Rozważania transferowe (dyskusja)

Dużo tych +i- było przy kupnie Alissona, VvD, czy nawet Mane i Salaha. Wiadomo, że trzeba będzie zapłacić za Juda ponad 100mln bo tu płaci się też za jego potencjał bo chłopak na razie nie ma sufitu. Gdyby BVB chciało 150 mln a Jude chciał do nas to nie zastanawiałbym się chwili i brał póki nie zmieni zdania. Problem jest oczywiście taki, że trzeba wzmocnić obronę i kupić jeszcze jakiegoś pomocnika do rotacji a wydanie 150mln zamknie budżet transferowy na kolejne 2 sezony bo niestety nie ma już szrotu, który można by sprzedać i traktować to jak kasę na przebudowę.
Zapewne tego problemu by nie było gdyby skład był odświeżany na bieżąco i nie było by tylu dziur do łatania.

1 polubienie

Sprawa prosta. FSG może rzuci 150-200 mln. Dodatkowe
np. 100-150 mln ewentualny udziałowiec lub udziałowcy + kasa ze sprzedaży. To może być ciekawe okienko o ile kogoś znajdą do “pomocy”. Jeśli nie, wówczas trzeba odpuścić Jude i iść w inne nazwiska. One będą dużo tańsze, ale wcale nie dużo słabsze. Nie ma co rozpaczać jeśli Bellingham ostatecznie tu nie trafi. Czas nagli i sam myślę jak to będzie. Czy będziemy w stanie zaryzykować nie mając jeszcze dodatkowego zaplecza finansowego jego transfer czy wtedy jednak odpuścimy.

"Bellingham jest celem nr 1 Liverpoolu na lato, ponieważ szukają oni odbudowy środka pola, który potrzebuje zastrzyku jakości i młodości. Ciężka porażka z Realem Madryt we wtorek była tego dowodem.

Przybycie Cody’ego Gakpo w styczniu pokazało, że właściciele są zadowoleni z inwestowania w skład, pomimo tego, że klub jest na rynku/poszukuje inwestycji, ale opłata, której chce Dortmund, byłaby prawie dwukrotnie wyższa od klubowego rekordu transferowego Liverpoolu, więc to, czy mają pieniądze, czy nie, jest do zobaczenia.

Niemniej jednak Klopp był pod wrażeniem Bellinghama i jest bardziej prawdopodobne, że wyda na niego dużo, niż podpisze dwóch zawodników za te same pieniądze

Bellingham jest wielkim wielbicielem Kloppa i Liverpoolu, a kilka źródeł podkreśla, że niekoniecznie byłby on zniechęcony przez ostatnie wpadki klubu.

Teoretycznie styl Bellinghama oznacza, że dobrze sprawdziłby się w systemie Kloppa. Jest graczem typu box-to-box, który pomaga rozstrzygać mecze. Jednym z powtarzających się tematów we wszystkich rozmowach na potrzeby tego artykułu jest to, że Bellingham jest niezwykle inteligentny i będzie myślał długoterminowo - wybranie odpowiedniego ruchu jest dla niego ważniejsze niż potencjalny rok bez piłki w Lidze Mistrzów. Po porażce Liverpoolu z Realem Madryt taki scenariusz wygląda coraz bardziej prawdopodobnie.

Kolejną potencjalną zaletą dla Liverpoolu są relacje Kloppa z jego byłym klubem. A z dyrektorem ds. piłki nożnej Liverpoolu Julianem Wardem, który wkrótce odejdzie, rola menedżera w próbie zabezpieczenia Bellinghama może być szczególnie kluczowa.

Niektórzy zaangażowani w pościg za Bellinghamem czują, że jest to interes Liverpoolu do stracenia, ale potrzebne pieniądze i obojętna forma Liverpoolu mogą okazać się zbyt dużą barierą."

Jedno zdanie wyrwane z kontekstu ma niby o czym świadczyć. Wyżej piszą, że Klopp wyda na niego dużo i woli Jude zamiast dwóch innych, a niżej napisali, ze nie ma pieniędzy. Typowy clickbait z theathletic. Poza tym to czy Jude jest wart więcej niż 120mln€ to oczywiście jest sprawa dyskusyjna i osobiście uważam, że nie powinni jej przekraczać. Ale na pewno z tego artykułu ani z artykułów Falka się nie dowiedziałem niczego ciekawego i tego o czym pisałeś
Chyba, że pod uwagę bierzemy tylko jedno zdanie pomijając resztę treści to wtedy zgoda.

