Rozważania transferowe (dyskusja)

Odejść powinien Matip. Połowę czasu spędza kontuzjowany, a jak już gra to daleko mu do dobrej dyspozycji. Gomeza bym zostawił, może zagrać na prawej stronie no i HG. Jest kilka ciekawych opcji na rynku. Antonio Silva z Benfici, Goncalo Inacio ze Sportingu, Colwill z Chelsea, Bella-Kotchap z Southampton. Jeśli chodzi o środek pola to oprócz Jude’a priorytetem powinien być jakiś śpd. Ugarte za 52mln (klazula) to dla mnie no brainer. Lavia z Southampton też ciekawa opcja. Za Caicedo Brighton zażąda chorych pieniędzy.

1 polubienie

mowilem, że Klopp nie sprzeda ani Matipa ani Fabinho. Zostaną do końca kontraktów i odejdą za darmo, niezależnie czy będa grać czy nie. a potem zdziwienie, że nie ma pieniędzy na nowych graczy. Jakis inny klub oddaje tylu graczy, co grało w pierwszej 11 za darmo?

Jak go Klopp tak chce to przecież był w zimie na sprzedaż

Ja wszystko rozumiem, że plotek jest mnóstwo, że dziennikarze robią burze itd itd, ale czy ktoś jest w stanie potwierdzić kim tak naprawdę jesteśmy mocno zainteresowani na poważnie ? Co parę dni dochodzi kolejny cel transferowy, ktoś kogo “obserwujemy”. Czy to znaczy, że mamy tyle możliwości i Jorguś nie będzie mógł się już wytłumaczyć, że nie było nikogo skrojonego pod jego taktykę ? Tyle nazwisk się przewala, ale czy są to poważne informacje?

Najbardziej mnie śmieszy Chukwuemeka. Liverpool go chciał to gość poszedł do Chelsea, bo dostał tam sporą tygodniówkę plus chciał mieć pierwszy skład, a teraz grzeje ławkę. Po raz kolejny Chelsea kupuje talenty, a potem nie potrafi z nich korzystać. Po raz kolejny taki zawodnik pójdzie gdzieś indziej i zrobi niezłą karierę. Tam w Chelsea rzeczywiście mamy w czym wybierać. Colwill, Mount, Gallagher, Chukwuemeka. Wszyscy ci zawodnicy z miejsca mają u nas pierwszy skład. Wszyscy ci zawodnicy nie grają w Chelsea i chcą odejść albo zaraz będą chcieli odejść.

2 polubienia

Klasyczny overbuying połączony z wieloma wizjami. Sciąganie wszystkich głośnych nazwisk i oczekiwania, że z tego da się ulepić jedną drużynę. Kosmiczne przepalanie pieniędzy, a wyniki żadne.

Gdyby tam była jakaś jedna koncepcja, to przy takiej kadrze (która już tam była) i takich pieniądzach- to Chelsea mogłaby spokojnie stworzyć potwora.

Chociaż może to być dla nas jakaś szansa, żeby wyciągnąć jakichś zawodników za mniejsze pieniądze.

1 polubienie

Paul Joyce Tweetnął, że Jude chce przenieść się na Anfield, a Fsg jest gotowe wesprzeć finansowo Kloppa w letnim okienku transferowym. Może jednak coś z tego będzie. Jude i Mason?
Co do Nunesa z Wolves, to Wilki usuneły klauzule umożliwiającą odejść mu do Lfc.
Jakby udało się wyciągnąć 2 Anglików i takiego Nevesa np to byłoby jedno z lepszych okienek od czasu transferów Dijka i Alliego. Obyśmy tylko się nie zawiedli zbliżającym okienkiem, bo apetyty rosną z każdym dniem, gdy coraz to bliższe klubowi źródła piszą o mocnych nazwiskach.

1 polubienie

“Fenway Sports Group (FSG), amerykański właściciel Liverpoolu, tego lata wesprze Kloppa sporymi pieniędzmi do wydania na rynku transferowym. Jude Bellingham, pomocnik Borussii Dortmund, pozostaje celem nr 1 i chce przenieść się na Anfield.” [paul joyce, the times]

BVB pogodzeni ze stratą Jude. Dopinają transfer Bensebainiego, a także są na pole position po Kamade.

