w klubie wyraźnie do zrozumienia, że nie wiąże przyszłości z Liverpoolem i chce w pierwszym możliwym terminie opuścić zespól na rzecz Barcelony. Już latem wszyscy w klubie wiedzieli, że Brazylijczyk opuści zespół, pytaniem nie było “czy” tylko kiedy i za ile. Natomiast my latem nie złożyliśmy choćby jednej oferty za Holendra. Zapewne liczyliśmy, że VvD wywrze nacisk na Świętych co obniży kwotę odstepnego. Natomiast w grudniu wiedząc, że dni Cou w klubie sa policzone nie mieliśmy oporów przed rozbiciem banku za Virgila (to oczywiście tylko mój domysł).

Tak więc nie można mowić o transferze Holendra i sprzedaży Cou jako o dwóch odrębnych bytach. Finanse klubu sa jedne i decyzje podjęte przy sprzedaży zawodników maja wpływ na kupno piłkarzy i vice versa. Nie powiedziane, żebyśmy dogadali się z Southampton co do kwoty za VvD gdyby nie świadomość potężnego wpływu gotówki jaki miał niebawem nastąpić, zwłaszcza, że latem klub ściągnął Salaha, Oxa i Robertsona, a ze znaczących finansowo transferów z klubu odszedł Sakho

E: i jeszcze jedna rzecz. Kiedy sprowadzenie Holendra klarowało się i było wiadome, że wyłożymy grubą kasę za niego, pobijając przy tym rekord transferowy za obrońcę skończyły się również stanowcze stanowiska klubu i Kloppa o tym, że Cou nie opuści Liverpoolu

2 polubienia

Nie no, raczej ciężko uwierzyć, że klub, który od lat Average Net Spend per sezon ma na poziomie kilkunastu milionów, nagle (bez dużej sprzedaży, w tym przypadku Coutinho) by wydał +/- 150 milionów euro na dwóch graczy w przeciągu pół roku. A przecież trzeba pamiętać, że i Van Dijkowi, i Alissonowi towarzyszyły inne transfery - chociażby Salaha, Oxa czy Fabinho. Chciałbym wierzyć, że te transfery odbyłyby się bez sprzedaży Coutinho też, ale patrząc na dane/naszą aktywność z ubiegłych lat, wydaje się to raczej nieprawdopodobne.

Taką perspektywę uzupełniają według mnie jeszcze dwa czynniki - po pierwsze, nie raz wypływały niusy o przeciągających się negocjacjach, bo problemem było dosłownie parę milionów różnicy. Po drugie (chociaż to już bardziej niesprawdzona obserwacja), wydaje mi się, że dziennikarze też czasem manipulowali nastrojami kibiców, donosząc, że są ruchy robione, rozmowy prowadzone, talenty monitorowane, a potem gracze trafiali gdzie indziej - kibice trochę mniej się burzyli, bo widzieli, że coś się działo, a jak nic z tego nie wynikało, to łatwiej było wybaczyć (aczkolwiek w ostatnich okienkach widać często gaszenie oczekiwań kibiców już na starcie). Podsumowując - LFC nie szasta raczej kasą na prawo i lewo, więc myślę, że i VVD/Alisson nie pojawiliby się bez zastrzyku gotówki od Barcelony.

Moja konkluzja - nie należy mieszać oszczędnej polityki FSG z błotem, bo kombinacja tej polityki i geniuszu Kloppa podniosła nas z etapu ligowego średniaka z przebłyskami do etapu stabilnej, europejskiej potęgi, ale pozostaje delikatny niedosyt, bo jest wrażenie, że gdyby w kilku momentach szarpnąć się nieco bardziej, to tych sukcesów mogłoby być jeszcze więcej.

Ja mam inna teorie a wy inną co jest zrozumiałe, prawdy nie dowiemy się nigdy. Uważam ze trzon Fabinho, Virgil i Ali był już dawno upatrzony i został by zakupiony bez względu na sytuacje, wcześniej Salah i Mane, dzieliliśmy to na raty a mianowicie na okienka transferowe, najpierw ofensywa, następnie defensywa, w między czasie druga linia jak wspomniany Fabs i Keita którzy przecież nie zostali zakupieni po sprzedażach a z wolnej gotówki. Cały czas się będę upierał ponieważ do dzisiaj nam brakuje klasowej „10” a zastępcą Coutinho miał być Fekir że Filipek nie był na sprzedaż ale wyszło jak wyszło. Także naprawdę nie widzę związku z planami co do składu a transferami tych panów, bo Klopp chciał by Coutinho został a i tak budował drużynę według projektu który już wcześniej sobie nakreślił. A wiec trzon miał wyglądać tak, Ali-Virgil(trzymający defensywę), Fabinho(od brudnej roboty), Keita z Filipkiem(Fekir) do dodania kreatywności drugiej linii, Salah i Mane dwa boczne wiatraki. Naprawdę to wyglądało by mistrzostwo, gdybyśmy mieli „10” z prawdziwego zdarzenia kruszyli byśmy każdy „mur” w tej lidze.
Zaryzykuje stwierdzenie ze gdyby Coutinho wtedy został mieli byśmy dzisiaj 20 a nie 19 mistrzostw kraju, piszę o sezonie 18/19

Skąd pewność, że wygramy z Leeds, z City i że City się potkanie a my nie?

