Rozważania transferowe (dyskusja)

Jeżeli trener traci szatnię to znaczy, że jest słaby w komunikacji międzyludzkiej. Być może potrafi ustawić zespół, poprowadzić rozwój zawodnika, ale jeśli w którymś momencie nie potrafi się dogadać z zawodnikami i ugasić pożaru to po co nam trener, gdzie większe prawdopodobieństwo jest, że to się powtórzy niż, że się nie powtórzy. Taki Tuchel skonfliktował się z władzami BVB, stracił szatnię w PSG, stracił szatnię w Chelsea i również skonfliktował się z władzami. Większe prawdopodobieństwo jest, że stanie się to samo w Bayernie niż, że się nie stanie. Uważam, że menadżer na najwyższym możliwym poziomie ma być praktycznie bez wad. Nagelsmann pokazał swój charakter w Bayernie, gdzie z byle głupotami latał do mediów. Wyobrażam sobie jakby teraz zamiast Kloppa był Nagelsmann i to on by musiał skonfrontować się słownie z Milnerem. Przecież chłop by się rozpłakał. Albo jakby mu FSG nie kupiło zawodnika, a w sezonie byłaby plaga kontuzji jak przez cały pobyt Kloppa w Liverpoolu.

Otóż to. Obejrzałem oba mecze Anglików i Saka to jedyny piłkarz wart tej kwoty. No i co by nie mówić dziś Maddison ładnie szarpał środkiem pola. Podłączanie się pod akcje, wyrywanie metrów z piłką przy nodze, zdobywanie wolnej przestrzeni mijając dwóch rywali - coś czego w Liverpoolu nie było już dawno w wykonaniu pomocnika.

2 polubienia

Jude znowu flirtuje z LFC. Jeśli FSG wyłoży kasę to nie widzę powodu, aby nie miał przyjść.

Opowiesz więcej bo nie jestem w temacie? :slight_smile: Z góry dziękuję

1 polubienie

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1640058798499831808

1 polubienie

Hendo pracuje nad przekonaniem Jude

6 polubień


O nie zostaje w Dortmundzie, albo idzie do City bo gada z Grealishem. Dobrze że w Juve i Barcy nie ma ziomków :roll_eyes:

1 polubienie

to w odowiedzi na komentarz Grealisha pare dni temu “Come to City xx”
wyglada na to, że chłopaki mają beke i specjalnie wrzucają takie komentarze i wspolne foteczki.

9 polubień

ostatnio mowa była o 40 mln teraz o 100 :smiley:

1 polubienie

Zajarzyłem że to był żart, tylko nie rozumiem czym to się różni od wrzucania przez niego fotek z Trentem i Hendo które są tu traktowane jak puszczanie oka w stronę Liverpoolu?

Tego nie wiem kolego, tak tylko dodałem post celem wyjaśnienia, No offence

Real Madryt BEZ większych transferów w letnim okienku.
Fiorentino Perez sądzi, że skład jest na tyle dobry i nie trzeba wydawać większych pieniędzy Chce zaoferować nowe kontrakty tym, którym się kończą.

:information_source:Marca

To co ? Jude w City ?

Nie wierzę w to, Kroos, Modric, Benzema coraz starsi, Perez na pewno coś szykuje.
Pójdzie pewnie po Mbappe, po kolejnej wpadce PSG w LM Francuz będzie chciał chyba zmienić otoczenie, a Perez ciągle ma go na oku.

Typowy hiszpański brukowiec.
Odpowiednik takiego the mirror.
Ale informacja jak informacja, niech forum żyje.

Mam parę skarpet piłkarskich od 12 roku życia. Teraz mam 33 lata. Obie skarpety mają dziury, lewa jest rozdarta na pięcie, podczas gdy spód prawej zużył się na śródstopiu. Moja żona próbowała je wyrzucić do kosza przy wielu okazjach, ale ja zgadzam się na handel. Ta para skarpet zostaje, a ja poświęcam kolejną parę.

Są po prostu bardzo wygodne i przy rzadkich okazjach, kiedy gram w piłkę nożną, są to moje skarpety. Nie ma to większego sensu, ale będę je nosił tak długo, jak to możliwe.

Są dla mnie tym, czym James Milner jest dla Jurgena Kloppa. Pewnie wszyscy zastanawialiście się, co te skarpetki mają wspólnego z czymkolwiek.

Według Davida Ornsteina, Klopp chce dać Milnerowi przedłużenie kontraktu, ale klub nie rozpoczął jeszcze rozmów z 37-letnim pomocnikiem. W przeszłości Ornstein był dość wiarygodny jeśli chodzi o, cóż, wszystko. Ale jego materiał o Liverpoolu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy był w najlepszym wypadku fragmentaryczny. Bez wątpienia raportuje w dobrej wierze, ale jego historia o pełnej sprzedaży została zaprzeczona przez prawie każdego dziennikarza Liverpoolu, podobnie jak historia o tym, że the Reds nie są w stanie pozwolić sobie na Jude’a Bellinghama.

Jak powiedziało wiele osób, Klopp i zespół rekrutacyjny muszą znać cenę. Nie pracowaliby nad przekonaniem pomocnika BVB do przeprowadzki na Anfield, gdyby nie mogli sfinansować takiej transakcji. Niekoniecznie więc kupuję historię Ornsteina.