1 polubienie

przecież niby mamy mieć 250 mln funtów na transfery, do tego sprzedać Matip, Gomez, Philips, williams van der berg, thiago, jones, morton . Można sprzedać jeśli się znajdzie sensowne zastępstewo Fabinho, Salah, Jota, Diaz, Gakpo niestety dopiero przyszedł więc zostanie i mamy od 350 do 450 milionów funtów. 3 pomocników do podstawowego składu musi przyjść idealnie 4, normalny napastnik nie jakieś fałszywe 9, ktoś kto strzeli ok. 20 bramek w samej lidze, skrzydłowy który wygryzie Salaha w krótkiej perspektywie lub zastąpi po sprzedaży egipcjanina, 2 środkowych obrońców do podstawy (Van Dijk to po kontuzji przeciętniag, Konate potencjał na Top ale kontuzje mu karierę zniszczą), i podstawowy prawy za TAA. Rewolucja inaczej nam konkurencja odjedzie i będziemy się wygrzebywać do końca dekady z przeciętności.

Serio myślisz, że wydamy tyle pieniędzy?
Ja to będę zadowolony jak wydamy 200/250 mln po dodanych pieniądzach ze sprzedaży.
Zazwyczaj wydawaliśmy na czysto około 30/50 mln, więc teraz będzie pewnie razy 2 i tyle.

1 polubienie

Logicznie rozumując to masz rację, i wiem że to mało prawdopodobne, ale o tych 250 milionach to niby z klubu wyszło, Klopp też w jednym wywiadzie na właścicieli presję wywarł. Można sprzedać Matipa, philips, van deberga, wiliamsa i sprowadzić za darmo Skrinara, Jote albo Diaza dać z Kane, sprzedć Salaha i kupić sakhe. Wiem że to FM ale możliwe by było gdyby myśleli decydenci w taki sposób, Kamada niby też nic nie podpisał z bvb. Działać ambitnie i będzie dobrze, minimum 6 graczy i to do podstawy potrzebujemy i to top class a nie sarr co się niektórym marzy

Rozbawiłeś mnie tym komentarzem :smile: Nawet jeśli to tylko przykłady, to trochę odleciałeś z tym Diazem za Kane’a. Skriniar czy Saka tylko czekają aż pojawi się oferta od LIverpoolu :smile: Chcący być klubem na szczycie i się tam utrzymać to musimy podpisywać takich graczy jak Jude, a na dodatek ławka rezerwowych musi dawać możliwości a nie być tylko po to żeby zrobić zmianę.

3 polubienia

Już widzę, jak Saka przechodzi do nas z Arsenalu, którego jest wychowankiem… Kane? Super gracz, absolutny top, ale za chwilę stuknie mu ‘30’.

to prawda z tą ławką, odleciałem bo Skrinar jest za darmo, a Kane i Sakha mają rok kontraktu, boli mnie po prostu że my nawet nie patrzymy w stronę takich graczy, kibicuję czerwonym od sezonu 2000/2001, kolejny raz brakło nam kilku klocków aby być na lata obok Realu i Bayernu absolutną czołówką, Benitezowi nie dali skrzydeł (koszmar z Zendenem w finale z Milanem śni się mi do dziś ), teraz też brakowało niewiele a musimy prawie wszystko od nowa budować, gdyby nie te porażki w finałac z Realem, czy straty 1 punktu do city to może zjazd by był łatwiej przeboleć. Jednak poprzegrywaliśmy i a nie mamy szansy na rewanż co boli podwójnie. Kariusa i 11 mm w kolejnych sezonach pomścili nasi zawodnicy więc rany się zabliźniły. Musimy teraz kupować graczy którzy posadzą naszych obecnych piłkarzy na ławkę, i wtedy będzie podstawka i ławka. I tak mam jeszcze dobre przeczucia co do końcówki tego sezonu, po burnemouth mi się ulało po prostu.