6 polubień

Nie wiem czy nie byłbym bardziej zadowolony z okienka pod tytułem Jude, Mount i środkowy obrońca, jeżeli środki miałyby być ograniczone.

Musi być presja na VVD i resztę. Bo szczerze to oczywiście pomoc nas w tym sezonie niesamowicie zawodzi, ale to co wyprawia środek obrony to czasami wręcz tragedia i zatapiają nas ostatnio równie mocno co w ciemnych czasach.

5 polubień

Jeszcze oby plotki o Gallagherze okazały się prawdą. Gość jest lepszy niż Mount. Mam nadzieję że to po niego sięgniemy. Nie potrzebujemy zawodników ofensywnych już więcej a Mount to różnie mógłby grac

Joyce to chyba najpowazniejsze zrodlo bliskie LFC. Jezeli na tak poznym etapie dalej Bellingham chce tu grac i jest wielka cisza z City i Realem to ja juz zaczynam wierzyc mocno ze on tutaj trafi.

EDIT:

BREAKING | Mason Mount is another target for Liverpool. [

@_pauljoyce

]

Czyli Jude i Mount? No to jeszcze defensor pokroju Thurama albo ten Ugarte :wink:

1 polubienie

Nie wiadomo, ktor jest tym prawdziwym celem transferowym, biorąc spekulacje dziennikarzy do kupy mielibyśmy od nowego sezonu trzy równorzędne jedenastki.

Transfer Jude’a to nie tylko aspekt sportowy, ale i jasne pokazanie wszystkim, że Liverpool nie zamierza odchodzić ze scislej światowej czołówki.

2 polubienia

image

“Źródła powiedziały GOAL, że the Reds przeprowadzili już “produktywne” rozmowy na temat możliwego ruchu za Mounta, i że byliby skłonni i mogliby spełnić żądania płacowe zawodnika.” [neil jones]

Bellingham jest celem transferowym number one, a Mount będzie jako dodatek/zamiennik. Chociaż nie zdziwiloby mnie to gdyby bylo nas stać na obu.

Smutne jest to, że nawet jeśli pozyskalibyśmy obu, a więc zarówno Bellinghama jak i Mounta, to nasz środek pomocy wciąż będzie wymagał wzmocnień. Kto ma grać do spółki z nimi? Jedyny, który się nadaje, to Bajcetic. Fabinho powinien pójść pod młotek, póki można na nim cokolwiek zarobić. Thiago, Henderson i Jones, a więc cała trójka która na 99% pozostanie na Anfield, nadaje się co najwyżej na ławkę rezerwowych, gdzie powinni z niej wstawać tylko przy korzystnym wyniku na boisku. Żaden z nich nie odmieni losów spotkania, gdy będziemy przykładowo przegrywać z takim Brighton 1:0.

Thiago(jeśli będzie zdrowy) mógłby dobrze wyglądać w takim środku z Mountem i Bellinghamem, do tego dochodzą do rotacji Eliott, Bajcetic + pewnie dwóch zostanie z Fabs/Hendo/Jones. Nie wyglądałoby to już źle, szczególnie że Harvey i Stefan ciągle się rozwijają.

@AleksanderFa myślę, że Thiago mógłby się na 6 sprawdzić, może kiedyś będzie zdrowy i go tam Jurek wystawi :smiley: Ogólnie w zimie można byłoby juz powoli kupować zawodnika kolejnego, teoretycznie następce Thiago, bo przedłużanie go nie ma sensu. Mozliwe, że nawet będziemy próbowali go opchać, to wtedy na pewno będzie potrzebny 3ci do środka zawodnik.

1 polubienie

Brakuje śpd. Fabinho już nie ten poziom. Bajcetic jeszcze tego nie udźwignie. Thiago to nie „6”.

1 polubienie

Elliott jest za slabym pomocnikiem, a Fabinho Klopp nie pusci. Kupimy pewnke 2 pomocnikow, gdzie potrzebujemy 3 i 4tego rozwojowego za Fabinho.