Przyszłe lato naprawdę może być ciekawe. Zwróćcie też uwagę na to, że ostatnie letnie okienka transferowe zazwyczaj były połączone z tonowaniem nastrojów przez dziennikarzy - wcześniej pojawiały się komunikaty, że lato na Anfield będzie spokojne (oczywiście kibice uważali, że to jakaś “zasłona dymna”, natomiast później okazywało się, że rzeczywiście plaża na Anfield) i faktycznie było. Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna - cała pierwsza linia wchodzi w ostatni rok trwania umowy, oraz zbliża się do 30 r. ż. - tutaj coś po prostu musi się wydarzyć. Wydaje mi się, że odejdzie Firmino + ktoś z dwójki Salah / Mane (jeśli chodzi o zawodników pierwszej 11stki). Dlatego też nie warto kupować kogoś zimą - wydaje mi się, że dopóki klub nie będzie wiedział na czym stoi z umowami ofensywnego trio, na większe zakupy nie ruszy.

Swoją drogą ciekawe szachy się zrobią, zwłaszcza jeśl chodzi o Salaha - niewiele klubów będzie stać na opłacenie Egipcjanina, a większość z tych, którę mogą sobie na to pozwolić to kluby z Premier League. Cały czas nie wiadomo jaką ścieżkę obierze Mbappe i jak to wpłynie na decyzje piłkarskich potęg. Do tego dochodzi jeszcze “mundial” w grudniu - wydaje się, że okienko rozpocznie się bardzo szybko. IMO lato będzie intensywne

Tzn Pearce w tamtym roku przekonywał kibiców że będzie latem „ewolucja” w drużynie o ile wejdziemy na top 4

1 polubienie

Żeby ominął mnie taki fun ? Żartujesz ? :smiley:

btw

Liverpool i Manchester City mają latem stoczyć walkę o podpis na kontrakcie Youriego Tielemansa. Sam Belg niedawno przyznał, że wkrótce chciałby spróbować swoich sił w nowym klubie. [Fichajes]

Co roku piszą o transferach i 300 piłkarzach o których sie staramy i monitorujemy i nic z tego nie wychodzi. Nie wiem czy obecna sytuacja się różni, jeżeli ktoś przyjdzie to będzie się różnić, na razie wygląda to jak co roku.

Maj: Liverpool musi sprzedać zanim ruszy na zakupy
Marzec: James Pearce na temat transferowych planów

Raczej przewija się głównie info o Konate. Pada co prawda zdanie: "Z pewnością wiele wydarzy się tego lata. Konate stanowi jedynie część planu. ", chociaż IMO to straszny ogólnik. Za “wiele się może wydarzyć” można uznać Konate + nowe kontrakty dla większości kluczowych zawodników.

To wymień chociaż 180 nazwisk z zeszłego roku

Wygoogluj co to hiperbola, albo uważaj na polskim

Wolę trzymania się faktów, nie tworzenia hiperboli pod tezę .
Co roku ludzie blisko klubu opowiadajali że nie bedzie transferów, tylko gówniane portalki rodem z portugalii, brazylii, czy podrzedne anglielskie brukowce tworzą newsy rodem z generatora.

1 polubienie

Czekaj czekaj, czyli transfer request od van Dijka to było nic wielkiego, ale transfer request od Coutinho to był powód że zaczęło wrzeć w klubie? Van Dijk to był niezależny od Coutinho transfer i nawet sam o tym piszesz między liniami, bardziej myślę Alisson już mógł być pokłosiem odejścia Coutinho choć tego już się nie dowiemy.

Czy napisałem gdzieś, że transfer request VvD to nic wielkiego? Ckiekawe, bo ja tego nie widzę. Napisałem, że nic więcej poza transfer request Holendra się nie wydarzyło. Barca złożyła 3 oficjalne oferty w trakcie lata, a my nawet jednej nie złożyliśmy.

Zakładam, że chcieliśmy Holendra, ale wcale nie chcieliśmy płacić za niego tak ogromnej sumy. Raczej liczyliśmy, że jak przekonamy zawodnika i on wystosuje prośbę o transfer to uda nam się zmniejszyc oczekiwania finansowe Świętych. Jednak Southampton, ani myślał o sprzedaży Holendra i dodatkowo jeszcze złożył na nas skarge za zakulisowe rozmowy.

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że transfer VvD był niezależny,bo chyba nie pomiędzy moimi liniami. Wg mnie gdyby nie transfer Coutinho nie doszłoby do zakupu VvD ze względu na zbyt wygórowane oczekiwania finansowe Swiętych. Klopp bardzo chciał Holendra, ale pewnych rzeczy nie przeskoczy, jesli chodzi o finanse klubu. Myślę, że gdyby nie perspektywa gigantycznych pieniędzy za Brazylijczyka to nie pobilismy rekordu transferowego za Holendra.

Też to mam na myśli że transfer Aliego był pokłosiem Cou bo Ali był typowany zapewne na lato

Nie trzeba pisać wprost widać po narracji jak traktujesz sytuacje z van Dijkiem a jak z Coutinho, ale wiadomo to moja interpretacja. Nie złożyliśmy oferty za van Dijka bo najpierw rozmawialiśmy z zawodnikiem przez co Southampton pogrozilo nam palcem i musieliśmy wtedy odpuścić. Dla mnie gdyby Jurgen ostatecznie namówił Coutinho do pozostania to zimą i ściągnęlibyśmy byśmy van Dijka, który był dogadany i Coutinho też by został.

1 polubienie

Dobrze, że wiesz lepiej ode mnie co myślę o danej sytuacji :sweat_smile:

via. TottoMercatoWeb, i wszystko jasne

The report from BluRadio Colombia claims that according to the media, the 25-year-old 'is not convinced ’ by Tottenham’s offer with journalist Marina Granziera saying “Tottenham gave Porto 48 hours to decide. The Portuguese say that „Díaz is not so happy about the offer.”

The Colombian outlet goes on to say that it hasn’t been ruled out that ‘in the next few hours Liverpool will present a formal offer for Diaz.’

Ale będą jaja jak go wyciągniemy w końcówce okienka za 40 mln funtów.