Co ty chcesz w jedno okno wyprzedać 3/4 drużyny i kupić z powrotem tyle samo nowych zawodników? XD

2 polubienia

tak, a przynajmniej uważam że tak powinniśmy zrobić, bramkarze ok, prawa obrona kupić kogoś do podstawy za TAA, inter w kłopotach fynansowych to może Dumfries, lewa obrona ok, środek Gomez, Matip, Phillips, Van der berg, williams, sprzedać zostaje Van Dijk i Konate ściągnąć dwóch i to takich co by grali spokojnie w podstawie. Pomoc zostaje Fabinho, Hendo, Bajcetic, Eliott przychodzi 3 do podstawy , nie będzie ciężko ich wygryźć odchodzi, Thiago, Jones, Morton, Keita, Ox, Millner (chociaż na upartego można przedłużyć), podobno BVB chciała Carvalio to może by dać w rozliczeniu, jeśli nie to zostaje, Atak marzenie sakha za Salaha jeśli nie da się to zostaje Salah, Nunez, Jota, Diaz, Gakpo, postarałbym się o bramkostrzelnego napastnika, tego z Benfiki może. Trzon zostaje kupujemy 3 obrońców, 3 pomocników i minimum napastnik, Kane/Goncalo Ramos i tak mówił Klopp że będzie chciał napastnika za Firmino. 7 graczy do podstawy i stać nas na to jeśli mamy te 250 mln plus sprzedaż zawodników.

Skriniar już w zimie podpisał z psg, Saka niedługo ma przedłużyć z Arsenalem a Kane ma prawie 30 a mimo to trzeba za niego dać ponad 100 baniek. Nierealny ani jeden z nich

2 polubienia

skończyłem czytać w tym momencie :smiley:
7 graczy do podstawy w jedno okienko, no ciekawe ciekawe. To chyba z 400 baniek musimy wydać. Bramkostrzelny napastnik z Benfiki, hmm jakgdyby takiego wzieliśmy od nich w poprzednie okienko.

2 polubienia

Ty kurde ale dział FIFA to nie tutaj :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

2 polubienia

Pokuszę się o opinie, że wyprzedanie 3/4 składu i nakupowanie nowych zawodników w ich miejsce w przeciągu jednego okienka nie byłoby dobrym rozwiązaniem

A to zakładając, że w ogóle ten pomysł ma jakiekolwiek prawo bytu i przełożenie na nasz klub (nie ma)

zostaje Alisson,Keleher, TAA, Van Dijk, Konate, Tsimiskas, Robertson, Latarnia, Bajcetic, Henderson, Eliott, Carvalio, może Miliner (przynajmniej w przeciwieństwie do Thiago jest zawsze dostępny), Salah (jak nie Sakha to nikt, a Sakha mógłby przejść tylko w przypadku katastrofy Arsenalu pod koniec sezonu, teraz na euforii to przedłuży), Nunez, Gakpo, Diaz, Jota, wywalamy niepotrzebnych, zostaje 18 i koniecznie kupujemy 6 graczy, 3 środka, 2 ŚO i prawego obrońcę, żadnego zmiennika, tylko kogoś kto zmusi Arnolda do dania z siebie 110 procent. Piszę do podstawy ale Arnold i każdy inny jak sę zepnie to może miejsce utrzymać. To nie science fiction, jak inaczej chcemy wrócić do walki o trofea, bez obrony ?

No teraz to powiedzmy brzmi w teorii (w teorii) możliwie, ale w pierwszej wiadomości wymieniłeś tylu do odstrzału że hej xd

Nadal jednak uważam że to nie jest dobry plan, a piłkarze jak Saka to za cholerę nie zmienia klubu dla Liverpoolu, bo sam nie umiem znaleźć powodu dlaczego by mieli

Przecież to nawet w Fifie by się nie udało :wink: zejdźmy na ziemię

Ja tam nie nastawiam się na dużą przebudowę. Istnieje duża szansa, że nie zagramy w LM. Kupimy 3 maks. 4 zawodników. Podejrzewam, że żaden nie będzie zbyt drogi. Być może ściągniemy kogoś kto będzie latem wolnym agentem. Z podejściem FSG do wydawania pieniędzy na transfery to latem nie spodziewam się powodów do ekscytacji

Kim są piłkarze Sakha oraz Latarnia? :rofl:

3 polubienia