Nie czytałem pełnej historii Milnera, nie subskrybuję The Athletic, ale widziałem urywki. To nie jest najlepszy sposób na zdobycie informacji, ale nie było dokładnie ukrytej głębi tego kawałka. Po prostu Klopp cenił sobie doświadczenie, przywództwo i wszechstronność No7, więc chciał go zatrzymać w składzie, mimo że tego lata planowane jest przemeblowanie środka pola.

Teraz, jeśli był trzymany jako opcja “stłuczenia szyby w razie nagłej potrzeby”, to nie widzę wielu osób mających problem z przedłużeniem jego pobytu na Anfield. Mogę się mylić, ale uważam, że posiadanie kogoś, kto może pełnić różne role jest przydatne. Problem mam jednak z tym, że Klopp, mimo iż twierdzi, że ma bezwzględną passę, jest bardzo sentymentalny w stosunku do niektórych zawodników. Jeśli Milner jest częścią składu, mogę zobaczyć, jak niemiecki taktyk jest kuszony, by używać go przed innymi.

W tym sezonie już to zrobił. Milner wystąpił w 32 meczach dla the Reds w tym sezonie, notując ponad 1000 minut. Został wprowadzony na boisko przeciwko Manchesterowi United, gdy the Reds prowadzili 5-0, przed Curtisem Jonesem i Fabio Carvalho. Milner dostał około 15 minut w tym meczu, podczas gdy Jones dostał pięć.

37-latek otrzymał zgodę na rozpoczęcie meczu z Realem Madryt w drugiej fazie starcia w Lidze Mistrzów. Kontuzje ograniczyły to, co Klopp mógł, a czego nie mógł zrobić w tym meczu, ale na ławce mieliśmy Naby’ego Keitę, Curtisa Jonesa, Alexa Oxlade-Chamberlaina, Harveya Elliotta i Carvalho. Można by wysunąć argument, dlaczego żaden z nich nie powinien był zacząć i jestem pewien, że byłyby to argumenty przekonujące, ale faktem jest, że Milner rozpoczął europejski pucharowy remis, kiedy Liverpool miał innych sprawnych pomocników, a to nie powinno mieć miejsca.

Ale to właśnie mam na myśli, kiedy mówię, że Milner jest jak moje skarpetki. Klopp jest szczęśliwy, że może poświęcić innych, aby utrzymać byłego człowieka Manchesteru City wysoko w hierarchii. Oczywiście nie dosłownie, ale rozumiecie o co chodzi. No7 ma zaufanie menedżera.

Nie rozumiem też, dlaczego chciałbyś dać komuś z problemami ze ścięgnami kolejne 12 miesięcy, zwłaszcza gdy masz ograniczony budżet na pensje. Ciągle mówi się nam, że pieniądze są ograniczone, więc dlaczego, nawet na mocno okrojonych warunkach, miałbyś przedłużać umowę z kimś, kto ma nawracające problemy z kontuzjami? Wg Transfermarkt, Milner miał pięć kontuzji ścięgna od sezonu 2018/19 i to przy jego niepełnej roli. Jeśli mam być szczery, to mam wrażenie, że na stronie internetowej brakuje również kilku jego urazów, ponieważ mogę sobie przypomnieć czasy, w których go brakowało.

Ostatecznie jednak, moją największą obawą dotyczącą zatrzymania wszechstronnego pomocnika jest to, że może on zostać wykorzystany jako wymówka, aby nie sprowadzać więcej zawodników tego lata. W poprzednich okienkach transferowych Klopp podawał liczby jako powód, dla którego nie byliśmy w stanie dokonać zmian. Jeśli po wszystkich rozmowach, że 2023 będzie latem zmian, odejdą tylko Oxlade-Chamberlain i Keita, to ogranicza to, co można zrobić. Może to nie jest podobne, ale nie widzę, żeby Liverpool podpisał trzech pomocników, jeśli odejdzie tylko dwóch.

Zostalibyśmy z trójką nowych, Hendersonem, Thiago, Fabinho, Jonesem, Bajceticem, Milnerem i Elliottem na trzy miejsca w środku pola. Może to być nawet dwie pozycje środkowe w zależności od formy. To jest pula 10 środkowych pomocników. To, czy te opcje są wystarczająco dobre, jest subiektywne, chodzi o to, że jest ich zbyt wiele, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że Klopp lubi prowadzić dość zwartą grupę.

Pozbycie się Milnera uwalnia teraz dodatkowe 1200 minut w sezonie (tyle, ile średnio spędza Milner), które można podzielić między opcje środkowe. Dodatkowo, będziesz zarządzał minutami Thiago, Fabinho i Hendersona w nieco większym stopniu, więc możesz to zrobić z pulą dziewięciu zawodników.

Nie byłoby problemu z daniem Milnerowi nowej umowy, aby mieć wokół siebie skład, jeśli można zaufać Kloppowi, że pominie go na rzecz innych. Ale nie sądzę, że można to zagwarantować.

(By Sam)

2 polubienia

A stare bezużyteczne skarpety powinno się wyrzucać. A skoro Milner jest takimi skarpetami to… Jose Mourinho - If I speak I'm in big trouble - YouTube

1 polubienie

Milnera czas minął z sezonu na sezon coraz słabszy i właśnie do tego po prostu blokuje miejsce w kadrze i sztucznie ją powieksza. Jeśli pozbędziemy się Milnera, Oxa, Keity i kogos z Fabs/Hendo to zrobi się sporo miejsca w kadrze + w płacach.

3 polubienia

Milner zostanie bo potrzebujemy charyzmy i charakteru

2 polubienia